Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekaw jestem tylko jak te dwa procki szybko zjadają bateryjkę ;)

 

Bez telefonu przy uchu caly dzien i nie bawienia sie to 4 , a nawet do 5 dni trzymala . Jak gadasz duzo , piszesz , ogladasz filmiki czy cos to 2 dni.Ale to na serio ladnie smiga , te nokie z serii N sie chowaja , bo nie jedna lubi czasami pomyslec przy wejsciu do jakiegos menu czy przy wyjsciu , a tutaj jak w normalnym menu - a to byl symbian .

 

Nie wiem jakiego miałeś SE, ale łatwiejszego w obsłudze menu w życiu nie widziałem. Szybkość dostępu do każdej aplikacji zabija nawet najlepsze nokie. Sorry ale taka jest prawda. Faktem jest że to też kwestia wprawy i przyzwyczajenia :)

Pisanie esów to kwestia klawiatury, a nie marki :P

 

Komunijnego ;p K550 , ale swego czasu codziennie mialem w rece pol dnia w szkole 750. Nie widze zadnych zmian , a troche dzieli te tel - 2 lata ?

Latwiejsze w obsludze menu ma nokia - mozna sobie ustawic czy sie chce miec kwadracii ( jak SE) czy normalnie - kazdy to zna z nokii. Poruszanie sie tylko gora/dol.

Co do sms , to jak juz ustalismy wspolnie lol , to wszystko jest kwestia przyzwyczajenia , pomijam klawisze w K550 ktora sa do ogarniecia - w seriach N czesto klawisz C czy menu symbiana sa tak male i blisko siebie ze latwo czasami wyjsc do menu piszac sms np , a chcialo sie usunac jedna literke.

Po prostu przyzwyczajenie , nie kazdy tel ma tak samo . Jeden "spacje' ma na 1 inny na zero . Posiadajac tego 550 nie moglem sie z tym oswoic , pisalo mi sie dziko sms . Skomplikowane jest wpisanie nowego slowa do T9 . W nokii piszesz , wciskasz jeden guzik i piszesz nowe slowo . A SE, nie zna slowa , to zadaje pytanie , otwiera menu z podswietlonym juz menu "wpisz nowe slowo" i dopiero po wejsciu w to menu wpisuje slowo - gdzie ta Twoja w/w szybkosc ?

Nie podoba mi sie , a wrecz draznilo szukanie jakiegos znaczka - ? ! , : ' itd . W menu noki wciskam guzik i wyskakuje mi na caly ekran , szybko klawiszem wybieram co chce wciskam guzik i juz mam w zdaniu znak . W SE wciskam jedynke ( o ile pamietam) i szukam - meczace i nadal sie pytam - gdzie ta szybkosc ?

Oczywiscie jak ktos ma SE 1 rok albo wiecej to dla niego to wszystko jest stale i ma to tak obcykane ze jak czyta moje posty robi wielkie oczy . Ja mialem nokie 5 lat i dla mnie SE jest dziwny .

Pominiemy Motorole :D Bo tam menu to juz w ogole porazka.

 

 

telefony dla nastolatków ce(pipi)ą się raczej łatwością pisania SMSów, jak wiadomo młodzież bardzo upodobała sobie SMSy.

 

Myslalem ze T9 to cud techniki - ekran dotykowy i na nim klawiaturka w ukladzie querty robi dopiero za cud swiata :D Pisanie jest tak samo szybkie jak na kompie - wymaga wpracy - pierwsze 3,4 sms jakies literowki sie trafia. Ale Iphone ma sprawny slonik ktory sam eleminuje bledy itp.

 

Przecież takie funkcje (poza symbianem) posiada nawet mój leciwy SE K750i...

Jak sam napisales , poza symbianiem . Symbian dla kogos kto sie zna i siedzi w temacie juz jest wystarczajacym plusem na korzysc nokii.

Wiekszosc chce symbiana , bo chce i tyle. Ja nie bede pisac ze kupilem , bo cos tam . Kupilem po prostu z symbianem , bo chcialem miec cos innego w telefonie niz jakies proste menu , wiecej opcji , zabawy - pierwszy tydzien sprawdzalem aplikcje , programy i tyle mi bylo potrzbne z symbiana :)

 

Ja tam lubie mieć wszystko w jednym, dla osób które chcą mieć telefon tylko do dzwonienia są przecież aparaty pokroju nokii 1600 :) Acha multifunkcyjność telefonu wcale mnie nie jara. Zwyczajnie się przydaje :lol:

Mi sie nie przydaje , bo aparat w telefonie komorkowym moze miec 10 mp , nadal bedzie kupa , a nie zdj , bo wazna jest optyka , a kawalek ABS wychodzacy z wtryskarki nie jest dobry. Mnie na chwile obecna interesuje w telefonie mozliwosc gadania , pisania sms i na koncu mp3 zebym mogl sobie ulubiona piosenke dac jako dzwonek . Pytanie - po co mi telefon za 1800zl Kupilem ,bo ma za(pipi)isty ekran :D lol

 

NO COMMENTS... IMO Stwierdzenie z lat kiedy królowała nokia 3310...

 

 

Juz pisalismy o tym - przyzwyczajenie , dobrze by bylo dac SE i nokie starszej osobie ktora jeszcze nie wie co i jak - jest na etapie nauki . Jak sie pobawi jednym i drugim mozna smialo zadac pytanie ktory jest latwiejsze w obsludze.

Edytowane przez luck1985
Odnośnik do komentarza

po 2 latach posiadania wszystko majacego :lol: ericsona j220i postanowilem zmienic fona :) mam okazje kupic po okazyjnej cenie (za 100:)) i jeszcze na gwarancji se w200i/nokia 6230

pytanko ktory ? lub ani jeden ani drugi? na telefonach kompletnie sie nie znam:( wiem za to ze w se wala sie dzojsticki ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
po 2 latach posiadania wszystko majacego :lol: ericsona j220i postanowilem zmienic fona :) mam okazje kupic po okazyjnej cenie (za 100:)) i jeszcze na gwarancji se w200i/nokia 6230

pytanko ktory ? lub ani jeden ani drugi? na telefonach kompletnie sie nie znam:( wiem za to ze w se wala sie dzojsticki ;)

 

Zależy do czego potrzebujesz telefonu? Jakie ma mieć funkcje itp. Z tych dwóch to IMO lepsza jest jednak nokia.

Odnośnik do komentarza
po 2 latach posiadania wszystko majacego :lol: ericsona j220i postanowilem zmienic fona :) mam okazje kupic po okazyjnej cenie (za 100:)) i jeszcze na gwarancji se w200i/nokia 6230

pytanko ktory ? lub ani jeden ani drugi? na telefonach kompletnie sie nie znam:( wiem za to ze w se wala sie dzojsticki ;)

 

Zależy do czego potrzebujesz telefonu? Jakie ma mieć funkcje itp. Z tych dwóch to IMO lepsza jest jednak nokia.

 

potrzebuje do dzwonienia :whistling:

z funkcji mp3 najbardziej :) bo aparat jest bo jest :closedeyes: w tych modelach :) skusze sie na te nokie bo ponoc jest nie do zdarcia :twisted2:

Odnośnik do komentarza

SE podany przez Ciebie jest faktycznie nie za ciekawy, więc nokia to w tym przypadku lepszy wybór (chyba mnie prąd kopnoł ;) ). Gdybyś szukał solidnego i w miarę taniego SE z funkcją MP3 to gorąco polecam K750i. Aparat nie do zdarcia i posiada sporo ciekawych funkcji. W czasie gdy go brałem był szczytem wypasu i szyku, teraz prawie każdy ma takiego, ale ciągle mi służy i tylko kilka rys na obudowie mówi mi ze ma już dobre kilka lat :P

Odnośnik do komentarza

telefon do max 150zl

 

wymagania:

- tylko nokia

- kolorowy wyswietlacz

- aparat, dyktafon,itp mnie nie interesuje

- aby mialo troche miejsca na jakies dzwonki

- obsluga dzwonkow wav/mp3

- srednie wymiary

- nie chce jakis fonow w ktorym menu dziala z opoznieniem... kumpelka ma jakas nokie ale wejscie do menu czy jakiejs funkcji potrzeba 1s - ja klikam i wchodze - takiego czegos oczekuje

 

Nic poza pisaniem smsow czy dzwonieniem nie bede robil

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

zastanawiam sie nad nowym telefonem, cena tak do 1000zl wazne zeby mial nawigacje, i zeby dobrze internet chodzil, bo z tego czesciej kozystac bede niz dzownienie/smsy, aparat nie jest wazny bo zdjec nim i tak nie bede robil czesto, ale mila by byla mozliwosc dolaczenia jakiejs karty flesh, moja propozycja to

samsung i780 kolega ma i bardzo sobie chwali, ale jestem bardzo ciekaw innych propozycji.

 

z gory dzieki za pomoc.

 

Odnośnik do komentarza

Ekspertem w dziedzinie mobile nie jestem, bo mimo 2dych na karku miałem dwa telefony w życiu i jadę do dziś na starym k600i, ale jednak zadam pytanie: Jaki jest sens bawienia się w emulację konsol na telefonach kompletnie nieprzystosowanych do grania- vide brak przycisków L i R, nieergonomiczne rozmieszczenie innych przycisków itp, przecież to jest sadomasochizm?? Mam rację?

Odnośnik do komentarza

Jest tak jak napisal Wielad. No i niektore telefony, jak np. K800, N81 i sporo innych, maja w roznych miejscach dodatkowe przyciski dedykowane grom. Nie uzywa ich kazda gra java, ale emulatory raczej tak. Ja na swoim K800 moge z powodzeniem wygodnie grac w gry z GB/GBC obracajac telefon o 270 stopni, tak, by dzojstik miec po lewej od ekranu, a przyciski A i B pod dwoma rzeczonymi przyciskami z prawej.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

co wybrac?

 

nokia e90 - samsung i900 ?

 

przede wszystkim zalezy mi na dobrej plynnej komunikacji z interenetem oraz przegladaniem, edytowaniem dokumentow zeby to wszystko smigalo bez spowolnien :) gps tez sie przyda :)

 

i na oko wydaje sie byc lepsza nokia e90 ze wzgledu na klawiature ale czy symbian os jest okej do tego typu rzeczy ?

 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Taka klawiatura wydaje sie byc fajna , ale trzeba to przetestowac . Mi takie cos totalnie nie pasowalo i nie moglem sie oswoic do tego , uklad qwerty i w ogole fajnie , ale pisanie mi szlo wolniej niz na zwyklej klawiaturze.

Omnie sobie odpusc , windows tam siedzi :D ekran nie jest precyzyjny i dla "wygody" wymaga stylusa - lol

Jak juz to bym wzial Nokie E90. Tylko spr wczesniej klawiature.

A jak patrzysz juz na omnie , to bierz Ajfona :] Sam goly z pudelka jest dennym tel z bajeranckim ekranem ,ale po zmianie softu robi sie juz ciekawie ..... bardzo ciekawie. No i ekran miazdzy wszystko na ta chwile i chyba jeszcze dobry rok nikt na rynku nie wyda fona z lepszym ekranem . Wszystko co wciskasz palcem sie robi , nie ma zadnych przypadkow , a dotykowa klawiatura po 2 dniach jest czyms pieknym . Na Youtube mozna zobaczyc jak mozna na tym pisac :D

Odnośnik do komentarza
Gość Siwy_

 

szukam telefonu do 300zl ktory ma:

 

- duzy i czytelny wyswietlacz

 

- aparat 2mpx z fleszem i mozliwoscia nagrywania znosnych filmikow

 

- odtwarzacz mp3 + slot na karte

 

- w miare elegancki wyglad, nie musi byc najmniejszy na swiecie

 

na razie zaciekawila mnie nokia 6280, warto ? a moze cos innego ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...