Skocz do zawartości

Jaki telefon wybrać?


jaszczoor

Rekomendowane odpowiedzi

W zasadzie mam do wyboru K800i, N73 i E51 właśnie. Moglibyście napisać który najlepszy z nich i dlaczego? :D

N73 - bo ma to co dwa pozostałe fony do kupy wzięte, aparat 3mpx, duży wyświetlacz, przy odrobinie kombinacji można pograć w gry z n-gage 2.0 i przede wszystkim(jeżeli komus odpowiada) SYMBIAN - masa aplikacji :) sama go mam i polecam. Ogólnie wszystkie 3 modele są dobre choć za SE nie przepadam (mam uraz po 2 zepsutych k800i i 2 innych modelach tej firmy... jakiś pech :) )

Odnośnik do komentarza

Ja bym brał e51 - dlaczego ? Spójrz tylko na specyfikacje tych trzech modeli.

 

co byscie polecili z QWERTy, ewnetualnie taczskrinem, i niezlym internetem, ale mozliwie taniego (ponizej 700, a nie za 2k)

 

Mam od dwóch dni i sprawuje się świetnie - HSDPA, WIFI, UMTS, Windows, Qwerty, dobra bateria... Samsung i600, ja wyrwałem za 320zł 3 tygodniowego.

Stosunek cena/jakość chyba najlepszy jaki może być.

Odnośnik do komentarza
Gość konstant
Ja bym brał e51 - dlaczego ? Spójrz tylko na specyfikacje tych trzech modeli.

 

co byscie polecili z QWERTy, ewnetualnie taczskrinem, i niezlym internetem, ale mozliwie taniego (ponizej 700, a nie za 2k)

 

Mam od dwóch dni i sprawuje się świetnie - HSDPA, WIFI, UMTS, Windows, Qwerty, dobra bateria... Samsung i600, ja wyrwałem za 320zł 3 tygodniowego.

Stosunek cena/jakość chyba najlepszy jaki może być.

 

 

Jeden minus dyskwalifikujacy ten telefon - wręcz paskudny design.

Odnośnik do komentarza

Smiti, Prosty - to gdzie takie tanie znalezliscie? XD pewnie allegro?

 

bo oba mi sie podobają:D wygląd i600 mi nie przeszkadza, mila odmiana po tych wszystkich wymuskanych damskich telefonach ;p

bardziej mnie martwi brak wifi w i640 bo jednak to przydana sprawa (w aktualnej swojej komie czesto uzywam netu, i place za to;p a dzieki wifi chociaz czasami [w zasięgu] bym mial za darmo)

 

jeszcze jedno pytanie mam - czy ten windows nie wiesza sie, szwankuje, zamula itp?

 

 

i czemu one są takie tanie?! w pierwszej lepszej porownywarce cen znalazlem i600 za okolo 450zł, gdzie tymczasem "zwykle" (nie smartfony) nowe komorki potrafia kosztowac 700-800, za to wlasnie smartfony 1500-2000, to czemu te 2 są takie tanie? sa bardzo stare czy co? (nie wygladaja bardzo staro;p)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Zgadza się, ja wziąłem na allegro.

System potrafi zamulić przy wolniejszym procesorze i jak jest konkretnie zawalony. Podstawą jest zainstalowanie jakiegoś task managera i wyłączanie aplikacji (bez tego są jakby "zrzucone" na pasek, nie wyłączone)

A dlaczego te telefony są tak tanie? Ceny szybko spadają z racji tego, że skierowane są do wąskiej grupy ludzi i trzeba to jakoś sprzedać vpizdu ;)

Nowe smartphone nie zawsze są mocniejsze od poprzedników. Zresztą w przypadku tych telefonów bardzo często można zrobić update systemu na najnowszy, z win mobile 5.0 na 6.0 czy w przyszłości nawet wyżej. A "zwykłe" telefony tyle kosztują bo płacisz za fajny znaczek Nokia cz SE, super aparacik i nic więcej ;]

Odnośnik do komentarza

i600 w realu nie jest taki brzydki. Ja niestety z wifi korzystam około 4-5h dziennie więc jego brak skreśla telefon na starcie.

Czemu tak tanio ? Szczerze nie mam pojęcia, miałem już telefony chyba wszystkich marek ale ten i600 z systemem ( Windows Mobile 6 ) bije je wszystkie na głowę, przeglądanie internetu prawie jak na kompie ( z boku fona scroll + enter + wstecz ) + qwerty + wyświetlacz panoramiczny + ogromna ilość programów i gier.

 

Ciekawy jestem czy któryś SE w takiej cenie poradził by sobie z takim kombo - IE ( przeglądanie forum, youtube z pełną grafiką itp. ), media player z muzą w tle, GG, jabber, msn, mail - wszystko na raz. Mój fon za 300zł radzi sobie z tym bez najmniejszego zająknięcia. Aparat co prawda 1.3mpix ale to tylko rozdzielczość, jakościowo wychodzi świetnie, filmy jakie kręci to 10lat przewagi nad k800i.

 

No i bajerancki aktywny pulpit: http://www.youtube.com/watch?v=1_k1pK1PXyY

Edytowane przez Smiti
Odnośnik do komentarza

iPhone 3G

Warto? Aparatu w telefonie nigdy nie używam więc brak nagrywania to nie przeszkoda, mms nie wysyłam więc j/w a jailbreak nie stanowi problemu więc mnogość funkcji wzrośnie. Ciągnie mnie do zabawki Apple a przemawia za tym głównie wysokiej klasy ekran dotykowy i elastyczne menu.

Miałem HTC Diamond ale jego ekran to prawdziwy beton jeśli chodzi o dotyk a i sama prędkość woła o pomstę do nieba. Służbowo używam BB Storm ale mają trochę pokręconą politykę jeśli chodzi o OS więc nie chcę go brać "na własność"

Odnośnik do komentarza
Smiti najpierw znajdź jakiegoś Sony Ericssona z WM w takiej cenie,znajź jakiś inny telefon bez WM i Symbiana który da radę to zrobić.

Mogę sie założyć że np W800 bije i600 kwestią dźwięku , aparatu no i zapewne baterii.Takie porównywanie nie ma sensu.

Ja mam akurat w (pipi)e dźwięk, aparat i wytrzymałość baterii. Mogę ładować telefon co 2 dni, głośnik ma mnie powiadamiać o nadchodzącym połączeniu a aparat mógłby dla mnie nie istnieć. Za to funkcjonalność takiego telefonu pod względem oprogramowania bije każdy telefon bez OS. Każdy.

Odnośnik do komentarza

Dlatego więc mówię ze nie ma sensu tak porównywać bo są osoby dla których ważne są inne rzeczy.Jeden potrzebuje w telefonie to inny to.A że oprogramowniem wygrywa to nie neguję tego ale to dwie różne stajnie.Będę testowal już niedługo Symbiana zobaczymy co to to tak naprawdę potafi i jak bardzo przymulone chodzi ;)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...