Skocz do zawartości

EndWar


Brolly PL

Rekomendowane odpowiedzi

http://www.gametrailers.com/player/42330.html

 

recka, oceny nie znam bo nie ogladalem jeszcze :)

 

Jest naprawdę dobrze:

-Story-7.2

-Design-9.5

-Gameplay-9.1

-Presentation-8.8

-Overall-9.0

 

Mam nadzieję, że gra dobrze się sprzeda ^_^ . Nie mogę się doczekać fulla-jak dobrze pójdzie to będę miał w sobotę ;) .

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 151
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Bonusowe kody od waszego misiaczka...

 

http://zeratulpl.blogspot.com/2008/11/jak-caritas.html

 

polecam zarejestrowac sie na forum Endwar, bedziemy mozna zlinkowac gre z forum i miec dostep do bonusow...

Nie wiem jeszcze jakie to bonusy.

 

Ide grac...

 

fajna sprawa w filmiku rzut okiem na EU i przed budynkiem flagi, na samym srodku flaga Polski :)

Edytowane przez Zeratul
Odnośnik do komentarza

Zarejestrowałem się na forum-bonusy-tak? ;)

 

W pełnej wersji jest ciekawy aczik:

"Air Defense-Intercept 5 incoming Air Strikes with Electronic Warfare"

Wygląda na, że EW może przeciwdziałać AS :huh: -nie wiedziałem o tym. Będę musiał to sprawdzić-na razie w demie.

Edytowane przez kant1983pl
Odnośnik do komentarza

pelna wersja to masakra. Demo prezentuje druga misje z kampani prelude to war. Juz na 3 misji zaczynaja sie schodki, jezeli chcesz zakonczyc misje nie tracac zadnej jednostki.

Zasada co atakuje co musi byc wbita do glowy. Najbardziej denerwuje brak mozliwosci swobodnego podrozowania po mapie. Chyba ze jest a ja o tym nie wiem. System glosowy sprawuje sie ok. Chociaz mialem pewne problemy z nim, ale to raczej przez to, ze gralem w nocy wiec nie moglem gadac za glosno.

 

poki co gry sie nadal ucze, ale zapowiada sie dobry kawal gameplayu

Odnośnik do komentarza

Pojazd dowodzenia daje dostęp do "raportu sytuacyjnego"-taka namiastka "bożego widoku" z innych RTS.

SITRIP- jest przydatny, ale moim zdaniem wczuwa jest lepsza gdy kamera jest zawieszona bliżej jednostek ;) . Lepiej czuć tę "World War III" :yes:

CV zajmuje 1 slot, a na rush'a to raczej się go nie weźmie na starcie.

 

A "przechwytywania ataków lotniczych z wykorzystaniem walki elektronicznej" nie sprawdziłem-Gears of War 2 dotarło (ze sklepu xtreme), więc nie miałem czasu. :blush:

Jakby co to niech ktoś da znać...

Edytowane przez kant1983pl
Odnośnik do komentarza

EndWar zbiera całkiem ładne oceny 8) :

 

GamePro 4.5 out of 5

Gametrailers 9 out of 10

GameSpy 4.5 out of 5

Planet Xbox 360 8.7 out of 10

Worth Playing 8.5 out of 10

Daily Game 8.5 out of 10

Gaming Nexus B+

TeamXbox 8.2 out of 10

Cheat Code Central 4 out of 5

IGN 8 out of 10

GameZone 8 out of 10

Game Informer 7.75 out of 10

GameSpot 7.5 out of 10

Gameplayer 7.5 out of 10

Eurogamer 7 out of 10

1UP C

 

Średnia: 81%

Źródło:gamerankings.com

 

Ok -teraz jeszcze tylko dobre wyniki sprzedaży i na 100%-witaj nowa serio! ^_^

Edytowane przez kant1983pl
Odnośnik do komentarza

Mam nieodparte wrażenie, że EW nie jest i nie będzie zbyt popularnym tytułem wśród polskich gaczy <_<

Wśród moich znajomych jest tylko jeden, który gra w ten tytuł.

Oczywiście brak zainteresowania można wyjaśnić tak: zbyt silna konkurencja ze strony wielkich hiciorów(Gow2, Fallout3, Fable2), ale też, niewielka popularność rtsów na konsolach.

Wiadomo, że mając do wyboru między Gow2, a EW 99% osób wybierze tytuł od Epic Games.

Rzecz jasna im się nie dziwię ;) ale mam nadzieję, że po pewnym czasie niektórzy z graczy, lubiący strategie sięgną po nową grę od Ubisoftu.

 

A teraz odrobine prywaty 8)

Jeśli ktoś ciora w EW, lub zamierza grać w przyszłości-niech wyśle mi FR .

Edytowane przez kant1983pl
Odnośnik do komentarza
po 3h godz juz wszystko smigalo... zagralem 2 mecze... jeden w doope, drugi wygrana. W zyciu nie gralem w tak dobre multi.

 

Dzis o 24.00 kant jedziemy europejczykow i ruskich :)

 

Poszło nam dobrze ;) Powaga W batalich 2vs2 zgranie to podstawa, podobnie jak dobry plan bitwy.

 

 

Ubi powinno tu komus wreczyc koperte za promocje ich gry :P

Edytowane przez kant1983pl
Odnośnik do komentarza

Zeratul już o tym pisał, ale jeśli komuś coś nie trybii...

 

Zarejestruj sie forum Ubisoftu i polacz konto ze swoim GT.

W menu głównym przejdż do Community and Extras>VIP>połącz konto>ściągnij paczkę-dodatkowe upgrade'y dla jednostek ;)

 

Wklepywanie kodów na dodatkowe bataliony:

Main Menu>Community and Extras>podswietl Downloadable Content>nacisnij Y>wklep 1 kod>start i nastepny ;)

JSFA35

SPZA39

EUCA20

SPZT17

 

Na forum gracze proszą o patch naprawiający błedy(min. freez'y i wywalanie z gry-głównie 2vs2, path finding).

Oczywiście gdybania i prośby nie kończą się na tym: wraz z poprawką(lub dlc) wielu powitało by z radością kilka innych rzeczy:

-UAV i drony pojazdu dowodzenia-jako jednostki 13 i 14-wraz z możliwością wydawania im rozkazów poprzez VC i widok z ich perspektywy(co byłoby bardzo przydatne).

-spełnienie wcześniejszej obietnicy twórców czyli tryby 3vs3 i 4vs4. Oczywiście nadal na polu bitwy byłoby maxymalnie 12 jednostek. Tak więc każdy gracz kontolował by tylko 4 lub 3 odziały, ale za to ile frajdy podczas walki zgraną ekipą :P

-"grid coding" czyli nałożenie na mapę pola bitwy siatki z oznaczeniami cyfrowymi i literowymi(niczym w szachach) co dałoby możliwość wysyłania odziałów porzez VC do innych miejsc niż tylko uplink/unit lub widziany "cel" np. unit 6 move to C3

Osobiście mam nadzieję, że coś z tego znajdzie się w dlc. Czas pokaże...

Odnośnik do komentarza

Do czasu patcha z kantem nie moge grac, bo mnie korwica bierze jak w co drugiej grze go wywala z gry. A szkoda, bo raczej zgranym teamem jestesmy.

 

Dla odmiany w ten weekend pogralem troche kampanie, troche online. Wojna jak to wojna raz na gorze raz na dole. Nie moglem jedynie strawic tylko jednej porazki. Conquest, koles zajal wiekszosc uplinkow no to timer 5 min. Gdy byl ponizej minuty udalo mi sie odbic uplink, co zatrzymalo timer. Zaczela sie walka, zmiotlem go z powierzchni ziemi zostajac z 5 jednostkami. W miedzy czasie on poslal ostatnia grupe riflemanow do uplinka na poczatku mojej bazy. Przewidzialem to, puscilem na niego gunshipy i reszte wojska, ale jego jednostka zdazyla dojsc do uplinka. 2 Gunshipy nie byly w stanie tej jednostki wykonczyc w ciagu jednej minuty. Myslalem, ze mnie trafi. Jest to bzdura. Jeszcze rozumiem gdyby byli w budynku, ale uplink powinien miec mniejsze mozliwosci pancerza dla jednostek szczegolnie w takim momencie. Nie wspominajac, ze po defconie mielismy takie same szanse na zwyciestwo, z ta roznica ze on byl marnym dowodca. Po meczu dostalem 52% command skilla, a on tylko 24% ale co z tego jak ja zgarnalem 130k, a on 330k. Prawie headset roziebalem.

 

A w singlu jade teraz kampanie na HardCore, wszystko szlo gladko, ale teraz jestem przy podbiajniu stolicy i jest raczej ciezko.

Odnośnik do komentarza
Do czasu patcha z kantem nie moge grac, bo mnie korwica bierze jak w co drugiej grze go wywala z gry. A szkoda, bo raczej zgranym teamem jestesmy.

 

Niestety <_< A szkoda bo multi jest szalenie miodny-pod warunkiem, że grasz z kimś kto rozumie o co biega w combat chain (czytaj: dotarł do strony nr 7 w intrukcji z grą i przyczytał ze zrozumieniem i zapamiętał). Wczoraj grałem w teamie z gunship spamer'em(4 odziały smigłowców +rifleman+transportery) i byłoby super-gdyby nie rzucał śmigłowców do ataku na wrogie transportery i inżynierów w ukryciu.

Nie doczytał biedak:

transports->beat->gunships

engineers(in cover)->.beat->tanks/transports/gunships.... :lol3:

 

2 Gunshipy nie byly w stanie tej jednostki wykonczyc w ciagu jednej minuty

 

Tak-strzelcy w ukryciu są twardzielami ;) -moi weterani (*)przez 2 minuty stawiali opór odziałowi czołgów i zadając mu straty-gunshipy tylko go dobiły...

 

Sądze, że dla takich sytuacji warto wykupić dla riflemanów JSF:

 

-Attack

M119 Sniper - 900,000 CR-piechota w ukryciu otrzymuje PEŁNE obrażenia

-Abilies

Storm Building - 900,000 CR-zwiększa obrażenia zadawane piechocie w budynkach

 

Wszystkie te upy wymagają jedynie riflemanów na poziomie lv.2=regular. Jedyny minus to ich łączny koszt 1,800,000 :/

 

Edytowane przez kant1983pl
Odnośnik do komentarza

Kluczowy link dla walczacych w Teatrze.

http://endwargame.us.ubi.com/tow.php

 

pokazuje interaktywna mape dzien po dniu pokazujaca jakie punty sa tracone i utrzymywane. Pokazuje rowniez jak na chwile obecna nasz punkt sie trzyma. Jesli wiec widzimy, ze jakis punkt trzyma sie w ponad 50% to skupiamy swoje ataki na innym by go podbic czy utrzymac. Sa dwa sposoby na wygranie wojny. Zdobycie 3 stolic albo zdobycie 30 terytoriow. Na dzien dzisiejszy Europa jest na czele po 21 dniach z 20 terytoriami. Moje frakcja czyli US dostaje niezle lanie.

Odnośnik do komentarza
2 Gunshipy nie byly w stanie tej jednostki wykonczyc w ciagu jednej minuty

 

Tak-strzelcy w ukryciu są twardzielami ;) -moi weterani (*)przez 2 minuty stawiali opór odziałowi czołgów i zadając mu straty-gunshipy tylko go dobiły...

EDIT=kolor

 

Sądze, że dla takich, jak opisujesz-sytuacji warto wykupić dla riflemanów JSF:

 

-Attack

M119 Sniper - 900,000 CR-piechota w ukryciu otrzymuje PEŁNE obrażenia

-Abilies

Storm Building - 900,000 CR-zwiększa obrażenia zadawane piechocie w budynkach

 

Wszystkie te upy wymagają jedynie riflemanów na poziomie lv.2=regular. Jedyny minus to ich łączny koszt 1,800,000 :/

 

Osobiście sam miałem podobne doświadczenie tzn. dominacja nad przeciwnikem w sensie ilościowym, ale jednocześnie brak riflemanów na mapie-przegrałem-przciwnik zajał większośc uplinków, a ja nie nie byłem w stanie ich odbic inżynierami i cięzkim sprzętem w krótkim czasie :/-były bronione przez strzelców, gracz używał często Electronic Warfare. W praktyce radar był co trzydzieści kilka sekund całkiem nieczytelny-zdobywając kolejne uplinki miał dość CP by często korzystać z EW.

Od tego czasu w każdej bitwie( czyli od całych 4 dni :P ):

-obowiązkowo-obecność pojazdu dowodzenia z UAV-zwiad

-Grupa Szybkiego Reagowania-w praktyce 2 jednostki wybrane jeszcze w lobby tzn. strzelcy+transporter(ewentualnie poźniej+czołg) z wysokim exp.level i upami

-inżynierami przywołuję sentry i zakładam pola minowe na podejściach do uplinków( a bliżej lini frontu na drogach dojazdowych-przydatne na wrogie force recon)

-zawsze upuje co najmniej 1 uplink do electronic warfare

 

Staram sie uważać na swoje tyły(nieprzyjacielskie deepstrike) i flanki(riflemani drepczący z buta) zabezpieczam uplinki sentry(i force recon lv1-jeśli jest dostępny)-dadzą one cenny czas, aby GSR dotarła do celu. Dodatkowo sentry zapewniają spore pole widzenia wokół uplinku.

Edytowane przez kant1983pl
Odnośnik do komentarza

wczoraj ciezko bylo kogos do gry znalezc. A wiekszosc terytoriow byla w trybie Assault. 2 mecze do przodu, jedna porazka. Z czego assault pokazuje, ze najlepiej jest byc w defensie. Wszystkie jednostki zgrupowane wokol siebie, inzynierowie robia upgrade najblizszego uplinka. Gdy wrog atakuje rzucasz Electronic Warfare i nie ma chlopak co zbierac. Jedna walke zmiotlem kolesia z powierzchni ziemi, w drugiej meczylismy sie do konca, ale mialem przewage caly mecz, ktory zakonczyl sie moja obecnoscia riflemanow, 2 tankow, artylerii i inzynierow przeciwko jego gunshipom. A jako, ze nie chcial mnie atakowac za bardzo, to podjazd do uplinka upgrade do air strike i koles sie pozegnal z jednostka. A jedyna porazka jaka zanotowalem, to wlasnie przez to, ze zaatakowalem pierwszy, ale tez popelnilem blad przy doborze jednostek. W Assault IMO startowac nalezy z 2 transportery, inzynierzy, 2 tanki, 2 artylerie, gunship. I na starcie dorzucic gunshipa. A reszte CP trzyma na electronic warfare. Po upgrade uplinka postarac sie trzymac w kupie i zaminowac pole wokol jednostek. Posylac gunshipy na wroga artylerie nawet jezeli to oznacza strate gunshipow.

 

Nie moglem za to podbic waszyngtonu na hardcorze po raz kolejny chyba z 5 razy probowalem. 3 razy juz prawie wygralem, ale komp i tak jakims cudem wygramolil jednostki. Jestem naprawde marnym strategiem jezeli chodzi o starcia z inzynierami i riflemanami.

Odnośnik do komentarza

z tego co wiem, to nie ma zadnej wersji PL. Moze bedzie w wersji PC, ale w wersji X360 czy PS3 nie ma co na nia liczyc.

 

Z drugiej strony poradzisz sobie...

 

naucz sie 5 komand bo glownie takich uzywasz, reszte robisz padem

 

UNIT numer SECURE nazwa uplinka

UNIT numer ATTACK HOSTILE numer

UNIT numer MOVE TO UNIT numer

UNIT numer MOVE TO nazwa uplinka

 

musisz umiec liczyc do 12 po angielsku.

plus Alpha, Bravo, Zulu, Delta, Foxtrot, Whiskey, Yankee, Lima - nazwy uplinkow.

 

Jak system bedzie mial problemy by cie zrozumiec, to mow z pol sekundowa przerwa, pomiedzy kazda komenda.

 

Odnośnik do komentarza

Electronic Warfare to najlepszy support na lv.1(choć nie działa na piechotę).

Co prawda kosztuje 450,00 CR, ale moim zdaniem daje najwięcej i jest dostepny na każdej mapie w ToW. Użyty w odpowiednim momencie daje faktyczną przewagę nad przeciwnikiem i pozwala wyjśc obronną ręką z wielu nieprzyjemnych sytuacji.

 

Wrogie jednostki pod jego wpływem:

-nie mogą się ruszać

-nie mogą atakować

-tracą shield

-radar w rogu ekranu wypełniają zakłócenia

 

Zakłócanie radaru jest przydatne-można np. ręcznie, krawędzią mapy, poprowadzić strzelców na tyły przeciwnika w pobliże uplinka, zająć go i ruszać do następnego, rzucając EW raz na jakiś czas-by zdezorientować wroga.

Oddziaływania 2-4 są wymiernymi korzyściami pozwalającymi zatrzymać wrogi atak i dać swoim wojskom czas na wycofanie lub naparzanie we wroga-pozbawione tarcz odziały od razu otrzymują obrażenia.

 

Przez dłuższy czas był przeze mnie mocno nie doceniany. Ataki lotnicze wydawały się lepszym rodzajem wsparcia ze względu na to, że zadawały obrażenia(efekt był widoczny od razu, niszczenie wroga bez narażania własnych wojsk).

Edytowane przez kant1983pl
Odnośnik do komentarza

Ok mam jeszcze kilka pytań:

 

Jak wygląda w tej grze kampania? Samemu wybieramy cele "która część państwa świat chcemy zaatakować" czy jesteśmy prowadzeni za rączkę. Wypełnianiamy np. 10 misji i wygraliśmy wojnę?

Ile czasu potrzebujemy na przejście gry jedną nacją?

Dużo ludzi gra multi?

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...