Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Mysłe czy brac Skyrim za 170zł czy czekac na Kingdoms of Amalur :Reckoning ?

z jednej strony masz świetny kawałek gameplay'u (choć tego samego nie można powiedzieć o kodzie - bug) który wciąga na wiele godzin tygodni, a z drugiej stronu masz natomiast grę o której wiadomo niezbyt wiele, może wyjdzie z tego świetny produkt, lecz może i być klapą . . . . . . . .ja bym wziął Skyrima bo wiesz co dostajesz i jeżeli kręcą cię takie klimaty to bierz bez zastanowienia i rozkoszuj się tą przygodą przez długie godziny.

Odnośnik do komentarza

Wydaje mi się, że nigdy nie grałem w żadnego stuprocentowego RPG'a, więc czas chyba czegoś spróbowac. Mocno mnie kręci Skyrim, ogromna kraina, 100h grania. Dobre to na rozprawiczenie, czy może zacząc od czegoś innego? Demon's Souls, Dark Souls, a może obie części Dragon Age? Za co się zabrac na początek?

właściwie to dragon age jest action rpgiem (z tego co słyszałem, bo w niego nie grałem) jeżeli chcesz zagrać w 100% rpg'a czyli to wyklucza wszystkie gałęzie ? choć sam już nie wiem co można nazwać rpgiem 100% bo np uncharted jest grą akcji jak i tps'em, tak też taki Skyrim jest rpgiem jak i symulatorem i właściwie fpsem (z łukiem) ?? (nie licząc niemożność wypróżniania się to można go podpisać pod takie miano :P )

dla mnie 100% rpg to hmmm . . . . . Never winter night ?? sam nie wiem . Dungeon Siege ? KOTOR ? (nie znam dokładnej definicji rpga ale zawsze przedstawiałem sobie 'go' jako grę o systemie walki na wpół-automatyczno-turowym ?? WTF ? sam nie wiem co to oznacza :P

 

wikipedia podaje to jako definicję gry której celem na ogół jest rozegranie gry według zaplanowanego scenariusza i osiągnięcie umownie określonych lub indywidualnych celów, przy zachowaniu wybranego zestawu reguł, zwanego mechaniką gry. czyli nie skupia się na systemie rozgrywki tylko na indywidualnych cechach jakimi są np. lvle doświadczenie i zbieranie rynsztunku, czy tez wykonywanie questów i rozmowa z npc'ami.

 

 

 

A wracając do tematu :D to polecam Skyrima jak i Demon'/Dark Souls ('obie' gry gwarantują inne doświadczenia i inne universum i wybór spośród nich zależy od indywidualnych gustów i zapotrzebowania na styczność z danym 'klimatem') z ww. z dragon age'm bym się wstrzymał do recenzji trzeciej części aby wiedzieć czy warto jest zagłębiać się w tą historię walki dobra ze złem.

Edytowane przez Grez
Odnośnik do komentarza

na poczatek bym bral pierwszego dragon agea, jest tani oraz jesli zaczniesz od skyrima lub dark souls to pewnie po nich 1wszy dragon wyda ci sie gorszy. dragon 2 to totalna padaka wiec po pierwszym wal w demons souls i powodzenia :nyam1: , zanim skonczysz te dwie, skyrim bedzie tani i z dodatkami, tak samo dark souls. Obie sa nieziemskie i naprawde trudno mi wybrac ktora lepsza.

Odnośnik do komentarza

Yakubu w dzisiejszych czasach nie ma juz czystych RPGow niestety takie czasy. Gry zostaly dostosowane do potrzeb rynku. Na dzisiaj to co najbardziej przypomina RPG to Skyrim z tych co wymieniles. Jesli masz ochote na prawdziwe RPG i masz PCta (niie musi byc mocny bo polecam CI starocie) to z starych gier proponowalbym przejscie miedzy innymi: Baldurs Gate 1,2 (fantastycznie odwzororwany klimat fantasy), Fallout 1 i 2 (tutaj zobaczysz czym byly pierwsze fallouty a nie badziewie serwowane przez bethe) KOTOR 1 i 2 (genialny klimat SW polaczony z RPG) no i na deser Planescape Torment. Jest tego jeszcze sporo jak cos uderzaj na PW. Naprawde Ci polecam te tyuly po wtedy zobaczasz jak RPG powinno wygladac, no ale niestety trzeba sie dostoswac i cieszyc tym co jest dzisiaj.

Odnośnik do komentarza

Skoro nie bardzo masz ochotę zagrać w Arkham City,proponuje na początek MGS-y,a w szczególności "trójeczkę" ,a dopiero później nowego Batmana,jak już nabierzesz chęci do tej produkcji,a po MGS 3 myślę ,że tak będzie.Grając w takie gry ,nie mam ochoty wyłączać konsoli.

Dada89-Ja polecam pierwszą część Prince of Persia,są całkiem pomysłowe zagadki,przy jednej ,a nawet dwóch trzeba nieźle się wysilić ,co nie znaczy,że są irytujące.

Edytowane przez darkgamer
Odnośnik do komentarza

Jaka gre polecacie przygodowa , pełna zagadek , coś co zmusi nas do ruszenia głową , a nie bedziemy mieć wszystko podane "na tacy" może coś w stylu uncharted lub całkiem coś innego .

 

 

P.S. : Czy Skyrim jest lub bedzie w resji polskiej ?

Lara Croft and the Guardian of Light albo Portal 2

Odnośnik do komentarza

Moi Drodzy a jakies inne propzycje?

(Jaka gre polecacie przygodowa , pełna zagadek , coś co zmusi nas do ruszenia głową , a nie bedziemy mieć wszystko podane "na tacy" może coś w stylu uncharted lub całkiem coś innego .)

Portal 2 - nie lubie fantasty

Batman - filmy gry itp z ta postacia nie cierpie

God of war -posiadam

Mgs y - grałem

 

Proszę o coś innego , dziekuje .

 

A jakie opinie na temat The testament of sherlock homles?

Odnośnik do komentarza

potrzebuje jakiejś gry na lajcie, obojętnie jaki rodzaj ale żeby była z jajami

zdecydowanie Brutal Legend, jeśli jeszcze jesteś fanem cięższej muzyki to oprócz tony humoru, dobrej zabawy - klimat i oprawa dźwiękowa Cię rozwali! :devil:

 

Jaka gre polecacie przygodowa , pełna zagadek , coś co zmusi nas do ruszenia głową , a nie bedziemy mieć wszystko podane "na tacy" może coś w stylu uncharted lub całkiem coś innego .

 

 

P.S. : Czy Skyrim jest lub bedzie w resji polskiej ?

za grosze możesz wyrwać Tomb Raider Trilogy HD, 3 dobre gry a w nich na pewno znajdzie się coś do ruszenia głową jeśli nie odstrasza Cie to, że jest to reedycja w hd

Edytowane przez septo
Odnośnik do komentarza

Arkham City czy MGS Collection. Arkham Asylum mi się podobał jednak nie mam jakiegoś mocnego parcia na AA, za to uwielbiam Peace Walkera i 1 MGS'a, jednak nigdy nie miałem PS2 na którym mógłbym przejść MGS 2 i 3

 

 

Zazdroszczę tego dylematu :) Chciałbym mieć przed sobą zarówno Arkham City, jak i całą kolekcję MGS :) Mega trudny wybór.

Dla mnie Arkham City to Gra Roku 2011, natomiast MGS 3 łapie się do pierwszej piątki najwspanalszych gier, w jakie grałem w życiu. Najlepiej kupić obie :D Ale jak masz kasę tylko na jedną grę, to proponuję najpierw Arkham City. Zanim przejdziesz/wymaksujesz, MGS HD Collection stanieje i wtedy łykniesz kolekcję :)

Odnośnik do komentarza

potrzebuje jakiejś gry na lajcie, obojętnie jaki rodzaj ale żeby była z jajami

zdecydowanie Brutal Legend, jeśli jeszcze jesteś fanem cięższej muzyki to oprócz tony humoru, dobrej zabawy - klimat i oprawa dźwiękowa Cię rozwali! :devil:

 

 

grałem i przeszedłem jakiś czas temu, za(pipi)ista gierka z za(pipi)istą muzyką i za(pipi)istymi postaciami i za(pipi)istym humorem :D

Edytowane przez Grez
Odnośnik do komentarza
' timestamp='1328017882' post='2550030']

Arkham City czy MGS Collection. Arkham Asylum mi się podobał jednak nie mam jakiegoś mocnego parcia na AA, za to uwielbiam Peace Walkera i 1 MGS'a, jednak nigdy nie miałem PS2 na którym mógłbym przejść MGS 2 i 3

 

 

Zazdroszczę tego dylematu :) Chciałbym mieć przed sobą zarówno Arkham City, jak i całą kolekcję MGS :) Mega trudny wybór.

Dla mnie Arkham City to Gra Roku 2011, natomiast MGS 3 łapie się do pierwszej piątki najwspanalszych gier, w jakie grałem w życiu. Najlepiej kupić obie :D Ale jak masz kasę tylko na jedną grę, to proponuję najpierw Arkham City. Zanim przejdziesz/wymaksujesz, MGS HD Collection stanieje i wtedy łykniesz kolekcję :)

 

Ja również polecam Batmana, ma wszystko to co powinien posiadać mocny killer. Oprawa i muzyka na najwyższym poziomie, jest długa, rozbudowana, z ciekawą fabułą, najlepszym systemem walki z wieloma przeciwnikami jednocześnie jaki w ogóle gry widziały itp itd. MGS tylko dla fanów serii, którzy lubią mieć bardzo często przerywaną akcję, głównie dotyczy to 2 części, ale i w trójce nie brakuje 30 minutowych scen.

Edytowane przez Zwyrodnialec
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...