Skocz do zawartości

Jaką grę wybrać?


Daffy

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam do wydania około 100zł (chciałbym się zamknąć w 150zł MAX) na jakąś gierkę. Po Batmanie mam niedosyt gier akcji więc myślałem żeby nadrobić zaległości z tego gatunku. Myślałem o:

 

- GTA IV: Complete Edition - tu aż głupio się przyznać, ale nie mam na koncie żadnego GTA, za to pamiętam, że przy RDR spędziłem czas świetnie, jedna z lepszych gier w jakie grałem, no to prędzej czy później przyjdzie pora zapoznać się z protoplastą :P

 

- Mafia 2 - jarają mnie takie klimaty, słyszałem dużo dobrego o fabule i właśnie klimacie w tej grze, a to są główne elementy, na które zwracam uwagę

 

- God of War 3 - tutaj przede wszystkim pytanie czy da się ogarnąć bez poprzednich części fabułę czy HD kolekcja jest niezbędna do dobrej zabawy. Tutaj podobają mi się motywy wyżynki bogów no i podobno najlepsza graficznie ścisła czołówka tej generacji (z gameplayów trudno powiedzieć, ale podobno na własnym ekraniku robi wrażenie)

 

- Castlevania: Lord of Shadows - szczerze mówiąc nie za wiele mogę powiedzieć na temat produkcji, ale na forach często słyszę o tym, że to dobra alternatywa dla GoWa - w takim razie chyba warto się zainteresować

 

- Heavy Rain - od premiery się na niego czaję, ale ciągle coś mnie od niego odciąga, choć w zasadzie ja nie dostrzegam żadnych wad u tej produkcji.

 

Tyle mi na razie przychodzi do głowy, jeżeli znacie jakieś inne tytuły, które mogłyby mnie zainteresować to śmiało, piszcie :) Jeszcze raz dodam na koniec, że największą uwagę poświęcam fabule, klimatowi i soundtrackowi danej gry.

 

God Of War 3 raczej sobie w takim razie daruj. Można niby grać i od 3, ale nie będziesz do końca wiedział czemu Kratos chce zajebać bogów. Zresztą początek tej gry to zakończenie drugiej części. Dlatego najlepiej zagrać od 1, a warto to zrobić nawet teraz, bo to jedna z najlepszych serii w ogóle.

 

Mafia 2 jest dosyć krótka, jakieś 10-11h, z dodatkami dłużej, a warto mieć chociaż jeden Joe' Adventure bo wzbogaca wydarzenia z podstawki. Klimat, ciekawe misje, dobre dialogi, wyraziste postaci z Joe na czele i rewelacyjna muzyka. Jak nie oczekujesz jakiegoś sandboxa z zadaniami pobocznymi ( w tym wypadku bierz GTA4), tylko gry nastawionej na same misje fabularne to warto brać.

 

Castlevania Lords of Shadow - z jednej strony długa gra, z drugiej za bardzo jak dla mnie kopiuje z innych gier (GOW, POP, SotC) i każdy z elementów jest słabszy niż w wyżej wymienionych, odpowiednio (walka, przemieszczanie, kilku bossów). Do tego w grze z podstawowych broni jest tylko bicz, jakies sztylety i 2 rodzaje magii, dla mnie zdecydowanie za mało i nużyło mnie po czasie. Już pierwszy DMC miał bogatszy arsenał.

Odnośnik do komentarza
Castlevania Lords of Shadow - z jednej strony długa gra, z drugiej za bardzo jak dla mnie kopiuje z innych gier (GOW, POP, SotC) i każdy z elementów jest słabszy niż w wyżej wymienionych, odpowiednio (walka, przemieszczanie, kilku bossów). Do tego w grze z podstawowych broni jest tylko bicz, jakies sztylety i 2 rodzaje magii, dla mnie zdecydowanie za mało i nużyło mnie po czasie. Już pierwszy DMC miał bogatszy arsenał.

 

Castlevania kopiuje? To z Castlevanii wszyscy zerzneli, razem z GoW 3. Castlevania LoS jest bardzo OK, bossowie sa epiccy (uwielbiam to slowo :) i przedkladam ja ponad GoW3.

Odnośnik do komentarza

Witam, mam do wydania około 100zł (chciałbym się zamknąć w 150zł MAX) na jakąś gierkę. Po Batmanie mam niedosyt gier akcji więc myślałem żeby nadrobić zaległości z tego gatunku. Myślałem o:

 

- GTA IV: Complete Edition - tu aż głupio się przyznać, ale nie mam na koncie żadnego GTA, za to pamiętam, że przy RDR spędziłem czas świetnie, jedna z lepszych gier w jakie grałem, no to prędzej czy później przyjdzie pora zapoznać się z protoplastą :P

 

- Mafia 2 - jarają mnie takie klimaty, słyszałem dużo dobrego o fabule i właśnie klimacie w tej grze, a to są główne elementy, na które zwracam uwagę

 

- God of War 3 - tutaj przede wszystkim pytanie czy da się ogarnąć bez poprzednich części fabułę czy HD kolekcja jest niezbędna do dobrej zabawy. Tutaj podobają mi się motywy wyżynki bogów no i podobno najlepsza graficznie ścisła czołówka tej generacji (z gameplayów trudno powiedzieć, ale podobno na własnym ekraniku robi wrażenie)

 

- Castlevania: Lord of Shadows - szczerze mówiąc nie za wiele mogę powiedzieć na temat produkcji, ale na forach często słyszę o tym, że to dobra alternatywa dla GoWa - w takim razie chyba warto się zainteresować

 

- Heavy Rain - od premiery się na niego czaję, ale ciągle coś mnie od niego odciąga, choć w zasadzie ja nie dostrzegam żadnych wad u tej produkcji.

 

Tyle mi na razie przychodzi do głowy, jeżeli znacie jakieś inne tytuły, które mogłyby mnie zainteresować to śmiało, piszcie :) Jeszcze raz dodam na koniec, że największą uwagę poświęcam fabule, klimatowi i soundtrackowi danej gry.

Ze wszystkich wymienionych najlepiej chyba chwycić za Castlevanię. God of War 3 bez poprzednich części to tylko 1/3 przygody i to od końca. Heavy Rain...no kuźwa dla mnie nuda

przygotowywanie butelki mleka, kołysanie dziecka do snu, odlewanie się, nakrywanie do stołu, szukanie syna, który stoi z balonikiem obok ciebie, włączanie/wyłączanie lampy...można mnożyć momenty kiedy zasypiałem i nawet historyjka z dziurami nie pomogła

. Nie otwieraj czasem tego spoilera jeśli się jednak na HR zdecydujesz!. O GTA się nie wypowiadam bo serią gardzę. Mafia? Dla mnie zupełna niewiadoma.

Castlevania z początku jest niemrawa, ale z każdą misją, zakupionym combosem, rozwalonym bossem i śliczną lokacją jest coraz lepiej. A końcówka...? Przekonaj się sam ;)

Odnośnik do komentarza

 

 

Może wydaj 140-150 to bys zakupil kolekcje gow hd i gow 3, ktote zdecydowanie przedkładam przed Castlevanię z tym, że nie jestem fanem tej serii (castle), a za to uwielbiam mitologię grecką. No i grafa w gow 3 dla mnie i wielu osób najładniejsza gra tej generacji.

 

Co do HR jedni kochają, drudzy zlewają. Ja na leże do tych pierwszych, dla mnie osobiście najlepsza gra tej generacji i spokojnie w top 5 życia, poprostu gra jedyna w swoim rodzaju.

 

Gta 4 + dodatki to kolejny must have z genialnym miastem i napewno z największą porcją grania z tych wymienionych.

 

Mafia 2 też bardzo dobra ale na tle reszty to narazie ją sobie odpuść (ale kiedyś nadrób bo naprawdę warto).

 

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

Witam. Mam pytanie. Chciałbym zainwestować w jakiegoś tenisa na moją konsole. Z tego co pamiętam zarówno Top Spin 4 jak i Virtua Tennis 4 mają wsparcie movea co zaliczam in plus.Przyznam szczerze że wolałbym ta która jest bardziej dopracowana pod tym względem.Nie musi być super realna. W dawnych czasach zagrywałem się zarówno na czarnuli jak i na psp w serię smash court tennis która bardzo przypadła mi do gustu i wolałbym iść w tym kierunku.Jeśli ktoś miał styczność z tymi dwoma tytułami to będę wdzięczny za pomoc w wyborze.

Odnośnik do komentarza

Cóż, wykreśliłem już GoW, który kupię w swoim czasie, najpierw ogrywając trylogię. Najbardziej kuszą mnie obecnie Heavy Rain i Castlevania na podstawie tego co piszecie, no ale jeszcze jutro odświeżę sobie recenzje, niektóre gameplaye i dopiero podejmę decyzję, niemniej dziękuję za rady, a teraz ja tu spróbuję pomóc :)

 

Witam. Mam pytanie. Chciałbym zainwestować w jakiegoś tenisa na moją konsole. Z tego co pamiętam zarówno Top Spin 4 jak i Virtua Tennis 4 mają wsparcie movea co zaliczam in plus.Przyznam szczerze że wolałbym ta która jest bardziej dopracowana pod tym względem.Nie musi być super realna. W dawnych czasach zagrywałem się zarówno na czarnuli jak i na psp w serię smash court tennis która bardzo przypadła mi do gustu i wolałbym iść w tym kierunku.Jeśli ktoś miał styczność z tymi dwoma tytułami to będę wdzięczny za pomoc w wyborze.

 

Mam kolegę, który lubuje się w grach sportowych i grałem u niego zarówno w TS4 jak i VT4 z Movem i szczerze mówiąc bardziej przypadł mi do gustu Top Spin. Choć to może dlatego, że ja grałem tylko parę razy u niego, on zaś po dłuższym ograniu obydwu bardziej polubił Virtua Tenis. Nie wiem jak to jest w grze singleplayer, bo np. koszykówki 2k są bardzo wymagające, ale podstawy łatwe do ogarnięcia i w grze 1vs1 na żywo łatwiej mi było się wkręcić w tą produkcję :)

 

 

Jako że zbliża się luty, a w tym miesiącu są dwie premiery, Fianl Fantasy 13-2 oraz Kingdoms of Amalur to nie wiem na którą się w pierwszej kolejności skusić. Jak myślicie która z nich może być większym hitem?

 

Większym hitem to będzie Final ze względu na to, że jest już którąśtam częścią znanej i cenionej serii. Wg. mnie już FF XIII trochę zawiódł i w tym wypadku lepiej czekać na nową markę, bo nie ma ich ostatnio dużo, a akurat KoA zapowiada się bardzo fajnie na tle innych nowych IP ostatnio. Gry też odbiegają bardzo klimatem i prawdopodobnie będą również odbiegać konstrukcją od siebie, może po prostu zdecyduj jaki klimat jest bardziej "dla ciebie". Ja i tak raczej wstrzymałbym się do pierwszych recenzji przed ew. wyborem.

Odnośnik do komentarza

Mass Effect 2 to bardzo dlugi tytul. Przejscie wszystkich zadan glownych i pobocznych (na plycie sa tez chyba DLC - musisz sprawdzic bo nie pamietam) to ok.30-40 godzin

 

Castlevania jest rowniez dluga, wymaksowanie wszystkiego jakies 20 godzin

 

A moze Demon's Souls lub nowsza Dark Souls - gry na bardzoooo dlugo :rofl2:

Edytowane przez beny25b
Odnośnik do komentarza

ME 2 rzeczywiście długi, ale w przeciwieństwie do RDR i AC2 nie jest sandboxem. Polecam dalsze części AC, jeżeli sam tego jeszcze nie zrobiłeś, a poza tym z ostatnich hitów FENOMENALNY, REWELACYJNY i PORYWAJĄCY BATMAN :D Może Arkham City nie jest tak duże jak lokacje w RDR i AC2, ale jest ogrom ciekawych, wciągających i różnych od siebie questów pobocznych, w dodatku mapy tzw. wyzwań, w których możesz maxować kolejne levele - zarówno polegające na zdobywaniu długich kombosów jak i mapy gdzie liczy się atak z ukrycia. Dużo znajdziek, no i 2 grywalne w kampanii postaci (Catwoman i Batman), a do tego DLC z Robinem i Nightwingiem, którymi pograsz w challengach. Do tego wszystkiego dochodzi New Game +, którego jeszcze nie zacząłem, ale podobno stawia jeszcze większe wyzwanie, no i żeby zdobyć platynę trzeba również NG+ ukończyć.

 

To wydaje się najlepszym wyborem, no chyba, że szukasz czegoś bardziej rpgowego, wtedy dobrym wyborem może być Mass Effect, a jeżeli już jakiś RPG z krwi i kości no to Dragon Age: Origins i jak się wciągniesz możesz sprawdzić dwójkę (mi się bardzo spodobała) lub (podobno GOTY...) TES: Skyrim, który mi osobiście nie przypadł do gustu, no ale spędzisz w nim też dużo czasu, bo posiada ogromny świat.

 

Z kolei z cyklu gier osadzonych w bardziej nowoczesnych realiach no to GTA na pewno, choć ja jeszcze nie miałem okazji grać, ale bardzo przyjemny był Saints Row 2, który zdaje się, że jest teraz dodawany do każdego egzemplarza SR3.

Odnośnik do komentarza

mam zamiar wziasc sie za zaleglosci wiec z tad moje pytanie i dylemat co wybrac?

 

-Red Dead Redemption

-Bayonetta

-Demon's Souls

-Bionic Comando

Castlevania: Lord Of Shadow

-Mass effect 2

czy Final Fantasy XIII?

 

moge pozwolic sobie na kilka gier, co polecacie na poczatek?

 

Jak to się mówi, nie proponuj zanim nie rozpoznasz :) nie znam twoich preferencji. Patrząc na swój gust polecał bym najbardziej RDR, ME2 (z tym, że musisz znać bardzo dobrze angielski bo na PS3 nie ma wersji PL) i Castle.

 

Jednak jak np jesteś fanem RPG to Demon Souls jest dla Ciebie must have

Edytowane przez balon1984
Odnośnik do komentarza

mianowicie mam niecaly miesiac wolnego(jesli chodzi o granie) bo czekam na mgs collection hd a premiera w lutym takze troche czasu jest. wezme sie chyba z rdr jak mowicie na zmiane z castlevaniom i moze w miedzy czasie cos jeszcze doloze jeszcze nad tym poimysle pewnie padnie na bayo bo lubie tego typu gry:) dzieki chlopaki!!:)

 

mam zamiar wziasc sie za zaleglosci wiec z tad moje pytanie i dylemat co wybrac?

 

-Red Dead Redemption

-Bayonetta

-Demon's Souls

-Bionic Comando

Castlevania: Lord Of Shadow

-Mass effect 2

czy Final Fantasy XIII?

 

moge pozwolic sobie na kilka gier, co polecacie na poczatek?

 

Jak to się mówi, nie proponuj zanim nie rozpoznasz :) nie znam twoich preferencji. Patrząc na swój gust polecał bym najbardziej RDR, ME2 (z tym, że musisz znać bardzo dobrze angielski bo na PS3 nie ma wersji PL) i Castle.

 

Jednak jak np jesteś fanem RPG to Demon Souls jest dla Ciebie must have

 

 

jesli chodzi o preferencje to gram w doslownie we wszystko, od jrpg po sportowe, wycigi na bijatykach konczac doslownie w kazda gre moge sie wkrecic nie ma zadnych problemow. wezme sie narazie za te 3 gry moze jeszcze wezme ME ale pomysle nad tym. kazdej po troche i pewnie po niedluhgim czasie jedna z tych gier wkreci mnie na maksa i odloze pozostale i skoncze w nast kolejnosci

Edytowane przez Square
Odnośnik do komentarza
mam zamiar wziasc sie za zaleglosci wiec z tad moje pytanie i dylemat co wybrac?

 

-Red Dead Redemption

-Bayonetta

-Demon's Souls

-Bionic Comando

Castlevania: Lord Of Shadow

-Mass effect 2

czy Final Fantasy XIII?

 

moge pozwolic sobie na kilka gier, co polecacie na poczatek?

 

Zdecywdowanie RDR jak nie grasz nałogowo i bez przerwy to i cały miesiąc ci zejdzie na poznaniu tej gry w całości, jeden z najlepszych tytułów tej generacji, bezsprzecznie. Demons Souls łykaj śmiało jak jest tak jak mówisz, że we wszystko możesz się wciągnąć, choć początek z nią jest bardzo trudny, na to lepiej się przygotować od razu :P aha i ogarnij orty, no np.mnie to to strasznie drażni, a nie ma nic trudnego w zobaczeniu czerwonego podkreślenia w przeglądarce. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza

Kupic RDR w wersji normalnej czy w wersji GOTY? Goty jest okolo 2 razy doższa niż wersja normalna.

I czy warto kupic Brotherhooda? Przeszedłem częśc I i w II doszedłem do okolo 2/3 gry. Pytam się ponieważ słyszałem, że kolejne części to odgrzewane kotlety. Ile wynosi czas przejscia brotherhooda?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...