Skocz do zawartości

Czy piractwo jest kradzieżą?


Fan

Rekomendowane odpowiedzi

Ksero -owszem korzystałem za namową moich wykładowców jak każdy student, z tym że taka mała różnica- jesli profesor sam proponuje mi coś takiego to nawet nie przychodziło mi wtedy do głowy że to może być nielegalne, podczas gdy o nielegalności piractwa jest to jasne powiedziane, ba....informacja o tym jest umieszczana od x-lat na każdej płycie z filmem, grą, czy muzyką.

 

U mnie na każdej ksiazce jest napisane "kopiowanie zabija książkę", czy jakos tak. Nawet na kserze z tym kserują ;)

W sumie dziwi mnie teraz fakt, że studenci nie działają tak jak z grami na konsole. Jak ktoś ma kupić książkę za 50zł to jednak i tak woli wydać na kserze 23zł. Chociaż z drugiej strony to ta kopia zawsze u nas zostanie, a być moze kiedyś jeszcze się przyda. Ten system nie sprawdzał by się na każdym kierunku. U mnie na pewno nie kiedy przez jedną nowelizację trzeba pisać nową książkę.

Odnośnik do komentarza
Popieram przedmowce. Ogolnie wisi mi to czy ktos piraci czy nie za wyjatkiem osob, ktore stac na oryginaly a i tak ich nie kupuja. Tez znam dobre kilka osob, ktore na wiesc, ze kupilem gre np za 100zl (o 200 nie wspominajac) robia oczy O_O i wsykakuja z tekstem, ze nigdy nie kupi oryginala, bo gry nie sa tego warte. Szczegol, ze siedzi pol dnia przy konsoli lub kompie (za ok 5tys zl) grajac, a jego dochod jest 3-4x wiekszy niz np moj... Ot taka durna mentalnosc.

 

Co maja do tego zarobki? Co za roznica, czy ktos zarabia 2k/miesiac czy 20'000k/miesiac - wydanie 150 zl/gre a 10zl za plytke i wypalenie to i tak jest ten sam zysk i osczednosc. Status majatkowy jest tutaj malo znaczacy, wszystko rozbija sie o kwestie podejscia do tematu piractwa.

 

Maja na tyle duże znaczenie, że jakbyś nie kombinował jak od 10 do 10 się utrzymać tylko kasy miałbyś naprawdę wystraczająco to myśle, że jakby granie było dla ciebie ważne to chciałbyś mieć oryginalne gry i w nie grać, a nie tylko przeglądać. Myśle iż to żależy od podejścia do grania jak uważasz to za niedzielną rozrywke to w gdzieś będziesz miał kupowanie oryginałów.

Odnośnik do komentarza

Co nie zmienia faktu , ze majac na polce gre za 200zl masz wieksze checi do wykonczenia jej na 100% niz plytke z tytulem napisanym markerem ;)

Gdybym kupowal gierki po150-200zl mialbym 3/4 GS , a tak przechodze i wiekszosc gier jest na poziomie 200-400gs ;)

A dlaczego dvd+r ? Po premierze 360 wydalem 249zl na GOW , po miesiacu dostalem 120zl.............

 

EDIT:

 

Niedawno ogladalem dzien dobry tvn i tam byla laska ,ktora sie wypowiadala i jest ogolnie LOL , bo na forach sie ludzie produkuja , a mozna miec kopie gry,muzyki , nie maja oryginala :D Jak to ? Tak to ;) Jezeli nie mamy z tego korzysci materialnych - czyli nie przegrywamy X100 i nie sprzedajemy , to jest ok :D Prawie jak w USA :D

Edytowane przez luck1985
Odnośnik do komentarza

http://tech.wp.pl/kat,1009779,title,Policy...ml?ticaid=183b1

 

naloty w gdańskim akademiku.

 

Szczerze? Nie chcę mi się w to wierzyć, taka akcja trochę by potrwała, przeszukać wszystkie pokoje (często zamknięte), poszperać w komputerach. A gdyby ktoś zobaczył policjanta, to w parę minut by się rozniosło o kontroli. Coś mi tu śmierdzi.

Odnośnik do komentarza

Widac , ze malo wiesz o policji ;p Kumpel jak trzymal z takim jednym kolesiem u nas na dzielnicy, to pozniej na komisariacie ogladal swoje zdjecia jak z nim stoi i niby byl podejrzanym - ale ze byl czysty , to skonczylo sie na jednej wizycie. Mial normalnie foty formatu A4 w takich miejscach i roznych syt zyciowych , ze nigdy by sie nie skapnal , ze obserwuje go kilku z wojewodzkiej i jeszcze robia mu zdjecia ;] Po sygnale GSM namierza scie w okregu kilku metrow , komputer jeszcze latwiej. I wjechali im , bo wiedzieli , ze rozpowszechniaja. Przy takich akcjach nikt nie wlatuje na pale , sa obserwowani , dokladny podglad on line co robia , gdzie chodza , z kim sie spotykaja ;) A na chate nikt Ci nie wjedzie bez nakazu za sciaganie piosenki czy gierki na konsole . Inna para kaloszy jak masz 5 roznych laczy w chacie i targasz 200TGB miesiecznie ;) Bez zadnych kwitow wchodza pedfilom , jak w sieci sie jakis napatoczy z filmem i goracymi 12 latkami , takiemu na chate od razu wchodza .

Odnośnik do komentarza

podobno wipeout HD ma tez wyjść na płytce BD, ja chce mieć te płytkę za darmo bo zapłaciłem za grę, mam ją na HDD swojej konsoli.

 

to jest dopiero okradanie ludzi, kazać sobie płacić dwa razy za produkt. więc nie chrzańcie mi że granie w gry ściągnięte z internetu za darmo to kradzież. bzdura nikogo nie okradamy! <_<

Odnośnik do komentarza
podobno wipeout HD ma tez wyjść na płytce BD, ja chce mieć te płytkę za darmo bo zapłaciłem za grę, mam ją na HDD swojej konsoli.

 

to jest dopiero okradanie ludzi, kazać sobie płacić dwa razy za produkt. więc nie chrzańcie mi że granie w gry ściągnięte z internetu za darmo to kradzież. bzdura nikogo nie okradamy! <_<

Człowieku, przecież zapłaciłeś za tą grę i masz tą grę, więc o co ci chodzi? Kto Ci karze płacić dwa razy to samo? Odpaliłeś Wipeouta i dostałeś komunikat "W związku z wydaniem naszej gry na płycie BD, proszę kupić tą wersję, aby móc dale grać" ?

K...., ludzie, ogarnijcie sie trochę, niedługo ktoś napisze "Kupiłem Uncharted, to za Uncharted 2 tez mam płacić złodziejom?"

 

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
chodzi mi oto że nie dostałem wyboru Hd trafił tylko na psstore i byłem zmuszony kupić wersje online, a chce pudełkową. No i co teraz mam zrobić? Sony tnie w wała bardziej niż piracie.

Ja kupiłem Wipeouta, bo chciałem-Ty dlatego,że nie miałeś wyboru i byłeś zmuszony kupic?....hmmm, czyzby macki Sony wkradały się w naszą podświadomość ?

Nie odpowiada Ci, że gra była tylko na HDD (tez mi argument, przecież to pełnowartosciowy produkt), więc po jakiego kupowałeś?

 

Odnośnik do komentarza
ty jakiś mało rozgarnięty jesteś. ja bym wolał grę na płytce a nie na serwerze. teraz jej nawet sprzedać nie mogę. to jest dopiero okradanie klientów <_<

No nie wiem,kto jest nierozgarnięty, nerwy ci puszczają widzę. <_<

Piszę cały czas, że przecież kupując W HD zapłaciłeś dokładnie za to co chciałeś dostać.I zapłaciłeś o wiele mniej niż gdyby ta gra wyszła na płytce, więc raczej nie powinneneś teraz żądać "...ja bym wolał grę na płytce"

Kupując tą grę dobrze wiedziałeś, że nie będziesz jej mógł odsprzedać ( chociaż nie jest tajemnicą, że mozna to zrobić dość łatwo)

Ja wiem, że za wszelką cenę chcesz udowodnić że na piractwo jest wytłumaczenie, ale proszę Cię, jakieś sensowne argumenty...

Odnośnik do komentarza
Gość ChOomik

dobre jaja- właśnie oglądałem wiadomości w TV gdzie mówili o kilku znajomych, którzy przerabiali konsole. W ich domu nie odnaleziono żadnych piratów tylko sto przerobionych konsol za co trafią do paki na pięć lat. Co jak co ale nie słyszałem aby u nas karano za same przerabianie konsol

Odnośnik do komentarza

wg Polygamii

 

Głównie to chyba o to chodzi:

 

Art. 1181.

1. Kto wytwarza urządzenia lub ich komponenty przeznaczone do niedozwolonego usuwania lub obchodzenia skutecznych technicznych zabezpieczeń przed odtwarzaniem, przegrywaniem lub zwielokrotnianiem utworów lub przedmiotów praw pokrewnych albo dokonuje obrotu takimi urządzeniami lub ich komponentami albo reklamuje je w celu sprzedaży lub najmu, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 3.

2. Kto posiada, przechowuje lub wykorzystuje urządzenia lub ich komponenty, o których mowa w ust. 1,

podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku.

Edytowane przez qb3k
Odnośnik do komentarza
ty jakiś mało rozgarnięty jesteś. ja bym wolał grę na płytce a nie na serwerze. teraz jej nawet sprzedać nie mogę. to jest dopiero okradanie klientów <_<

No nie wiem,kto jest nierozgarnięty, nerwy ci puszczają widzę. <_<

Piszę cały czas, że przecież kupując W HD zapłaciłeś dokładnie za to co chciałeś dostać.I zapłaciłeś o wiele mniej niż gdyby ta gra wyszła na płytce, więc raczej nie powinneneś teraz żądać "...ja bym wolał grę na płytce"

Kupując tą grę dobrze wiedziałeś, że nie będziesz jej mógł odsprzedać ( chociaż nie jest tajemnicą, że mozna to zrobić dość łatwo)

Ja wiem, że za wszelką cenę chcesz udowodnić że na piractwo jest wytłumaczenie, ale proszę Cię, jakieś sensowne argumenty...

kupiłem gre bo nie miałem wyboru, chcialem ją mieć na płytce ale sony swoją dość dziwną polityką zmusiło cały świat do zakupienia gry przez ich sklep. a teraz okazuje sie że gry nie mogę sprzedać bo nie ma takiej możliwości, mając gre na płytce zawsze można sie jej pozbyć to raz a dwa ze mozna ją mieć całe życie nie tak jak gre zainstalowaną na dysku której nic nie zabezpiecza przed utratą. i co teraz mam płacić drugi raz za ten sam produkt?? to jest właśnie prawdziwe złodziejstwo. no i nagrywanie płyt tylko na własny użytek jest wytłumaczalne w takiej sytuacji, gdyby udało mi sie sciągnąc z psstore gre a nastepnie wrzucic ją na pendrive albo na płytke to było by ekstra ale nie mozna szkoda i to jest najwieksza wada ps3, ale z czasem będzie mozna nagrywac sob ie gry na BD bez problemu :)

Edytowane przez nWo
Odnośnik do komentarza

człowieku co ty w ogóle piepr.zysz?? jak nie było innej opcji, woHD jest tylko na psstore, nie mozna go kupić do września na płytce BD a to dosc stara gra jak na PS3. Gdyby wyszło jak GTprolog na plytce i na psstore to nie bylo by problemu. czlowiek ma wybor i sie nawet nie zastanawia <_< juz takie głupoty wypisywac to trzeba naprawde nie miec pojęcia o temacie. tak było do niedawana gdy sony ogłosiło ze woHD ostatecznie pokaze sie na plytce BD i co bys zrobil na miejscu ludzi ktorzy chca miec gre na BD?? zaplacilbys drugi raz za to samo?? <_<

Odnośnik do komentarza
Gość Mr. Blue

Kupiłeś samochód z manualną skrzynią biegów. Rok później wprowadzono model z automatyczną. Też będziesz pikietował przed siedzibą konsorcjum, bo nie miałeś wolnego wyboru w dniu zakupu? :neko:

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...