Skocz do zawartości

Czy piractwo jest kradzieżą?


Fan

Rekomendowane odpowiedzi

Piszesz tylko zeby pisac? Myslisz ze jak odpiszesz na posta i rzucisz stekiem kłamstw to juz kazdy Ci przyzna racje?

po pierwsze nie słucham sie ludzi którzy o temacie nie mają pojęcia i udają że coś wiedzą. po drugie wiem co pisze, ściąganie posiadanie i emitowanie treści nie objętej prawami autorskimi bądź za zgodą autorów nie jest karalne. tak więc wszystkie seriale emiotwane przez stacje TV są legalne tak samo jak programy dostępne przez internet. czy to na TVN czy TVP 1 i 2

Czemu TVN usuwa wszystko co ktos doda na Youtube?

sprzedawanie gier na allegro, czy ebay jest nielegalne, tylko nie ma jeszcze nikogo kto by tego mogl zabronic.

hahahahahahahahah wysmiewacz.gif to co teraz napisałeś nie ma totalnie sesu to jest nielegalne ale nikt nie moze tego zabronic ??? WTF człowieku???? myśl zanim coś napiszesz, prosze cie. gdyby to była prawda to allegro i ebay i swapzilla nie miały by miejsca bytu w internecie.

Z dupy argument. Przeciez piratebay, torrentleech jakos tez istnieja w internecie.

Piszac duzymi literami, na kazdej plycie z gra napisane jest resale, rental, copy is prohibited blablabla.

Zreszta po co ja w ogole z toba rozmawiam. Wystarczy ze za kazdym razem wkleje twoja wypowiedz ze sony cie okrada bo wydaje wipeouta na plycie i juz znany bedzie twoj poziom.

 

Czekam na info czemu nie moge sprzedac samochodu albo mieszkania.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
Piszac duzymi literami, na kazdej plycie z gra napisane jest resale, rental, copy is prohibited blablabla.

Odpowiedź jaką otrzymałem od SCEE pytając własnie o ten tekst z pudełek:

I am able to confirm that the text you are referring is a legal disclaimer that applies to major retailers and rental firms not individual consumers. You are free to sell on the title if you wish.
Odnośnik do komentarza
Piszesz tylko zeby pisac? Myslisz ze jak odpiszesz na posta i rzucisz stekiem kłamstw to juz kazdy Ci przyzna racje?

po pierwsze nie słucham sie ludzi którzy o temacie nie mają pojęcia i udają że coś wiedzą. po drugie wiem co pisze, ściąganie posiadanie i emitowanie treści nie objętej prawami autorskimi bądź za zgodą autorów nie jest karalne. tak więc wszystkie seriale emiotwane przez stacje TV są legalne tak samo jak programy dostępne przez internet. czy to na TVN czy TVP 1 i 2

 

sprzedawanie gier na allegro, czy ebay jest nielegalne, tylko nie ma jeszcze nikogo kto by tego mogl zabronic.

hahahahahahahahah wysmiewacz.gif to co teraz napisałeś nie ma totalnie sesu to jest nielegalne ale nikt nie moze tego zabronic ??? WTF człowieku???? myśl zanim coś napiszesz, prosze cie. gdyby to była prawda to allegro i ebay i swapzilla nie miały by miejsca bytu w internecie.

 

no i na koniec zastanów sie gdzie ty żyjesz?? to ja ci powiem ze w polsce, a teraz masz przykład działania polskiego prawa. od uzytkownikow allegro mozna pobierac prowizje od sprzedazy, ludzie prowadzący internetową działalność muszą płacić podatki bo mają dochód na nielegalnym handlu wysmiewacz.gif a wszystko to jest całkowicie legalne dopóki szmal płynie do państwowej kasy. i co tu jest wg ciebie nielegalne.

 

 

 

Nieprawda!!!

 

Zgodnie z prawem autorskim:

 

Po pierwsze:

 

"Art. 1. 1. Przedmiotem prawa autorskiego jest każdy przejaw działalności twórczej o indywidualnym charakterze, ustalony w jakiejkolwiek postaci, niezależnie od wartości, przeznaczenia i sposobu wyrażenia (utwór).

(...)

4. Ochrona przysługuje twórcy niezależnie od spełnienia jakichkolwiek formalności."

 

Po drugie:

 

Art. 6. 1. W rozumieniu ustawy:

(...)

4) nadawaniem utworu jest jego rozpowszechnianie drogą emisji radiowej lub telewizyjnej, prowadzonej w sposób bezprzewodowy (naziemny lub satelitarny) lub w sposób przewodowy;"

 

Po trzecie (najwazniejsze):

 

Art. 23. 1. Bez zezwolenia twórcy wolno nieodpłatnie korzystać z już rozpowszechnionego utworu w zakresie własnego użytku osobistego. (...)

 

Czyli mozesz nagrac sobie odcinek Lost i ogladac go do woli w domu ale nie wolno ci go nagrac na DVD i sprzedawac na Allegro lub w sklepie.

 

Polecam tez lekture art. 25 ww ustawy ktora wskazuje zamkniety katalog sytuacji w ktorej mozna bez organiczen rozpowszechniac materialy nadane w telewizji.

 

Pozdrawiam:)

Edytowane przez shinjitsu80
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Nie wiem jak wy ale mnie temat piractwa dawno się znudził :( Nie oszukujmy się KAŻDY Piraci!!! czy tego chce czy nie ba nawet czasami nie jesteśmy tego świadomi :) ale tak jest pogódźmy się z tym i niech każdy otworzy sobie stragan z grami, filmami czy co tam dla niego ma większa wartość :D

 

Ja piracę i nie mam zamiaru przestać bo wszystko to co do tej pory ukradłem, prędzej czy później zaprowadziło mnie do sklepu po oryginał (najczęściej gdy cena zeszła z 200zł do 50) a to czego nie kupiłem w oryginale nie warte jest megabajta mojej przestrzeni dyskowej, i po problemie :D Chyba nalerzę do grona ludzi traktujących piractwo jako większą wersję DEMO :D

Odnośnik do komentarza

<!--quoteo(post=1887900:date=7 07 2009, 14:24:name=nfs)--><div class='quotetop'>CYTAT(nfs @ 7 07 2009, 14:24) 1887900[/snapback]</div><div class='quotemain'><!--quotec-->Czy ściąganie/udostępnianie takich pozycji jest również zabronione?<!--QuoteEnd--></div><!--QuoteEEnd-->

nie nie jest. programy emitowane w TV tak jak i seriale można udostępniać i ściągać bez strachu.

 

a właśnie ze nie bo nie masz praw do dystrybucji ;)

Odnośnik do komentarza
  • 7 miesięcy temu...

Czy piractwo jest kradzieżą?A czy szczanie do wazy z ponczem jest ok?Co to za pytanie!Ja sam nigdy nie kupiłem pirackiej gry ani nie przerabiałem konsoli.Przyznaje się,że kiedyś zgrałem kilka płyt od znajomego na pierwszych szeroko dostępnych nagrywarkach Philipsa,ale tego nie można nazwać chyba piractwem bo podważało by to istnienie takich stacjonarnych urządzeń.Nic za to nie płaciłem.Po prostu pożyczyłem płytę,skopiowałem w domu i tyle.Nie kupuje pirackich gier,filmów,ciuchów,programów-NIC.

Wiem,że ciężko w to uwierzyć,ale tak właśnie jest.Nie przelewa mi się mam do popłacenia rachunki a i jeść coś trzeba.A mimo to da się tak zrobić,żeby co jakiś czas zakupić dobry kawałek softu i wycisnąć go jak cytrynę.Życie to jeden wielki cholerny kompromis i nie można mieć wszystkiego.Ja to rozumiem.I wam też to polecam.Nawet gra się wtedy lepiej,powaga :dance:

Edytowane przez QuadraxiS
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Panowie, pomocy. Kupuję oryginalne płyty, słucham oryginalnej muzyki. Jak kupuję płyty, to w 100% ripuję ją do mp3 - całą muzę zgrywam na iphone;a i wtedy mogę spokojnie sobie jej słuchać np. w pociągu drodze do Warszawy pociągiem. Co więcej, muzykę tę trzymam też na laptopie, pracując dużo słucham.

 

Pytanie: czy jeśli ktoś skontroluje mi komputer i znajdzie mp3 (NIGDY, powtarzam NIGDY nie udostępniam plików NIKOMU na zewnątrz: chcesz, kup sobie) to czy muszę mieć płyty? Co jeśli kupiłem płytę, zripowałem do mp3 a później cześć kolekcji przepadła w czasie przeprowadzki?

 

Pytam na poważnie, nie śmiejcie się ze mnie - serio płacę grubą kasę na oryginalne nośniki, jednak z powodu wygody użytkowania używam głównie mp3 (CD i DVD Audio głównie do odsłuchu w domu)

 

help

Odnośnik do komentarza

Panowie, pomocy. Kupuję oryginalne płyty, słucham oryginalnej muzyki. Jak kupuję płyty, to w 100% ripuję ją do mp3 - całą muzę zgrywam na iphone;a i wtedy mogę spokojnie sobie jej słuchać np. w pociągu drodze do Warszawy pociągiem. Co więcej, muzykę tę trzymam też na laptopie, pracując dużo słucham.

 

Pytanie: czy jeśli ktoś skontroluje mi komputer i znajdzie mp3 (NIGDY, powtarzam NIGDY nie udostępniam plików NIKOMU na zewnątrz: chcesz, kup sobie) to czy muszę mieć płyty? Co jeśli kupiłem płytę, zripowałem do mp3 a później cześć kolekcji przepadła w czasie przeprowadzki?

 

Pytam na poważnie, nie śmiejcie się ze mnie - serio płacę grubą kasę na oryginalne nośniki, jednak z powodu wygody użytkowania używam głównie mp3 (CD i DVD Audio głównie do odsłuchu w domu)

 

help

 

Musisz mieć oryginalne płyty.

Odnośnik do komentarza

To jak w końcu Lechu :P

 

Ja znam tą sytuację z doświadczenia kumpla. On tak samo kiedyś zgrał gierkę(chyba) na kopię zapasową a oryginalną gdzieś po roku zgubił. Potem wjechała mu na chatę policja i przypruli się, że nie ma oryginała ;]

 

Programy komputerowe i gry są objęte odrębnymi regulacjami prawnymi - znacznie bardziej restrykcyjnymi. W ich przypadku nie ma mowy o tzw. dozwolonym użytku osobistym.

waldusthecyc pytał o muzykę. Tą (tak samo jak i filmy) możesz ściągnąć z sieci nawet na oczy nie widząc oryginalnego nośnika. Dopóki tego nie sprzedajesz albo nie rozpowszechniasz (hostingi, p2p itp) nie podpadasz pod żaden paragraf.

 

W razie wątpliwości polecam lekturę http://forumprawne.org/ dział Prawo Autorskie.

Odnośnik do komentarza

To jak w końcu Lechu :P

 

Ja znam tą sytuację z doświadczenia kumpla. On tak samo kiedyś zgrał gierkę(chyba) na kopię zapasową a oryginalną gdzieś po roku zgubił. Potem wjechała mu na chatę policja i przypruli się, że nie ma oryginała ;]

 

Programy komputerowe i gry są objęte odrębnymi regulacjami prawnymi - znacznie bardziej restrykcyjnymi. W ich przypadku nie ma mowy o tzw. dozwolonym użytku osobistym.

waldusthecyc pytał o muzykę. Tą (tak samo jak i filmy) możesz ściągnąć z sieci nawet na oczy nie widząc oryginalnego nośnika. Dopóki tego nie sprzedajesz albo nie rozpowszechniasz (hostingi, p2p itp) nie podpadasz pod żaden paragraf.

 

W razie wątpliwości polecam lekturę http://forumprawne.org/ dział Prawo Autorskie.

 

No to teraz wszystko obczajam :thumbsup:

  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...