Skocz do zawartości

Darren Aronofsky


Banny

Rekomendowane odpowiedzi

Film jest przewidywalny. Rourke godzi sie z corka - no hej, dramat po amerykansku przewiduje, ze chwile pozniej cos spieprzy.

 

Właśnie w konwencji dramatów hollywoodzkich jest tak, najpierw córka nie chce się godzić, ale jak już się pogodzi to jest sielanka i happy end. Jak ojciec coś w między czasie spieprzy, że ojciec coś spieprzy to i tak później dostaje drugą szansę czy którąś tam szansę. Bardzo rzadko jest motyw powrotu córki do ojca a potem ostateczne zerwanie więzi.

 

Rezyser nie pokusil sie o jakas bardziej autorska interpretacje, co automatycznie wrzuca film do kategorii przecietnych.

 

Jest autorska interpretacja, bo zwykły film sportowy kończy się jak Rocky. Tutaj na koniec nie ma ani córki ani kochanki a bohater

popełnia samobójstwo na swoich warunkach

. Ile razy takie coś było?

 

rola zostala skrojona pod niego, wiec po prostu ciezko dyszy i jest przyglupem

 

Akurat Wrestlera miał grać Nicolas Cage w pierwotenej wersji. To, że Rourke zagrał tak, że Ty myślisz o jego roli jako skrojonej pod niego to tylko dobrze świadczy o jego aktorstwie. Zresztą i przygłupa trzeba umieć zagrać.

Odnośnik do komentarza
Gość lukasz
Uznalem, ze dopatrywanie sie w kolejnym filmie krytyki rzadow Busha i odniesien do wiezienia w Guantanamo nie bedzie juz jazzy.

Ale przecież życie nie jest czarno białe. Nie jest tak, że film albo jest prosty jak konstrukcja cepa albo w sobie trylion ukrytych znaczeń. Można być pomiędzy :) Wrestler jest prowadzony dosyć spokojnie pod względem narracji, co nie znaczy, że jest prosty.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...
  • 3 miesiące temu...

Uwielbiam filmy tego pana. Nie widziałem jeszcze Pi, ale z tego co czytałem też jest świetny.

 

Wczoraj obejrzałem Black Swan. Świetny film, taki psycho-thriller z elementami tandetnego horroru. Rzecz jest o chorych ambicjach i zatracaniu się w dążeniu do perfekcji. Obserwujemy zespół baletowy przygotowujący show na otwarcie sezonu. Film miejscami śmieszy (dziadek w metrze, niektóre efekty specjalne) choć zasadniczo nie powinien. Myślę że będzie Oscar dla Natalii Portman, pani zagrała genialnie. A Mila Kunis o której wszyscy teraz mówią rzeczywiście zwraca na siebie uwagę, niesamowita uroda. Słynna scena lesbijska nie zrobiła na mnie wielkiego wrażenia. Wrażenie robi niepokojący nastrój jak u Polańskiego, zdjęcia zza pleców i wspaniała muzyka (Czajkowski, Jezioro Łabędzie i te sprawy). Z początku film trochę przynudza, ale z czasem się rozkręca i jest niezła jazda. Film jest dosyć prosty i przewidywalny, do tego podobny do innego dzieła tego reżysera (zdaje się że gość podzielił jeden pomysł na dwa filmy). Krytyków razi ta łopatologia i schematy, mnie to nie przeszkadza. Film wgniótł mnie w fotel.

 

9/10

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Black Swan - az dziwne, ze malo tutaj ludziki piszecie o tej produkcji. Swietna Natalka , do tego Cassel (coraz bardziej lubei tego goscia). Muzyka tradycyjnie od Clinta Mansella - geniusz.

Cały klimat filmu, ujecia jak i przede wszystkim muzyka - buduje oczarowujacy swiat. Nie ma tu dobrych postaci, wszyscy powolutku zamieniaja sie w ZUO w pieknych oczach glownej bohaterki. Tak samo jak i ona sama.

Film o jakze destrukcyjnym dazeniu do perfekcji.

nieosiagalnym

 

5/6

Odnośnik do komentarza

black swan to porazka poprzedniego roku. serio tylko ja widze ze to nic ciekawego? jutro napisze wiecej.

 

Kolejny, który myśląc inaczej niż 90% uważa siebie za fajnego? Pewnie 1/5 nie ?

 

Film nie jest jakoś okropnie oryginalny ale jest świetnie zrealizowany. To film o balecie człowieku, normalnie by tego nikt nie obejrzał.

  • Plusik 1
  • Minusik 1
Odnośnik do komentarza

Zamierzam oglądać dopiero, ale mam pytanie. Jak z muzyką Masella? Ciary? Ja zawsze mam.

 

W końcu jest ten OST nominowany do Oskarów czy nie bo różne rzeczy słyszałem (dyskwalifikacja). Już nie raz dochodziło do różnych absurdalnych sytuacji.

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...