Skocz do zawartości

herbata i herbaciarnie....


M4c

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

@JJ na poprzedniej stronie, niedawno kupiłem Earl Grey w "piramidkach" i co racja to racja - nie ma na nie chu'ja we wsi, jest wyraźna różnica pomiędzy zwykłymi a tymi :(

 

Jakiś tydzien temu nie miałem Rooibosa w domu, to w Makro zakupiłem sobie African Dream (w metalowym pudełku, ale w środku jest jeszcze to zwykłe :D) i muszę powiedzieć, że jeżeli ktoś lubi takie mieszanki (to jest Rooibos + cynamon + daktyl; mi osobiście nie podchodzą takie rzeczy, ale herbatka jest w pytę i bardzo mi smakuje) to walić śmiało.

 

@Banny, herbaty fajnie dobrane (chociaż niestety wszystkie takie, jakie można u nas dostać), ale najfajniejsze to pudełko :P

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Tłustego mleczka, którego drobineczki tłuszczyku odkładają się na bioderkach.

 

 

Nie wiem czy wiecie, ale szklanka kawy zawiera tylko dwa razy więcej kofeiny niż szklanka herbaty. Ot, nie pijcie zbyt dużej ilości herbatki na sen, bo będziecie mieli problemy z zaśnięciem. Ot, i w tym momencie padł kolejny mit :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
co poza cytryna i miodem mozna dodac do herbaty, zeby uzyskac dobry smak:P

 

 

do czarnej? mleko ;p ale mi nie wchodzi. oprócz tego warto porozkminiać różne syropy rozpuszczalne - do zielonej, jak dodamy cytrynowego to uzyskujemy bardzo fajny napój na zimno, do czarnej dobrze pasuje truskawkowy/malinowy itp.

 

 

ostatnio nabyłem 75922294zf6.gif

 

 

najlepsza zielona herbata (z dodatkiem smakowym), jaką piłem. ogólnie herbaty tej firmy to jest mooooc, porzeczkowa też jest pyszna.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Byłem dzisiaj w Świecie Herbaty i zakupiłem 50g czarnej herbaty z suszonymi wiśniami i aromatem rumu. No (pipi)a lepszej herbaty jeszcze nie piłem, dałem niby sporo bo 8zł ale myślę że na jakieś 20 herbat mi to starczy ^^.

 

Aha i nie próbujcie tych nowych piramidek liptona z zieloną herbatą o smaku mandarynki i pomarańczy, aromaty tam użyte strasznie chemią zajeżdżają :/.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
Ja podobnie jak Cris, uwielbiam miętową, innych w ogóle nie piję.

Ja juz pisalam na poprzedniej str co mozna dodac do herbaty oprocz miodu i cytryny - soki - malina porezeczka swierze liscie porzeczki lub miety, cukier brazowy, rozne rodzje miodku- akacjowy spadziowy , mleko - naprawde mozliwosci jest sporo nadal uwielbiam liptonowe piramidki ostatnio kupilam thaiti i zaskoczona jestem ananas + wanilia - dziwne polaczenie ale smakuje...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Zielona ostatnio bo najzdrowsza, a i smakowo bardzo nie odbiega od reszty. Póki co próbuję wszystkich rodzajów, więc jak trafię na ciekawy to się pochwalę. Herbata zielona jest poza byciem najzdrowszą samą w sobie również najlepiej działa na kamienie nerkowe(3xmocniej od piwa) Mocne herbaty są niezdrowe. Do herbaty powinno się dodać pół łyżeczki cukru(lepiej brązowego) by była lepiej przyswajalna.

Edytowane przez stabik
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...