Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

Rozejrzę sięna x-kom.pl na razie, dzięki za pomoc :)

Jak nie wiesz co kupić to możesz też zajrzeć na http://www.notebookcheck.pl/ . Serwis zajmuje się testowaniem laptopów więc może uda się tam tobie znaleźć coś ciekawego dla ciebie. Sam też przy zakupie mojego lapa pomagałem sobie recenzjami z tej strony.

Edytowane przez Paliodor
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Panowie - dostałem laptopa Lenovo IdeaPad Z500, jak dla mnie jest bardzo dobry, tylko mam pytanie dotyczące baterii...
Jest Ona nie do wyciągnięcia, i nie wiem teraz jak ładować/używać laptopa, by bateria jak najdłużej była sprawna.

Jakieś rady ?
Jakby była możliwość wysunięcia baterii to bym tak zrobił i ciągle bym na zasilaczu działał, a baterię oszczędzał...

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Słuchajcie, potrzebuję małej pomocy w wyborze laptopa. Planuję zamówić na x-kom.pl i staram się jakoś sobie skonfigurować, ale dużo mi wyszukuje modeli, no i nie wiem jak ograniczyć w zasadzie. Potrzebuję laptopa, głównie do programów inżynierskich, typu AutoCad, chociażby. Chciałbym, że komp był dość mocny, wydajny ( bateria ) no i żeby zakup był przyszłościowy, starczył na dobre kilka lat.

 

Ile minimum musi mieć ram ? Jaką kartą graficzną ? No i jaki Procesor ? Intel Core i5 wystarczy, czy jest za mało przyszłościowy na dzień dzisiejszy ?

 

Dysponuję kwotę ok. 3000 zł, ewentualnie jedną, dwie stówki mogę dołożyć, jeśli będzie warto.

 

Pomoże któryś fachura informatyczny ? :)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Takie pytanie do osób lepiej obeznanych. Który z tych dwóch laptopów bardziej opłaca się kupić:
http://allegro.pl/laptop-lenovo-y580-i5-3210m-8gb-1tb-gtx660-300zl-i3403145692.html   Lenovo y580

vs

http://allegro.pl/lenovo-z500-i7-3632-1000gb-8gb-gt645-2gb-chocolate-i3416563321.html Lenovo z500

 

i7-3632QM z GeForce GT 645M czy Intel Core i5-3210M z GeForce GTX 660M

Odnośnik do komentarza

Ustawienia klawiatury sobie zmienisz w systemie. A jeśli nadal piszesz spoglądając na klawisze, to sobie nalepki na przyciski spraw. Ba, wielu sprzedawców importujących z Niemiec samemu coś takiego organizuje. Oczywiście, sprawa upierdliwa, ale jak komuś zależy na niższych cenach za sprzęt, to w takich przypadkach je właśnie znajdzie.

Odnośnik do komentarza

Czy jest gdzieś to wspomniane że klawiatura jest niemiecka? Bo nie mogę znaleźć, a też myślę o tym lapku, dokładnie w takiej konfiguracji. Planuję wybrać się do x komu i zobaczyć na miejscu jak sprawy się mają.

 

Mam jeszcze pytanie, czy na dzień dzisiejszy są przesłanki do kupowania lapka z więcej ramu niż 8 GB? Czy da to jakąś korzyść czy raczej 8 GB sprawdza się wystarczająco (programy CAD 3D, nowsze gry). To samo z prockiem i7, czy jest sens dokładać czy raczej i5 spokojnie posłuży przez 3, 4 lata.

Odnośnik do komentarza

No właśnie nie jest, dlatego dostałem myszke i podkładke. Nigdzie nie napisali, że qwertz. U mnie gierki i programy graficzne chodzą bardzo ładnie. CADowskie też. Nie wiem jak to w 3d wygląda, ale na zwykłym autocadzie (z wyłączoną "Z") z większymi konstrukcjami i rysunkami radzi sobie bdb.

Edytowane przez Plamek
Odnośnik do komentarza

Co macie za problem ,dzwonicie  do xkom  i pytacie o konkretny model i jaką ma klawe   gość wam udzieli wszelkich informacji  jeśli klawisze są niemieckie na pewno o tym powie  .Xkom  to jeden z bardziej rzetelnych sklepów  z jakich korzystam nie raz  do nich dzwoniłem  i wypytywałem  o sprawy tech . zawsze dostawałem  a za bardzo konkretne odpowiedzi :)

 

A jak by sie okazało po zakupie ze  coś jest nie tak  to zwrot w  ciągu 10 dni bez problemu realizują

Odnośnik do komentarza

Byłem w x-komie i pytałem o taki przypadek z niemiecką klawiaturą i sprzedawca mówił że to nieporozumienie jakieś musiał obyć. Klient ma możliwość obejrzenia lapka przed kupnem, a przy zakupie internetowym jakby wyszło po odebraniu, że jest taka niemiecka klawiatura, to bez problemu można odesłać z powrotem do sklepu, bo musiała zajść jakaś pomyłka. Także albo mnie robił w wała, albo Plamek dał się zrobić i nie walczył dostatecznie o swoje. No sorry, ale jednak wolałbym mieć normalną klawiaturę, niż dostać myszkę i podkładkę. Pytałeś w ogóle o możliwość wymiany sprzętu?

 

Druga sprawa. Myślałem poważnie o tym lenovo y580, wypytywałem również o lenovo Z500, jako że ma taki kolega i chciałem posłuchać opinii, no i po krótkiej rozmowie sprzedawca powiedział, że w tej cenie poleca najbardziej samsung 550P5C. Poczytałem i faktycznie sprzęt jest również zayebisty. Sprzęty rozpatruję w tej samej konfiguracji, tzn. 15,6, i-5, 8 GB RAMu. Wspomniany Samsung ma nieznacznie gorszą grafikę niż y580 (GT 650M w porównaniu do GTX 660M), lecz jest to lepsza grafika niż w z500 (GT 645M). W zamian za to otrzymujemy matową matrycę, co dla mnie ma duże znaczenie, bo wkurza mnie słaba widoczność przez słońce na moim matowym lapku, więc nie chcę wiedzieć co się dzieje na błyszczącej (siedzę przy nasłonecznionym przez parę godzin oknie ). Minusem jest gorsza jakość czerni i niezbyt duży kąty widzenia (najgorzej w pionie). Kolejna sprawa to wyższa rozdziałka, lapek HD+, czyli 1600:900. Może detal, ale oprócz głośników lapek posiada subwoofer.

 

Do poczytania: http://www.notebookcheck.pl/Recenzja-Samsung-550P5C.90706.0.html

http://laptopy.gadzetomania.pl/2012/09/17/samsung-550p5c-zasluguje-na-piatke-test

 

Poszukam na to odpowiedzi, ale może ktoś z forumowiczów jest w stanie też odpowiedzieć: Jak się prezentuje 1600:900 na 15,6? W testach piszą, że pomimo pomniejszenia obrazu, czytelność jest jak najbardziej zadowalająca, plus wiadomo, większa przestrzeń robocza. Widział ktoś to na żywo? Ten samsung był na wystawie, ale w wersji 17 cali, więc nie miałem okazji zobaczyć.

Odnośnik do komentarza

Co do niemieckiej klawiatury, nie wyjaśniłem do końca, proponowali mi złożenie reklamacji, ale powiedziałem, że nie mam na to czasu (studia + praca i był mi cały czas potrzebny) więc zaoferowali mi gratisy. A niemiecka klawiatura nie robiła mi różnicy. Chodziło mi tylko o hinta dla Ciebie jakbyś niemiecką dostał i też nie robiłaby Ci różnicy. Co do wagi i grzania. Nie czuje ciężaru tego lapka, a bez podkładki chłodzącej raczej bałbym sie w cokolwiek bardziej wymagającego grać ;)

PS. zamawiałem przez neta, co do odbijania światła, hm.. nie ma jakiejś tragedii z tym. 

Edytowane przez Plamek
Odnośnik do komentarza

Coś ci posta ucięło. Co cię przekonało do y580 ostatecznie? Grafika, matryca?

 

Rozumiem że mówisz o 15,6? Widziałeś może jak na takiej wielkości sprawuje się fullHD? Bo z tego co czytałem, to tak mała przekątna nie daję różnicy w obrazie między HD a fullHD, dodatkowo wszystko masz małe, a zmiana rozdziałki nie polepsza sprawy, bo tylko tracisz ostrość. Ja nie widziałem, więc pytam, HD+ udało mi się zobaczyć na 15,6 i czytelność była zadowalająca.

 

Ja te lenovo (HD) chciałem brać już z pół roku temu, ale chyba jestem mocno przyzwyczajony do matówki, a strata  na grafice aż tak mi nie przeszkadza, w testach gier większość do 2012 śmiga na najwyższych, więc dla mnie ok.

Odnośnik do komentarza

Z tym Samsungiem chciałem powiedzieć żebyś się naprawdę zastanowił, bo mój kolega niedawno kupił trochę tańszy model i narzeka na słabe wykonanie (głównie klawiatura). Ja wcześniej maiłem lapka z błyszczącą matrycą i rzeczywiście jak ci słońce świeci na ekran to prawie nic nie widać, ale w "cieniu" masz dużo ładniejsze kolory niż na matowych. Co do FullHD na 15,6 to ludzie polecają jeśli nie grasz za dużo w nowsze tytuły (ja od tego mam stacjonarke) a pracując w Wordzie czy w moim przypadku CADzie masz dużo większą przestrzeń roboczą. A grając zawsze możesz zmniejszyć rozdziałkę do 1280x720 przy której efekt "rozmycia" jest praktycznie niezauważalny

Odnośnik do komentarza

Ja mam samsunga RC520 już od dwóch lat no i musze przyznać, że wykonanie rzeczywiście nie wygląda dobrze bo sam plastik ale jakoś się trzyma, żeby taki zwykły Kowalski też mógł kupić lepszy sprzęt to trzeba coś dodać a coś odjąć, normalnie, nie mozesz mieć wszystkiego, osobiście powiem tyle że jak zależy Ci na solidnych zawiasach, obudowie (lapka który będzie sporo się przemieszczał razem z Tobą) to kub coś z "klasy biznesowej" albo np. MacBooka Air. Jeśli zaś zależy Ci na graniu i oglądaniu filmów w HD gdzie twój laptop raczej będzie stał w jednym miejscu i co najwyżej przemieszczał się z sofy na łózko to zrób tak jak ja i leć na parametry.

Co do RC520 to 8gb ramu, nVidia 1gb i dysk 750gb za £500 to naprawdę nie mogę narzekać, co prawda CD-Rom jest z deka wolny i ten plastik troche drażni, ale dbam wiec na razie jest spoko :) bateria też dobra.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Mam zamiar na dniach wymienic lapka na nowego i mam na oku ten model Asusa.

 

http://www.euro.com.pl/laptopy-i-netbooki/asus-r700vj-ty030h-w8.bhtml#opis

 

Jak juz wymieniam kompa to chetnie wykorzystam go rowniez do gier. Nada sie? Glownie interesuje mnie nadrobienie Wiedzmina 1 i 2. Stacjonarka odpada - nie chce salonu ani pokojow "zagracac" skrzynia.

 

NIEAKTUALNE

 

Kupilem Acera Aspire V3 771G 17''

Edytowane przez decoyed
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

pajda obczaj to

http://www.komputronik.pl/product/190767/Komputery/Laptopy_i_netbooki/Samsung_ATIV_Book_2_NP270E5V_K01PL_.html

albo to

http://www.komputronik.pl/product/173907/Komputery/Ultrabooki/Samsung_SERIES_5_NP530U3C_A04PL_.html

 

 

i ja mam pytanie

tego samsunga series 5 i3 juz kiedyś wybrałem dla  mamy koleżanki, i jest ok, ale teraz też jej ojciec chce komputer, i dlatego zastanawiam sie czy kupić tego samego series 5, czy może tego większego, ATIV book2?

bebechy mają praktycznie takie same, w przypadku mamy chodziło o wielkość żeby nie był zbyt duży, ale ojcu ten 15 calowy pewnie lepiej sie sprawdzi

 

dlatego pytanie - czy ten wiekszy ma jakieś znane wady? czy spokojnie moge go brać? (zwłaszcza że jest w promocji i nawet taniej by wyszło)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...