Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

Za drogi.

Lepsza matryca matowa czy blyszczaca?

i drugie pytanie

Lepiej kupic laptopa z systemem zainstalowanym przez producenta? Czy czystego i dokupic swoj system? Slyszalem ze czasem te od producentow systemy bardziej zamulaja czy cos? (chodzi mi o Toshibe)

 

 

Ja jestem za matrycami matowymi, w Fujitsu-Siemensie mam błyszczącą i mnie to wk..wia. Co do systemu to raczej nie ma różnicy.

Opisz dokladniej czemu Cie w(pipi)ia ;P Slyszalem ze na dworze gorzej sprawuje sie blyszczaca.

Odnośnik do komentarza

A nawet jak potrzebujesz faktury, to kup osobno czysty system - widziałem brandowane z HP, widziałem z Toshiby, i to, ile zbędnego softu, triali i dziwnych procesów tam jest przyprawia o palpitacje serca, usuniecie tego kosztuje masę czasu a i tak system nie będzie tak sprawny jak instalowany na czysto.

Odnośnik do komentarza
Za drogi.
Lepsza matryca matowa czy blyszczaca?

i drugie pytanie

Lepiej kupic laptopa z systemem zainstalowanym przez producenta? Czy czystego i dokupic swoj system? Slyszalem ze czasem te od producentow systemy bardziej zamulaja czy cos? (chodzi mi o Toshibe)

 

 

Ja jestem za matrycami matowymi, w Fujitsu-Siemensie mam błyszczącą i mnie to wk..wia. Co do systemu to raczej nie ma różnicy.

Opisz dokladniej czemu Cie w(pipi)ia ;P Slyszalem ze na dworze gorzej sprawuje sie blyszczaca.

 

 

 

Właśnie cholernie się w nich wszystko odbija ;) .

Odnośnik do komentarza
A nawet jak potrzebujesz faktury, to kup osobno czysty system - widziałem brandowane z HP, widziałem z Toshiby, i to, ile zbędnego softu, triali i dziwnych procesów tam jest przyprawia o palpitacje serca, usuniecie tego kosztuje masę czasu a i tak system nie będzie tak sprawny jak instalowany na czysto.

Tak wlasnie przypuszczalem. Tylko z drugiej strony wlasnie ten bez systemu ma matryce blyszczaca...

W psp jaka jest matryca? ;) Na dworze nie bede go uzywal na pewno.

Odnośnik do komentarza

Mi bardziej odpowiada błyszcząca. Po prostu miałem okazję pracować na 2 praktycznie takich samych toszibach z 2 różnymi rodzajami matryc [mat i błysk] i na błyszczącej obraz wydawał mi się bardziej soczysty ;)

 

Ale jak się bawisz lapem na dworze to mat będzie lepsza.

Odnośnik do komentarza
  • 5 tygodni później...

Kupiłem laptopa do zabawy. HP Pavilon dv9700 z dużą matryca (17') prockiem AMD i GeForcem 8400M GS. Powinien być dobry do Linuksa.

Chwilowo jeszcze na windowsie siedzę.

 

Co mnie jednak drażni, to w praktycznie kaźdym laptopie klawiatura to totalny syf. Masakra.

Jedynie nowsze modele Sony i IBM trzymają lekko wyższy poziom. Apple jest poza konkurencją.

 

Dziś mi przycisk odskoczył (po 5 minutach używania nowego kompa) i musiałem walczyć, by go spowrotem wcisnąć.

Za moment będę walczył z instalacją normalnego systemu operacyjnego.

 

Jedynie cena ratuje ten sprzęt, bo wykonanie przy takim Apple, to dno. Jednak niemal każda jedna firma robi maksymalnie badziewne kompy. Nawet Samsung.

 

Różnica w dźwięku jest gigantyczna. W MacBooku po włożeniu słuchawek nie słychać nic (o ile nie ma nic włączonego). W HP są dwa wejścia na słuchawki i w obu są szumy. Do tego wejścia są mega wrażliwe na ruch wtyczką.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Cały HP. Niestety, ale co ktoś kupi HP, to ma z nim problemy.

 

Nie znaczy to jednak, że każdy komp jest badziewiasty - są firmy, których kompy można spokojnie kupić. Czyli:

 

- DELL

- IBM/Lenovo

- Sony Vaio

- Asus (ale nie modele supermarketowe)

- Toshiba

 

A co do reszty trzeba uważać. Natomiast do gier polecam Della XPS M1730.

Odnośnik do komentarza

Witam.

 

Jaki notebook w cenie - do 3.000 - 3.500 zł - polecacie?

 

Sprzęt ma być wykorzystywany do pracy biurowej (aplikacje typu office, lex, programy księgowe etc.) oraz rozrywki (filmy, muzyka i oczwiście najnowsze gry na pc ).

 

Proszę o komentarze, uwagi i rady, najlepiej poparte konkretnymi informacjami technicznymi (np. "na laptopie X da się grać w Gothic 3, na full-detalach" - coś w tym stylu ).

 

Z góry thx za pomoc

Edytowane przez JanzKijan
Odnośnik do komentarza

Jeśli do pracy i filmów, to zdecydowanie coś z porządną matrycą i wsparciem HD - tutaj masz dwa lapki z matrycami Full HD (1920x1200). Również na obu powinno się dać bez problemu grać w większość z nowych gier - taki Crysis pewnie będzie śmigać najwyżej na medium (i to nie w HD ;)), ale mniej wymagające gry powinne działać bez problemu. Np. taki Oblivion, czy Wiedźmin powinny śmigać, że hej ;).

 

Pytanie też, jak duży ma być to laptop - im mniejszy, tym większe poświęcenie na zasadzie wielkość/możliwości.

 

W każdym razie celowałbym w coś takiego - nie szukałem tutaj najtańszych itp., więc na pewno da się jeszcze korzystniej.

 

http://allegro.pl/item358790310_dell_vostr...wuxga_bcm_.html

 

http://allegro.pl/item356179170_dell_inspi...b_gf8600gt.html

Odnośnik do komentarza

Compal to jak ten polski Blueberry - typowe składaki. Sprzętowo zawsze wyglądają fajnie na papierze, ale co do jakości, to na dobrą sprawę nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać. O wsparciu nawet nie wspominam. Ale cenowo są atrakcyjne, przy czym kupując laptopa lepiej brać od sprawdzonej firmy. Laptop, to nie desktop.

Odnośnik do komentarza
Compal to jak ten polski Blueberry - typowe składaki. Sprzętowo zawsze wyglądają fajnie na papierze, ale co do jakości, to na dobrą sprawę nigdy nie wiadomo, czego się spodziewać. O wsparciu nawet nie wspominam. Ale cenowo są atrakcyjne, przy czym kupując laptopa lepiej brać od sprawdzonej firmy. Laptop, to nie desktop.

 

 

Zgadzam się że to typowe składaki, ale z tego co się orientuję sprzętowo nie jest z nimi wcale tak źle. Można mieć zastrzeżenia co do jakości wykonania takowych składaków.

Ale z drugiej strony propozycja kupna Compala wypada całkiem nieźle na tle innych produktów(osobiście nie używałem laptopów tej firmy - poluje teraz na sagera )

Odnośnik do komentarza
Compal - firma specjalizuje się głównie w produkcji komponentów do składania notebooków, którzy sprzedają go potem pod swoją marką. I tak niektóre modele Toshiby, HP, Lenovo,Zepto czy polska firma California Access itd. to modele firmy Compal.

 

Ktos tu zachwalal Toshiby i lenovo ;)?

 

Nie dam zlego slowa powiedziec na temat tych lapkow, sam owego posiadam juz ponad pol roku i zadnych problemow. Najwieksze zastrzezenia mozesz miec co do sklepow/firm/ludzi ktorzy je skladaja - wtrafisz na takich co zlozy na odwal sie, a sa tacy co to wszystko zrobia na tip top.

Odnośnik do komentarza

Dzięki za informacje.

 

Jak widać rysuje się pewien dylemat. Z jednej strony COMPAI, który ma bardzo dobre podzespoły i jest tańszy, ale nie stoi za nim renoma solidnej marki, z drugiej DELL - firma raczej solidna, podzespoły niegorsze od konkurenta tylko cenę zauważalnie gorszą ;) .

 

Marginesowo zaznaczę, że wolałbym lapka z 17".

 

Proszę o rady i wskazówki a propos ww dylemaciku.

Odnośnik do komentarza
Dzięki za informacje.

 

Jak widać rysuje się pewien dylemat. Z jednej strony COMPAI, który ma bardzo dobre podzespoły i jest tańszy, ale nie stoi za nim renoma solidnej marki, z drugiej DELL - firma raczej solidna, podzespoły niegorsze od konkurenta tylko cenę zauważalnie gorszą ;) .

 

Marginesowo zaznaczę, że wolałbym lapka z 17".

 

Proszę o rady i wskazówki a propos ww dylemaciku.

 

 

Co do lapka o przekątnej matrycy 17" to zapomnij o jakiejkolwiek mobilności, a i o dłuższej pracy na baterii też możesz zapomnieć (właśnie takiego obecnie używam i jakoś z radości nie skacze z tego powodu). Co do tego którą firmę wybrać to już problem jest nieco większy, ale wychodzę z założenia że w dzisiejszych czasach jako takiego problemu raczej z serwisem nie powinno być więc pewnie łyknołbym Compala.

Odnośnik do komentarza

Czołem.

 

Zdecydowałem wstepnie, że kupię sprzęt sprawdzonej marki (Dell, Hp czy inną Toshibę).

 

Rozważam np.

 

- DELL VOSTRO 1500 T7250 2GB 160GB 15'' DVD-RW XPH - wydaje się, że sprzęt ma dość słabą kartę graficzną);

 

- HP Pavilion 6597es - także dość słaba karta (tylko 128 MB na pokładzie;-(

 

- Dell Inspiron - 1525 (j.w. - słaba zintegrowana grafika)

 

-

 

Btw istotnym jest tu także aby sprzęt był mobilny i "trzymał" bez ładowania minimum 2-3 h.

 

Proszę o wskazówki, uwagi i komentarze.

Odnośnik do komentarza

Cześć.

 

Radziłbym ci kupić - ASUS F3SA-AS133C. Bardzo mocny i nowoczesny sprzęt, który pod każdym względem przewyżśza wszystkie wspominane w tym wątku modele. Przy odrobinie szczęścia wyhaczysz go poniżęj 3.000 zł.

 

Inaczej mówiać, po co kupować lapki innych marek skoro za bardzo zbliżoną cenę można mieć asusa, o o niebo lepszych parametrach ;) .

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Faktycznie niezły. Zwłaszcza procesor.

 

Sprzęt kupuję w przyszłym tygodniu.

 

Ostatecznie, pod rozwagę biorę:

 

1. Asus F3SA-AS133C;

 

2. Toshiba Satellite A300D-125.

 

Wszelkie wskazówki mile widziane.

 

A ja bym powrócił do koncepcji 17 calowego :). Odpowiedz sobie szczerze - jak często będziesz woził laptopa? I czy mobilność jest faktycznie mniejsza? Czy 15, czy 17 potrzebujesz torby do przewożenia. Różnica tkwi tak naprawdę tylko w wadze. Osobiście kupiłem już drugiego 17 z kolei i na mobilność nie narzekam (a czasem wożę takiego lapka). 17 ma ten plus, że 1) jest często Full HD, 2) zrobisz na takim laptopie wszystko (nadaje się nawet do wygodnego oglądania filmów). Ten Vostro to niezły wybór - zwłaszcza z kartą GF 8600 czy 8700.

Odnośnik do komentarza

wg mnie 17 calowy laptop to jakies nieporozumienie. sorry, ale takie komputery stworzone zostaly po to, zeby wlasnie byc mobilne, wiec imo 15 to juz za duzo. jak ktos chce kompa po to, zeby stal w chacie to niech sobie kupi stacjonarnego.

 

bez napinek Ural, ciesze sie Twoim szczesciem : ).

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić obrazków. Dodaj lub załącz obrazki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

25 maja 2018 roku zacznie obowiązywać w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (określane jako "RODO", "ORODO", "GDPR" lub "Ogólne Rozporządzenie o Ochronie Danych"). W związku z tym prosimy o zapoznanie się ze zaktualizowaną Polityką prywatności Polityka prywatności.