Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mr. Blue

Greah, to jest laptop ten HP, który mi poleciłeś:

 

laptop

 

Opłaca się brać, za taką cenę? I czy ta 9600M jest dobrą kartą graficzną?

 

Ale, że jest dla mnie bardzo drogo, to czy takie coś jest dużo gorsze? I czy ta karta ATI dała by radę?

Edytowane przez Mr. Blue
Odnośnik do komentarza
Greah, to jest laptop ten HP, który mi poleciłeś:

 

laptop

 

Opłaca się brać, za taką cenę? I czy ta 9600M jest dobrą kartą graficzną?

 

Ale, że jest dla mnie bardzo drogo, to czy takie coś jest dużo gorsze? I czy ta karta ATI dała by radę?

 

http://allegro.pl/item426871216_asus_f5sl_...470_bt_t_m.html

 

Ja mam zamiar kupić laptopa do max 2 tysiecy, ale prawdopodbnie kupie tego (za 2200 zł w Vobisie, tak samo jak Ty szukam co by łatwo i szybko na raty wziąść), tyle, że tam za 2200 jest chyba jakiś lepszy, coś tam z bajerów jeszcze ma.

 

A według mnie lepszy od tego paviliona jest bo ma ciut lepsza grafike, ale jeszcze o nim za duzo nie czytalem, musze to zmienic. :)

Odnośnik do komentarza

Szukam laptopa w granicach 3000-4000zł. Głównie 15", myślałem też o 17" ale chyba ergonomia by zmalała. Chciałbym też sobie czasami na nim zagrać więc grafa powinna być dobra, procek min 2ghz, ram min 2gb, dysk min 200gb. Powinno być też wyjście do telewizora, DVI albo HDMI.

Na allegro znalazłem takie:

http://allegro.pl/item427506357_hp_dv5_104...600_gratis.html

http://allegro.pl/item426175785_laptop_tos...0_vh_torba.html

http://allegro.pl/item427645303_gstore_son...d_blue_ray.html

 

Co mi się w nich nie podoba to wolne dyski. W Toshibie Radeon 3650, nie mam pojęcia czy karta dobra, wyjście tylko S-video i VGA. W HP procek mógłby być trochę szybszy. W sony procek także mógłby by być szybszy, mały dysk i mniej ramu w porównaniu do innych.

 

Odnośnik do komentarza

Jak 17 to ja bym bral Gateway'a P-6831FX. 8800 GTS, 3gb, pograsz bez problemu nawet pomimo dosc slabego procesora, ktory w razie czego mozesz wymienic (jak i wszystko, z wyjatkiem gpu). Minus? Trzeba go sciagac z USA, bo u nas nie jest sprzedawany. Laptop + wszystkie oplaty wyniesie okolo 3000.

 

Tutaj masz rozpiske kart graficznych. Toshiba ma fajne glosniki, ale lakierowana klawiature, co jest raczej kiepskim pomyslem. Najlepiej to idz na nhl.pl, tam zapytaj, jeden Ci da 3 propozycje, drugi 4 a trzeci kolejne 2 i bedziesz mial jeszcze wiekszy metlik niz masz teraz ;] Ten temat moze Cie zainteresowac.

Odnośnik do komentarza

Dobra, szwagierka przyszła szuka laptopa do prac biurowych, filmów itd. Innymi słowy najprostszego i możliwie najtańszego. Praktycznie jedyne wymagania to XP i czytnik kart pamięci.

Na razie skłania się do tego: HP Compaq 6720S ewentualnie wersji z 2GB RAM,

Podejrzewam, że do jej wymagań wystarczy każdy sprzęt, byle zachowany został możliwy komfort pracy. Zatem: czy ten HP to dobra opcja czy też jest coś tańszego, co spełni jej oczekiwania?

Odnośnik do komentarza

Zastanawiam się nad zmianą laptopa bo moja XXX letnia toshiba tecra nie radzi sobie z płynną pracą na ubuntu.

 

Pierwsze pytanie to, czy jest w ogóle sens zastanawiać się nad macbookiem? Wiele rzeczy mnie do niego przyciąga jednak cena wyższa niż w przypadku innych komputerów tej samej klasy, skutecznie hamuje emocje.

Odnośnik do komentarza
Maiden, ktoś do Ciebie ^_^

 

 

Jeśli nie grasz na lapie, to makbuki są jak najbardziej fajne.

 

 

Haha ^_^

 

Powinni mi płacić nie? :)

 

 

 

 

A więc: Jeżeli nie musisz mieć czegoś tiptop to możesz spokojnie kupić używanego Powerbooka, lub iBooka. Ważne by miał 867 mhz bo takiej prędkości wymaga najnowszy Mac OS czyli Leopard.

 

Jeżeli jednak chcesz Macbooka to poczekaj na środek października. Kompletnie odświeża linię. Stare (czyli te które są teraz w sklepach) będą zapewne znacząco tańsze, a nowe w cenie starych.

Odnośnik do komentarza
Zastanawiam się nad zmianą laptopa bo moja XXX letnia toshiba tecra nie radzi sobie z płynną pracą na ubuntu.

 

Pierwsze pytanie to, czy jest w ogóle sens zastanawiać się nad macbookiem? Wiele rzeczy mnie do niego przyciąga jednak cena wyższa niż w przypadku innych komputerów tej samej klasy, skutecznie hamuje emocje.

 

Jeśli nie planujesz na tym instalować ubuntu, to jak najbardziej. Komputery zdecydowanie warte swej ceny.

Jeśli ma to być pod Linuksa, to HP/Lenovo/Dell będa lepszym wyborem IMHO.

Odnośnik do komentarza
Niekoniecznie musi być Asus czy HP. Szukam jak najlepszego konfigu do 2200-2300. Czas już kupić nowy sprzęt a na nic nie umiem się zdecydować :huh:

 

Chłopie, nie patrz tak na gry. Te kilka gier, które pójdą na laptopie szybko się znudzą, a sprzęt zostanie. Sprzęt znacznie droższy, niż jakakolwiek konsola.

Patrz na jakość wykonania, na klawiaturę (by miało duże klawisze, zwłaszcza shift i backspace), na ilość złącz, na wielkość touchpada, na opinię serwisantów.

Odnośnik do komentarza

moj kuzyn chce kupic jak najtaniej mozliwie najlepszego lapka do windowsa 2000

 

wypatrzylem mu dwa:

 

http://allegro.pl/item441026891_doskonala_..._gwarancja.html

 

http://allegro.pl/item441031666_sliczny_co..._najtaniej.html

 

no i nie wiem co lepsze

 

compaq ma procek p3, deczko wieksza matryce, touchpad i to chyba wszystko. toshiba ma usbx2, szybszy procek, ale to celeron, wiec w praktyce moze byc wolniejszy od pentiuma. no i ma karte graf. 16 mb, a compaq tylko 8mb.

 

 

co sadzicie ?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...