Skocz do zawartości

Jaki laptop ?


psx18

Rekomendowane odpowiedzi

IMHO lapki dzielą się na przenośne i stacjonarne. 17' to wg. mnie już stacjonary. Leżysz sobie w łóżeczku, kładziesz lapa na kolana i hopsa. Bo nie widzę sensu noszenia 17' ze sobą. Wszystko co mniejsze to już przenośne. Taki jest mój punkt widzenia.

Odnośnik do komentarza

Ja sam niedługo będę się rozglądał za lapkiem z matową 12 calowa matrycą i to takim z napędem wbudowanym, a nie doczepianym. Takim, zeby bateria trzymała jak najdłużej. Jak lapek, to żeby był poręczny :).

 

Matryca 17 cali full HD to jak dla mnie lipa. FullHD na 24 calach jest dla mnie zbyr t dużą rozdzielczością do wygodnego przeglądania stron i pracy w aplikacjach biurowych jak sobie chcę wygodnie usiąść. Fajnie do zdjęć, filmów i gier, ale do reszty juz jest to uciążliwe dla mnie, po prostu litery są za małe. No ale to moja opinia.

Odnośnik do komentarza

W kierunku mobilności najbardziej idzie chyba Apple. Taki MacBook Air - przekątna 13 cali z groszami, waga poniżej 1,5 kg, no i poniżej 2 cm grubości. Chodzić z takim sprzętem to sama przyjemność. Jednak jak ktoś chciałby go używać na co dzień w domu, to wypada kiepsko - brak napędu CD, tylko jedno USB, brak większości najważniejszych slotów na karty pamięci, i stosunkowo niskie możliwości.

 

Ja się często przeprowadzam, więc potrzebuję i kompa mobilnego, i do posadzenia w domu, co by służył do muzyki, filmów, TV. Tak więc wybrałem coś pośredniego. Ciężki, ale da chodzić z nim po mieście bez złamania kręgosłupa. Do tego dużo funkcji i porządna moc. Jednocześnie stosunkowo tani. Da się go użyć do wszystkiego, choć w każdej dziedzinie można czuć niedosyt. I raczej będę przez najbliższe lata dalej używał właśnie takiego typu sprzętów, bo dwa kompy (domowy i "do brania ze sobą") to dla mnie za drogie i zbyt nieporęczne. Wolę mieć wszystko w jednym miejscu.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Laptop do 3,5-4 kawałków. Monitor myślę, że 15 lub 17 cali, zależy mi na tym żeby gg nie zacinało, muzyka na wysokim poziomie i działały gry. zdaje se sprawę, że crisis może nie pójdzie na najwyższych ale wiedźmin itd ma chodzić bez zawieszek. :P wygląd też ważny ;]. Najprawdopodobniej kupie go na raty więc alledrogo odpada. najlepiej gdyby było coś z komputronik.pl ale inne sklepy tez wchodzą w grę;P.

Dobrze by też było żeby był HD, największym kombajnem też raczej nie ma być. Bateria niech trzyma najdłużej jak to możliwe xD

 

z góry thx za pomoc :)

 

Odnośnik do komentarza
Gość Maiden

No kurde, zaufaj mi że możesz na miętusie łykać. Sto razy wolałbym używanego notebooka apple'a niż jakiś nowy shit Acer'a czy Toshiby.

 

A Macbooka, takiego jak ma Kubuś to kupisz za 3 K na mięcie. (Core 2 duo itp) :)

 

A truję Ci dupę bo chcę dla Ciebie dobrze ;)

Odnośnik do komentarza

na notebooki.pl moj kosztowal jakos chyba 3200 zl. dostalem zwrot vat'u i tym sposobem za niespelna 2600 mialem nowiutkiego macbook'a.

powaznie, jezeli planowales np. zakup do 3 koła to dorzuc jeszcze pare drobnych i masz maszynke dzieki ktorej w momencie, gdy ktos obok Ciebie usiadzie ze "zwyklym" lapkiem, poczujesz sie lepszy xD

 

btw. julek tez mi dupe trul ;f no ale w sumie slusznie.

Odnośnik do komentarza

Wtrącę swoje 3 grosze- polecam mac'a, w posiadaniu którego sama jestem:P Jest biały 15''-owy, wersja pomiędzy podstawową a czarnym laptopem. Maiden będzie w stanie w moim imieniu podać dokładne parametry, gdyż ja jestem troszkę atechniczna:D Chodzi super (b. szybki), jest lekki, ładny (to też istotne) i na serio nie wiem dlaczego Maiden tak usilnie wciska tamto maleństwo skoro non stop słyszę jaką mam wspaniałą "maszynę":)

Odnośnik do komentarza
Laptop do 3,5-4 kawałków. Monitor myślę, że 15 lub 17 cali, zależy mi na tym żeby gg nie zacinało, muzyka na wysokim poziomie i działały gry. zdaje se sprawę, że crisis może nie pójdzie na najwyższych ale wiedźmin itd ma chodzić bez zawieszek. :P wygląd też ważny ;]. Najprawdopodobniej kupie go na raty więc alledrogo odpada. najlepiej gdyby było coś z komputronik.pl ale inne sklepy tez wchodzą w grę;P.

Dobrze by też było żeby był HD, największym kombajnem też raczej nie ma być. Bateria niech trzyma najdłużej jak to możliwe xD

 

z góry thx za pomoc :)

 

a co ze mną? aha, ja raczej do mac'a nie ciągnie...:/. tzn. nigdy niemiałem ani nie znam nikogo kto by go miał.

chodzi mi w laptopie o cs'a, neta, gg, muzyke, filmy.

 

czekam na propozycje :)

Odnośnik do komentarza
Progamik Crossover i grasz w gierki z Windowsa na Macu :)

 

ale przekonaj mnie jakoś co w nim jest lepszego niz w np. toshibie za 4 kafle....?

 

 

Ale stary! nikt Cię nie będzie przekonywać. skocz do iSpot'a i pooglądaj sobie sprzęcik na żywo. Wszystkie laptopy to g. w porównaniu z Mac'ami. Maczek jest kompatybilny z pokaźną ilością programów windowsowskich. Do tego nie łapie wirusów i się w ogóle NIE STARZEJE!!!!! Za 2 lata Twoja Toshiba będzie gratem, z którego zrobisz sobie podnóżek o ile nie padnie Ci po drodze:/ Dla mnie to strata pieniędzy i marna inwestycja- to komputerki zupełnie innej klasy. Tsk jak mówię- szoruj do iSpot lub jakiegoś większego sklepu ze sprzętem elektronicznym i przetestuj sam. Do tego super grafia (kolory bomba!!!!!), o dzwięku nie wspominając... Wszystkie bajery typu wbudowana kamera, fantastyczne programy do obróbki zdjęć etc. dostępne są już w wersji podstawowej. GG, Skype, przeróżne programy do odpalania filmów, ściągania muzyki spokojnie sobie wgrasz, gdyż wszystko działa ślicznie na maczku.

 

Odnośnik do komentarza
Progamik Crossover i grasz w gierki z Windowsa na Macu :)

 

ale przekonaj mnie jakoś co w nim jest lepszego niz w np. toshibie za 4 kafle....?

 

 

Ale stary! nikt Cię nie będzie przekonywać. skocz do iSpot'a i pooglądaj sobie sprzęcik na żywo. Wszystkie laptopy to g. w porównaniu z Mac'ami. Maczek jest kompatybilny z pokaźną ilością programów windowsowskich. Do tego nie łapie wirusów i się w ogóle NIE STARZEJE!!!!! Za 2 lata Twoja Toshiba będzie gratem, z którego zrobisz sobie podnóżek o ile nie padnie Ci po drodze:/ Dla mnie to strata pieniędzy i marna inwestycja- to komputerki zupełnie innej klasy. Tsk jak mówię- szoruj do iSpot lub jakiegoś większego sklepu ze sprzętem elektronicznym i przetestuj sam. Do tego super grafia (kolory bomba!!!!!), o dzwięku nie wspominając... Wszystkie bajery typu wbudowana kamera, fantastyczne programy do obróbki zdjęć etc. dostępne są już w wersji podstawowej. GG, Skype, przeróżne programy do odpalania filmów, ściągania muzyki spokojnie sobie wgrasz, gdyż wszystko działa ślicznie na maczku.

 

a do 4 tys. jaki? no może być troszkę więcej ale nie dużo.

najlepiej gdyby był on w komputroniku.

Odnośnik do komentarza

Ja predko sprzętu nie bedę teraz kupował, ale mam takie pytanie. Ile te Macbooki trzymają na baterii. Bo jak patrzyłem zwykłe lapki pod winde, to spodobał mi sie IBM Lenowo X61/X61s, którego największa zaletą jak dla mnie jest czas pracy na bateriach. Bez obciążenia z wifi wyłączonym koło 10h podaja nawet, z wifi i trochę większym obciążeniem juz z 2 razy mniej, ale to i tak dobry wynik. No i matryca z rozdziałką 1024x768, a co jeszcze ważniejsze dla mnie, matowa :)

 

Zainteresowały mnie jednak te Macbooki, a raczej uch stabilność :), ale najistotniejszy dla mnie jest czas na bateriach i wygląd (ciemny, najlepiej czarny lapek). Na XP nie narzekam ogólnie. Jak jest z odpalaniem programów z windy, wszystkie działają, czy są z tym problemy (proste nie wymagajace duzej wydajności programy)??

Odnośnik do komentarza

Mój pracuje spokojnie około 12 na bateryjce (taaak tak)- musiałam czekać kiedyś 4 dni aby mi się rozładował, a aktualnie zastępuje mi stacjonarny, więc często stoi włączony przez dłuższy czas. Czarny Macbook jest niestety najdroższy i wydaje mi się, że to już wydatek grubo ponad 5 tyś.- jest najzwyczajniej w świecie Macbookiem najmocniejszym i o najpojemniejszym dysku. Ja mam tego przed czarnym (wydaje mi się, że Maiden podał parametry)- koszt około 4 600 but! 1) kupowałam nówkę sztuke i to w iSpot, 2) studentom przysługuje zniżka studencka:D także płacę troszkę ponad 4 tyś. i do tego spłaciłam go sobie w 8 ratach (kredyt żagiel- 0%). Polecam raty, gdyż są nieoprocentowane i w związku z tym nic się nie dopłaca- to dobre dla tych, którzy nie są w stanie wyłożyć całej kasy od zaraz- umowę podpisuje się na 24 raty, które można jednak spłacić w dowolnym okresie. Reasumując, płacisz miesięcznie tyle ile chcesz (minimum to około 160 zł)- niestety to jest oferta "iSpotowa"

 

 

Na Macka możesz wgrać Windowsa i będzie działał cacy, ale na lapka zwykłego lub na PC-ta wrywać Mackintosha nie radzę, bo zwyczajenie się wiesza. Ja posiadam z tych windowsowskich programów tylko te, które są mi niezbędne (Word do pisania etc.) System OSX jest dla mnie wygodniejszy i dużo logiczniejszy ( i ma fantastyczne bajery hehehe), dlatego zabroniłam sobie instalować Windowsa- najzwyczajniej nie potrzebuję go. Mac posiada odpowiedniki wszystkich programów ( do pisania jest coś takiego jak Pages, ale jakoś wolę Worda- przyzwyczajenie? i dlatego go wgrałam). Wszystkie programy instaluje się w sekundę (wystarczy przeciągnąć ikonkę do odpowiedniej zakładki w kompie i po robocie, jak chcesz coś odinstalować to przesuwasz z kolei tą ikonkę do kosza- wsio). Macki są idealnym sposobem na zaoszczędzenie czasu i nerwów i, osobście, wydaje mi się, że mają o niebo ładniejszą grafikę, kolory- są śliczne. Na koniec jeszcze raz podkreślam- te kompy nie starzeją się!!!!

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...