Skocz do zawartości

Monster Hunter Freedom 2/2G/Unite


Dworek

Rekomendowane odpowiedzi

Mozecie brac mnie za ulomnego bo sam sie tak czuje ,nie mam problemow z grami trudnymi ,dopoki nie spotkalem MH F2 twierdzilem ze dobrze znam sie na RPGach a juz na pewno na Hack'n'Slash'ach.Dupa.Gre kupilem w listopadzie,nie gram non stop bo gram tylko jak jestem na statku (2 miesiace) potem w domu ciacham na PS3 wiec PSP z MH F2 lezy.Tak czy inaczej przechodze do rzeczy.NIE POTRAFIE NIE UMIEM NIE DA SIE NIE WIEM CO ROBIE ZLE ale...nie moge pokonac Yian Kut Ku (smiech na sali) ani Congalala.Posiadam Dual Blade'y (Twin Dagger+ 140 atk) tak jak i Lance (Wild Bow Lance+ 230 atk).Staram sie zabierac na walke jak najwiecej Mega Potow (10) i dorabiac ze zwyklych potow wiecej mega podczas questa na jednego z tych dwoch.Umiem unikac ,uskakiwac ,bronic sie ,itd przeszedlem tutoriale treningi ze 3 razy z kazda bronia.Moja Zona pokonala Kongalale ale tylko na treningu.I to tez tylko raz.Oboje mamy ten sam problem z tym ze ona korzysta chyba z Long Sworda.Armora mam Battle Mail Def 26,Giaprey Greaves Def16,Tasset 16,Hi-Metal Vembraces 20 i czapeczka Giaprey Helm 22.No i nie moge za chorele ich pokonac.Jak wale w Kongalale to Lanca sie prawie caly czas "odbija" jakbym walil w skale czy to z lewej czy z prawej ,dual blade'ami troche lepiej mi idzie.Czytalem nawet na gamefaqs ze w Yan Kut Ku warto walic w skrzydla i najlepiej od lewej strony (jestesmy poza zasiegiem ogonu) ,ale jak podchodze to on je kurczy wiec wale po nogach ,a jak wznosi sie to nie moge walczyc bo bohater kryje sie przed podmuchem wiatru.W Congalale niby warto walic od lewej i od prawej ale bron sie "odbija".Od tylu pierdzi na mnie ,mam deodorant ,ale i tak nic z tego.Rzucam paintballe ,szukam go ,tluke czasem jak wejdzie cios ale albo sie czas konczy albo padam poprostu.Czy mozecie podac jakies porady? Widze ze gra nie jest prosta jak WoW czy Oblivion ,Diablo czy inne tego typu wynalazki gdzie poprostu idziesz "przed sie" ,i spedzilem z nia duzo czasu ,naczytalem sie w cholere rzeczy ,mamy marzec a ja dalej stoje na tych bossach (strach pomyslec co bedzie pozniej).Przygode rozpoczalem od Monster Hunter Freedom 2 po przeczytaniu recenzji w PSX Extreme.Autor wspominal ze gra moze byc trudna ale w morde jeza bez przesady.Ja jednak ciagle w nia wierze i w to ze ich kiedys pokonam ALE CZY KTOS MOZE NIEPELNOSPRAWNEMU I ULOMNEMU W TA GRE GRACZOWI DAC JAKIES HINTY POMOCE WSKAZOWKI CO JA MAM DO CHOLERY ZROBIC ? gamefaqs.com odpada.

Odnośnik do komentarza

no no wiedziu rozpisałes sie <_<

 

rada jest bardzo prosta - nie wal na pałe tylko obserwuj ;) kuku bardzo czesto robi cos co pozwala bez probleu atakowac, chociazby stoi i sie gapi, wtedy podbiegaj i atakuj, ale nie na chama , tylko pare ciosow i sie oddal zeby nie oberwac

 

serio glowna rada do kazdego przeciwnika - obserowj i naucz sie jego zachowania, a znajdziesz momenty w ktorych mozesz bezpiecznie atakować

bez tego kazdy kolejny przeciwnik bedzie ci strasznie masakrował dupe

 

a inna porada - olej lance :) we freedom2 raczej sa dosyc kiepskie, a juz napewno nie opłaca sie uzywac ich na poczatku, wlasnie dlatego ze sie odbijają cały czas

te pcozatkowe słabe bronie nie mają zielonego paska ostrosci tylko żółty, co powoduje ze odbijają sie co chwile

ale są bronie ktore potrafią nego uniknąć

long sword - jak naładujesz pasek "spirit" to sie o wiele mniej odbija

hunting horn - po zagraniu 2 razy białej nutki mozesz szybciej biegac po wyciagnieciu broni, po zagraniu znowu tego dostajesz efekt taki ze broń sie mniej odbija, wiec mozesz sobie zagrac i nie bedzie sie odbijac (trzeba odnawiac muzyczke)

 

oraz ogolnie combosy ktore wykonuje sie jednym nacisnieciem guzika (to znaczy naciskasz guzik raz a postac robi kilka ciosow, a nie musisz naciskac za kazdym ciosem) nigdy sie nie odbijają , tak wiec

hammer - jak przysztymasz R do 2 albo 3 poziomu to postac zada 2 lub wiecej ciosow, i one nigdy sie nie odbiją

dual swordy - w trybie berserk (po nacisnieciu R jak sie świeczisz) nacisniecie /\+O powoduje odpalenie 10 ciosowego combosa, on tez nigdy sie nie odbija

GS - po naładowaniu (przytrzymanie trojkata) tez sie nie odbija ale trzba umiec wycelwoac naładowwanie zeby trafic cokolwiek

 

tak wiec masz do wybboru kilka rodzajow broni ktore sie nie odbijają , ja polecam młot , bo to moja ulubiona bron;p

dopuki nie bedziesz mogl zrobic jakies lepszej broni ktora ma juz zielony pasek ostrosci polecam trzymac sie broni ktorą da sie wlaczyc bez odbijania

 

no i pobiegaj troche, ulepsz sobie bronie ;p zazwyczaj są 2 drogi, jedna bardziej metalwoa a druga kosciana, kosci bierzesz z przeciwnikow co moze byc probleme, ale metalowe broni zazwyczaj latwo zrobic bo wystarczy pobiegac z kilofem i pokopac troche "ore"

 

i pamietaj zeby ostrzyc bron bo im bardziej tępa tym mniejsze obrazenia i tym czesciej sie odbija

 

Ja chce Huntera G !! Ostatnio jak grałem w Freedom 2 to zrobiło mi się żal nic nowego do zabicia i wszystko pada po kilku minutach.

ojjj mnie tez kusi strasznie :(

nie zdziwie sie jak sie przelamie w koncu i zamowie japonca z a kilka dni ;)

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

khezu w gorach jest banalny do zabicia, trzeba isc do jaskini, stanac tam gdzie jest gniazdo, w samym rogu i tylko strzelasz do niego a on ine moze do Ciebie wskoczyc, raz na jakis czas wyleci do innej lokacji ale wroci, ze slaba bronia jakies 20 minut mi zabieralo jego zabicie, pozniej sie przestalem w to bawic bo opanowalem walke LSem

  • Minusik 2
Odnośnik do komentarza

ja jeszcze łuku nigdy nie uzywałem, no hyba ze na treningu. ale za niedługo jak jakis lepszy od razu bede mógł zrobić to poszczelam sobie do tych dinozaurków :(

YANO a ten gypceros to ten co sie tak fajnie w ściane wbija?? jak tak to niezłe kombo mozna mu wtedy wcisnąć :) (frygiem to zobaczyłem jak uciekłem na pułke doładować życia)

Edytowane przez pumbx83
Odnośnik do komentarza

Ogólnie po opanowaniu gry wszystko można nazwac karalem(Fata,LAO,Shen :) ich nie).Ja na początku nie doceniałem łuków lecz gdy zagrałem parę questów zmieniłem zdanie na ich temat,podam przykład:Gravios co za po(pipi)ana wywerna chyba z 25 min go czasami bije bo nie mogę poprostu z nim,sytuacja się zmienia gdy biorę łuk i po 10 min ginie :( .

Powtórzę jeszcze raz najgorsze z całej tej gry są LANCE nie mam pytań kto je zrobił.

Odnośnik do komentarza

zaden nie jest dobry na tym poziomie;p

 

wszystkie sa podobne do siebie, jak musisz to bierz z takim elementem zeby byl dobry na rpzeciwnika ktorego chcesz zabic z łuku

 

Powtórzę jeszcze raz najgorsze z całej tej gry są LANCE nie mam pytań kto je zrobił.

lance w MH1 były totalnie przepakowane i 90% ludzi nimi grało, dlatego teraz jest bardzo osłabili ;p

 

ale nawet osłabione moga byc w miare ok, chociaz rzeczywiscie teraz to jest lipa, ostatnio troche powalczyłem lancą i jedyny problem to timing z naciskaniem guzika zeby szybko walic ;p tak jak wszystkim trzeba sie nauczyc grac, i tez sie da;p chociaz sa mocno oslabione

Odnośnik do komentarza

jest, mozesz go zdobyc przypadkiem w nagrode, albo zwiekszyc szanse jesli bedziesz atakowal ogon i gorozwalisz (troche sie skroci) potrzeba jest broń tnąca , ale ciezko jest ten ogon rozwalic;p lepiej liczyc na fuksa ;p

 

 

 

 

EDIT

po 6 dniach od premiery MHP2G w japonii juz ponad milion sprzedanych ;>

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...