Skocz do zawartości

Monster Hunter Freedom 2/2G/Unite


Dworek

Rekomendowane odpowiedzi

będzie, nie wiem jak ale będzie ;p a moze poprostu jest losowo, ja malo biegalem do tej babci , wiec moglem na to porpostu nie trafic, jak bedziesz sprawdzal w przerwie po kazdym queascie to moze sie trafi

 

swoją drogą to mi kot z farmy przywozi wiecej mięsa niz moge zjesc ;p

 

bo w sumie to chyba tylko ze 3 razy jadlem steki, normalnie starcza mi ration

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

pytanie początkującego - jak najłatwiej ubić pierwsze większe stwory typu bulldrome? jest dość szybki jak szarżuje i nie moge sobie z nim poradzić, zbyt szybko robi mi duże kuku i musze uciekać...nie moge też rozkminić tych wszystkich pułapek, tzn nie wiem która na co działa (np shock trap). no i pamiętam że da sie chyba wsadzić żywego jeszcze stwora do pułapki i za niego jest jakiś bonus...jak to zrobić? czy może w ogole coś pochrzaniłem?;)

edit: coś już znalazłem nt robienia pułapek, teraz tylko musze to sprawdzić w praktyce

Edytowane przez Dziewiątek
Odnośnik do komentarza

skoro nie mozesz nadazyc za bulldromem to go zalatw za pomoca SnS (Sword and Shield - miecz z tarcza) albo LS (Long Sword - dlugi miecz- katana :P)

co do pulapek to masz Pitfall Trap i Shock Trap, pitfall tworzysz laczac ze soba trap toola i net (net tworzy sie za pomoca spiderweba i ivy), potwory wpadaja do niego i mozesz je tluc przez jakis czas, jednak nie wszystkie w nie wpadaja (nie pamietam ktore nie wpadaja :P), Shock trap tworzysz za pomaca trap toola i genprey fanga. Gdy bestia w niego wpadnie zostaje sparalizowana na jakis czas i mozesz tluc do woli :) co do zlapania to po pierwsze wrog musi byc juz mocno umeczony i gdy jest w pulapce to musisz w niego rzucic paroma tranq bombami albo czyms innym usypiajacym :) mam nadzieje ze choc troche pomoglem :P

Odnośnik do komentarza
pytanie początkującego - jak najłatwiej ubić pierwsze większe stwory typu bulldrome? jest dość szybki jak szarżuje i nie moge sobie z nim poradzić, zbyt szybko robi mi duże kuku i musze uciekać...nie moge też rozkminić tych wszystkich pułapek, tzn nie wiem która na co działa (np shock trap). no i pamiętam że da sie chyba wsadzić żywego jeszcze stwora do pułapki i za niego jest jakiś bonus...jak to zrobić? czy może w ogole coś pochrzaniłem?;)

edit: coś już znalazłem nt robienia pułapek, teraz tylko musze to sprawdzić w praktyce

 

Co do pułapek, to:

 

Trap tool + genprey fang = shock trap

Trap tool + net = pitfal trap

Bomb material + tranqualizer = tranq bomb

 

Stosuje się je wtedy, gdy już obijemy stworka do tego stopnia, że zaczyna wykazywać objawy zmęczenia. Bullodrome bodajże tak ciężko sapie. Niektóre stworki "kuśtykają", inne uciekają, inne stoją w miejscu i próbują odpocząć... w każdym bądź razie większość zmęczonych ucieknie do legowiska i pójdzie spać. Wtedy można łatwo podstawić pod nos pułapkę, rzucić kamieniem i wpędzić. Potem 2x tranq bomb i potwór śpi, co oznacza zaliczenie misji. Wtedy gildia Ci daje nagrody, nie możesz ich brać z potwora, w sumie często gildia z innymi procentowo szansami daje określone rzeczy z potwora.

 

Jak walczyć z Bullodromem? Trzeba się nauczyć, i dobrać broń, najlepiej młotek, albo długi miecz (nie wielki miecz). Uniki kiedy robi szarżę, staraj się nigdy nie stać mu naprzeciwko i wiedz, że po drugim tupnięciu nogą, naprowadza się na Ciebie. Jak jesteś bardzo blisko, to robi bez tupania nogą, i wtedy po prostu od razu unik. Jak jest w odległości, to wtedy tupie.

Odnośnik do komentarza

shock trap działa tylko na "bossów" czyli tych przy ktorych pojawia sie muzyczka (jak wszystkie pupalki) ale w przeciwienstwie to pitfall trap działa praktycznie na wszystkich

 

a co do bulldrobma to serio najlepszy jest młot bo pięknie go ogłusza i daje dodatkowy czas na atak

kilka rad - turlaj sie w ostatniej chwili bo jak za szybko sie odturlasz to zdaży sie na ciebie naprowadzić

wal młotem z naładowania trzymajac R

kiedy jest ogłuszony wal combosem z 3 x trójkąt

staraj sie nie stac na tyle blisko by go dotykać bo czasami wierzga na wszystkei storny, lepiej stac tak zby byl w zasiegu broni ale nie przytulać sie

oznaką osłabienia bulldroma jest to ze nagle przestaje walczyc i ucieka do innej lokacji (truchtem, czasem mozna go dogonić i dobic zanim ucieknie)

 

 

ogolnie łapanie w pułapke nie pozwala "wyciąć" przeciwnika dlatego w zamian dostaje sie troszke wiecej nagród na koniec, czasem są to nagrody ktore sa niedostepne w inny sposob, ale najczesniej dostaje sie to samo co bys wyciął gdybys zabil a nie złapał

 

czasem pod koniec walki przeciwnik robi sie wyjąkowo wkurzający (np diablos) , dlatego warto go wtedy złapać zeby szybciej zakonczyc walke zamiast męczyc sie z najgorszym kawałkiem

 

 

ogolna rada - najwazniejszy jest time'ing oraz nauczenie sie zachowania rpzeciwnika, nie wolnoatakowac na pałe, trzena nauczyc sie ich ruchow i wiedziec kiedy jest bezpiecznie (chociaz to dotyczy glownie tych wiekszych bossow a nie raptorków ;p)

 

 

 

Odnośnik do komentarza

na wyzszym HR perzeciwnicy maja wiecej i życia i defa :P i siły, i mają nowe ciosy ;p

 

co do świni to kiedys krażyły plotki ze zwieksza szczescie jak sie ja pogłaszcze na duze serduszko, ale to tylko plotki, nie slyszalem nic na temat zeby sie potwierdziły

 

 

a ja wlasnie zrobilem wioskowego urgena z tigresem, a wczesniej kushale, obie rzeczy w battle armorze :P ale chyba czas zrobic cos nowego, mysle o zbroi z rembory bo chyba uda sie uzbierac artisan xD

 

troche sie zasiedzialem przez to ze odblokowalem tym urgentem nowe rzeczy ;p

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

ok, wczoraj udało mi sie ubić bulldroma :) faktycznie, timing to podstawa, do tego nauczenie się zachowań i jest ok. udało mi sie złapać go na shock trap, jak był ogłuszony to podstawiłem pułapkę przed nim i czekałem aż podbiegnie do mnie ;)

mam jeszcze jedno pytanko - czy warto upgrade'ować pierwsze armory za pomocą tych kryształów dodających +2 do defa? (zapomniałem jak sie nazywają ;) ) czy lepiej je zostawić "na później" do lepszych rzeczy? nie chciałbym ich zmarnować ;)

Odnośnik do komentarza

co do armorow NIE warto! nie nie nie!

 

po pierwsze szybko je zmienisz, po drugie te kilka punktów defa wiecej nic nie dadzą, po trzecie łatwiej jest kupic nowa zbroje niz ulepszac jakis szajs, dopiero jak bedziesz miała fajną zbroje z dobrymi s kilami z ktorej ebdziesz zadowolony mozesz pomyslec o ulepszaniu

ale trzeba pamietac ale ulepszenie troszke praktycznie nie zrobi roznicy, a ulepszenie bardzo jest dosyc kosztowne a roznica nadal nie bedzie zbyt wielka, wiec trzeba sie zastanaowic 3 razy zanim sie zacznie wyalać kamienie ;p

wiekszosc zbroi mozna uleprzyc z 10 raz (czasem 8, czasem okolo 16 nawt), wiec na pełne ulepszenia kazdego kawalka trzeba wywalic ponad 50 kamieni , wiec nie warto ich marnować (inna sprawa ze na ulepszenie koncowe dobrych zbroi bedziesz potrzebowal lepszych kamieni a nie tych początkowych, chociaz i poczatkowe sie przydadzą)

ogolnie jak juz masz jakąś zbroje ktora ci sie podoba i ma cos fajnego, ale podczas walki widzisz ze brakuje defa to wtedy mozesz troche podpakowac, czasem to jest roznica pomiedzy zyciem a smiercią, ale nie rob tego pochopnie (mozesz zapytac tutaj czy warto ulepszać jakąś konkretną zbroje)

 

 

co do łapania przeciwników - kiedy spią albo sa ogłuszeni mozna kłać pułapke tuż przy nich, wtedy odrazu sie złapią, nie trzeba kłasc przed nimi i czekac az sami wejda, poprostu podbiegasz najblizej jak sie da i kladziesz (jesli przeciwnik ejst wielki to warto kłaśc w okolicy nóg (a nie np głowy), bo to nogi musi miec na pułapce jak wstanie

 

btw drobiazg na przyszłosc - gdybys spotkał spiącego rpzeciwnika to zawsze budź go najsilniejszym ciosem jaki masz, bo pierwszy cios jaki sie zada zadaje 3 razy wieksze obrażenia ;> najlepiej jest wtedy walnąć z pełnego naładowania great swordem, ale młot tez potrafi dowalić, niestety pozostale bronie nie mają juz tak ewidetnie silnych ciosow ale warto uzyć tych najsilniejszych zawsze

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Na początku zostaw je sobie, zimowe wdzianko szybko się zmieni, proponuję Ci już zbierać Disk Stone, Machalite Ore i Iron Ore na battle armor (mam nadzieję, że nie pomyliłem z mieczem materiałów). Mam na razie tą zbroję i się dobrze spisuje.

 

Jeśli chodzi o duże stwory, to kiedyś też miałem z nimi problem. Bulldrome'a jeszcze ubiłem, ale Congalala już był problemem. Przede wszystkim timing, masa turlania i biegania. Musisz atakować stwory po uniku, kiedy jesteś bezpieczny. Na początku walki trochę poobserwuj, co robi i jak robi, znajdź takie momenty, kiedy możesz bezkarnie atakować, zadaj jeden czy kilka ciosów i od razu się wycofaj. To nie jest Tekken, tutaj nie pokonasz stwora robiąc 25-ciosowe combo zwieńczone rozwaleniem na ścianie, tutaj więcej unikasz niż atakujesz. Pamiętaj, masz 50 minut i nikt nie każe Ci ubić stwora w 10 minut. Na początek radzę nauczyć się tak uciekać przed potworami, by nie oberwać. Kiedy już będziesz swobodnie biegać po polu walki nie obrywając, zacznij atakować, ale POWOLI.

 

Dziś w nocy nie mogłem spać i w ramach zemsty za dawne niepowodzenia zająłem się Kut-Ku w solo training ;]. Ubiłem już młotem, GS'em, bowgunem ale została mi lanca i SnS. Tym pierwszym nie wiem jak się walczy, na razie między nogi mu właziłem i wsadzałem 3xO albo szarżowałem, ogólnie do dupy jest lanca bo nie ma turlania się i wolno z nią się biega. Yano, słyszałem, że lubisz nią walczyć, może jakieś porady ;]? A SnS za słaby mi się wydaje i za blisko trzeba podchodzić, z najszybszą bronią po (pipi)e dostaje ;p.

 

Z tym biciem potworów bym uważał, już wiele razy zabiłem przy rozstawionej pułapce. Ale taki jeden cios na mocne przebudzenie będzie dobry xD.

Ja mam pytanko, jestem na 3* u Eldera (słabo, ale idę do góry ;]) i mam Battle Armora. Czy w niezbyt odległej przyszłości jest do zdobycia jakaś dobra zbroja z jakiegoś monstera? Walczę głównie bronią białą, kampienie z daleka i strzelanie nie dla mnie ;].

Edytowane przez raven_raven
Odnośnik do komentarza

co do kota, to im wiecej ma ataku tym wieksza szansa ze ogluszy przeciwnika? bo mi oprocz dromow i swin niczego jeszcze nie ogluszyl, albo wali po nogach albo do glowy nie doskakuje. z poison chyba zrezygnuje w takim razie, malo dmg zadaje a jak przeciwnicy maja wiecej hp to juz w ogole mija sie z celem, chociaz monoblosa u kota szybko tym pojechalem

 

Odnośnik do komentarza
hmmmm bedziesz mial questa z zabiciem Daimyo Hermitaur, zrob z niego arma :) ja w armie z niego popylalem do HR2 w GH a wszystkie questy do konca (oprocz the final invitation) u eldera robilem w tym armie :)

 

Widzę już hunta na niego u eldera, dzięki za poradę. Tak btw, udało mi się wgrać plugina do robienia screenów i krótkich filmików. O ile screeny to luzik, chwilę się robią, tak kręcenie filmu jest tragicznie wolne, co drugą klatkę zatrzymuje grę i robi screena. Podczas robienia tego filmiku gra się zacięła, ale kurde efekt fajny :P.

 

video3.gif

Odnośnik do komentarza
Z tym biciem potworów bym uważał, już wiele razy zabiłem przy rozstawionej pułapce. Ale taki jeden cios na mocne przebudzenie będzie dobry xD.

jak sie chce złapac to oczywiscie ze nie warto walić,, tylko poprostu ustawic pułapke pod nogami, wtedy sie samo obudzi, i odrazu tranki

 

ale jak spi a chce sie go dobić to wtedy 1 najsilniejszy cios jest potrzbny

 

Ja mam pytanko, jestem na 3* u Eldera (słabo, ale idę do góry ;]) i mam Battle Armora. Czy w niezbyt odległej przyszłości jest do zdobycia jakaś dobra zbroja z jakiegoś monstera? Walczę głównie bronią białą, kampienie z daleka i strzelanie nie dla mnie ;].

ja polecam zbroje z garugi, co prawda zabicie jej kilak razy w battle armorze bedzie wkurzające ale da sie , wiem bo wlasnie to robie ;p (tzn akurat chwilowo zabilem w niej diablosa;p)

garuga sie pojawi jak zabijesz 10 kuku, najszybciej to mozna zrobic na treningu bo tam ma malo zycia

 

co do kota, to im wiecej ma ataku tym wieksza szansa ze ogluszy przeciwnika? bo mi oprocz dromow i swin niczego jeszcze nie ogluszyl, albo wali po nogach albo do glowy nie doskakuje.

 

ogluszanie nie zalezy od dmg, zeby ogluszyc bossa musi go walic w glowe (wszystko powyzej drome), tak samo jak Ty ;p dlatego jest mala szans ze kot sam ogoluszy bossa, ale jesli tez walczysz mlotem to pomaga

malych przeciwnikow jak dziki i raptory mozna walic gdzie popadnie zeby ogoluszyc dlatego kotu jest łatwiej, ale ja zauwazylem ze duzych rpzeciwnikow stara sie walic w glowe i czasem mu sie to udaje :D

 

 

co do filmikow to fajny bajer, ale chyba łatwiej jest poprostu nagrac filmik hypercamem na kompa a potem rpzerobic na gifa , bo granie na slajdach pewnie jest trudne xd

 

 

co do lancy to mowilem ze mnie kusi zeby nią pograc bo dawno nie uzywalem ;p, nie mam wielkiej wprawy, ale ogolnie trzeba pocwiczyc uskoki na boki

akurat jesli chodzi o trening kuku to wal w glowe, szybko zdechnie

a ogolnie przydaje sie

blok+1/+2 (+1 w unite wystarczy) , zeby mozna bylo wszystko blokowac bez strarty zycia, ale niestety lanca ma problem taki ze po ataku nie da sie odrazu zablowac, postac musi "odlozyc broń" na bok i zanim to zrobi czasto mozna oberwac, dlatego czasem lepiej jest po ataku nacisnac X i zrobic uskok a potem zablokowac po uskoku

druga rzecz przydatna, zamiast skilla blok+1 to skill evade+2 , podouje ze jestesmy niewrazliwi na ataki ułamek sekundy dluzej niz normalnie podczas turlania/uniku, dziki temu mozna robic z lanca uniki przed wiekszoscią ciosów, prawie nie trzeba blokowac bo mozna unikac, tylko ze to technika trudna do opanowania, ja jestem w niej marny ;p

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

lepiej sciagnij na pc remotejoy'a i hyper cama :) dzieki remotejoyowi mozesz miec obraz z psp na ekranie monitora a dzieki hyper cam mozesz ten obraz nagrywac :)

 

Yano a czy przypadkiem Garuga nie jest w 4* ? przynajmniej w 4* jest w MHF2 nie wiem jak z Unite :P

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

no wlasnie a on potrzebuje zbroi na 3* i moim zdaniem ta z Hermitaura wystarczy :) a wlasnie, jaka jest dobra zbroja dla lucznika na HR3? :P aktualnie w koncu zrobilem z tigrexa i dolozylem earplug jewele zeby miec high grande no ale moze jest cos lepszego? (nie narzekam na to, w koncu pokonalem Black graviosa, nawet mnie nie drasnal a jego ryki tylko mi pomagaly bo moglem go czesciej w leb trafiac :D)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...