Skocz do zawartości

F.E.A.R. 2: Project Origin


TomisH

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 60
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

  • 7 miesięcy temu...

Właśnie skończyłem demko, które było dołączone do najnowszego Qore. Musze przyznać, że bardzo przyjemni się grało. Fajny patent z zwolnieniem czasu, świetnie wyglądające headshoty ze snajperki, dużo krwi. Ale najmocniejsza strona tej gierki, to bardzo fajny klimat. Nocna sesja z FEAR 2, to będzie coś :) Graficznie gra nie zachwyca, ale może w pełnej wersji będzie lepiej.

 

Ogólnie jestem miło zaskoczony i może zdecyduję się na zakup.

Odnośnik do komentarza

Powiem tak- spodziewałem się czegoś lepszego jeśli idzie o oprawę graficzną. Słabiutkie teksturki, nałożony ziarnisty filtr na cały ekran plus zwolnienia animacji nie spowodują u grającego raczej żadnych ekstaz wzrokowych.

 

Jednak kiedy pominiemy samą grafikę to ukazuje nam się naprawdę dobry i klimatyczny horrorek fpp, z fajną perspektywą, możliwością przewracania otoczenia, które pełni funkcję osłony z dobrze wymodelowanymi postaciami i broniami, fajnymi efektami strzelania tych drugich oraz fajnym slow motionem.

 

Momenty straszące jak przystało na taki tytuł już od samego początku powodują niezłą wczuwę. Płacz dzieci (szkoła), pojawiające się i znikające postaci czy shizy naszej postaci pokazujące jakiś inny wymiar z idącą w naszą stronę nagą, dziwną laseczką. Cała gra jest mocno krwawa- no ale mamy tutaj do czynienia z grą twórców codnamed, więc nie ma w tym nic dziwnego. Pełno tutaj rozczłonkowanych, spalonych, obdartych ze skóry ciał, nasze giwery robią niezłe kuku przeciwnikom a krew na ścianach jest tutaj na porządku dziennym.

 

W porównaniu do jedynki dodano tutaj możliwośc sterowania mechem bojowym, który siecze przeciwników zostawiając tony ciał za sobą. Nie wiem tylko czy ten aspekt pasuje do klimatu gry.

 

Ogólnie tytuł podoba mi się. Nie sądzę aby (tak jak jedynka) zebrał jakieś wysokie oceny (stawiam na masę 7-8), gdyż gatunek poszedł nieco do przodu a w sumie Fear2 niczym szczególnym (poza tym że jest horrorem) sie nie wyróżnia.

 

Odnośnik do komentarza

Druga odsłona tej serii zapowiada się nadzwyczaj dobrze. Czego mozna się było jednak spodziewać po bardzo dobrej jedynce która przeszedłem z przyjemnością. Jak napisał mój przedmówca graficzka nie zachwyca (chyba za duzo killzone 2 ;p) aczkolwiek nie jest też jakaś paskudna, po prostu od tak przeciętna. Sugerując się demkiem sądze że znów będziemy mmogli zacząć sie bać. Już sama wersja demonstracyjna ma parę mocnych momentów a więc co dopiero uświadczymy w pełnej. Jedyne co mi sie nie spodobalo to wchodzenie do mecha :|. Nie wiem ale moim zdaniem to nie za bardzo pasuje do tej gry, aczkolwiek może zmienie zdanie po obcykaniu fulla.Podsumowując sądze że takich gier jak Fear 2 naprawdę brakuje po niezbyt udanym silent hillu i zmieniajacym sie coraz to bardziej w strzelanke residencie.

Odnośnik do komentarza

Wiec przeszedlem demko i mam dosyc mieszane uczucia. Klimat i sam gameplay sa prze za(pipi)iste. Widac ze przy grze napewno nie ma sie kiedy nudzic. Moment ze spadajacym autobusem jest doskonalym wstępem do gry. Prowadzenie Mecha-mooc. Do tego Fear ma swietny klimat, jak mi nagle wyskoczyl ten cien dziewczynki w poaciagu to az wzdrygnolem:D Samo strzelanie tez jest bardzo dobre. Natomiast co mi sie nie podoba to to ze chyba dostajemy tak naprawde odchudzoną wersje z PC-ta. Giera nie wiem w ilu klatkach smiga ale napewno nie jest ich duzo. Wsyztsko dziala jakby w takim spowolnieniu wszczegolnosci po wyjsciu z podziemi. To denerwuje a grafa przeciez zachwycajaca nie jest( co nie zmienia faktu ze miejscowki sa ciekawie zaprojektowane). Podsumowujac gre napewno kupie ale jesli nie poprawią pewnych rzeczy to dopiero jak mocno stanieje:D

Odnośnik do komentarza

Jeśli nie poprawią frameratu to ta gra jest praktycznie niegrywalna-obok Area51 chyba najbardziej gubiące klatki demko z PS Store.Tak jak wspomina Izon od wyjście z podziemi na miasto towarzyszy nam praktycznie cały czas slow motion-tragedia.A szkoda i to wielka bo z gry wylewa się świetny klimat,do tego tak jak w jedynce są świetne starcia z żołnierzami-w miarę dobre AI i używanie elementów otoczenia jako zasłony..

Odnośnik do komentarza

Eee nie jest tak zle.

Z ciekawosci sciagnalem demko na PC i odpalilem w 1280x720 w wszystkimi ustawieniami na max i bez AA zeby porownac z PS3.

I naprawde nie jest zle: rozdzielczosc wyglada na oko tak samo, tekstury scian i podloza sa nizsze ale niewiele (nie ma tak wielkiej roznicy zeby mozna bylo wyc), jedynie tekstury obrazkow, napisy na kartkach papieru sa bardziej rozmyte. Ale to oczywiste gdy na PC mamy 16xAF, zreszta te obiekty nie sa najwazniejsze. Szkoda ze na PS3 ziarnisty flitr jest taki mocny (pewnie chcieli tuszowac jaggies)- na PC ten filtr jest bardziej stonowany.

Ogolnie patrzac na obie wersje obok siebie naprawde jest OK i nie ma o co kopii kruszyc.

Jedyny zgrzyt to te spadki framerate-u (w tych samych miejscach co na PC :) ), ale tez nie sa takie straszne (mnostwo innych gier ma ten sam poziom).

PS.

W lokacji ze spadajacym autobusem do stacji metra, w wersji na PC leje sie wiecej strumieni wody z gory :P

Odnośnik do komentarza

Gra bardzo w porządku - odpowiada mi klimat i rozgrywka - zapowiada się naprawdę super ale nieco całość psuje właśnie nie najlepsza animacja oraz mnie osobiście denerwuje ten "śnieżny" filtr nałożony na całą grę podobny do tego w battlefield bad company - bardzo mnie on drażni. Wątpię aby miał wpłynąć na klimat gry a raczej ma zatuszować pewne braki - niektórzy na pewno zauważyli ten filtr.

 

Odnośnik do komentarza

Wczoraj ściągnąłem demko i mam bardzo złe odczucia! Po pierwsze grafika! Przecież to wygląda gorzej niż jedynka(czasami mamy tam wręcz erę Ps2), po drugie dźwięk mi się "popsuł" po jakimś czasie gry(nie było słychać strzałów), ale zganiam to na wiadomą wersję. Inteligencja przeciwników to jakaś kpina w porównania do gości z pierwszej części, chodzą jak debile, wbijają się pod lufę(ich design jest zbyt kolorowy jak na klimat serii), podczas strzelania w ogóle nie czuć mocy broni(Shotgun - śmiech na sali). Tępo rozrywki strasznie spadło(tak wiem, że jest szybkie bieganie pod gałką). Nie wiem może za dużo się napatrzyłem na Killzone 2. Wiem, że obie gry mają premierę w jednym miesiącu, więc zbyt wysokich wyników sprzedaży nowemu Fear'owi nie wróże.

Odnośnik do komentarza

Mam pyytanie do kogos, kto ma Ps3 i X360. Na X360 tez to wyglada i chodzi tak kaszaniarsko? Jedynie fragmenty ze schizami wygladaja dobrze... nawet bardzo dobrze. reszta to kpina jakas. W jedynce pamietam (chociaz gralem tylko chwile bo mi sie nie podobala), ze jak sie strzelalo to generowaly sie cienie od swiatla (ogien z lufy), tutaj tego nie ma. Zreszta w ogole to wyglada i zachowuje sie jak gra poprzedniej generacji (a przy tym taki framerate).

Odnośnik do komentarza

przeszedlem wlasnie demko i jestem pozytywnie nastawiony. w jedynke nie gralem, wiec porownac do poprzedniczki nie moge. gra ma naprawde niezly klimat, "straszace" wstawki sa swietne i tu naprawde idzie sie wystraszyc w odroznieniu od deadspace'a (imo w ogole nie straszna, lecz oczywiscie bardzo dobra gra). jestem ciekawy recenzji jak ukaze sie full, oby tylko nie nudzila i intensywnosc horroro-smaczkow byla taka jak w demie. grafika niestety nie jest najwyzszych lotow, to samo tyczy sie framerate'u. mam nadzieje, ze to poprawia (a jak nie to niech nadrabia miejscowkami

szkola z dema kozak

i klimatem). ktos wczesniej pisal na temat dzwieku, mialem to samo jak przechodzilem demo za pierwszym razem, spokojnie i powoli, krok po kroku. dzwiek po prostu siadl, zero odglosow broni, krokow itp, tylko odglosy otoczenia. za drugim razem na szybkiego dzialalo juz ok.

Odnośnik do komentarza

Jeżeli grafa z pierwszego Fear i z drugiego jest dla was taka sama to khem...podziwiam wasze zmysły wzroku ^_^

Dźwięk faktycznie siada, jakaś naleciałość pecetowa czy co? Jest łatwiejsza od pierwszej części to drugi fakt.

Poczekamy do pierwszych opinii i obadamy co to warte jest. Jak będzie ok to nic nie stoi na przeszkodzie by grę opykać, sprzedać i zacząć grać w wiadomo co ^_^

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...