Skocz do zawartości

Najładniejsza gra na PlayStation 2


ShrekuGT

Rekomendowane odpowiedzi

Grałem w oby dwie gry i wiem co widziałem. Dominator najlepszy z serii pod względem:

 

1. GRAFIKI

2. Ulepszonego trybu gry (dopalacze z rozmytym obrazem oraz rozbijanie samochodu gdy wjedziesz w tył samochodu ulicznego)

 

Aby nie być gołosłownym i aby ktoś nie pomyślał że coś mi się ubzdurało:

 

http://gry.gery.pl/ps2/burnout_dominator/recenzja.html

 

I cytat z tej recenzji:

Swoją drogą, to nie do wiary, że programistom z Criterion Games udało się wycisnąć z PlayStation 2 aż tak efektowną grafikę. Przyznaję się bez bicia, że dotąd nie widziałem na swoim TV aż tak ładnej, dopracowanej w najmniejszym szczególe ścigałki. Samochody lśnią swym wypolerowanym lakierem, nawierzchnia aż pachnie rozgrzanym asfaltem, a otaczające nas tereny zdają się zapraszać do siebie na wakacje. Nie odbiegając jednak od tematu nadmienię, że kolizje, rozmycia i wszelkie zagrania a la bullet time trzymają najwyższy światowy poziom, przy którym niektóre produkcje z next-genów mogą się nie tyle schować, co z krzykiem wbiec pod stół

Edytowane przez kufir
Odnośnik do komentarza

Najlepszy z serii to B3 był ;)

W ogóle jeśli "najlepszość" to to, że nie można się komuś bezpardonowo wpakować w tyłek, to zagraj w poprzednie części. Revenge był uproszczony pod tym względem dlatego, że same trasy ustawiają poprzeczkę już wystarczająco wysoko, bez tego elementu więc jazda byłaby zbyt frustrująca. Graficznie - bo ja wiem, czy ten Dominator ma być ładniejszy... podobny do B3, bez wielkiego skoku. Dla mnie najgorsza część serii w zasadzie.

Edytowane przez Linek
Odnośnik do komentarza

I sam blur dopalacza po tapnięciu R1 w Dominatorze pojawia się jakieś pół sekundy po tym jak przyspieszymy. W poprzednich częściach ten efekt pojawiał się od razu. W Dominatorze ten efekt spóźnionego rozmycia strasznie kłuje w oczy.

 

A ten "ulepszony tryb gry (rozbijanie się o traffic walnięty w tył)" był w każdej części poza Revengem więc żadna nowośc...

Edytowane przez Burgund
Odnośnik do komentarza

Pocinam ostatnio w Contra: Shattered Soldier i chociaż grafa nie daje tego poczucia, że z konsoli wyciśnięto wszystkie soki, to jednak w swojej klasie (gra 2D na silniku 3D) należy do najładniejszych (Gradius V to jednak nie Ikaruga). Polecam każdemu, kto widział te strzelanki na Dreamcasta/NAOMI (Ikaruga, Under Defeat...) i tęsknił za czymś (graficznie) podobnym na Pleja. Contra: Shattered Soldier to głównie walki z bossami (coś jak Alien Soldier czy Contra: Hard Corps), przy których stwory z Silent Hillów budzą wyglądem politowanie. Obecnie pracuję nad (chyba) ostatnim bossem czwartej misji i konstatuję z uznaniem, że nie było jak dotąd żadnego większego stawonoga (kraby, pająki czy inne roztocza to bodaj największa bida, jaką w temacie "boss levelu" serwują przeważnie twórcy gier).

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie jestem pewny czy się nie powtarzam, ale tak czy siak warto przypomnieć - Tomb Raider: Anniversary, jedna z nielicznych gier mogących podskoczyć drugiemu Bogowi Wojny w aspekcie oprawy wizualnej. Ociekająca wodą Lara czy panorama Lost Valley do dzisiaj robią piorunujące wrażenie.

 

 

Tomb raider, ten, jak i "legend" mają faktycznie przepiękne momenty, ale nie są równe przez całą grę, zależy od poziomu, lokacji, ujęcia kamery, ogółem grafa na 8 wg mnie:)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

No co ty. Legend może i faktycznie nie powala, ale Anniversary to w zasadzie graficzny majstersztyk przez całą grę. Pomijając już tą ogólną kwestię jakości tekstur, polygonów władowanych w postacie i obiekty oraz zastosowanych efektów to pozostaje jeszcze genialny design lokacji. Obecnie poza dwoma GoW'ami, czwartym Residentem i trylogią Prince of Persia nie znajdziesz w żadnej innej grze na ps2 tak dopracowanych miejscówek jak w Anniversary (fakt, że te w większości były wzorowane na oryginale z szaraka nie ma tu nic do rzeczy). Dla mnie dycha jak nic (z lekkim minusem, za końcowe etapy).

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Ciężko określić. Jest kilka znakomitych tytułów i całych serii ale postaram się wytypować mój top. seria MGS, seria Devil May Cry, Tekken 5, Soul Calibur 3, ICO i Shadow of the Colossus, Gry z serii Final Fantasy, Seria Silent Hill (nawet z czwóreczką jak dla mnie), Zone of the Enders obie części, Seria GTA i Manhunt (ogólnie co najmniej lubię gry ze stajni Rockstar), GT3 (w czwórkę nie miałem okazji pograć), PES każda część (jedyny kopany w jaki gram, a to osiągnięcie bo ogólnie nie lubię nawet samego sportu). Być może jest coś jeszcze ale skoro nie wymieniłem znaczy, że nie jest na mojej top liście. Warta uwagi jest też seria Kingdom Hearts.

Odnośnik do komentarza
  • 11 miesięcy temu...

Znów mogę cieszyć się Czarnulką - także odświeżam :)

 

Analizie poddałem ograne tytuły.

 

Nie chcę wyjść na Fanboy'a ale najlepiej wg mnie, z próbą czasu poradził sobie Dragon Quest VIII - ta oprawa nadal potrafi zauroczyć.

 

Ogólnie wszystkie cell-shadeing'owe tytuły ładnie się starzeją.

 

Obronną ręką wyszedł także Silent Hill 3 - w swoim czasie gra musiała robić piorunujące wrażenie. Druga część też nad wyraz dobrze się prezentuje (gdyby nie koślawa animacja postaci).

 

Nie można oczywiście zapomnieć o wyciskającym ostatnie soki z PS2, GoW ][, całkiem przyjemnie wygląda także FFXII.

 

Dużo gier przede mną do sprawdzenia - ogólnie ciekawe doznanie, zobaczyć jak aktualnie wygląda gra sprzed lat.

Edytowane przez stoodio
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Obiektywnie rzecz ujmując to :

 

1. God Of War I i II

2. Black

3. Burnout Dominator

4. Metal Gear Solid 3

5. Resident Evil 4

6. Tekken 5

7. Gran Turismo 4

 

 

 

Gdzieś tutaj powinien znaleźć się na pewno jeszcze Shadow of the Colossus ale jeszcze nie grałem więc ciężko mi go tutaj zestawić.

 

Dokładnie tak, dodał bym jeszcze Okami i Finala 12

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...