Skocz do zawartości

Resistance 2


dusza24

Rekomendowane odpowiedzi

Doświadczenia z beta...

1. Nie ma lagów, 2 MB złącze

2. Standardowe jak na rok 2008

3. Duże... pierwsza liga w tym temacie

4. To "tylko" kolejny tryb multi, zaskakuje liczna przeciwników i fajne trzy klasy żołnierzy, po pewnym czasie zabawa nudzi z powodu zerowej AI(SI?)

5. beta daje obraz gry przeciętnej, mimo multi na 60 nie ma to przełożenia na rozgrywkę, grafika też przeciętna, AI przeciętnie głupie, itd...

 

podobno pełna wersja jest lepsza... podobno :P

Odnośnik do komentarza

Ja się bardzo zawiodłem :( niestety.

 

Po pierwsze zero klimatu ( half - life 2, uniwersum halo, gears of war - to inna wogole ranga ). Co przez to mam na myśli:

To że bronii jest masa, ale żadna nie daje Ci poczucia mocy ( każda w gearsach mnie zabija ), przeciwników jest mnóstwo, człowiek jest nimi zasypywany - ale jest jeden problem - dla mnie sa plastikowi i zupelnie bez wyrazu - tuzinkowi.

 

Kolejna sprawa, która mnie wprost wkurza to "Fabuła" albo jak kto woli jej brak. Ja rozumiem, że strzelanki to jest zabawa dla "kretynów" - aim and shoot. Ale Half life 2/ gears / halo/call of duty 4 dają człowiekowi poczucie, że bierze udział w czymś wiekszym, że jest jakiś plan i że bierzesz istotną w tej układance role. A tutaj poruszam się od punktu A do B i wysłu(pipi)e jakieś bezmyślne teksty i wyekspolatowane pomysły (SPOILER:

zdobywanie wierz i deadalus

).

 

Napisałbym, jeszcze, że grafika nie równa, że plastikowa ( bardzo podobna do tej z Racheta - tam świetnie pasuje do bajkowego pseudo pixara - w Resistance 2 dla mnie jest za sterylnie i tak jakoś "lateksowo" ). Napisałbym również, że Multi a zwłaszcza Co-op to jakaś pomyłka. To jedyny FPS, którego mógłbym pomylić z WORLD OF WARCRAFT ( no offence - super gra - ale nie dla mnie ). Już naświetlam problem - ośmiu chłopa, jeden wielki kolos, wszyscy w niego strzelają dobre 5 minu, nabijają EXP'a a potwór jak miał 10 klatek animacji i jeden rodzaj ataku tak ma. Żadnej fabuły w tym Co-opie - tylko strzałki.

 

Jak czuje sie jakby mnie ktoś zrobił przynajmniej w jajo. Już wole pograć w Mirror Edge albo wracam do przynajmniej kilku dobrych ostatnio gier - Little Big Planet, Gears of War 2, Dead Space.

 

BTW - Nie ma pojazdów w grze 60 osobowej. Dla mnie skandal, w jedynce były.

Czasem żałuje, że wyskakuje przed orkiestre.

 

Jutro wystawiam na allegro.

Odnośnik do komentarza
BTW - Nie ma pojazdów w grze 60 osobowej. Dla mnie skandal, w jedynce były.

W którym miejscu ze tak pozwolę zapytać?

no były samochody , czołgi itd tylko przez 17500 meczy nie wpadłem na to jak do nich wejść. 8)

Tyyy faktycznie, samoloty jeszcze były ^^

 

byly w singlu, w dwojce nie ma nawet w singlu

W ciągu minuty pojawiają się aż 3 pojazdy

a tu macie w wyższej rozdzielczości

pojazdy na tacy

 

Zastanawia mnie wiec dlaczego napisałes iż w 60 osobowej grze nie ma pojazdów jeśli chodziło o singla... ;)

Odnośnik do komentarza

Ja tez w koncu przesylke dostalem.

I po przejsciu pierwszej misji jestem dosyc zadowolony.

W porownaniu do jedynki:

- duzo lepsze shadery (tym razem wiekszosc tekstur :D)

- lepsza rozdzielczosc tekstur

- fajne cienie

- duzo lepsze oswietlenie (choc tez troche oszukuje, np.: cien na karabinie nie odpowiada dokladnie cieniowi na scianie)

- fajna woda

 

Niestety te wszystkie usprawnienia grafy zostaly okupione framerate'em. Juz nie jest jak w R1 100% 30fps, tylko blizej 25 z drobnymi zgubieniami klatek.

Nie zeby bardzo przeszkadzalo, ale wyglada na to ze Insomniac dobilo do 'sciany' wydajnosci.

I AA jakby slabsze niz w poprzedniku.

Edytowane przez mrynk
Odnośnik do komentarza

Dzisiaj doszła do mnie gra , grafika świetna nie ma porównania do bety przynajmniej jeśli chodzi o single , zrobiłem już parę misji i jest dużo lepiej niż w jedynce , są wielkie potwory , roboty , coś pięknego , widoki zapierają dech w piersiach, poniżej zrobiłem zdjęcie widoku na san francisco w czasie inwazji , jakość nie najlepsza i nie oddaje tego co jest w grze najlepiej samemu zagrać i to zobaczyć :) jak narazie nie uświadczyłem żadnych spadków frameratu, trzyma poziom i jest cały czas stabilnie.

 

kopiaznowy1iy1.jpg

Odnośnik do komentarza

Przeszedłem singla na hardzie - jestem mocno zawiedziony zabawą, multi mnie nie powala - wole wole wole gears of war i zabawę dla moim zdaniem starszych chłopców. Resistance 2 ide jutro wymienić na jakąś inna gre :). Może być nawet Mirror's Edge.

 

Co do nastepnego zakupu Insomaniacow - sie mocno zastanowie - pierwszy Rachet na ps3 byl dla mnie super, dodatek - bardzo średni ( zero nowych dla mnie patentów - zabawa z kluczem to dla mnie ujma na inteligencji ). Res2 jest dla mnie dużo gorszy niż 1 - Mam większe wymagania: do fabuły, do grafiki, do prowadzenia akcji i do klimatu.

 

Gra Res2 przypomina mi dmuchaną lalę- jest sztuczna, plastikowa i tylko Ci się wydaję, że się świetnie bawisz.

 

Odnośnik do komentarza
Zastanawiam się, kiedy ludzie zrozumieją, że liczy się treść recenzji, a nie ocena...

Taa, dokladnie!! Odrazu mi sie przypomina wielkie halo na gametrailers.com o czastkowa ocene MGS4 za fabule, ze jak to mozliwe ze taka niska, ze halo 3 ma wieksza :F Geez, tamte osoby wlasnie patrzyly tylko i wylacznie na ocene, na tresc nie zwracajac uwagi.

Edytowane przez Yabollek007
Odnośnik do komentarza

Pleju, przeczytaj co napisał Yabollek. Tu nie chodzi o pisanie czegokolwiek dla "jaj". Masz bardzo ograniczony świat, jeżeli ci się wydaje, że gry się dzielą na udane i nie udane. Zacznij się interesować treścią :). Mnie interesują poszczególne aspekty RES 2. Nie to co tam recenzentowi się w głowie za ocena zaświeciła.

 

Weźmy pod uwagę np. tytuł X i Y. Tytuł X to seria totalnych crapów. Nikt się po następnej części niczego nie spodziewał. Tytuł Y to seria hitów, wyśmienitych gier, wszyscy spodziewają się opadu szczęki - oczekiwania są bardzo wysokie. Wychodzą te tytuły i tytuł X dostał ocenę 8.9. Wychodzi tytuł Y i dostał 9.0. Która gra twoim zdaniem dostała lepszą ocenę? Gra X. Totalne crapy, a któryś tam sequel okazał się być bardzo dobry. Tytuł Y zawiódł, bo seria była wyjątkowa, a tutaj tak słabo... Rozumiesz już? Są pewne oczekiwania i ludzie się spodziewają pewnych rzeczy. Więc, to że gra dostała taką, a nie inną ocenę, nic nie mówi. Recenzent uzna coś za plus, dla mnie będzie to minus, i na odwrót. Nie można być ciemną masą, której się podaje wszystko na tacy. Np. jak kilka stron temu podawałem ocenę na GT, to podałem też kilka faktów z recenzji - minusów i plusów.

Edytowane przez Jacobss
Odnośnik do komentarza

Nie nalezy zapominac o gustach i guscikach, recenzje (a zwlaszcza oceny) nigdy, ale to nigdy nie powiedza nam dokladnie, jaki tytul "bedzie" dla nas !. Podam przyklad konkretny - FC2, wiekszosc recenzentow maja go za wysmienity tytul - dla mnie jest padaka, jest po prostu jeden, JEDEN aspekt ktory zabija jak dla mnie przyjemnosc z odbierania tytulu, innym widocznie jednak to nie przeszkadzalo ... .

Odnośnik do komentarza

Ja nie wiem o co chodzi ?

Obecnie R2 jest najlepiej wygladajacym (z technicznego punktu widzenia) FPS na PS3.

Pokazcie mi co lepiej wyglada ?

Killzone 2 jeszcze nie ma, a Bioshock ma ten nieszczesny blur rozmazujacy tekstury (ktore sa tak naprawde high-res).

R2 dostal wszystkie brakujace next-gen bajery, na brak ktorych narzekano w R1.

Po prostu solidna kontynuacja swietnej gry, bardzo wyraznie usprawniona technicznie.

Czego wiecej chciec ? Toz to shooter.

A ta generacja sprzetu juz duzo lepszej grafy nie wyrenderuje.

A R2 ma "high production value" w przeciwienstwie do wiekszosci tytulow na rynku.

Odnośnik do komentarza

Pograłem ... mogę już coś powiedzieć

 

Ta gra jest straszna !! Rozpiszę kilka aspektów gry:

 

Multi - (dla multi grę kupiłem) Słabiuuuuutki - graficznie nie powala, mało tego wydaję mi się, że graficznie jest gorzej niż w 1 części. Zapłaciłbym fortunę za tryb Hardcore z Coda ... ale to tylko moje marzenie. Jedyny plus do odnotowania - Nie ma lagów !!

Co-op - ze smutkiem stwierdzam, że te wszystkie opinie o Co-op to była prawda ... Wielki chaos i zwykła sieka na całego. Niby masz zadanko "zrób coś, idź tam" itp. Przeciwnicy atakują falami które maja tak ogromne AI, że n/c :(

Single - Tu jest troszeczkę lepiej. Otóż graficznie single jest ładny (widok inwazji powala !!) Ale nie samą grafiką przecież gra żyje. Fabularnie nie jestem zadowolony, jakoś nie czuję tego FUN-u jaki miałem grając w resa1. Idziesz zabijasz idziesz zabijasz - wogóle nie potrafię się wczuć w postać - jest jakoś tak sztucznie...

 

Podsumowując - robie szybciutko platyne i sprzedaję to jak najszybciej :)

Moja ocena całej gry - 6.5/10

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...