Skocz do zawartości

Skoki narciarskie


Rekomendowane odpowiedzi

Dziś konkurs na dużej skoczni podczas Mistrzostw Świata w Libercu.

 

Wczorajsze kwalifikacje zostały odwołane z powodu zbyt silnego wiatru.

Nasi skoczkowie zdążyli jednak oddać skoki , przed odwołaniem kwalifikacji Małysz był pierwszy , a Kamil Stoch drugi.

 

Kwalifikacje o 14:30 , a konkurs właściwy o 16:00.

 

 

Kwalifikacje i konkurs na żywo (jak ktoś nie ma tv)

http://www.itvp.pl/player.html?mode=0&...video_id=21150#

Edytowane przez Cris
Odnośnik do komentarza

no i duża skocznia zweryfikowała umiejętności Stocha. Obecnie to zawodnik na miejsca 15-30 na skoczniach 120 metrowych, ale to i tak pozytywnie, bo przecież oprócz Małysza takowego nieposiadaliśmy. Oby tylko ustabilizował formę i zajmował takie miejsca w pucharze świata za rok i na olipiadzie znów na skoczni średniej mógł sprawić niespodzianke. Wtedy jeżeli Małysz dojdzie do formy i jeszcze 2 pozostałych nie spier..... skoku można liczyć na pierwszą piątke w drużynie i może jakiś medal indywidualnie Małysza, ewentualnie Stocha. A dzisiejszy konkurs ? To dla mnie skandal, że niezostał skończony. Jeżeli warunki niezagrażają zdrowiu to albo kończymy konkurs albo przenosimy cały na normalne warunki, albo odwołujemygo wogóle i nie przyznajemy medali.

Odnośnik do komentarza
Jeżeli warunki nie zagrażają zdrowiu to albo kończymy konkurs albo przenosimy cały na normalne warunki, albo odwołujemy go w ogóle i nie przyznajemy medali.

No i wybrali tę pierwszą opcję...

Moim skromnym zdaniem powinni już dociągnąć tę drugą serię do końca mimo tego mocno padającego śniegu.

przenosimy cały na normalne warunki albo odwołujemy go w ogóle i nie przyznajemy medali.

Zapewne chodzi Ci o przeniesienie na następny dzień tych zawodów...raczej nierealne ,konkurs MUSIAŁ się odbyć w piątek (chodzi tu o prawa telewizyjne,czas antenowy i takie tam...kupa kasy).

 

Po za tym ,dziś mamy konkurs drużynowy.(godzina 16:00)

Odnośnik do komentarza

Dziś w drużynówce Polacy na 4 miejscu,choć po I serii mieli brąż

 

Takie już polskie szczeście, gdy Małysz skakał po 140 m. reszta zawalała skoki

 

Dziś gdy chłopaki skakali równo i świetnie,jak Hula, Adam niestety dał ciała,

do medalu zabrakło 4-5 metrów,ktorych mozna bylo wymagać od mistrza.

Odnośnik do komentarza
Dziś w drużynówce Polacy na 4 miejscu,choć po I serii mieli brąż

 

Takie już polskie szczeście, gdy Małysz skakał po 140 m. reszta zawalała skoki

 

Dziś gdy chłopaki skakali równo i świetnie,jak Hula, Adam niestety dał ciała,

do medalu zabrakło 4-5 metrów,ktorych mozna bylo wymagać od mistrza.

Hehe, lepiej bym tego nie ujął ;) .

 

Ale czwarte miejsce na Mistrzostwach Świata w drużynie to i tak mocno zaskakujący wynik, więc nie ma co narzekać. Trzeba pamiętać, że w pierwszych "drużynówkach" w tym sezonie ledwie łapaliśmy się do ósemki (w pierwszym konkursie chyba nawet zakończyliśmy zmagania na pierwszej serii)...

Odnośnik do komentarza

w formie, którą prezentował, kiedy reszta niepotrafiła w drużynie nic zrobić, Adaś skoczyłby z Liberca do Wisły na jedej narcie ;) chodzi mi tylko o paradoks, że jak Małysz był królem, to drużyna niepotrafiła niemal nic zrobić, teraz kiedy drużyna potrafi, przydałby się dawny Adaś

Odnośnik do komentarza

W pierwszej serii nie obniżali belki, obniżyli w drugiej serii dla trzeciej i czwartej grupy skoczków, ale oczywiście "spostrzegawczy" Szaranowicz zauważył to dopiero w trakcie skakania ostatniej grupy skoczków <_< ...

 

Co do Małysza... W drugiej serii nie można mieć do niego żadnych zastrzeżeń, w pierwszej już rzeczywiście skoczył poniżej oczekiwań. Ale tak jak już pisałem - czwarte miejsce w drużynie i tak jest bardzo dobrym wynikiem, najważniejsze że cała drużyna skakała bardzo równo i nie zdarzył się żaden skok poniżej 120 metrów.

Odnośnik do komentarza
Wracam na skocznię ponieważ nie mogę już wytrzymać w domu, nudzę się i jednocześnie czuję, że stać mnie na olimpijski medal w Vancouver - powiedział Janne Ahonen fińskim mediom.

ha, to by było ciekawe... choć nie wiem czy ma na co liczyć. Nie sądzę by w rok zbudował formę na olimpijski krążek.

 

Dziś (10marca) odbędą się skoki w Kuopio gdzie zobaczymy trzech Polaków (Małysz , Stoch i Hula)

17:15

Edytowane przez Cris
Odnośnik do komentarza

Ale Okabe to utrzymuje dobrą formę już od kilku tygodni i - przynajmniej według mnie - ta wygrana była tylko kwestią czasu. Choć nie sposób nie przyznać, że w dużej mierze przyczyniły się do tego złe skoki jego rywali. W końcu ile było takich konkursów, w których zwycięzca miał mniej niż 242 punkty?

Odnośnik do komentarza

Szacunek dla Okabe, "dziadek" powinien być inspiracją dla Małysza, że można jeszcze wygrywać :D . Dzisiejsze podium Polaka to duże zaskoczenie - bardzo się cieszę :) . Nie liczę na jakąś powtórkę jeszcze w tym sezonie, ale może to podbuduje naszego skoczka i do końca sezonu będą te miejsca w pierwszej dziesiątce ;) . Ale jeszcze jeden konkurs na dużej skoczni i pięć mamutów, więc nie wiem czy będzie tak dobrze :( ...

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...