Skocz do zawartości

Przenoszenie danych pomiędzy dyskami


Rekomendowane odpowiedzi

Ludzie potrzebuję pomocy. Otóż jestem posiadaczem Xboxa w wersji premium - starego, jeszcze bez HDMI. Po jakimś czasie stwierdziłem, że potrzebuję więcej miejsca na dysku więc dokupiłem dysk twardy 120 gb (i co za tym idzie posiadam kabel i płytę z programem do transferu).

 

Teraz postanowiłem, że chcę mieć konsolę z wejściem HDMI i kupiłem sobie Elite. I chciałbym przekopiować dane z mojego starego dysku 120 Gb na nowy.

 

Na stronie

http://support.microsoft.com/default.aspx/kb/937279

 

jak byk pisze, że można bez problemu kopiować jeśli oba dyski są przynajmniej tej samej wielkości.

 

I problem mój jest taki, że po podłączeniu dysków i włożeniu płytki i odpaleniu tego programu wyskakuje mi napis, że mam podłączyć dysk 20 Gb.

 

Moja wstępna diagnoza jest taka, że software który posiadam jest stary, jeszcze z przed czasów gdy była taka różnorodność dysków na rynku i pewnie dlatego nie działa. I moje pytanie jest następujące - jak mam przekopiować te dane. Czy MS wysyła płyty z nowym programem? Czy sam mogę sobie to nagrać na płytę i użyć? Co mogę zrobić.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • Odpowiedzi 50
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Ja własnie kupiłem sobie ELITE'a. Niestety wbrew temu co ludzie tutaj piszą MS nie chce mi przysłać transfer kit'a za darmo tylko chce za niego 13 Euro !!! W związku z tym kupiłem nieoficjalny kabelek z programami Xplorer360 ex2 oraz X Port 360. Z tego co pisze na necie to należy ze starego dysku 20GB przegrać folder "content" z partycji 3 i wgrać go w to samo miejsce na dysku 120GB. Czy ktoś to testował ?? Czy nie dostane jakiegoś bana od MS ?? Czy po tym powinienem przenieść licencję na DLC na nową konsolę przy pomocy ich stronki internetowej ??

 

Edit: Przeniosłem wszystko zgodnie z instrukcją - profil jako taki działał, na XBL się logował itp., ale save'y np. w Forza M. 3 już nie bardzo - pojawiał się komunikat że "profil nie jest już dostępny" czy coś takiego... Póki co przywróciłem nowy (120 GB) dysk do stanu pierwotnego i zrobiłem na nim "odzyskaj profil" oraz transfer licencji - wszystko zdaje się działać, niektóre gry jak COD:MW2 nawet musiały online zapamiętać pewne moje osiągnięcia bo ranga i klasy broni mi zostały, tak samo jak spec ops'y. Niestety w takiej F3 wygląda na to że bede musiał zaczynać od nowa... No ale jeszcze coś pokombinuje może się uda :-)

 

PS. W sumie zmieniłem 2 rzeczy na raz - dysk i samą konsolę. Być może jakby zmienić tylko dysk albo tylko konsole to nie byłoby problemów (przynajmniej jedna z tych kombinacji myślę że powinna działać)

Edytowane przez PePeP
Odnośnik do komentarza

Pewnie, że tak (na 99,9%:)), przenosiłem nawet zabezpieczone savy z FM2 i chodziły. Jednak z FM2 czegoś się pozbyłem, nie pamiętam czego (chyba duchów), otóż przenosząc trzeba się zalogować na profil właściciela save, a ponieważ jestem mulititagger więc właścicielem tego czegoś było z 5 profili :) Najgorszy syf jest z logowaniem, bo jak masz jeden profil to wystarczy szybko skopiować cały katalog, a ponieważ Ty masz konsolę z bratem to będzie cudowanie (w efekcie dałem sobie spokój z przenoszeniem kilkuset tunigów itp. do FM2, na jednym profilu poszłyby w kilkanaście sekund, a tak było roboty na kilka godzin).

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Ma ktoś oryginalną płytę do transferu? Kupiłem transfer kit na Allegro z jakimś syfiastym softem do PC, a chciałbym tylko przegrać bezpiecznie dane z jednego dysku na drugi. -_- (zepsuła mi się stara 360tka po gwarancji i kupiłem nową z 250GB dyskiem) Nawet na torrentach tej płytki nigdzie nie ma. (chociaż pewnie i tak by nie działała z nieprzerobioną konsolą?)

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jeśli chcesz przenieść konto na inną konsolę, to po prostu włączasz ją, i dajesz odzyskaj konto gracza, a potem podążasz za instrukcjami, i będziesz miał i konto i GS. Z save jest gorzej, bo gdzieś słyszałem że za ich przenoszenie można dostać bana, ale nie jestem pewien, więc niech wypowie się na ten temat ktoś inny :)

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 1 miesiąc temu...

Możecie mi polecić dobrego pendrive'a do Xboxa 360? Chciałem sobie zrobić miejsce na dysku i przekopiować różne rzeczy na pena, zrobiłem wszystko według instrukcji na ekranie, ale mi wyskoczył komunikat że mój pen nie będzie dobrze współpracował i mogą być problemy. Nie chcę stracić danych. Mam zwykłego Kingstona DataTraveler 2GB.

Odnośnik do komentarza

Też mam takiego Kingstona, tyle że 4 GB i tak samo są z nim problemy (zbyt niska wydajność itp).

Na SanDisk'u Cruzer Micro 8 GB wszystko hula niby ok, ale save'a z Forza Motorsport 3 i tak nie da się przekopiować. Czy może być to spowodowane np. tym, że niektóre dane są zabezpieczone przed kopiowaniem tak jak save'y na PS3 ?

Odnośnik do komentarza

wszystko możliwe (zaraz sprawdzę) podobna sytuacja była w niektórych grach na pierwszego ixa - tez nie dało się skopiować na MU

 

a co do problemów to tylko oryginalny pen do ixa nie wyświetla tego komunikatu

 

@edit:

 

sejwy z forzy3:

 

kopiowanie - nie

przeniesienie - tak

Edytowane przez maciekww28
Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...
  • 4 tygodnie później...

Mam 2 dyski i z mniejszego na większy (za pomocą karty 256MB) chcę przegrać profil

i SAVE z gier i co trzeba zrobić aby tego dokonać ? ;

czy wystrczy przegrać tylko PROFIL i SAVE czy jeszcze coś trzeba przegrywać ?

Na HDD 60GB , na który będę przegrywał swój aktualny 20GB dysk , mam jakieś profile , gry , itp. i rozumiem że mam je usunąć ,

calkowicie wyczyścić dysk ? i go sformatować ? ; i jak przeprowadzić to sformatowanie ? ;

a po sformatowaniu HDD60GB przegrać (PROFIL I SAVE , i coś jeszcze ?) ze swojego dotychczasowego dysku 20GB ?

Mogę jakoś sprwadzić (na i za pomocą X360) czy HDD 60GB nie ma bad blocków ?

 

A może konieczny jest Transfer Kit aby dokonać przegrania ? - jeśli tak

to czy tylko on czy jeszcze jakiś soft na DVD jest potrzebny ? ;

i jak to przeprowadziś , krok po kroku proszę ?

Odnośnik do komentarza

pendriva nie mam ale że nie mam za dużo na dysku to dam jakoś radę za pomocą karty .

A co z tym formatowaniem dysku 60GB i skasowaniem tego (profile , save , i reszty) co się na nim znajduje ? - mam

to zrobić ? ; czy może gry , filmy , wersje DEMO , itp. zostawić a skasować tylko profile , save i ew. coś jeszcze (co ?) ???

 

O jakie przeniesienie licencji chodzi i jak to zrobić , lub gdzie to jest opisane na tej stronie ? :

http://www.xbox.com/pl-PL/live?xr=shellnav

 

Czy przeniesienie licencji nie dotyczy aby konsoli a nie dysku HDD ???

 

Jestem laikiem w tych sprawach więc proszę o "poprowadzenie za rączkę" :-)))

Edytowane przez Paweł Dziuba
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...