Skocz do zawartości

Wasze pierwsze anime i manga


Vidoter

Rekomendowane odpowiedzi

Ja od baaardzo małego nie znosiłem bajek typu Pokemony, czy inne Digicharty - Wszyscy to oglądali i gadali ale ja nie mogłem znieść ciągłej nudnej walki na miecze po której i tak wygrywa ciągle ten sam gość

 

Aż... Zobaczyłem Golden Boy :) (Wcześniej troche polubiłem Tsubase albo Sailor Moon na polsacie ale nie było nic to specjalnego).

Świetny humor, akcje z kiblem rl, szkoda że tak mało odcinków.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Hm. Sailor Moon (do tej pory mam ogromny sentyment dla tej serii i planuje w niedalekiej przyszlosci nabyc sobie wszystkie serie, ale zwazywszy na fakt, ze jedna seria kosztuje ponad 100$ - mowie o 100% oryginalnej, to troche minie zanim zakupie), Yattaman, Sally Czarodziejka, Magiczne Zwierciadlo, Tsubasa, Tygrysia Maska, Gigi - ogolnie Polonia 1. Zaraz, gdy zobaczylem, ze podoba mi sie anime to dostalem od kolezanki Armitage III - kocham te serie, Dragon Halfa, Neon Genesis Evangelion, Tenshi Muyuo... W tej chwili nie ogladam zadnego anime : ( Nie wiem, ale jakos nic mnie nie wciaga. Ostatnio (3 lata temu) Laina calego obejrzalem.

Odnośnik do komentarza

no sama nie wiem kiedy moja love do mangi i anime sie zaczela... jako pierwsze anime jakie widzialam to byla salior moon (tyle ze nawt nie mialam pojecia ze to anime). ale ze nie mielismy kablowki w tamtych czasach w domu to ogladalam sporadycznie u kolezanki.

pozniej to bylo z gorki juz...

 

jako ze nie pamietam juz co widzilam jako pierwsze to podam kilka tytulow anime : Love Hina, Haibane Renmei, Ghost in the shell, Juuni kokki ....itp.

 

a mangi? no to oczewiscie dragon ball (mam nawet te tomiki jeszcze w domu :>) i ranma 1/2 w specjalnej edycji (moj kolega specjalnie dla mnie sklepal wlasna wersje, calkiem niezle mu wyszla)

 

dla mnie wtedy to bylo cos, tak mi sie podobaly te miluskie dziewczatka i wielkie oczka, no i ofkors te glupkowate minki ze zaczelam takze szkicowac sztuke made in japan.

 

teraz ostatnie anime jakie widzialam to Perfect Blue, polecam kazdemu kto lubi ambitne kino.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
[...] teraz ostatnie anime jakie widzialam to Perfect Blue, polecam kazdemu kto lubi ambitne kino.

 

oglądałem przynajmniej zacząłem oglądać ale panienka miała takie skosy na punkcie gwałtów ze ja odpadłem po prostu nie wiedziałem na czym opiera się to anime ... może ambitne anime ale do mnie nie trafiło, nie ma to jak one piece albo Ninomiya -kun proste pozycje to coś dla mnie

 

O przypomniałem sobie Genarała Daimosa też męczyłem jak leciała seria to nie chciałem na wczasy jechać w obawie przed stratą epizodów hehe

Edytowane przez Iron
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 9 miesięcy temu...
  • 1 miesiąc temu...

Anime - Sailor Moon !!! (najprawdopodobniej :D)

Manga - Tytułu nie pamiętam, ale była to manga typu "ramówka" (max 5 paneli) w jakimś czasopiśmie kulturowym, ironia że nawet nie chciało mi się wtedy tego czytać (ale to były świetlane czasy, manga wtedy zaczynała napływać na Polski rynek, a ja to widziałem jako towar wysoce eksluzywny/deficytowy.

Edytowane przez Dr.Czekolada
Odnośnik do komentarza

Pierwsze anime, hmm raczej na pewno jedną z pierwszych pozycji była Pszczółka Maja we wczesnym dzieciństwie, zaś z późniejszego okresu to Sailor Moon, Voltron , Dragon Ball, Rycerz srebrnej szabli, Tygrysia Maska, Kapitan Tsubasa (Jastrząb) .

Jeśli zaś chodzi o mangi to pierwszą był Dragon Ball.

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Moja pierwsza manga to chyba Dr Slump albo "tu detektyw Jeż" nie pamiętam która i ba nie pamiętam czy ten drugi tytuł jest dobry?

Animca nie pamiętam :-( kuzyn swego czasu (1996-2001) przywoził ze sobą z usa całe box-y po 100płyt CD potem DVD nie wiem co było pierwsze :-( większości nie pamiętam, w pewnym momęcie przechodziły mi przez umysł jak reklamy w TV a wielka szkoda!!!

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

pierwsze anime to oczywiste, że dragonballe, gigi cośtam [w ping ponga, kosza grał itp], tsubasa i yattamany

 

ale tak juz sie serio zacząłem interesować anime po obejrzeniu serii death note, ot koleżanka zapodała, ja nie mialem nic do roboty no to ściągnąłem - i tak już mi zostało.

 

a manga to "oh! my goddess" :P

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 2 miesiące temu...

Pierwsze anime... nie powiem że dragon ball bo wczesniej oglądałem tego dużo i nie wiedziałem co to anime:) Ale pierwszym anime będzie chyba Captain Tsubasa, później pewnie Saint Seya (pol. rycerze zodiaku ;p) i Daymos (nie wiem czy dobrze napisałem)

Pierwsza manga to zdecydowanie Dragon Ball, cała wiedza na temat serii DB się odnowiła i wreszcie poznałem prawdziwe imiona bohaterów :) Bez fillerów i tandety serialu, naprawdę coś wspaniałego, a w dodatku polska wersja doskonała, cieszę się że JPF to wydało - wspomnę że nadal mam całą kolekcję :)

 

Ak0nia - tez oglądałem gigi xD Chore anime;p

Edytowane przez KainGorn
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...