Skocz do zawartości

Problem z Windowsem...


Jakuza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

A ja mam inny problem z win 7.

 

Skorzystalem z programu MSAA microsoft academic alliance - program ktory wspomaga studentow i udostepnia im oprogramowanie microsoftu), sciagnalem win 7 nagralem i podczas proby instalacji wyskasuke mi blad 'device driver'. Windows nie widzi napedu z ktorego wlasnie sie zaladowal i kontynowanie instalacji nie jest mozliwe.

 

Googlowalem to przez dwa ostatnie dni, mnostwo ludzi ma z tym problemy i oferuje mnostwo rozwiazan, duza czesc z nich probowalem u siebie (wypalanie w rozny sposob, odlaczanie dyskow, zmienianie kolejnosci bootowania, zmieniane zworek) ale zadna nie dziala.

 

Czy ktos mial podobne problemy? Czy ktos znalazl na to rozwiazanie? Powoli koncza mi sie nowe pomysly, a szczerze mowiac nei chce mi sie kupowac SATA DVD tylko po to zeby moc zainstalowac glupiego Win7. Nie rozumiem w ogole skad sie taki problem wzial, jest to dla mnie tak abtrakcyjne ze ten windows nie chce sie zainstalowac, ze brak mi slow.

Odnośnik do komentarza

Ja mialem zblizony problem do Twojego. Skladalem nowiutkiego kompa i zostawilem sobie tylko obudowe,zasilacz i naped DVD (nie byl jakims (pipi),3-4 letni NEC). Kupilem windowsa 7 i zadowolony poszedlem go instalowac,wszystko szlo mega wolno az dochodzil do "system windows przygotywywuje pliki do instalacji" od tej chwili moglem sobie czekac nawet 16 godzin i nic ruszal za chiny ludowe. Szukalem rozwiazan,zmienialem tryby dyskow twardych,IDE/SATA,zmienilem nawet sam dysk twardy myslac ze to problem i nadal nic. Wkoncu wzialem kompa pod pache,pojechalem do sklepu w ktorym mi skladali zeby pokazac im problem,nie chcieli wierzyc ale faktycznie bylo to samo. Kombinowali z ustawieniami plyty glownej i wkoncu poprosilem zeby podlaczyli inny naped....po podlaczeniu napedu wszystko smigalo a windows zainstalowal sie blyskawicznie i bylem zmuszony go kupic,byla to ostatecznosc.

Na forach pisali ze to znany problem,wiekszosc ludzi to ma ale ich rozwiazania nie pomagaly,jak sie okazalo u mnie to byl naped.

 

Domyslam sie ze nie za duzo Ci to pomaga,ale pomyslalem ze sie przyda takie info bo problem bardzo podobny. Jak cos to dobrze chodzi na samsungu SL2223.

Edytowane przez Velius
Odnośnik do komentarza

No ja tez sie obawiam ze jest to kwestia starego napedu (bo to co mam aktualnie to jakies 4/5 letni NEC wlasnie). Zmienilem firmware na najnowszy i nic, szczerze mowiac to nie chce mi sie nawet zastanawiac kto ze znajomych ma nowy naped zeby sprawdzic czy da sie z niego to zainstalowac.

 

Przeszla mi cala ochota na instalowanie 7ki i sprawdzanie nowego systemu, pomimo tego ze naprawde nakrecilem sie na sprawdzenie go... :(

Odnośnik do komentarza

Well nie wiem czy moja mobo to obsluguje mowiac szczerze :P Moja plyta to GIGABYTE MA770T UD3P

 

W Boot Menu mam szereg roznych rzeczy z ktorych moge zabootowac, w tym conajmniej cztery rozne na USB (FDD, CDROM, HDD i cos jeszcze) i pare roznych innych rzeczy. Dzwonilem po znajomych ale wszyscy jada na ilusletnich napedach i wszyscy jeszcze na ide (nie mam nikogo kto by regularnie upgradeowal caly sprzet).

 

Ale jest szansa kumepl rowniez ma Win7 z MSAA i zainstalowal bez wiekszych problemow, wobec czego wezme od niego plytke... jak to nie zadziala to wezme od niego naped (chociaz jest na IDE) a jak to nie zadziala to wezme swoje HDD do niego i to zainstaluje :P

Odnośnik do komentarza

No i dupa.

 

Podlaczylem naped na SATA (jakis Samsung) i nic. Probowalem podpinac na iks sposobow i nic. Nagralem kolejna plyte i nic (nagrywalem juz w trzech roznych programach). Nie wiem ktores ustawienia mojego biosu uniemozliwiaja wyczytanie, czy mam z(pipi)ana wersje win7 (dokladnie te sama sciagal moj znajomy od ktorego wzialem naped i ktoremu to dziala). Koncza mi sie powoli pomysly i mozliwosci. Jedyne na co teraz czekam to plytka win7 z ktorej on to instalowal, tak by potwierdzic czy wina lezy w kwestii mojego komputera czy moze w dupnym iso windows.

 

Ehh... ludzie, przeciez to sie w glowie nie miesci zeby takie problemy byly z tym windowsem. Dla mnie jest to nie pojete. :s

Odnośnik do komentarza

No i dupa.

 

Podlaczylem naped na SATA (jakis Samsung) i nic. Probowalem podpinac na iks sposobow i nic. Nagralem kolejna plyte i nic (nagrywalem juz w trzech roznych programach). Nie wiem ktores ustawienia mojego biosu uniemozliwiaja wyczytanie, czy mam z(pipi)ana wersje win7 (dokladnie te sama sciagal moj znajomy od ktorego wzialem naped i ktoremu to dziala). Koncza mi sie powoli pomysly i mozliwosci. Jedyne na co teraz czekam to plytka win7 z ktorej on to instalowal, tak by potwierdzic czy wina lezy w kwestii mojego komputera czy moze w dupnym iso windows.

 

Ehh... ludzie, przeciez to sie w glowie nie miesci zeby takie problemy byly z tym windowsem. Dla mnie jest to nie pojete. :s

 

Zmien port sata. Byc moze podlaczyles do innego kontrolera niz ten wbudowany w mostek na plycie i moga byc takie wlasnie problemy. Inna sprawa, ze najlepiej instalowac win7 z pendrive'a - o wiele szybciej niz z cd.

Odnośnik do komentarza

Dobra, to jakis link z instrukcja jak mozna to instalowac z Pena?

 

Wiem ze mozna googlowac.... ale instrukcje sa rozne, lepsze i gorsze. Wiec jakbys byl tak uprzejmy Yacku i podrzucil cos to bylbym wdzieczny :P

 

Mam nawet 4GB pena na ktorym moglbym sobie to zapisac :o

 

Jezeli chodzi o wpiecie w zly slot to ciezko mi cos powiedziec. Mam 6 slotow Sata na plycie glownej... mam podpiete 3 dyski na SATA na codzien i DVD na IDE, nigdy wczesniej nie bylo z tym problemow i nie za bardzo wiem jak moznaby cos tam zmienic, tym bardziej ze naped DVD na sate ktory mam, nie posiada zadnych zworek ani nic.

 

Znalazlem taki tutek:

 

http://www.computingunleashed.com/install-windows-7-from-pendrive-how-to.html

 

PRoblem w tym ze de fact ja mam karte pamieci 4GB wlozona w adapter na USB... i nie da sie jej zformatowac na NTFS :S A przynajmniej tak sadze bo z niewiaodmych powodow nie idzie jej zformatowac na NTFS.

 

Co wiecej DISK PART nie widzi jej w spisie dyskow... wiec w sumie jestem w czarnej (pipi)e ;(

 

Ehh chyba nie jest mi dane instalowanie win7.

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

Dobra, to jakis link z instrukcja jak mozna to instalowac z Pena?

 

Wiem ze mozna googlowac.... ale instrukcje sa rozne, lepsze i gorsze. Wiec jakbys byl tak uprzejmy Yacku i podrzucil cos to bylbym wdzieczny :P

 

Mam nawet 4GB pena na ktorym moglbym sobie to zapisac :o

 

Jezeli chodzi o wpiecie w zly slot to ciezko mi cos powiedziec. Mam 6 slotow Sata na plycie glownej... mam podpiete 3 dyski na SATA na codzien i DVD na IDE, nigdy wczesniej nie bylo z tym problemow i nie za bardzo wiem jak moznaby cos tam zmienic, tym bardziej ze naped DVD na sate ktory mam, nie posiada zadnych zworek ani nic.

 

Znalazlem taki tutek:

 

http://www.computingunleashed.com/install-windows-7-from-pendrive-how-to.html

 

PRoblem w tym ze de fact ja mam karte pamieci 4GB wlozona w adapter na USB... i nie da sie jej zformatowac na NTFS :S A przynajmniej tak sadze bo z niewiaodmych powodow nie idzie jej zformatowac na NTFS.

 

Co wiecej DISK PART nie widzi jej w spisie dyskow... wiec w sumie jestem w czarnej (pipi)e ;(

 

Ehh chyba nie jest mi dane instalowanie win7.

 

http://www.hiren.info/pages/bootcd-on-usb-disk

 

Step 5 - kopiujesz zawartosc ISO Win7 na pena. Hirensa tez sobie musisz sciagnac skad aby przekopiowac pliki. Wtedy bez problemu bootuje. Jest oczywiscie milion innych metod na bootowalnego Win7 na usb ale podalem ta bo jest prosta i mialem akurat pod reka Hirensa.

 

 

Co do sata u Ciebie: 4 porty obsluguje kontroler w mostku a pozostale 2 pory obsluguje inny uklad, pewnie jmicron. Ja mialem podobnie u siebie na MSI P35 NEO2 FR. Nagrywarka Pioneer DVR-212 podlaczona pod jmicrona miala dziwne akcje. Bootowanie to byla katorga. Podlaczylem pod kontroler znajdujacy sie w Intelowskim mostku i zaczelo zapi erdalac jak nalezy.

Odnośnik do komentarza

Nie rozumiem step 4.

 

O co dokladnie chodzi? :P

 

Edit.

 

Ok... chyba kumam, ale nie mam Hirensa a torrenty sa nielegalne ;(

 

Tak na marginesie... przy probie kopiowania czegokolwiek z ISO wywala mi jakis blad zapisu. Bardzo dziwna sprawa.. nie wiem czy to normalne czy nie... moze jednak prawo Murphiego zadzialalo i koniec koncow mam z(pipi)one ISO :S

 

Byloby milo sciagnac iso ze strony microsoftu, szkoda tylko ze nie dziala :C

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

Akurat sasiad mial plyte Hirensa na chacie :>

 

Tak wiec zrobilem wszystko do kroku 5, teraz rozpakowywuje za pomoca UItraIso zawartosc ISO z win7 na pena (bo inaczej wykazuje bledy zapisu) i za 20 minut jak juz to rozpakuje bede wiedzial czy cokolwiek to dalo.

 

Windows7 smierdzi. Szczerze mowiac teraz to chce to zainstalowac bardziej dlatego ze nie moge tego zainstalowac niz dlatego ze to fajny system :s

Odnośnik do komentarza

Akurat sasiad mial plyte Hirensa na chacie :>

 

Tak wiec zrobilem wszystko do kroku 5, teraz rozpakowywuje za pomoca UItraIso zawartosc ISO z win7 na pena (bo inaczej wykazuje bledy zapisu) i za 20 minut jak juz to rozpakuje bede wiedzial czy cokolwiek to dalo.

 

Windows7 smierdzi. Szczerze mowiac teraz to chce to zainstalowac bardziej dlatego ze nie moge tego zainstalowac niz dlatego ze to fajny system :s

 

Pamietaj, ze podczas bootowania pojawi sie menu hirensa i z niego musisz wybrac opcje cos tam cos tam boot Windows Vista from HDD, bodajze 3 od dolu i magicznie uruchomi sie instalator z pena. Jak podlaczysz pendrive'a i uruchomisz kompa to najlepiej wlacz biosowe boot menu, pewnie f12 czy tam f8 i z listy wybierz pena. Jaki klawisz trzeba nacisnac to pisze gdzies na dole podczas startu kompa.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

No wlasnie jest sukces :D

 

Zabootowalo mi z pena i pojawilo mi sie menu. Zdziwilo mnie to mocno... wzielo wrecz z nienacka, wobec czego wybrala sie jakas glupia opcja. Zaraz robie restart i poszukam opcji o ktorej piszesz :]

 

Jest gdzies na koncu, w zasadzie sa 2 prawie identyczne tylko jedna dotyczy systemu XP i a druga Visty. Wybierasz Viste i startuje instalator Win7.

 

tn128162153218797528257.jpg

 

 

Srodkowa w ramce.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

Niemozliwe stalo sie mozliwe. Ale nie w te strone ktora chcialem.

 

Po zabootowanie z pena w dalszym ciagu mam komunikat:

 

A required CD/DVD drive device driver is missing. If you have a driver floppy disk, CD, DVD, or USB flash drive, please insert it now.

Note: If the windows installation media is in the CD / DVD drive you can safely remove it for this step.

 

Ide sobie poki co, bo zaraz wyrzuce komputer przez okno :]

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...