Skocz do zawartości

Problem z Windowsem...


Jakuza

Rekomendowane odpowiedzi

Ale spokojne mi wyświetla dwa ekrany. Problemem jest to, że czasami po uruchomieniu komputera mam ustawioną rozdzielczość monitora na 60Hz i muszę przestawiać na 85Hz lub gdy otwieram Opere albo foldery to zamiast wyświetlać się na monitorze, który jest ustawiony jako główny ekran to wskakują na TV.

 

Drugie pytanie:

Jak uruchomić jakąś gre (Dokładniej HL2 Episode Two) na TV? Po uruchomieniu gry ekran wyświetla mi się na monitorze a chciałbym, żeby wyświetlał się na TV LCD.

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

Drugie pytanie:

Jak uruchomić jakąś gre (Dokładniej HL2 Episode Two) na TV? Po uruchomieniu gry ekran wyświetla mi się na monitorze a chciałbym, żeby wyświetlał się na TV LCD.

Zrób klonowanie obrazu w ustawieniach grafiki. A jak uruchomisz grę to ustaw jej rozdzielczość natywną telewizora czyli 1360-768. Obraz na innej rozdziałce czy formacie monitora będzie zniekształcony ale to jest nieważne. Ważne, że TV przyjmie natywny sygnał. Wystarczy go w opcjach TV skalibrować automatycznie (Ja mam taką opcję w moim LG, nie wiem czy inne firmy takie opcje implementują) i wuala.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

To i tak za każdym razem jestem zmuszony zmieniać ustawienia dwóch ekranów więc na jedno wychodzi. Chodzi mi o całkowitą minimalizację czynności, kótre musze wykonywać. Poprostu klikam na ikonke w docku i ma mi się gra uruchomić na TV. Jeżeli chodzi o rozdziałkę to lepiej ustawić wyższą niż natywna TV nawet gdy nie obsługuję FULL HD i skaluje do 720p to i tak tekstury gry w 1920x1080 wyglądają o niebo lepiej ;)

Odnośnik do komentarza

Mi wystarczy nazwa procesu/programy, ile pobiera/wysyla + mozliwosc ograniczenia. Bo jak pobieram mapke w HL2 to nie widze zadnej predkosci, pobiera sie moze 500kb a moze 10 a tak wejde w ten program i zobacze

 

No to cFoss jak najbardziej ma taka opcje.Mozna monitorowac aktywne polaczenia, widac z jaka predkoscia jest sciagany dany plik jak i mozna ustawic limity.

Odnośnik do komentarza

To i tak za każdym razem jestem zmuszony zmieniać ustawienia dwóch ekranów więc na jedno wychodzi. Chodzi mi o całkowitą minimalizację czynności, kótre musze wykonywać. Poprostu klikam na ikonke w docku i ma mi się gra uruchomić na TV. Jeżeli chodzi o rozdziałkę to lepiej ustawić wyższą niż natywna TV nawet gdy nie obsługuję FULL HD i skaluje do 720p to i tak tekstury gry w 1920x1080 wyglądają o niebo lepiej ;)

Nic nie musisz zmieniać człowieku. Przeciez jasno i wyraźnie napisałem, że masz w GRZE zmienić rozdziałkę na natywną swojego TV (I przy pierwszym uruchomieniu gry w tej rozdziałce skalibrować obraz TV z opcji TV). Przy włączaniu gry na monitorze będzie zniekształcony ale obraz na nim mamy w du.pie prawda? Liczy się nie zniekształcony obraz na TV by sobie w grę popykać. Gra ci się nie uruchomi na TV jednocześnie mając włazę nad ekranem monitora na którym wyświetla się pulpit. Więc albo zrobisz tak jak ci radzę albo walcz se dalej a i tak nie znajdziejsz rozwiązania jakiego pragniesz.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

Jakbyś czytał dokładnie to byś wiedział, że mam ustawione dwa monitory czyli dual wiev a nie klon. Ustawiając klona automatycznie rozdziałka na TV ustawia mi się na taką jak mam na monitorze lub na odwrót z tym, że monitor obsłuży max 1200 z hakiem więc puszczanie materiałów HD mija się z celem. Rozwiązanie jakieś musi istnieć. Bez zbędnych zmian w ustawieniach co chwile. Przykładowo odtwarzać KM Player automatycznie otwiera mi się na TV bo windows prawdopodobnie zapamiętał, że zamknąłem go na tamtym oknie i po każdym uruchomieniu otiera się na monitorze, na którym był zaknięty.

Edytowane przez WisnieR
Odnośnik do komentarza

W win xp/server mozna bylo zrobic taki myk: przeciagalo sie folder lub ikone dysku do krawedzi i tworzyl nam sie pasek menu. Mozna bylo ustawic aby sie sam chowal i wtedy po najechaniu kursorem na krawedz wyskakiwal. W Win7 moge zrobic sobie pasek, ale nie moge go przeniesc z paska start. Jaki pomysl abym sobie zrobil ten pasek na krawedzi ?

Odnośnik do komentarza

Jakbyś czytał dokładnie to byś wiedział, że mam ustawione dwa monitory czyli dual wiev a nie klon. Ustawiając klona automatycznie rozdziałka na TV ustawia mi się na taką jak mam na monitorze lub na odwrót z tym, że monitor obsłuży max 1200 z hakiem więc puszczanie materiałów HD mija się z celem. Rozwiązanie jakieś musi istnieć. Bez zbędnych zmian w ustawieniach co chwile. Przykładowo odtwarzać KM Player automatycznie otwiera mi się na TV bo windows prawdopodobnie zapamiętał, że zamknąłem go na tamtym oknie i po każdym uruchomieniu otiera się na monitorze, na którym był zaknięty.

Nic ci na to nie poradzę, że musisz mieć ustawienie dual view na stałe oraz, że nie chcą ci się gry na drugim monitorze (który jest w twoim przypadku telewizorem LCD) uruchamiać. Ja podałem klarownie rozwiązanie problemu uruchamiania gier bez żonglowania rozdzielczościami. I nie brałem pod uwagę twojej potrzeby uruchamiania filmów tylko na TV. Do odtwarzania filmów polecam konsolę lub kupno odtwarzacza DVD/Blu-ray. To rozwiązałoby twój problem raz na zawsze.

Edytowane przez Gooral
Odnośnik do komentarza

cześć.

takie male pytanko.

w moim 2-dniowym Dell'u o oprogramowaniu Windows 7 starter brakuje opcji "background" .

szukałem, oglądałem Tutoriale nawet na Utube i nic nie znalazłem :/ bynajmniej nie ma jej tam, gdzie powinna byc.

Up-date zaliczony, wiec nie mam juz pomyslow.

thx oraz Wesolych Swiat.

Odnośnik do komentarza

gorzka prawda!!! :(

dzieki za chwile uwagi.

 

November 15, 2009 at 4:20 am

 

Step by Step:

 

1. Open regedit (aka registry editor; you can access it from the star menu by typing ?regedit? in the search box?)

2. Go to ?HKEY_CURRENT_USER\Control Panel\Desktop\? folder and click on it

3. On the right hand side find there are a bunch of entries. Find the key named ?Wallpaper? and double click on it and put the path of the picture you want as your new wallpaper (example path is ?C:\Users\Bob\Pictures\new_wallpaper.jpg?)

4. Right-click on the ?Desktop? folder in regedit that you found in step 2 and click Permissions.

5. Click ?Advanced?

6. Go to ?Owner? tab, highlight your name in the box that says ?Change owner to? ( There are only two choices the other is Administrator )? once your user name is highlighted click ?OK?

7. Click on ?Advanced? again

8. Uncheck the button that reads ?Include inheritable permissions from the object?s parent?? click ?Remove? when prompted

9. Click ?Add?

10. Type ?Everyone? and click ?OK?

11. Check Allow ?Read Control? and click ?OK?

12. Click ?OK? again

13. Highlight ?Everyone? and check to Allow ?Read? and click ?OK?

14. Restart Computer and enjoy new Wallpaper

 

(znaki zapytania to cudzyslow)

 

albo:

 

 

http://www.sevenforums.com/tutorials/47294-desktop-background-change-windows-7-starter.html

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...