Skocz do zawartości

Problem z Windowsem...


Jakuza

Rekomendowane odpowiedzi

1. Mam Win7 i zawsze jak uruchamiam jakiś program, albo film to pyta mnie, czy mam zezwolić systemowi na otwarcie tego. Za każdym razem. Jak ustawić, żeby pytało tylko za pierwszym razem i potem pamiętało ustawienie?

 

2. Mam sub-edit player i zainstalowałem ffdshow, ale nie działają mi filmy. Jest sam dźwięk, bez obrazu. Trzeba ten program jakoś skonfigurować? W WMP działają.

Edytowane przez Q-Jot
Odnośnik do komentarza

Nie tylko z windowsem ale także z linuxem i partycjami.

 

Potrzebowałem zainstalować windowsa od nowa. Niestety, żeby to ogarnąć musiałem najpierw zainstalować linuxa (ubuntu 10.4). Powstały dwie partycje (w sumie jest jeszcze jedna recovery) po ok 140 gb.

Sęk w tym, że już nie potrzebuje linuxa i połączyłbym te dwie partycję w jedną jednocześnie usuwając GRUB'a. W necie czytałem, żeby sformatować po prostu partycję z linuxem, zbootować płytkę windowsa i stamtąd poleceniami fixboot naprawić boota. Sęk w tym, że nie mam płytki od windowsa (partycja recovery) czy istnieje jakiś sposób na zrobienie tego po bożemu? Chodzi mi tylko o to, żeby działało. Dane mam zgrane więc z formatowaniem nie ma problemu.

 

Już nieaktualne. Poradziłem sobie.

 

Teraz drugie pytanie. Mam windows 7. Ile zostawić na system a ile wydzielić na dane? Chodzi mi o to, żeby nie zabrakło mi na programy miejsca. Wiadomo, że granice partycji można przesuwać w każdym momencie, ale jednak wolałbym zrobić to raz a dobrze ;]

Edytowane przez asfalt
Odnośnik do komentarza

Zależy jakie programy chcesz tam instalować. Jeżeli tylko takie podstawowe, a reszte na inną partycję, to spokojnie 30gb powinno wystarczyć ze sporym zapasem (zwłaszcza jak nie będziesz korzystał z hibernacji, czy pliku stronnicowania). Ja mam 33gb i obecnie 8 wolnego, a poinstalowane rózne klocki typu autocad.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Mam problem z internetem. Przyjechalem do rodziców i na ich routerze nie łączy mi nowych urządzeń z internetem. Mój lapek łączy się z routerem ale wywala "brak połączenia z Internetem" i problem DNS. To samo PS3 i iPhone. Laptop ojca bez problemów ma internet. Kilka dni temu łączyło mi komputer z internetem, ale rozłączało po kilku minutach, a jeszcze na święto zmarłych wszystko hulało pięknie na tych samych urządzeniach. Co jest przyczyną?

Edytowane przez Q-Jot
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

Krótka piła - instaluję najnowsze sterowniki Nvidii do GT240 i system łapie blue screeny. Po odinstalowaniu i zamienieniu ich starszymi problem ustępuje. Karta jest na liście obsługiwanych grafik. O co chodzi jakby?

sprawdz czy to napewno nie są stery beta, jesli nie to zostań na starszych sterach i poczekaj na nowsze. Dziwne historie ogólnie z tymi sterami od nvidii. Ziomek miał stare stery na gt240 i battlefield 3 mu chodził w miare by szło grać, zainstalował nowsze i nagle bat sie zaczął tak zacinać ze masakra. Sam byłem mega zdziwiony, nie wiadomo czy te nowsze bardziej nie szkodzą niż pomagają tym starszym i słabszym kartom.

Odnośnik do komentarza

Nie warto instalować najnowszych sterowników do starszych kart graficznych. Nowe sterowniki są przygotowywane z myślą o najnowszych kartach. Ale dane modele są "wspierane" tylko przez krótki okres czasu. Tak samo miałem ze sterami do mojego radeona. Pierwsze 4 miesiące była poprawa wydajności, a potem wręcz przeciwnie (odczułem to w BF:BC2). Najlepiej poczytać na forach, które sterowniki do której karty.

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Czasami zdarza mi sie tak, ze gdy wchodze do jednego ze swoich folderow wyskakuje mi blad explorera. Gdy sposrod opcji( Send report/ Dont Send) wybieram te druga, pulpit na chwile znika a folder sie sam zamyka i nie mam mozliwosci czekniecia jego zawartosci. Moze mi ktos powiedziec co to moze byc( watpie, zeby wirus, ale nie wykluczam), ew. jak to naprawic?

untitledJ_rexnasa.JPG

tak to wyglada

Edytowane przez okens
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Witam,

 

Od dzisiaj mam problemy z netem a mianowicie połączenie jest natomiats strony takie jak facebook , nk, allegro czy nawet poczta.fm nie chodzą, na youtube nie chodzą filmy wyskakuje komunikat brak połączenia z serwerem. Probuję wrzucić fotkę by ukazac problem i tez nie mogę. Net jest osiedlowy, niestety nie ma goscia dzis co sie tym zajmuje wiec muszę sam to zrobic. System jaki mam to w7.

 

Proszę pomóżcie

Odnośnik do komentarza

Próbowałeś przeinstalować flasha? użyj innej przeglądarki i zobacz jaki jest rezultat. Jeśli żadna opcja nie pomoże to pewnie musisz się zwróćić do administratora sieci, mógł poblokować jakieś serwisy (what a cunt).

 

A jeśli sam coś kombinowałeś z kompem, np. instalowałeś jakieś nowe rzeczy (np. antyvirus) to odinstaluj to albo przywróć system do poprzedniego stanu, mi pomaga na wszystko ;)

 

P.S. używasz proxy?

Edytowane przez Sito
Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Pomocy, mam jakiegoś wstrętnego wirusa, nie mogę zainstalować żadnego antywira bo mi zaraz zamyka wszystko, gdy próbuje w przeglądarce google wpisać coś ze słowem "antywirus" to mi ją automatycznie zamyka. Pierwszy raz mam coś takiego, co robić ? ;/

 

Nieaktualne ;)

Edytowane przez S_600
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

A polecił by jakąś wersje windowsa na netbooka, by mi np torczlajt poszedł? Bo mam teraz 7ke, fajna jest, ale gry strasznieeeee mulą. A ten netbook jest lepszy od mojego kompa co kiedyś posiadałem a w którego z powodzeniem grałem na xp w torchlighta ;)

 

Ten w ogóle

"remix" xp na 7 coś poszybsza ?

 

Co byście polecili ogólnie za wersję na netbooczka no. Były też jakieś przeróbki win98 na 7ke które ponoć ładnie ZAP>I>ERDALAJĄ ale nie mogę znaleźć... Pewnie gry nie chodzą, ale mimo wszystko.

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...

Od pewnego czasu a autostarcie siedzi u mnie:

 

HKCU:RunOnce A-1595647376 "C:\Users\Masney\AppData\Roaming\A-1595647376.exe
Startup Common A-1595647376.exe C:\ProgramData\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\A-1595647376.exe
Tak Startup User A-1595647376.exe C:\Users\Masney\AppData\Roaming\Microsoft\Windows\Start Menu\Programs\Startup\A-1595647376.exe

 

Za uja nie da się tego usunąć. Dodatkowo proces ten zabiera ok. 50% użycia procesora.

Kaspersky nic nie wykrywa.

W explorerze ten plik nawet się nie pokazuje

Bezpośrednie usuwanie wpisów z rejestru nic nie daje; wpis pojawia się ponownie po chwili.

Edytowane przez łosion
Odnośnik do komentarza

Advanced System Care 6 (łatwo zrobić pełną wersję) niech Ci przeskanuje, polecam też zeskanować jakimś Malware's bytes czy jakoś tak.

Najlepiej uruchomić kompa w trybie awaryjnym i wterdy skanować. No i powylączaj te procesy co dużo zajmują i ręcznie skasuj "A-1595647376.exe".

 

Advanced System Care - używam od wersji 3.0 i polecam każdemu, jeszcze teraz wyszła wersja na Androida - też polecam. Program prócz wyszukiwania śmieci, ma pełno dodatkowych programików jak np. defragmentacja RAMu w tray'u - kiedys poziom RAMu spada, programik się uruchamia zyskując kilka MB. To jest jeden, wielki kombajn do zarządzania Windowsem i zajumje chyba niecałe 10MB.

Edytowane przez grzybiarz
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Mam taki mały problemik.

Mój stary dysk powoli zaczyna padać (nie chce wystartować, głowica się ślizga po dysku) i chcę zawczasu zrobić sobie kopię danych. Mam już nowy dysk i chcę zrobić tak:

- partycję systemową przekopiować na nowy dysk, tak aby nie trzeba było od nowa instalować Windowsa 7 i wszystkich programów.

 

Jak to zrobić? W internecie piszą o Norton Ghost, ale ten program, jak dla mnie wydaje się zbyt skomplikowany. Jakieś inne, prostsze pomysły?

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...