Skocz do zawartości

Problem z Windowsem...


Jakuza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

mam pytanie, czy jest jakaś opcja żeby kupić (konsumenckiego) win7 (ultimate/pro) tak żeby mógł być aktywny na trzech kompach jednocześnie (oprócz oczywiście kupowania go razy 3)? Bo wersja box chyba tak nie podziała? :unsure:

 

 

Musisz kupic 3 windowsy - kazdy jest na jedno stanowisko. Wyjatek to wersje bodajze corporate/enterprise.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Autostart to tylko jedno z miejsc, gdzie można coś zrobić z czasem uruchamiania. O wiele ważniejsze są Usługi i sterowniki systemowe. Sam sprzęt równieżma znaczenie. Jak chcesz szybko to kup ssd. Żaden procesor i ram nie da takiego kopa jak czas dostępu do danych a na nich opiera siędziałanie systemu.

Odnośnik do komentarza

W tuneapie masz opcję wy(pipi)ywania kopii aktualziacji czy cuś. Korzysaj. Reinstalki są dla pipek, nie wiem po co to robić. Ja instaluje trochę syfu itp a jakoś winda mi dobrze chodzi. Co rozumiesz poprzez 3-5 sekund? miesięcznie o tyle spada Ci wydajność? W sensie włączanie? CZy jak? Winda raz wąłcza sięczybko, raz wolni , zależy czy byy jakieś aktualziacje instalowane czy nie. Wymyślasz imho ;P

Odnośnik do komentarza

Po prostu wyraźnie wiedzę różnice, między tym jak komp mi się włączał przez pierwszy miesiąc-dwa (nie mówię o gołym systemie, tylko już gotowym do pracy, zrobionym pode mnie systemie; poinstalowane preferowane programy, wywalone absolutnie wszystko inne, włącznie z outlokami, ie, psajansami i co tam jeszcze), a tym co jest teraz. I po prostu nie wiem skąd się ona bierze. Ale nie traktuje tego jako problem, w każdym razie nic z czym się da coś zrobić. Ale jednak windows to system trochę jak dziura bez dna. ot, spostrzeżenie. ;)

 

I dzięki za tą wskazówkę w tuneupie, nie wiedziałem że tam coś takiego jest. Poszukam.

edit: obawiam się, że nie znalazłem tej opcji. Mówimy o tym samym programie? TuneUp Utilities

 

 

No wszystko fajnie, ale masz Win7 i po co korzystasz z TuneUpa ? To nie jest era win98 tylko mamy juz rok 2011 i wbrew pozorom, obecna winda nie jest taka glupia. Masz swiadomosc, ze wywalajac temy i inne tymczasowe smieci, 1/3 z nich system musi znowu sobie przy swoim starcie utworzyc ? Jest masa plikow "tymczasowych", ktore musza porpostu byc obecne w tle. Uzywanie tune upa jest zbedne moim zdaniem. Sam przestalem z tego korzystac juz na WIn2003Server bo nie bylo to potrzebne aby system chodzil jak burza.

 

Chcesz przyspieszyc, to jesli masz 4gb ramu to wylacz pagefile. Jesli chcesz naprawde odczuc przyspieszenie to zainwestuj 200-300zl w ssd na system. Najslabszym ogniwem u Ciebie jest hdd. A za 200-300 zl mozna sobie sprawic już zupelnie inny komfort pracy z komputerem. Kazdy kto przesiadl sie na ssd nie potrafi normalnie wrocic do nawet najszybszego hdd bo jest zbyt wolno.

Odnośnik do komentarza

[windows xp]

Ostatnio miałem awarię prądu i wyłączył mi się komp oczywiście. Od tamtej pory przy każdym włączaniu windows sprawdza mi spójność danych. Zawsze wszystko jest w porządku, ale nie w porządku jest to, że ten komunikat ciągle się pojawia (miałem już to parę razy, ale zawsze komunikat był tylko raz).Jak wyłączyć pojawianie się sprawdzania spójności?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Nie chciałem zakładać nowego tematu, więc pytanie zadam tutaj: Czy istnieje chociaż cień szansy, aby wybrać folder docelowy dla kopii zapasowej windy siódmej? Naturalnie można wybrać dysk, a z racji, że mam hopla na punkcie porządku, to chciałbym umieścić wszystko w danym folderze na dysku i aby tam ona się robiła. Niestety nie znalazłem takiej opcji, ale może coś przeoczyłem? :mellow:

Edytowane przez famas_kg
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Problem jest. Mój brat ma kompa z WIN XP. Dość wiekowy, ale nieważne, do tej pory działał. Najnowsza przypadłość to taka, że znika myszka. Przez kilka sekund po startupie systemu jest i nagle przestaje działać. Macham mychą a na ekranie zero reakcji, jakby urządzenie nie było podłączone. Mycha działa bo przez kilka sekund jest OK, zanika też działanie klawiatury. O co może chodzić? Anty wir nie wykrywa żadnego syfu

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

http://uk.computers.toshiba-europe.com/innovation/generic/laptops-recovery-media-services/

 

Czy ktoś wie o co w tym do cholery chodzi? Dlaczego wraz z laptopem nie dostałem Windowsa 7 na płycie? Po cholerę instalki Windowsa są nagrane na jakiejś partycji? Niby na dysku jest program dzięki, któremu można utworzyć "dysk do odzyskiwania oprogramowania" ale z rozpędu utworzyłem już dodatkowe partycje i program nie widzi już tej, na której był OS. Zamówienie płyty do przywracania systemu kosztuje 35 euro a ja nie będę dodatkowo płacił za coś za co już zapłaciłem. Paranoja.

 

 

PS. "Toshiba strongly recommends that you create recovery CDs / DVDs after installing your computer." - Fuck you. Trzeba było dać system na płycie lub wyraźnie o tym poinformować.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza
Gość Zaqair

http://uk.computers.toshiba-europe.com/innovation/generic/laptops-recovery-media-services/

 

Czy ktoś wie o co w tym do cholery chodzi? Dlaczego wraz z laptopem nie dostałem Windowsa 7 na płycie? Po cholerę instalki Windowsa są nagrane na jakiejś partycji? Niby na dysku jest program dzięki, któremu można utworzyć "dysk do odzyskiwania oprogramowania" ale z rozpędu utworzyłem już dodatkowe partycje i program nie widzi już tej, na której był OS. Zamówienie płyty do przywracania systemu kosztuje 35 euro a ja nie będę dodatkowo płacił za coś za co już zapłaciłem. Paranoja.

 

 

PS. "Toshiba strongly recommends that you create recovery CDs / DVDs after installing your computer." - Fuck you. Trzeba było dać system na płycie lub wyraźnie o tym poinformować.

do laptopow od tak min. 4 lat nie daja. Dell wysyla za darmo,jak widac toshiba to ch.uje i biora 35 euro

Edytowane przez zaq123456
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...