Skocz do zawartości

Problem z Windowsem...


Jakuza

Rekomendowane odpowiedzi

Ale to co ja mam to jest oryginal :)

 

Ujme to inaczej. Na calym swiecie Microsoft nawiazuje wspolprace z roznymi uczelniami. Nazywa sie to MSDNAA:

http://msdn.microsoft.com/en-us/academic/default.aspx

 

Wspolpraca ta polega na udostepnianiu dla studentow (ktorzy potrzebuja duzej czesci oprogramowania do nauki) tegoz softu. MSDNAA pozwala na sciagniecie wiekszosci przydatnych rzeczy, poza Office. Jedna z tych rzeczy sa systemy operacyjne, od Win XP, przez Viste a teraz aktualnie Win7 w dwoch wersjach 32 i 64 bitowej.

 

Ja mam juz swoj indywidualny serial number, jedyne czego nie posiadam to wytloczona plytka z napisem Windows 7 :)

 

Aktualnie sciagam inne iso, moje iso zajmowalo 1.3 GB, czyli dziwnie malo, bo aktualne zajmuje ponad 2 GB, a i na necie pisali ze iso zajmuje troche wiecej. Mam nadzieje ze to pomoze... Bo naprawde nie rozumiem czemu podczas proby z bootable pendrive'a wywala sie ten sam blad.

Odnośnik do komentarza

No tak na dobra sprawe to te iso jest sciagane z serverow M$...

 

No nic to przynajmniej wiem ze twoje iso mialo troche wiecej, wiec jest nadzieja ze to wlasnie w tym problem. Tak z ciekawosci Jacku, sciagales wersje 32 czy 64 bit?

 

Velius, ja sciagam teraz z paru innych zrodel, rzekomo wszystko sa oficjalnymi iso od microsoftu. Microsoft pozwala na sciagniecie 90 dnioweog triala wersji enterprise, cokolwiek by to nie znaczylo :P Ale trzeba do tego zrobic konto na MSN (w sumie chyba mam, bo kiedys robilem) wiec jak wroce z pracy to postaram sie sobie przypomniec nazwe i konta i te wersje tez zassam.

 

Plusem tego wszystkiego jest to ze mam Bootable USB PEN wiec wszystkie iso ktore bede teraz sciagal bede wrzucal na pena, jak ktoras zadziala to wtedy bede probowal je wypalac i obadam co dalej ;)

 

W kazdym razie dzieki wielkie za pomoc i zainteresowanie, jestem pewien ze jeszcze nie raz bede wylewal tu na forum swoje lzy, wiec 'stay tuned' ;)

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza

No tak na dobra sprawe to te iso jest sciagane z serverow M$...

 

No nic to przynajmniej wiem ze twoje iso mialo troche wiecej, wiec jest nadzieja ze to wlasnie w tym problem. Tak z ciekawosci Jacku, sciagales wersje 32 czy 64 bit?

 

Velius, ja sciagam teraz z paru innych zrodel, rzekomo wszystko sa oficjalnymi iso od microsoftu. Microsoft pozwala na sciagniecie 90 dnioweog triala wersji enterprise, cokolwiek by to nie znaczylo :P Ale trzeba do tego zrobic konto na MSN (w sumie chyba mam, bo kiedys robilem) wiec jak wroce z pracy to postaram sie sobie przypomniec nazwe i konta i te wersje tez zassam.

 

Plusem tego wszystkiego jest to ze mam Bootable USB PEN wiec wszystkie iso ktore bede teraz sciagal bede wrzucal na pena, jak ktoras zadziala to wtedy bede probowal je wypalac i obadam co dalej ;)

 

W kazdym razie dzieki wielkie za pomoc i zainteresowanie, jestem pewien ze jeszcze nie raz bede wylewal tu na forum swoje lzy, wiec 'stay tuned' ;)

 

Ja swoje iso sciagalem ze strony Microsoftu. Iso z "witaminka" z torrenta rowniez dzialalo z pena bez zajakniecia. Ja instalowalem wersje 64bit ale 32bit jest prawie identyczne jesli chodzi o rozmiar iso.

Odnośnik do komentarza

No i stal sie cud.

 

Po sciagnieciu iso z my digital life i z'mount'owaniu w deamon tools, nie tylko moglem przegrywac pliki, ale uruchomil sie caly instalator! Kliknalem wiec install i przeszlo bez bolu. Zrobilem wiec kopie na pena i tez poszlo bez bolu! Teraz wypalam plytke i zobacze czy pojdzie ;]

 

Jak pojdzie to sam walne baranka w sciane za to ze zamiast skupic sie na najprostszym rozwiazaniu problemu zaczalem kombinowac jak kon pod gore.

 

W te czy wewte jeszcze raz wielkie dzieki za pomoc chlopaki :] Bez waszego wsparcia chyba bym olal cala te sprawe :P

 

Buziaki ;***

Odnośnik do komentarza

Hehe, tak zrobie ;)

 

A tymczasem rozmawiam juz spod Win7. Nie powiem ladnie wyglada, ale ni chuchu nie moge go ogarnac :S A co najgorsze nie moge znalezc trybu przelaczanai do klasycznego menu windows :o

 

Jesli masz na mysli start menu to nie ma wersji classic w siodemce. Tylko to co widzisz z mozliwoscia lekkiej modyfikacji poprzez dodawanie skrotow albo widoku listy ostatnio otwieranych programow.

Odnośnik do komentarza

O kur**... no to jestem w czarnej glebokiej ze tak powiem :S

 

No nic... pozostaje tylko sciagnac jakas instrukcje, albo opis 'ficzerow' nowego windowsa coby jakos to ogarnac. Ale zanim to zrobie to musze sciagnac language pack i zainstalowac sobie polski :P

 

Zbyt dlugo ogladalem napis 'Panel Sterowania' zeby sie teraz przerzucac na 'Control Panel', juz nie wspominajac o tym ze wiekszosc rzeczy rozponawalo sie po ukladzie ikonek, ktore byly alfabetyczne... i oczywiscie nie ma jak tego zrobic teraz :P

 

Odpalilem z ciekawosci benchmark FF14 i bylo paredziesiat punktow mniej.

Odnośnik do komentarza

Przecież win7 ma lepszy interfejs niż te przestarzałe windy...jedyny minus to w dziwnym miejscu wpakowany przycisk pokaż pulpit....poza tym kupiłeś angielskiego windowsa? oO

 

Tak w ogóle rozwiązałem mój problem z brakiem hibernacji, sprawcą okazał się norton internet security, dostałem od symanteca upgrade do 2011 i zamiast zrobić czystą instalkę to zrobiłem update, który jak się okazało czasami zostawia pliki z poprzedniej instalacji i w procesach wisiał sobie jeden taki proces, który blokował przejście w stan hibernacji. Rozwiązanie to przy użyciu norton remove tool wywalenie Nortona i jakimkolwiek softem do czyszczenia rejestru przejechanie się po nim. Teraz wszystko działa bez problemu :)

Edytowane przez sakiu
Odnośnik do komentarza

Nie kupilem angielskiego :P

 

Angielski byl dostepny do sciagniecia z MSDNAA, totez takiego sciagnalem. (co to jest MSDNAA juz wyjasnialem wczesniej :P).

 

Generalnie jest prostu sposob na obejscie tego, ale stwierdzilem ze w sumie nie robi mi to roznicy jakos specjalnie (po tygodniu uzytkownia). Tak czy siak jest zupelnie nowy interfejs (to czy lepszy czy gorszy to juz kwestia gustu... na pewno sam windows duzo szybciej dziala, wiec i UI szybciej odpowiada na to co sie robi :P) wiec czy po polsku czy po angielsku i tak musialbym sie go uczyc od nowa ;)

 

Po tygodniu z Win7 musze powiedziec ze jestem bardzo, bardzo zadowolony. Szybkosc dzialania, stabilnosc a takze strona wizualna sa mega pozytywne.

 

Jedyne co mnie drazni ze gdy wybiore 'ikony' jak sposob przedtsawienia aplikacji na pasku zadan, to zawsze mi je grupuje, co przy korzystaniu z firefoxa ktory otwiera osobne okno dla downloads jest bardoz irytujace :s

Odnośnik do komentarza

Nie kupilem angielskiego :P

 

Angielski byl dostepny do sciagniecia z MSDNAA, totez takiego sciagnalem. (co to jest MSDNAA juz wyjasnialem wczesniej :P).

 

Generalnie jest prostu sposob na obejscie tego, ale stwierdzilem ze w sumie nie robi mi to roznicy jakos specjalnie (po tygodniu uzytkownia). Tak czy siak jest zupelnie nowy interfejs (to czy lepszy czy gorszy to juz kwestia gustu... na pewno sam windows duzo szybciej dziala, wiec i UI szybciej odpowiada na to co sie robi :P) wiec czy po polsku czy po angielsku i tak musialbym sie go uczyc od nowa ;)

 

Po tygodniu z Win7 musze powiedziec ze jestem bardzo, bardzo zadowolony. Szybkosc dzialania, stabilnosc a takze strona wizualna sa mega pozytywne.

 

Jedyne co mnie drazni ze gdy wybiore 'ikony' jak sposob przedtsawienia aplikacji na pasku zadan, to zawsze mi je grupuje, co przy korzystaniu z firefoxa ktory otwiera osobne okno dla downloads jest bardoz irytujace :s

 

Wylacz grupowanie w opcjach menu start. Zamiast grupowania mozesz przywrocic oryginalny pasek narzedziowy Quick Launch i tam na sztywno dac ikony ktore nie beda sie rozwijac po ich kliknieciu. Info dostepne na googlach jak to zrobic.

 

Umiejscowienie Pokaz Pulpit w prawym dolnym rogu jest bardzo funkcjonalne. Sam nie moglem sie przyzwyczaic a teraz jak przesiadam sie na Xp to odruchowo klikam kolo zegarka. Wczesniej trzeba bylo w pokaz pulpit wycelowac na pasku - teraz wiesz, ze przesuwasz kursor na maksa w prawo i w dol i zawsze trafisz.

Odnośnik do komentarza

Nie kupilem angielskiego :P

 

Angielski byl dostepny do sciagniecia z MSDNAA, totez takiego sciagnalem. (co to jest MSDNAA juz wyjasnialem wczesniej :P).

 

Generalnie jest prostu sposob na obejscie tego, ale stwierdzilem ze w sumie nie robi mi to roznicy jakos specjalnie (po tygodniu uzytkownia). Tak czy siak jest zupelnie nowy interfejs (to czy lepszy czy gorszy to juz kwestia gustu... na pewno sam windows duzo szybciej dziala, wiec i UI szybciej odpowiada na to co sie robi :P) wiec czy po polsku czy po angielsku i tak musialbym sie go uczyc od nowa ;)

 

Po tygodniu z Win7 musze powiedziec ze jestem bardzo, bardzo zadowolony. Szybkosc dzialania, stabilnosc a takze strona wizualna sa mega pozytywne.

 

Jedyne co mnie drazni ze gdy wybiore 'ikony' jak sposob przedtsawienia aplikacji na pasku zadan, to zawsze mi je grupuje, co przy korzystaniu z firefoxa ktory otwiera osobne okno dla downloads jest bardoz irytujace :s

ah nie zauważyłem, tak czy siak dobrze zrobiłeś :)

Odnośnik do komentarza

Wylacz grupowanie w opcjach menu start. Zamiast grupowania mozesz przywrocic oryginalny pasek narzedziowy Quick Launch i tam na sztywno dac ikony ktore nie beda sie rozwijac po ich kliknieciu. Info dostepne na googlach jak to zrobic.

 

Umiejscowienie Pokaz Pulpit w prawym dolnym rogu jest bardzo funkcjonalne. Sam nie moglem sie przyzwyczaic a teraz jak przesiadam sie na Xp to odruchowo klikam kolo zegarka. Wczesniej trzeba bylo w pokaz pulpit wycelowac na pasku - teraz wiesz, ze przesuwasz kursor na maksa w prawo i w dol i zawsze trafisz.

 

Z ciekawosci sprawdzilem to o czym mowisz ;)

 

Znalazlem taki link:

http://www.sevenforums.com/tutorials/888-quick-launch-enable-disable.html

 

Odblokowalem sobie quick launch i w sumei niczym sie on nie rozni od tego co byl w XP. Jedyne co oferuje to skroty do aplikacji.

 

Nie wiem czy dobrze sie wyrazilem wczesniej. Otoz chodzilo mi o to, ze gdy przypne ikony do taskbar (opcja pin), np firefox albo total commandera, to w przypadku gdy otworze drugie okno tej samej aplikacji, to zamiast drugiej ikony na taskbar, juz istniejaca ikonka dostaje drugie 'okienko'.

 

Nie za bardzo wiem jak quick launch moglby mi tutaj pomoc.

 

Ujmujac to inaczej, chciałbym aby aplikacje na taskbar nigdy sie nie laczyly w jedno (opcja 'never combine'dla 'taskbar buttons' we wlasciwosciach taskbar), ale zeby zostały jako ikony a nie jako tekst.

 

Gdyby cos bylo nie jasne to postaram sie to wyjasnic precyzyjniej, aczkolwiek nie wiem czy sie da :P

Odnośnik do komentarza

Twoj post zmotywowal mnie do znalezienia rozwiazania mojego problemu :P

 

http://www.mydigitallife.info/2009/10/31/never-combine-icons-or-only-combine-when-full-but-hide-labels-in-windows-7-taskbar/

 

Bardzo proste i skuteczne rozwiazanie. Taskbar w ogole nie laczy teraz aplikacji w jedno i wszystkie sa dostepne jako osobne ikony, jestem bardzo zadowolony :P

 

Tak na marginesie, bardzo mi sie podoba opcja 'ghosta' ktora win7 ma wbudowana w siebie ;) Cieszy mnie niezmiernie ze to zaproponowali. Aczkolwiek mam nadzieje ze stabilnosc systemu nie bedzie wymuszala u mnie czestego z niej korzystania ;)

Edytowane przez Trzcina
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jak wrzuce ISO na pena i z niego otworze obraz przez daemona to cala instalacja automatycznie juz przebiegnie z niego? Mam zainstalowana Viste, nie chce leciec od nowa, tylko ja zupdateowac, czy to dobry pomysl?

 

A mam Viste Home Basic, normalnie "na nia" zainstaluje sie 32 bitowa 7 ultimate?

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza

7 za kazdym razem gdy wlaczam Winampa pyta sie czy pozwolic programowi na zmiany w systemie, jak to wylaczyc? Szukam tez sposobu na ominiecie regionow DVD, mam mase dvdikow z USA, a nie bede zmienial w systemie, poleccie jakis darmowy program, ktory sie tym zajmie.

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...