Skocz do zawartości

Problem z Windowsem...


Jakuza

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 tygodnie później...

Nie mam problemu (no raczej) z windowsem, ale mam pytanie:

używacie jakiegoś programiku do czyszczenia powłok tzw. shella?

Chodzi o kliknięcie prawym klawiszem myszy na np. folder, u mnie jest za dużo syfnych programów, jakiś zakup muzyki online, czyść tutaj, repair tutaj, fix tutaj, skanuj tutaj. Gdy kliknę na dowolny plik, nie tylko folder, wyświetla mi się mnóstwo niepotrzebnych funkcji.

Kiedyś opcję kasowania tego syfu, miał fajny, polski programik - Odkurzacz, ale coś chyba usunęli w którejś wersji.

Jakiś dobry programik do czyszczenia syfu? Advanced system Care daje radę, ale nie ma tej opcji kasowania "powłok".

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...

nie wiedziałem, gdzie napisać, więc może tu:

 

mam rozkminę; niedługo kupuje nowy komp i bede musiał wybulić także na system operacyjny. 

Obecnie siedze na Windowsie 7 dodawanym do laptopa, a teraz do stacji graficznej potrzebuje już windy 7 pro lub windowsa 8 by udzwignal te 16/32 gb ramu(pozniej)

 

Tylko, czy ten windows7 to mi starczy na trochę? W sensie, cyz programy dalej beda wychodzić na ta wersje systemu? 

8mka niby bardziej przyszlosciowa, ale czytalem ,ze sa problemy z adobe CS 6 i w ogole nie podoba mi sie raczej. 

 

Help!

Odnośnik do komentarza

Tak bardzo będziesz widział różnice między 128, a 192 GB RAMu? Mega liczby jak dla mnie:)

---

Mam inny problem: nie działa mi myszka i klawiatura na win xp. Ojcu chciałem zrobić kompa, gdzie była zmieniana grafa, ale nie odinstalowane stare stery innej firmy. W dodatku komp, to netbook, bez cd romu, ale jakoś udało mi się zrobić formata - zresztą odpalilem Linuxa z pena i tam mysz i klawa dziala. U kolegi zainstalowalismy xpeka na nowo i tu mysz i klawa dziala. przychodzę na chatę, podlaczam i tu nie dziala. Dlaczego? Czysty Windows, w biosie klawa dziala. Koleś ma klawe mysze na porty PS2, ja USB, w tym problem? Ale Windows przecież czysty, zresztą na linuxie wszystko chodzi. o co chodzi?

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Czesto po wlaczeniu komputera obraz nie jest dostosowany do tego co sobie zazyczylem. Mam na mysli kontrast, jasnosc itd. Musze wywolywac panel sterowania nVidia i tam znowu potwierdzic. Czesto tez to sie dzieje podczas normalnego uzytkowania. Ogladam film na YT wracam do pulpity i cyk, znowu. Zaznaczone mam w opcjach zeby uzywalo ustawien nvidia a i tak sie sra non stop to. Troszke irytujace.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Słuchajcie na moim ultrabooku którego naprawdę sporadycznie korzystam jedynie do filmów i neta i który nie służy mi do masturbacji w łóżku od jakiegoś czasu mam problem gdyż dysk mi non stop muli, użycie jest 100%, czasem jest 50-60%, ogólnie komp chodzi jak gó.wno mimo że programów odpalonych i zainstalowanych jest garstka. Mam wykupionego nortona więc nie sądze żeby jakiś syf się zagnieździł :/ co robić pomuszcie.

Odnośnik do komentarza

Mazzeo, odpowiednim programikiem, zmierz temperaturę dysku. Normalnie powinno być ok. 30 stopni. U mnie na starym kompie, po paru minutach było 60..., przez co komp chodził jak kupa. Nie pamiętam nazwy programiku , ale w google na bank coś znajdziesz.

Jeżeli to temperatura, to albo zmień dysk, albo pozbieraj kurz odkurzaczem, lub sprężonym powietrzem.

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Czy muli nieprzerwanie? Jak długo pozostawiałeś go włączonego maks? Jaki OS?

 

Przeleć system CClenaerem. Możesz zostawić kompa na dłuższy czas włączonego, by sprawdzić, czy nie przestaje mulić po jakimś czasie. Być może system coś próbuje zaktualizować, tudzież indeksuje pliki. W zależności od OS możesz spróbować wyłączyć indeksowanie dysków - a nuż coś pomoże.

Odnośnik do komentarza

system na początku od razu muli na 100%, po paru minutach zaczyna spadać, czasem do 20-30%, by potem randomowo znowu wzrosnąć do 100%.

 

System to win 8.1

 

Spróbuje odinstalować nortona i sprawdzę czy to nie przez niego.

Edytowane przez MaZZeo
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Jesli chodzi o temperature i ogolny stan dysku to polecam Crystal Disk Info (instalacja niestandardowa ofc zeby ci toolbara nie wpieprzylo).

 

Co do uzycia dysku to google podpowiada windirstat, choc sam nigdy nie potrzebowalem czegos takiego sprawdzac wiec nie moge dac gwarancji ze to jest to czego potrzebujesz.

Edytowane przez Señor Member
Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...

Mam takie małe pier... dzielone (pipi) co mi wyskakuje randomowo w trakcie przeglądania neta/grania. Potrafi wywalić się nawet 10 razy pod rząd, średnio co 3 sekundy. 

 

http://i.imgur.com/4u8BCCB.jpg

 

 

Jak to naprawić?

 

Reinstal Flasha nie pomógł. Wyłączenie Antyvira tez nie. Reinstalnąć Chrome? :/

Edytowane przez Kazuun
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Poprzendi post http://www.psxextreme.info/topic/59340-problem-z-windowsem/page-33?do=findComment&comment=3286454

 

Kurde, to może inaczej.

Mam nowy dysk i nie wystarczy na niego skopiować plików z windowsem, trzeba jeszcze go chyba przerobić, by się sam bootował/odpalał. Czym?

Edytowane przez grzybiarz
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...