Skocz do zawartości

Wasze kolekcje gier na wszystkie platformy


Rekomendowane odpowiedzi

To akurat prosto z Capcom. Kilka płyt preprodukcyjnych + wersje preview dla mediów. Kiedyś podczas powstawania gierek, przy osiąganiu określonych milestone'ów często się nagrywało różne buildy czy to żeby na targach pokazać, czy wydawcy wysłać płytkę potwierdzającą, że terminy nie są zawalane. Prasa z kolei dostawała prevki na cele zapowiedzi (gra zazwyczaj taka sama jak retail, tylko gorzej zoptymalizowana, często zawierająca debug menu - pierwsza misja w moim previewowym vanquishu jest na przykład totalnie nie grywalna przez tragiczny framerate), review z kolei to praktycznie 1:1 z retailem (czasem jest też debug menu).

 

Każda płyta jest numerowana, bardzo często jest też stosowane coś co nazywam e-fingerprintem (wystarczy mały pliczek na płycie z nazwiskiem zainteresowanego, ewentualnie ukrycie tych danych w jednym z plików gry by nie budzić podejrzeń) żeby w przypadku wycieku dało się ustalić, od kogo wypłynęły pliki.

 

W dzisiejszych czasach prawie wszystko załatwia się mocą światłowodu :(. To już nie ta magia...

Edytowane przez ping
  • Plusik 2
Odnośnik do komentarza

A ja mam takie pytanie do speca od Nesa, w przyszłym roku chciałbym sobie kupić konsolę do pogrania w pierwsze Zeldy. Brać wersję UK czy kontynentalną? Na jaką wersję jest lepsza dostępność gierek i niższe ceny? Czy gierki z kontynentu mają język angielski? Z góry dzięki za odpowiedź :)

Odnośnik do komentarza

Konsola z UK (oraz Włoch) jest w systemie PAL-A, natomiast standardowy "europejczyk" to PAL-B. Najwięcej jest "niemców", które to po banalnej przeróbce (usunięcie lockout chipa), odtwarzają wyspiarskie gry (oraz lwią część tytułów zza oceanu, tu jednak widoczny spadek "szybkości" działania oraz występowanie glitchów). Najbardziej rozsądnym rozwiązaniem jest zatem zakup konsoli w formacie PAL-B właśnie. Co do gier, to lwia część ma język angielski, wystrzegać się jednak należy cartów z oznaczeniem NOE/FRG np. Darkwing Duck w rzeczonym wydaniu jest niestety jedynie po niemiecku.

 

PS jest oczywiście jeszcze widoczny Top Loader, który nie ma region locka, ale po pierwsze cena jest obecnie absurdalna, a po drugie konsola ma jedynie wyjście antenowe = beznadziejna jakość obrazu i dźwięku.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

Dlatego nigdy nie zbierałem gier na PC. Raz że większość ma niestety śmieciową wartość, dwa, że w miejscu 12 gier spokojnie zmieszczę ze 40 konsolowych.

 

Tutaj faktycznie, perełki, ale wciąż naaah - za dużo miejsca zajmują, chociaż wyglądają dla kogoś nieobeznanego na GRY PLANSZOWE, a to pewnie większy atut w norze dorosłego faceta niż GRY WIDEO :)

Odnośnik do komentarza

Ale ze zrozumieniem to mój post przeczytaj :D

 

Na PC jest masa śmieciówek wartych 15-20zł co zajmują tyle miejsca, że hohoho.

Zresztą taki na przykład Baldur zamuje od pyty miejsca, ale wcale taką drogą imprezą nie jest:

http://allegro.pl/baldur-s-gate-pc-big-box-rpg-pierwsze-wydanie-1998-i5852999812.html

 

Jakiś czas temu myślałem o zebraniu miło wspominanych pecetowych gierek, ale wyłącznie w dvd boxach, ewentualnie same cedeczka z okładką, bez tych pudeł, ale musiałbym do każdej epoki peceta składać i mi się odechciało.

 

 

 

TYLKO KONSOLE

Edytowane przez ping
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

4x diablo 2? :banderas:

 

Obawiam się, że więcej niż 4 ;) Swojego czasu troszkę wsiąkłem na Bnecie...

 

Zresztą taki na przykład Baldur zamuje od pyty miejsca, ale wcale taką drogą imprezą nie jest:

http://allegro.pl/baldur-s-gate-pc-big-box-rpg-pierwsze-wydanie-1998-i5852999812.html

 

To jest angielski Baldur, którego całkiem niedawno kupiłem za 20zł i ogólnie po tyle chodzi. W kraju Tuska polska wersja ma większe wzięcie oraz stosownie wyższą cenę. Na przykład reedycje Fallouta (swojego czasu w biedrze za 10zł) chodzą po ponad 200PLN, bo loluszki są cwane i piszą "pierwsze polskie wydanie" XD

 

Pamiętam jak w sklepach te big boxy były, co to był za widok :banderas:

 

Nigdy nie zapomnę, jak paręnaście lat temu przed gwiazdką byliśmy całą rodziną w markecie i matula powiedziała, żebyśmy sobie z bratem wybrali po jednej grze. Szedłem dumny pod pachą z widocznym na zdjęciu Tormentem, a brat obok dzierżył BG ][.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Zresztą taki na przykład Baldur zamuje od pyty miejsca, ale wcale taką drogą imprezą nie jest:

http://allegro.pl/baldur-s-gate-pc-big-box-rpg-pierwsze-wydanie-1998-i5852999812.html

 

To jest angielski Baldur, którego całkiem niedawno kupiłem za 20zł i ogólnie po tyle chodzi. W kraju Tuska polska wersja ma większe wzięcie oraz stosownie wyższą cenę. Na przykład reedycje Fallouta (swojego czasu w biedrze za 10zł) chodzą po ponad 200PLN, bo loluszki są cwane i piszą "pierwsze polskie wydanie" XD

 

 

Z tymi gnojami to widzę że taki sam biznes jak z pajacami co kupują nową szybkę do gameboya, obudowę z chin, przekładają jakiegoś trupa z pordzewiałymi stykami i piszą 'nówka prosto z magazynu DLA KOLEKCJONERA unikat'. Jak by mnie do takiego na długość klawiatury dopuścili, to przełożyłbym przez kolano i tak zlał pasem, że by się odechciało zakupów na aliexpress.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

 

Widzę Paliodor, że odpaliłes Trials in the Sky. Jak ci się podoba?

To Idle Master farmi karty. Trialsy będę przechodził ale wpierw chcę ukończyć Kotor'a2 i Oceanhorn by znów nie rozkopywać i tak pokaźnej liczby zaczętych gier:/ Ale granie będzie pewnie świetne bo wiele dobrego się o serii naczytałem.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...