Skocz do zawartości

Valkyrie Profile: The Accused One Announced for the DS


Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 17
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Generalnie muszę powiedzieć, że się zawiodłem na tri-Ace.

 

- Męski główny bohater i walkirie jako przeciwnicy - to się nie godzi.

- Dlaczego DS? Dlaczego nie PS3(hell, może być i PSP), X360 albo nawet Wii? Coś czuje że "rozkaz" przyszedł od S-E, a ci rzekli: "Te, Trzy Asy, róbta szpila z walkiriom na puderniczkę Nintendo. To się musi sprzedać."

- Gra być może będzie sRPG! Nie daruje tego. Co było złego w formule którą zaprezentowały VP:L i VP:S? Czuje się dokładnie tak samo zrobiony w butelkę, jak wtedy gdy ogłoszono Fallout... Tactics.

- "Vengeance on the Gods". Pachnie mi to powtórką z Silmerii.

Odnośnik do komentarza

Kijowo, że zmienili rodzaj rozgrywki bo stary był może i w założeniach prosty, ale bardzo oryginalny i grywalny.

 

Natomiast co do wyboru platformy to nie mam absolutnie nic przeciwko - DS obrasta w naprawdę świetne jRPG i po tym co pokazują remake'i Finali możemy być raczej spokojni.

 

Coraz bardziej mnie, jako fana jRPG ciągnie do DSa - konsolka zaczyna obrastać takimi perełkami, ze głowa mała.

Odnośnik do komentarza
Gra być może będzie sRPG!

 

Raczej nie. Według tego co znalazło się na razie w sieci -- a mam na myśli pierwotne źródło -- gra określana jest po prostu jako RPG.

 

Sądzę, że w japońskich magazynach bardziej dokładnie określają gatunki gier. Majin Tantei coś tam, coś tam na PS2 (pierwszy wpis na stronie do której podałem linka) to Makai Battle Adventure, więc chyba widzą subtelną różnicę między RPG a sRPG. :P

Odnośnik do komentarza

Wprawdzie wolałbym Valkirie na PSP lub X/PS3, ale nie będę narzekał, ważne, że wychodzi kolejna część. Niepokoi mnie natomiast system walki, wolałbym masakre w stylu części pierwszej lub drugiej...Nie podobają mi się różowe kłaki głównego herosa jak i on sam, wolałbym kogoś bardziej dorosłego/poważnego/kolejną Valkirie, a nie kolejnego 16 letniego "szczempa"... Cóż, mam nadzieje, że któraś z dużych konsol też otrzyma swoją część serii... Aha, nie doszukałem się daty premiery, jestem ślepy, czy jej po prostu nie ma w tym newsie ?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Smutna prawda jest taka że już zadna z nowych czesci Valkyrie nie dórówna Lenneth...

Tak samo jak żadne dzieło z kompilacji FFVII nie dórówna oryginałowi.

Nie mniej jednak tytuł interesujacy, bo do serii mam wielki sentyment, mimo paru wpadek przy Silmerii i z checia poszpilałbym w tą gre.

 

Dodatkowo daja wiele do namysłu przy wyborze handheldera, RPG-owa walka DS z PSP wypada o wiele lepiej niż miedzy 360 a PS3..

 

p.s Trailer krótki ale bardzo klimatyczny

Edytowane przez Crono
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Heh, jak tak patrzę na zapowiedzi na DS'a, okazuje się, że ta konsolka jest najbardziej oblegana przez gatunek RPG. Nie PS3, nie Xbox, nie PSP, a właśnie DS dostaje tyle RPG'ów, że głowa boli. Nie rozumiem niechęci do tej konsoli, pogralibyście w The World Ends With You zmienili byście zdanie ;).

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
Heh, jak tak patrzę na zapowiedzi na DS'a, okazuje się, że ta konsolka jest najbardziej oblegana przez gatunek RPG. Nie PS3, nie Xbox, nie PSP, a właśnie DS dostaje tyle RPG'ów, że głowa boli. Nie rozumiem niechęci do tej konsoli, pogralibyście w The World Ends With You zmienili byście zdanie ;).

Problem w tym ze wiekszosc tych rpg-ow jest ,,specyficznych" (jak TWEWY wymienony przez ciebie np). Wiele ludzi chce po prostu pograc w normalne rpg, bez zadnych dziwaczen jakie zazwyczaj mamy na DS-ie (posiadam DS-a i szczerze wiele rpg-ow totalnie mnie na puderniczke nie interesuje :/).

Obawiam sie ze takie tytuly jak slynna Valkyrie beda wychodzic na DS gdyz to sie po prostu oplaca, nie dosc ze koszty produkcji minimalne, to jeszcze tony zoltkow pchajacych sie do sklepow.

Odnośnik do komentarza
  • 8 miesięcy temu...

Jest już recenzja na Eurogamerze (ocena 6/10). Linka nie daję, bo mi się w tej chwili ich strona nie otwiera.

 

Wiele ludzi chce po prostu pograc w normalne rpg, bez zadnych dziwaczen jakie zazwyczaj mamy na DS-ie (posiadam DS-a i szczerze wiele rpg-ow totalnie mnie na puderniczke nie interesuje :/).

Obawiam sie ze takie tytuly jak slynna Valkyrie beda wychodzic na DS gdyz to sie po prostu oplaca, nie dosc ze koszty produkcji minimalne, to jeszcze tony zoltkow pchajacych sie do sklepow.

Nie dziwi mnie, że developerzy jRPG-ów i konsumenci (przynajmniej u źródła, czyli w Japonii, gdzie jest największy wybór) przerzucają się na DS-a. W moim odczuciu gatunek jRPG już na PS2 przechodził głęboki kryzys, który zaczął się chyba jeszcze w czasach PSX-a. Ot, Dragon Quest VIII miał być takim najzwyczajniejszym pod słońcem, tradycyjnym jRPG-iem, ale coś poszło nie tak, bo stareńki, najpierwszy Suikoden sprawił mi niedawno więcej frajdy i nie wymęczyl mnie tak, jak swego czasu DQVIII, z którym wiązałem wielkie nadzieje.

Ja to widzę tak, że jRPG-i minionej generacji zabrnęły w ślepą kiszkę z których nie wyciągnie ich current-genowa grafa. Chwilą prawdy okaże się zapewne premiera FFXIII. Jeśli ta gra nie będzie miała długiego ogona (wysoka sprzedaż zaraz po premierze jest właściwie murowana) i generalnie rozczaruje, cienki już strumyczek wysokobudżetowych jRPG-ów na stacjonarne konsole może całkiem wyschnąć.

Tymczasem sprzedanie sporego nakładu gry na DS-a o stosunkowo niewielkim budżecie jest do pomyślenia, graficzne wodotryski nie są bezwzględnie wymagane, co chyba stwarza lepszą atmosferę do tworzenia gier jeśli nie wybitnych, to przynajmniej świeżych. Developer może eksperymentować, a konsument może mieć nadzieję na fun jak za dawnych lat.

P.S. Linka do wspomnianej recenzji Valkyrie Profile: Covenant of the Plume na Eurogamerze.

Edytowane przez Sonotori
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...