Skocz do zawartości

Wody, napoje, soki itp.


Zaton.

Rekomendowane odpowiedzi

Jako, że to klub smakosza, a nie konia, tak nie będę wypowiadał się nad zwykłymi wodami, tylko nad czymś co z nazwy ma "smak" (zastanawiam się, czy można być smakoszem wody).

IMO mozna, ja naprzyklad przez dlugi czas pilem wode z kranu na stancji, potem gdy sie przenioslem na inna to mi na nowej zupelnie nie smakowala. Najczesciej kupuje sobie galony z woda ze stonki 5l za 1,70 jak jestem na cyklu trzeba sie nawadniac :D. Ostatnio posmakowala mi multiwitamina z Caprio, jest tania i 2l.

 

po biedronkowej wodize będziesz miał nery zakamienione, tak słyszałem :P

już od dłuższego czasu pije tylko Krople Beskidu gazowaną, po prostu tańsza alternatywa Żywca Niebieskiego i jakos mniej gazowana, co mi odpowiada. Nie polecam Cisowianki czy Muszynianki, którą zachlewają sie geriatrycy chyba przez to chcąc odzyskac młodość. Powiem jedno te wody powinny nosic nazwe "Plastikowianki" ;)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • Odpowiedzi 1,6 tys.
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 tygodnie później...

Jeśli chodzi o wody mineralne to piję Cisowiankę niegazowaną - mistrzostwo. Sporo znajomych chwali wodę o nazwie Żywiec Zdrój, ale jest ona jakaś taka za "gorzka"pić mi się po niej chcę. Jeśli chodzi o soki to ubóstwiam Jabłkowe i Pomarańczowe. W biedronce są kozackie soczki 330 ml. za 99 gr. Różne smaki, i na prawdę dobre są. Czasem się walnie jakąś Coca Colę itp. Ostatnio zaobserwowałem, że napoje typu CocaCola, Pepsi najlepsze są w 2 litrowych butelkach. Im mniejsze pojemnosći tym gorsze, a puszka to już w ogóle ścierwo.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

Próbujcie pić tylko wodę przez kwartał, a potem spróbujcie wypić jakiś sok, najlepiej pomarańczowy to, aż was odrzuci ta słodycz(pamietać o wyciągnięciu morału :)) Z soków to radzę tym co nigdy mali nie byli spróbować bobofruty, bo Kubuś się zeszmacił i chyba innych soków na rynku, których od biedy można by kupić nie ma(no jeszcze pomidorowe bo nie mogą przegiąć tak jak z owocowymi) Oczywiście jak macie tylko czas to róbcie sobie sami soki z warzyw czy owoców :)

Edytowane przez stabik
Odnośnik do komentarza

Na treningach bardzo wykańczających kondycję używałem carbo (tarczowanie etc.), normalnie to standardowo woda. Parę razy w desperacji złapałem się za coś w stylu sprajta po trenie, zakleiło mi ryja, ślinę miałem jak sieć spajder mana, rzygać się chciało i nawet splunąć nie mogłem. Fakin szit.

Odnośnik do komentarza
  • 5 miesięcy temu...

Z tego co ja się orientuje to kamień zawsze się tam może osadzać i to bez znaczenia czy się pije jedną i tą samą wodę. Nie wiem do końca od czaego to zależy, czy od genetyki czy od diety. Kiedyś znajomy jak był mały mniej niz 10 lat to właśnei miał taki poród kamieni, podobno przeje.bana sprawa. Jak nie są gładkie jak np jajko a mają ostre konce to rozcinają człowieka i je wyciagają. Lekarze zalecają pić piwo by się pozbyć tego kamienia jeszcze zanim się zrobi kamyk.

Odnośnik do komentarza

No od wody w cholere zalezy, robilismy kiedys takie badania, ze sprawdzalismy na ile zawartosc mineralow na etykietach od wody pokrywala sie z tym co jest w butelce, i w sumie raczej sie nie pokrywalo, znaczy w wielu przypadkach, zwlaszcza tych bardziej chu.jowych wod, zawartosc mineralow byla duzo wieksza niz na etykiecie.

Odnośnik do komentarza
No od wody w cholere zalezy, robilismy kiedys takie badania, ze sprawdzalismy na ile zawartosc mineralow na etykietach od wody pokrywala sie z tym co jest w butelce, i w sumie raczej sie nie pokrywalo, znaczy w wielu przypadkach, zwlaszcza tych bardziej chu.jowych wod, zawartosc mineralow byla duzo wieksza niz na etykiecie.

 

O, to mozemy pisać skargę do UoKiK, ze przewalają i zapłacą karę za oszukiwanie ;) A coś możesz powiedzieć o wodzie Żywiec czy też przewalają?

 

Plugawy

 

lekarze zalecają właśnie wypic piwko czy dwa na miecha więc powinno być ok, ale lekarzem nie jestem więc nie dam sobie za to ręki uciąć ;)

zakładam, że tu chodzi o to, że się więcej sika i się wysika ten proszek, który składa sie na kamienie (no chyba, że piwo ma jakieś mega właściwości, o których nie wiem) tak więc chyba im wiecej sie pije to chyba też powinno pomóc.

Odnośnik do komentarza

Sprawdzalismy glownie te najbardziej lipne wody, tzn jakiestam noname z tesco, biedronki, carrefoure'a itd, o ile pamietam, biedronkowa najlepiej wypadla, jesli zas chodzi o mineraly to nabardziej od norm odbiegala zawartosc sodu, ktory, z tego co sie orientuje, zle wplywa na krazenie bodaj.

 

A, cieplo sie zaczyna robic to bonusowo jedna rada jeszcze - 'gud lak' dla kazdego kto pije latem wode mineralna z plastikowych butelek, zwlaszcza kupowanych np gdzies na zewnatrz (nawet jesli ladnie w lodowce ustawione)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...