Skocz do zawartości

Siren: Blood Curse


Don_Pedro

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Czy planowana jest wersja pudełkowa Sirena?

 

kurcze, ludzie - mamy XXI wiek, po co marnować papier i tworzywo sztuczne na marny nośnik i pudełko? przyszłość to pliki - postać cyfrowa. Zachowujecie się trochę jak mój dziadek - tylko gotówka, bankowość elektroniczna ble...

Ale po co się od razu bulwersujesz? Zadałem proste pytanie i liczyłem na prostą odpowiedź - na taką, którą otrzymałem od pinga. Daruj sobie dośpiewywane historie.

 

Poza tym, jakbyś nie zauważył, dane zapisane na tego typu nośniku (BD) są bardziej praktyczne, bo w zasadzie w każdej chwili mogę z nich korzystać (nie mówię o uszkodzeniu nośnika). A PS Store? Pójdę do znajomego i co? Odpalę u niego ściąganie i będę czekał kilka godzin, żeby pokazać mu fragment gameplay'a?

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Wkoncu wziolem sie dzisiaj za to krotkie demko i jestem bardzo pozytywnie zaskoczny.W momencie kiedy wszytskie znaki na niebie i ziemii wskazuja na to iz nowy Silent bedize crapem Siren moze byc swietną alternatywą a wręcz hitem.

plusy:

-KLIMAT KLIMAT KLIMA

-next genowo wykonane postacie i to wszystko lacznie z wykreconymi pokrakami:)

-ładne oświetlenie

-przyjemny system walki, znacznie lepszy niz w Silentach

-wykorzystanie sixaxisa

 

minusy:

-filtr, ktory ewidentnie ma na celu zatuszowanie pewnych niedociagniec

Odnośnik do komentarza
Ciekawi mnie tylko długość całej gry, ale po zagraniu w demo nie ma wątpliwości, że jest warta swojej (śmiesznej) ceny...

 

3 chaptery są oceniane na 4-6 h. Więc kilkanaście h w sumie.

 

Już jest na EU Store. Ale 9GB podziękuję. Kupuję pudełkową wersję z H-K , jest angielski język.

 

A kiedy ma wyjsc pudelkowa??Bo sam bym sie skusil raczej na taką wersje..

Odnośnik do komentarza

Można ściągać albo całą grę, albo w czterech częściach po 36 zł, ja ściągam już sobie całą, gra się dzieli na 12 części aby było można łatwiej sobie to ściągnąć, później tworzy się 12 ikonek do instalacji i po zainstalowaniu tworzy się z tego jedna ikonka "exe" :) , jeżeli ściągasz sobie częściami, trzeba zainstalować 3 części jednego chapteru aby było można grać, i nie wiem czy można ściągnąć i odpalić na przykład 3 chapter?!

Odnośnik do komentarza

Przeszedłem demko i chociaż krótkie, to zrobiło na mnie bardzo pozytywne wrażenie - klimacik jest świetny i w obliczu praktycznie zerowej konkurencji na PS3 w temacie survival-horrorów, chyba się skuszę na pełną wersję :) . Tylko że właśnie - czekam na jakieś oferty na Allegro pudełkowej wersji, mam nadzieję że szybko się pojawią.

Odnośnik do komentarza

Ja wczoraj nabylem wersję z US STore i dzis ją zainstalowałem.Grałem chwilę i na razie za dużo nie można powiedzieć o grze ale jest niesamowicie klimatycznie-świetny pomysł z podziałem fabuly na odcinki ,trailery,wstępy do odcinków,sneak peaki następnych epizodów-realizacja jakby serial filmowy.

 

Co mi na chwile obecną przeszkadza to trochę kamera ale zobaczymy co będzie dalej.Poza tym boję sie,że te 6h na 3 epizody to byl jednak calkowity czas wszystkich 12 epizodów bo 1 epizod przeszedłem w 20minut...

 

 

BTW.dziwne,że mając pełną wersję,można zacząć grę od dowolnego epizodu,nawet ostatniego

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

jestem po 6 epizodach i śpieszę z pierwszymi informacjami

 

-gra jest krótka,plotki o tym,że pierwsze 3 epizody zajmują 6h okazały się nieprawdziwe-to czas łączny przejścia gry...można to jednak grze wybaczyć za taką cenę...taki HS lub CoD4 w singlu są podobnej długości.....

 

-świetny klimat,realizacja w stylu serialu TV bardzo mi się podoba,dodatkowo znajdowane dokumenty,filmy,zapisy audio pozwalają nakręcić się na klimat tej zakręconej wioski

 

-fajne modele potworków,choć jest ich zdecydowanie za mało i są mało różnorodni

 

-oprawa graficzna śmiga na podrasowanym silniku z PS2-modele postaci,oświetlenie,cienie to next-gen ,reszta z teksturami na czele to czyste PS2,ale całościowo nie jest źle choć zdecydowanie przydałaby się opcja wyłączenie filtru obrazu bo są momenty gdzie ostro przeszkadza

 

-gra potrafi przestraszyć(świetny początek 3 epizodu i późniejszy epizod gdzie ponownie odwiedzamy to miejsce),choć spodziewałem się czegoś mocniejszego,zdecydowanie brakuje zaskakujących motywów w stylu wyskakujących znienacka wieśniaków,ostrzejszych scen itp,

 

-dobry motyw z kamerą z oczu potwora na podzielonym ekranie(nie grałem w Siren na PS2 i nie wiem czy to nowość) choć wtedy wyraźnie gra chodzi mniej płynnie i granie całą grę w taki sposób raczej mija się z celem

 

-system gry przypomina Silent Hille z PS2 ,na plus należy dodać bardzo przejrzystą mapę w opcjach,na pewno się w tej grze nie zgubimy dzięki niej

 

-fajny,dobry dźwięk,dla właścicieli kin domowych jest specjalny nocny tryb dźwięku z wyostrzeniem cichych dźwięków-niestety nie posiadam kina domowego i nie mogę go przetestować

 

 

Po 6 epizodach grę polecam,szczególnie ,że na US Store kosztuje ok 80zł i nie ma na nią żadnych blokad czyli wiecie co mam na myśli.....:) ,szkoda tylko,że całość zajmuje ok 9gb

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Siema,

potrzebuję wsparcia bo zaciąłem się na 11 akcie.

Chodzę tym Azjatą ze strzelbą w zakrwawionym fartuchu i nie mogę przejść miejsca w którym łazi taki wielki shibito i atakuje mnie deskami (takie okrągłe pomieszczenie). Mam tam coś drewnianego znaleźć, a potem jakoś powstrzymać stwora, żebym mógł wleźć na drabinkę. Przedmiot znalazłem (no baa, leżał zaraz pod ręką z prawej strony od schodów)... ale co teraz! Przetłumaczyłem że mam jakoś uszkodzić mu łeb, ale jak (walę do niego ze strzelby i nic)? Mam jakoś użyć tego przedmiotu? Jak? W ręce nadal mam strzelbę, jak to podniosę, a na krzyżaku nic nie mam (tylko pułapki, ale on się w nie nie łapie). Co robić? Jak wleźć na ta drabinę, tak żeby mnie nie zabił zanim wyjdę z tego pomieszczenia?

 

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

 

łeb o ktorym jest napisane to zmutowana pielęgniarka którą spotykasz na początku aktu, najczęściej jest przy windzie A, na zewnątrz kopalni

Siema,

potrzebuję wsparcia bo zaciąłem się na 11 akcie.

Chodzę tym Azjatą ze strzelbą w zakrwawionym fartuchu i nie mogę przejść miejsca w którym łazi taki wielki shibito i atakuje mnie deskami (takie okrągłe pomieszczenie). Mam tam coś drewnianego znaleźć, a potem jakoś powstrzymać stwora, żebym mógł wleźć na drabinkę. Przedmiot znalazłem (no baa, leżał zaraz pod ręką z prawej strony od schodów)... ale co teraz! Przetłumaczyłem że mam jakoś uszkodzić mu łeb, ale jak (walę do niego ze strzelby i nic)? Mam jakoś użyć tego przedmiotu? Jak? W ręce nadal mam strzelbę, jak to podniosę, a na krzyżaku nic nie mam (tylko pułapki, ale on się w nie nie łapie). Co robić? Jak wleźć na ta drabinę, tak żeby mnie nie zabił zanim wyjdę z tego pomieszczenia?

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...