Jump to content

Bugi, błądy, narzekania itp.

Featured Replies

Posted

Tak, okazalo sie, ze GTA4 nie jest produktem idealnym.

 

Pozwole sobie wyliczyc:

- jade ulica na pelnym spidzie i przypier.dalam w niewidzialne drzewo, ktore materializuje sie na masce mego samochodu.

- podobnie zmaterializowal sie tez jeden samochod :P

- kapec totalny byl podczas gry w bilard z miszel. Kamera probowala ogarniac stol sponad lampy, a sie okazalo, ze jest ona nieoteksturowana,

dalej juz bylo tylko lepiej. Ostatni strzal walilem totalnie na slepo, widzialem tylko HUD i czarne badziewie przeslaniajace mi wszystko. Trafilem i wygralem!! :P

- przenikanie tekstur i problemy z detekcja kolizji - czeste; widoczne nawet w cut scenkach. O kolesiu ktory zawiesil mi sie na klamce 0,5m od drzwi tez pisalem :)

 

Ech, przyda sie patch tej grze ;p.

Aha i jeszcze mogliby dorzucic jeden rzut kamery z samochodu - wyzej, bo przy poscigach trzeba zapierdzielac z prawa galka odchylona o te ok. 30 stopni.

 

Jakby to kogos obchodzilo - Xbox 360 Arcade, bez dysku, najnowsza seria.

  • Replies 219
  • Views 13.9k
  • Created
  • Last Reply

Top Posters In This Topic

Most Popular Posts

  • W sumie nie wiem czy to zbieg okoliczności, ale też mam wrażenie, że gra chodzi minimalnie lepiej no i... nie wiesza się już.   Btw. Nie rozumiem jak można się czepiać modelu jazdy... a juz porówny

  • Oczywiscie, komuś może nie podobać się taki model jazdy. Ale jestem normalnym graczem i dla mnie własnie przyjemnie sie gra w GTA IV dzięki temu modelowi jazdy. Irytuje mnie np ten z GTA 3 bo jest s

- jade ulica na pelnym spidzie i przypier.dalam w niewidzialne drzewo, ktore materializuje sie na masce mego samochodu.

- podobnie zmaterializowal sie tez jeden samochod :P

To jest chyba tylko przypadlosc wersji na X360 wynikajaca z braku instalacji gry na HDD. Za wolno doczytuja sie tekstury.

Mam takei pytanie: cyz jest moze ten sam denerwujacy bug co we wszystkich wcześneijszych GTA - idę z buta nie ma au, wsiadam to zaraz do okołą pełno samochodów, wsiadam do sportowego to zaraz też do okołą pełno sportowych.

Nie ma.

Sprawdzalem z ciekawosci bo pamietam, ze cos takiego bylo w poprzednich czesciach, ale w GTA IV to poprawili. :)

Edited by saptis

  • Author

Wczesniej to bylo perfidne. Teraz zauwazylem tylko drobne nasilenie tego zjawiska. Tj. jak dorwiesz np. Banshee to potem na ulicy nie bedzie trudno zdobyc nastepny, jednak nadal jest tez kwiatek taki, ze pojazdy potrafia znikac po obroceniu sie. Rzadko, ale jednak - trzeba troche namieszac ;].

 

- jade ulica na pelnym spidzie i przypier.dalam w niewidzialne drzewo, ktore materializuje sie na masce mego samochodu.

- podobnie zmaterializowal sie tez jeden samochod :P

To jest chyba tylko przypadlosc wersji na X360 wynikajaca z braku instalacji gry na HDD. Za wolno doczytuja sie tekstury.

dodam, ze jesli ktos gra na piracie to jest to jeszcze bardziej zauwazalne. :)

Nie ma co do tego watpliwosci. Gra jest 'wyzwaniem' dla napedu Xa. Nie jest tak zle. W GTA3 bylo gorzej.

Tak czy inaczej dorysowywanie jest powszechnym zjawiskiem i posiadacze Xa nawet z oryginalkami nic na to nie wskuraja raczej :P.

Eh... mogliby jednak udostepnic opcjonalna instalacje tej gierki na dysku.

Bug z podobnymi autami do tych które ty prowadzisz jest dalej, chociaż mniej widoczny.

ja zauważyłem fajna bzdurę - jak wejdziemy do auta i drzwi są otwarte, to gdy Niko machnie łokciem, szyba i tak pęknie :)

gra sie niby nie instaluje, ale co z tymi 7GB (czy iles tam) niedostepnymi dla uzytkownika ;]. Mowie wam to na 100% jest wykorzystywane, ale bez wiedzy uzytkownika.. a na ps3 to co innego..

  • Author

Na 200% jest wykorzystywane! Zwlaszcza na Xboxach Arcade z memorka 256MB. No i na pewno gra wykorzystuje tenze wirtualny dysk w konsoli, a konkretniej jego partycje przeznaczone do emulacji starego Xboxa ;].

 

Dlaczego M$ nie pozwolil na wykorzystanie dysku? Dlatego, ze byloby to nie fair wobec uzytkownikow, ktorzy dysku nie posiadaja, a bardzo M$owi zalezalo na tym, by gra sprzedawala system. Tak bylo wlasnie w moim przypadku. Zamiast wywalac 450 euro na PS3, rzucilem 250. 350 euro (premium + gta4) tez zrobiloby np. dla mnie roznice. Nie kupilbym prawdopodobnie konsoli, gdyby nie swietna cena, a szykuje sie ponoc kolejna obnizka :P.

No ale my tu nie o tym...

 

Z bledow moge jeszcze wyciagnac to, ze przejezdzajac przez mosty, lampiony sa zaslepiane przez cieniutkie barierki. Troche to dziwne ;}.

Gram na PS3, 40 gb, ale to nie ma znaczenia w sumie.

 

Przede wszystkim zwalony jest jak dla mnie bilard, ale nie będę się przyczepiał, bo to tylko mała minigierka.

 

Nie podoba mi się to, że dalej stosowane są sztuczki, np. lecąc helikopterem widać światła samochodów na dole (niesamowicie to wygląda), ale po zmniejszeniu pułapu te światła znikają, a na ich miejscu nie pojawiają się bynajmniej samochody...

Arcade + dysk = nigdy nie mailem jakiegos zonka (freeza, doczytania mapy/textury/itd) - co prawda cos tam sie doczytuje ale to jest niezauwazalne

 

 

- Jedyna wada jaka zauwazylem to kolorystyka, jest za szaro :(

 

Nie wiem czy pamietacie jak bylo z GTA:SA? Tam czytnik nonstop mielił i trawa dorysowywala sie metr przed autem. Teraz, jak dla mnie popup jest niemal niewidoczny od biedy jakis budynek sie "pojawi" w oddali.

Pewnie wiekszość z Was ma LCDki jak GTA4 u Was wygląda ? czytałem na forach, że dużo ludzi narzeka jakie to GTA4 brzydkie i w ogole cos nie teges na LCD, ja gram na CRT HD i jakoś grafika i ogolny wyglad bardzo mi sie podoba, nawet moge powiedziec, ze miażdzy i dlatego sie dziwie. Napiszcie cos, czy to prawda czy jednak bzdury ?

Edited by Jared_

mnie cieszy cicha praca napedu bo taki Hitman BM ciagle cos glosno sobie doczytywal a tutaj go nie sluszec tylko wentylatory Xa

 

Niepodoba mi sie noc w miescie - nudna jest

Mnie denerwuje jedynie fakt, że jak skręcam samochodem to ten nie reaguje na gałki analogowa tak jak powinien. Ja skręcam a samochód jedzie prosto...

To chyba coś nie tak z padem, bo na xboxie tego nie odczulem :x

Mnie denerwuje jedynie fakt, że jak skręcam samochodem to ten nie reaguje na gałki analogowa tak jak powinien. Ja skręcam a samochód jedzie prosto...

 

 

No to dziwne;) Sprawdz na jakims innym padzie.

fakt noc jest az troche za ciemna czasami :P

 

a taki maly bug, gdy Niko odbierze telefon prowadząc samochod to nie rusza juz kierownicą ;], a i tak mozemy robic pelne poslizgi itp..

Pewnie wiekszość z Was ma LCDki jak GTA4 u Was wygląda ? czytałem na forach, że dużo ludzi narzeka jakie to GTA4 brzydkie i w ogole cos nie teges na LCD, ja gram na CRT HD i jakoś grafika i ogolny wyglad bardzo mi sie podoba, nawet moge powiedziec, ze miażdzy i dlatego sie dziwie. Napiszcie cos, czy to prawda czy jednak bzdury ?

 

Ja gram na 40' Lcd i dla mnie gra wyglada wspaniale! Uwielbiam ogladac widoczki jak jade mostem badz latam helikopterem.

Jedyny mankament w grze to dla mnie chrupniecia podczas duzych zadym...ale jak one wygladaja ^_^

Jedyne, co moge zarzucic tej grze, to zredukowanie elementow erpegie. Likwidacja silki, brak nabijana skilli... chociaz Niko nie potrzebuje silki ani strzelnicy :] bo od samego startu niezly z niego kozak.

Gdyby nie framerate to gra była by dla mnie idealna.

Edited by Yogi

bawilem sie dzisiaj z polcją, 4 gwiazdki, srodek akcji a tu nagle acziw za uciekniecie ze strefy policji gdy sa 4*... Kolejny błąd..

co do "bugu" z autami, że jak wsiadasz do takiego to takie podobne jeżdżą po ulicach to nie bug sam w sobie ale cięcia by oszczędzić pamięć, tak samo wszystkie zabiegi znikające obiekty itp... Mimo, że sprzęty są mocne to i tak dużo czasu minie zanim nie będzie takich uproszczeń.

Jedyne co jest denerwujące teraz, że wydają grę pełną bugów, głupich bugów a potem będzie 40 tysięcy łatek bo będą znajdywane kolejne bzdury... Wolałbym, żeby pracowali nad tym dłużej niż potem takie jazdy, nie mające prawa pojawiać się na tej generacji konsol.

Strasznie wkurza mnie, że gdy w "start menu" zmienimy ustawienie "invert look" na "ON" to ten owszem 'inwertuje' się, ale jedynie na osi Y(czyli góra-dół) a na osi X(lewo-prawo) jest bez zmian. Irytuje mnie to gdyż jestem przyzwyczajony do tego, że gdy prawą gałkę analoga wychyle w prawo to kamera mi powinna mi iść w lewo(i vice versa). Męczę się z tym strasznie niestety:(

a taki maly bug, gdy Niko odbierze telefon prowadząc samochod to nie rusza juz kierownicą ;], a i tak mozemy robic pelne poslizgi itp..

 

a on wogole kreci kierownica? jak widzialem z innej kamery (jak wcisniemy B, taka przy boku kierowcy) to macha lapami a kierownica w miejscu ;]

 

przynajmniej macha łapami :], z telefonem nawet łapą nie ruszy. Ten darmowy acziw mnie intryguje ;P, czyzby jakis glitch?

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.
Note: Your post will require moderator approval before it will be visible.

Guest
Reply to this topic...

Recently Browsing 0

  • No registered users viewing this page.