Skocz do zawartości

Chorwacja


Rekomendowane odpowiedzi

do baskiej vody - najcudowniejsze miejsce w Europie ❤

aktualnie jesteśmy w karlovac, gdzie zatrzymaliśmy się na nocleg, bo zwyczajnie nie dalibysmy rady przejechać tych 80km które zostały nam do jezior Plitwickich po innych drogach niż autostrada. jutro jeziora i po jeziorach planujemy albo a) przespać się w samochodzie na parkingu przy jeziorach b) znaleźć parking przy stacji i tam spać c) znaleźć jakiś apartament za około 20ojro i spać w łóżku.

 

BTW chyba bije rekordy w jak najniższym spalaniu w trasie e46 318i, srednio pali mi 6-6,5l/100km benzin95 przy dwóch osobach i bagazach wazacych jak 3cia. jestem w szoku bo do tej pory nie udawało mi się zejść poniżej 8l/100 w trasie i to przy pustym samochodzie, mile zaskoczenie będzie więcej pieniędzy na cockte i ozujsko :D

Edytowane przez Qvstra
Odnośnik do komentarza

Lucjan a ty w Mielnie (i tych klimatach) nie czujesz się jak we własnym salonie podczas niedzielnego obiadu ? :)


p.s. zazdroszczę (tak pozytywnie) wam tych zagranicznych wojaży. Ja w tym roku ze względu na 3 miesięcznego szkraba odpuszczam zagraniczne wojaże, no ale z bólem serca :(

Odnośnik do komentarza

w sezonie wszystkie trogiry, a zwlaszcza baskie vody odpadaja - cudowne miejsca ale ludzi MASAKRA, jesli lipiec/sierpien to tylko do mniejszych miejscowosci - jest przeciez milion sto siedemstet cudownych wiosek z pieknymi widokami w tym goty kraju - ludzi mniej, ceny mniejsze, kolejki mniejsze. Do glowych turystycznych miejscowek robic wycieczki jednodniowe (czesto nawet nie autem, a jakims promem wodnym - jak miasto jest blisko to wiele takich polaczen oferuja wioski bo miejscowi nawet tak do pracy dojezdzaja), przeleciec przez starowke, porobic foty i nazot.

 

6k na dwojke spokojnie starczy, ja w 2013 z zonka bylem na ciovo kolo trogiru to wydalismy niecale 4k wspolnie, a w sumie nic sobie nie odmawialismy pozwiedzalismy w pizdu i nawet pamietki przywiezlismy (wiadomka, ze alkohol pilo sie na plazach, a nie w knajpach) choc ceny paliwa,winiet i noclegow wyszly nas smiesznie tanio bo jechalismy w 16osob na dwa wynajete przez nas busiki (sami kierowalismy)

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

wczoraj byliśmy na jeziorach - widoki urywaly dupke nonstop, cudowne miejsce, choć zdecydowanie nie do przejścia w calosci w 40*, my daliśmy rade iść 4h, po czym przeplynelismy jezioro promem.

po jeziorach postanowiliśmy ze pojedziemy trochę przez góry i trochę autostrada, na której zatrzymamy się jak zacznie się sciemniac, żeby nie przegapić widoków. droga przez góry to kolejne 'miejsce' które powinno być na liście najpiękniejszych miejsc w Chorwacji. drogi kręte jak jelita i do tego okraszone mega widokami, niektóre odcinki mogłyby być w WRC Chorwacji. trasa przez autostradę to jeden wielki orgazm dla oczu, dziewczyna skwitowala to w ten sposób - jest tak pięknie ze aż mam mokro.

zatrzymaliśmy się na stacji 130km od baskiej, tylko jak zaczynało się sciemniac, rano wstalismy wcześnie i od 8:30 lezelismy na plaży. jak się okazało podczas śniadania na plaży polozylismy się na początku plaży dla nudystow i oprócz pysznych kanapek miałem widok cyckow i dupy 80 letniej pani. po śniadaniu zawinelismy się na prawidłową cześć baru, o którym pajda wspominałeś.

jest pięknie, tylko Polaków za dużo :/

Odnośnik do komentarza

Jeśli w Wiedniu chcecie zatrzymać się na ciut dłużej to koniecznie zwiedźcie 1 bezirk (1 dzielnica - "rynek") i Schonbrunn - pałac habsburgów z najstarszym zoo na świecie ;)

 

Jak znajdziecie trochę więcej czasu to Prater! A jak macie mniej czasu na pierdoły - koniecznie Kahlenberg dla dwóch, trzech powodów:

 

1) Stamtąd Sobieski dowodził podczas wojny z Turkami

2) Tablica pamiątkowa JP2!

3) PRZEŚWIETNA panorama Wiednia ^_^

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

Rayos, no głownie na Prater chcę iść. Tabliczki z Janem Papierzem Trzecim mnie średnio interesują :D

Tabliczka tabliczką, ale dla panoramy warto tam podjechać ;) 

 

No prater to po prostu lunapark tak naprawdę + park :P

 

Muzeum true, GOTY, ale na to trzeba mieć czas, a z rodzinką, przejazdem tylko to chyba nie bardzo ;)

 

A jeśli chodzi jeszcze o cały Schonbrunn, to generalnie cały park robi ogromne wrażenie, jego wielkość, wykonanie, no cudo :D

 

Nigdy nie jeżdżę do Wiednia w celach turystycznych, ale Schonbrunn zawsze chetnie odwiedzam, tym bardziej, że większość rodzinki mieszka dość blisko pałacu 

Edytowane przez Rayos
Odnośnik do komentarza

przeciez trasa do chorwacji i jej trudnosc polega na tym by nie zasnac na prostej drodze przemierzajac kolejny kilometr prostych jak stol autostrad, kiedys jeszcze nie bylo obwodnicy wiednia czy tych tras na przeszczal przez gory w cro wiec musielismy walic przez centrum wiednia czy serpentynami, teraz to gorzej i niebezpieczniej jest w duzym miescie w pl niz w trasie do cro

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...