Skocz do zawartości

Chorwacja


Rekomendowane odpowiedzi

  • 5 miesięcy temu...

Byl ktos w makarskiej ale samolotem? W sensie chodzi mi czy bez lipy jest ze splitu jakims autobusem dojechac i ile takie rzeczy kosztuja czy zdzieraja czy jak plus bus? Ogolnie jak z zarciem tam? Drogie tanie? Prosic mame zeby zrobila kanapki i bigos w sloiki? 

 

Nie bylem nigdy a w jakies organizowane przez biura wycieczki nie chce mi sie bawic

Odnośnik do komentarza

Co do transferu to nie wiem ale jeżeli o ceny to Chorowacja mega drożeje z roku na rok. Kiedyś to była oaza dla Polaków, Czechów, Węgrów i Chorwatów. Od kilku lat przez sytuacje na w Egipcie, Tunezji, Turcji to przyjeżdża co raz więcej szwabów, angoli itp. więc Chorwaci wyczuli euro.

To już niestety nie te czasy gdzie Chorwacja była okazją cenową no ale nadal jest tam piknie, fajni rdzenni mieszkańcy i pycha żarcie.

Odnośnik do komentarza

Ceny żarcia, alko itp jak Hiszpania i Włochy (piszę to z własnego i znajomych doświadczenia nie z internetu) ale chyba kwatery tańsze bo tam tego w brud i często ludzie nawet swoje piętra domów wynajmują. W Hiszpanii czy Włoszech to bardziej jednak hotele.

Co do Grecji to w knajpach/sklepach na bank jest taniej.

Edytowane przez balon
Odnośnik do komentarza
10 godzin temu, balon napisał:

Ceny żarcia, alko itp jak Hiszpania i Włochy (piszę to z własnego i znajomych doświadczenia nie z internetu) ale chyba kwatery tańsze bo tam tego w brud i często ludzie nawet swoje piętra domów wynajmują. W Hiszpanii czy Włoszech to bardziej jednak hotele.

Co do Grecji to w knajpach/sklepach na bank jest taniej.

No nie wiem matka byla ze dwa lata temu w chorwacji i mowi ze zarcie jest tam tanie, a ze owoce morza czy ryby to juz wogole po taniosci. Zreszta w sumie w wymienionych krajach jak nie  szalejemy to tez nie jest jakas mega drogo. Wydaje mi sie ze jednak na zachodzie duzo drozej wychodzi komunikacja miejska, jakies uslugi itp

 

No kwatery to bez porownania. Zalezy od miejscowosci ale tutaj nawet kilkakrotnie taniej. Mowie o podobnej lokalizacji bo jak chcemy jechac na majorke i miec 10km do plazy to pewnie i by sie cos znalazlo podobnie cenowo.

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja za tydzien w 4* hotelu we wloszech w zeszlym roku zaplacilem 2200zl/os z lotem oraz wyzywieniem. Trzy lata temu jechalem samochodem do chorwacji i peklo lekko 2500zl/os, tyle ze bylismy na 10 nocy i sporo jezdzilismy po kraju. kabi jak nie boisz sie, ze alfa rozpier,doli sie gdzies po drodze to jedz samochodem, uwierz mi ze nie pozalujesz bo widoki na trasie sa cudowne.

Odnośnik do komentarza

Dzieki za info. No slyszalem ze widoki po drodze kozak ale ja zasypiam za kierownica po 2h jazdy xD Zreszta nie odwazylbym sie jednak 15letnim alfa romejo.

A samolotem 2 godzinki i jestem w splicie. Czyli w sumie tyle co przejazd autokarem do warszawy na lotnisko xd

Chce po prostu wypoczac przy ladnej pogodzie. Bo juz 2 lata z rzedu nigdzie nie wyjezdzalem a z pogoda w pl trafialem na deszcze i piz.gajacy wiatr caly tydzien :yao:

Odnośnik do komentarza
  • 3 miesiące temu...
  • 2 lata później...

Odkopuje lekko.

Bylem autem w tym roku w Chorwacji, nie wiem czy drugi raz sie wybiore samochodem aczkolwiek jak.nadal beda jazdy z Covidem to rezerwacja samolotu jest troche ryzykowna.

Co.moge.powiedziec? Drogo? Drogo, dwudaniowy porzadny obiad z piwem w zwyklej restauracji to wydatek rzedu 80-100 zl na osobe. Paliwo drozsze niz w Polsce, piwo drozsze ale lepsze. Mimo wszystko pogoda, cieple morze, oraz brak.januszerstwa na niestety zatlocznych plazach, rekompensuje wyzsze ceny. Jakby ktoś chcial jakies aktuallne info to uderzac do mnie.

  • Dzięki 1
Odnośnik do komentarza
17 godzin temu, WisnieR napisał:

Te szczyny Ozujsko czy Karlovacko lepsze? Aha... Mam rodzinę w Zadarze i jeździmy do nich co roku. 80-100zl za obiad na osobę? Tyle to płaciłem w najlepszej restauracji w okolicy i to zamawiając owoce morza. Zwykły obiad to max 50zl na osobę. Kwestia lokalizacji jak wszędzie.
 

Zarowno ozujsko jak i karlovacko .

w zwyklej restauracji placilem za gl9wne danie okolo 80 kun, za zupe 30 kun i za piwo 20 kun. To wszystko razy 0.60 zl wynosi 78 zlotych. I w tym wypadku mowie o zwyklej knajpce w np novi vinodolskim. Najwiecej zaplacilem okolo 340 kun xdd (okolo 200 zl) za rybke, piwo i ziemniaczki. No ale nie jeetem obsranym konsolamanikiem mieszkajacym z rodzicami tylko powazanym pracownikiem korpo.

Odnośnik do komentarza
  • 1 rok później...

Będę przez tydzień w Zadarze, mam nocleg i śniadania wykupione. Ile hajsu mieć przygotowane mniej więcej dla dwóch osób, biorąc pod uwagę jedzenie obiadów i kolacji na mieście (wiadomo, jakiś drink czy lody jeszcze)? Auta raczej nie będziemy wynajmować, raczej celujemy jak coś w przejazdy komunikacją (czy to w Chorwacji nie funkcjonuje?)

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...