Skocz do zawartości

120GB za 120 zamiast 400zl!


Rekomendowane odpowiedzi

Dobra, pogrzebalem troche w sieci i dowiedzialem sie dobrego infa. Posiadam arkejda, ale wiem, ze trzeba bedzie niedlugo sie zaopatrzyc w dysk, wiec wylukalem opcje, ktora wydaje sie conajmniej BARDZO interesujaca.

 

Otoz w Xach mozemy zainstalowac bez problemu dyski 120GB pomijajac kupowanie zapakowanych w blistry i oznaczonych ekstrawagancka cena dysiorow od M$.

 

Wchodzimy najpierw tu:

http://allegro.pl/search.php?string=WD&amp...1&country=1

 

Kupujemy dysk WD 120GB Scorpio z oznaczeniem BEVS

 

Sciagamy to http://360hax.com/download.php?view.7 i to http://360hax.com/download.php?view.44

 

I przystepujemy do roboty. Dysk mozna potem smialo wlozyc zamiast 20ki, albo nawet zamontowac w srodku konsoli. To zalezy od Was.

 

Mysle, ze to swietny sposob na zaoszczedzenie konkretnej kaski. Sam jestem pewien, ze tak zrobie, a pomyslalem, ze warto podzielic sie dobra wiadomoscia :).

Jak ktos juz to robil, to niech sie podzieli doswiadczeniami! :)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Kurde, info istnieje od roku, myslalem, ze juz bedziecie obeznani, albo ze to ludzi nie ruszy or sth.

Apdejt, nie apdejt - mysle, ze predzej czy pozniej M$ zmusi do posiadania dysku. Juz i tak pare gier go wymaga, a tytuly beda dochodzic.

Anyway - 120GB za 120 czy tam 150zl to chyba gra warta swieczki, czy chociaz zainteresowania, bo miejsca w ten sposob nie zabraknie...

 

Juchy, do dziela! :]

 

instalacja gier na hdd

 

ps. emulator Xa1 ile zajmuje na hdd?

Emulator? Apdejty to jakies kilobajty, ale na dysku 20 masz tylko ok. 12GB dostepnego miejsca bo 8GB jest zarezerwowane wlasnie na emulacje starego Xa. Do tego mozna bedzie bez obaw pograc w stare hiciory sciagane z rynku.

 

Rzecz jasna tak spreparowane dyski dzialaja na Live i wogle jest cacy :P.

 

Dla mnie sie to widzi jako naprawde zayebista opcja. Memorke z arkejda spyla sie za 50zl i za raptem 100 wiecej ma sie dysior 120GB.

Odnośnik do komentarza

to gry z MP z XO wymagaja emulatora? Ja mam 20gb i ponad polowe dysku wolnego :P ale jesli okaze sie ze bez problemow bedzie mozna zgrywac WIEKSZOSC stuffu typu filmy,muza,instalacja gier (oby to nie bylo jak na PS3 ze to minimalnie cos daje) bez jakis problemow to rozkrecam obudowe, sprzedaje 20gb i kupuje 120 ale zapewnie MS ograniczy to do kopiowania swojego formatu... ew konwersje z MP3 do WMA dla OSTow przez pendrive a nie z audiocd

Odnośnik do komentarza
to gry z MP z XO wymagaja emulatora?

Ni panimaju za bardzo. Jesli chodzi o gry ze starego Xa to one wymagaja drobnych apdejtow no i tych 8GB ogolnie, a do tego np. takie Fable mozna sobie sciagnac na dysk i grac... Fajna opcja, ale przy 12GB to sciagniesz 2, moze 3 gry klasyki. Przy 112 (8 zajete) sie nie martwisz.

A jesli do tego bedzie mozna wrzucac swoje filmy, muze to zyc, nie umierac 8). Wtedy mozliwosci XO zrownaja sie niemal z mozliwosciami starego, przerobionego klocka. No mniej wiecej ;). IMO dobra opcja. Ja nie mam juz ochoty kupowac marnej 20ki, bo cena oryginalnej 120ki to wogle jakis kosmos.

 

I tak to tanim sposobem bedzie mozna z Arcade uczynic sobie Elite :P.

Wczesniej jak byla mozliwosc wstawienia tylko 20ki to mozna to bylo sobie darowac, ale przy 120 warto :).

Odnośnik do komentarza

Bany za zmiane chlodzenia konsoli? Coz Ty opowiadasz ;o.

 

Dyski sa bezpieczne, gdyz uzywa sie tych samych modeli jakie wklada M$, dodatkowo sie kopiuje odpowiednie sektory tak, ze dysk jest przygotowany jak w fabryce. Zreszta mowie - to juz jest znane od blisko 1,5 roku i bana nikt za to nie wyrwal :). Dopiero ja to dzis wywloklem tutaj nadmieniajac o wersji 120GB ;p. Poza tym to pryszcz. Nic to nie umozliwia, w stylu piracenia czy cos. To tylko zastapienie akcesorium :P.

 

BTW - dyski 20GB mozna jeszcze na dobra sprawe spylic za przynajmniej 50zl po wyjeciu z obudowy od dysku (nie wiem czy sie je da odblokowac or sth jedynie :P). Dzieki temu nie trzeba rozkrecac konsoli, wystarczy podmienic dysk.

Odnośnik do komentarza
Kurde, info istnieje od roku, myslalem, ze juz bedziecie obeznani, albo ze to ludzi nie ruszy or sth.

Apdejt, nie apdejt - mysle, ze predzej czy pozniej M$ zmusi do posiadania dysku. Juz i tak pare gier go wymaga, a tytuly beda dochodzic.

Anyway - 120GB za 120 czy tam 150zl to chyba gra warta swieczki, czy chociaz zainteresowania, bo miejsca w ten sposob nie zabraknie...

 

Juchy, do dziela! :]

wiecej niz rok istnieje, mozna bylo robic 20GB jak nei bylo jeszcze 120GB

a teraz jak sa 120GB to i 120GB sie robi, problem w tym ze wiekszosci wystarcza nawet memorka z arcade, a reszcie 20GB, 120GB to na ta chwile niepotrzebne wiec i nikt sie na razie nie bawi w robienie HDD

a zrobienie HDD to nie problem wiec jak bedzie potrzeba to sie zrobi w kazdej chwili, a dyski to zawsze ida ceny w dół wiec jak dla mnie nie ma co za w czasu nic robic tym bardziej ze 120GB na te czasy to tez kropla w morzu a MS przebakuje o dawaniu standardowo do premium chyba 80GB, moze cos do elite dadza wiekszego, np 250GB. to moze wtedy bedzie czas na zmiany...

ale jak na razie czekamy na te update co one przyniosa nowego...

 

PS.

a cena oryginalnej 120GB to na pewno kosmos, tylko ze tego kosmiczengo wynalazku MS nikt nie kupuje u nas :)

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
A jeśli nie mam oryginalnej obudowy od dysku X360 to też mogę zrobić taki patent czy nie?

Mozesz wstawic dysk do srodka, ale wymaga to oczywiscie rozbierania konsoli i lutowania paru kabelkow. Dodatkowym kosztem bylyby w tym wypadku kabelki, ktore trzeba potem pociac i podlutowac.

http://forums.llamma.com/viewtopic.php?t=7322

Troche tutaj zdjecia chyba sa zrypane, ale info da sie pewnie odgrzebac przy pomocy internautow ;p. Zreszta i tak da sie polapac.

 

Z ta konkretna seria dyskow Owiec to nie jest tak, ze one maja wtyczke, bo to tylko zwykle dyski SATA 2,5. Chodzi o to, ze M$ ich uzywa, dlatego po przekopiowaniu sektorow staja sie one zdatne do uzytku.

Odnośnik do komentarza
Tak jak pisza ,ta jakas konkretna seria dyskow ,ma takie samo wejscie jak te od M$ ,czyli pewnie wystarczy je podlaczyc pod ta "dziurke" w konsoli i zrobic cos, zeby dysk Ci nie latal.

przeciez to nieprawda calkowita, dysk jest w obudowie i ta obudowa jest tez przejsciowka miedzy SATA a gniazdem w konsoli

a dysk do X0 jest z takim gnizdem co inne dyski 2.5" SATA, nic nadzwyczajnego w tym dysku nie ma

dokladny model dysku jest wazny po to by "podrobic" dysk i konsola go widziala a nie po to by w jakas "dziurę" pasował

 

PS.

ten dysk jakby sie lutowalo kable prosto do plyty to mozna sobie wsadzic calkowicie do srodka konsoli, jeszcze dac przelacznik do zasilania i miec mozliwosc podpinania normalnego w gniazdo Xa jak i po odlaczeniu takiego zewnetrznego, pstryk i przelaczamy sie na wbudowany

 

PS.

pomyslow zeby wybajerowac Xa jest wiele, moj stoi i czeka na instalacje kart xD zeby byla latwa zmiana regionow bo infectus troche przeszkadza jak jest wlutowany na stale...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...