Skocz do zawartości

120GB za 120 zamiast 400zl!


Rekomendowane odpowiedzi

Heh, posiadam obie konsole i żadna z nich nie jest dla mnie LEPSZA, bo każda ma "cos" czego druga moze nie miec i na odwrót, więc dla Ciebie Fanboy'em nie zostanę, a skoro zaczynasz, to byś pewnie chciał dyskusji.

 

Chodziło mi tylko o to, że mogło być zwykłe złącze SATA i tyle... byłoby fajnie, temu chyba nie zaprzeczysz, co?

 

Nie będę wdawał się w dyskusję, bo to jest nikomu nie potrzebne...

Edytowane przez Katana
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

...byłoby fajnie, temu chyba nie zaprzeczysz, co?

wolalbym w totka wygrac, a i znalazlyby sie jeszcze fajneijsze sprawy od biadolenia na rzeczy oczywiste na ktore wplywu juz ani Ty ani nikt z nas nie ma

 

"Chodziło mi tylko o to, że mogło być zwykłe złącze SATA i tyle"

dysk od X0 ma zlacze SATA i jest identycznym rodzajem dysku jaki masz w PS3...

 

a to ze jest wlozony w specjalna kieszen to oczywiste, jest tak pomyslany by byl przenosny, w PS3 tego nie masz ze naciskasz przycisk i masz dysk w reku, idziesz do koelgi podlaczas jednym ruchem i dzialasz dalej na nim, a co najwazniejsze kazdy laik jest w stanie taki dysk odpiac i zalozyc z powrotem i nei ma prawa nic uszkodzic itp.

w PC tak samo sa pomyslane kieszenie i tam nikt nie placze bo to po to sluzy, jak nie rozumiesz sensu takich rozwiazan to trudno

 

PS.

a ze dyski musza byc odpowiednie i sa okreslonej pojemnosci z wgranym odpowiednim systemem plikow, no coz takie zycie, kazdy sie zabepziecza jak mzoe zeby miec jakis wplyw na swoj sprzet i zarabiac na tym kase

to tak samo jakby miec pretensje ze programy komercyjne maja jakies klucze, gry jakies zbapezieczenia przed kopiowaniem itp.

 

jakby nie bylo takich zabezpieczen to wszelki sens Xboxow premium, elite, halo itp by upadl, a jedyna konsola bylby core-arcade i by kosztowal tyle co elite zapewne

tak samo mozna sie czepiac do PS3, czemu nie ma wersji bez hdd? moge sobie kupic sam dowolny i zapewne taniej niz sony sobie za to dolicza...

temat rzeka i bez sensu wiec trzymajmy sie jednak tego watku i konkretow...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Co drogo? Jak pisalem w innym temacie - mnie taka wymiana kosztowala tylko 90zl za dysk (jesli ktos chce sie bawic w to to niech odejmie ze 40zl za robocizne) a mam Arcade + 20gb a teraz bialy ELITE :D (ktory bardziej mi sie podoba niz czarny, ten kolor bardziej pasowal do X1)

Tylko trzeba troche pomyslec ;)

Edytowane przez signap
Odnośnik do komentarza

Więcej jest signap, coś ponad 8 licząc to co odejmie sobie dla siebie X360.

Hm, co mnie zastanowiło dziś u kumpla co on zauważył, że na jego X360 z moim 120GB (on ma premium 20GB) szybciej mu się wszystko w dashu ładuje, w sensie Marketplace, przeglądająć gry, achievementy itp. Też to może odczuliście po przesiadce?

 

@Down

Right...

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza

potwierdzam, nawet demko Jericho ktore mam na hdd wg mnie wczytalo sie szybciej niz na poprzednim hdd - by moc zaczac grac trzeba bylo przeczekac az napisza sie 4 linijki textu zas na 120 wystarczylo tylko ze 2 - 2,5.

 

Juchy - wiesz moze do jakiej formy sa zgrywane gry na podstawie bety dasha? Bo napewno nie bedzie to jak w X1 (folder i masa plikow gry) lecz obstawiam jak gry na Marketplace - w 1 pliku

Odnośnik do komentarza

zaklada katalog na partycji 3 w content/00000000000000/tutaj robi katalog o nazwie takiej samej jak sejwy do tej gry czyli np 453654564E/tutaj zaklada katalog kolejny typu 56456546465465/ i tu sa juz pliki o nazwach DATA0000, DATA0001 itd. i kazdy plik zajmuje 162MB (ostatni plik oczywiscie tyle ile wyjdzie ale nie wiecej niz 162MB)

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

oryginalna 120 jaka siedzi m.in. w xowych hdd:

http://www.fujitsu.com/global/services/com...-mhy2250bh.html

 

60Gb jest np taki model oryginalnie

http://www.hitachigst.com/portal/site/en/m...15a653eac4f0a0/

 

a jedna z 20 w Xie to np taki

http://www.geeks.com/details.asp?invtid=ST...S-R&cat=HDD

 

mozna sobie samemu porownac paramatery ale predkosci obrotowe to wszsytkie (20-60-120) maja te same, wiec jedyne parametry ktore moga przechylac szale na korzysc jakiegos dysku to chyba czas dostepu, ktory jest rozny i wydaje sie ze wlasnie 60Gb ma najlepszy ten parametr, a 20GB najgorszy wiec tylko jeden wniosek moze sie nasuwac...

 

tak na szybkiego jeszcze przetestowalem odczyt z dysku xboxowego po USB (przez sata moze byc tylko wiekszy) i np wyszla srednia predkosc odczytu 26MB/s a jak mozna latwo obliczyc z DVD x12 bo taki naped max w Xie mamy da nam niecale 16MB/s wiec teoretycznie jesli odczyt bedzie szedl z dysku powinien byc ze 2 razy szybszy, ale jak zwykle teoria teoria a w praktyce inaczej...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Ja bym chciał skorzystać z takiej usługi, bo przeczytałem temat od początku i wiem mniej niż przed czytaniem... (zielono mi)

Jak to mówił mój kuzyn (elektryk/serwisant/magik kabelków) "Fajnie się majsterkuje, bo to proste (...) Ale jak się nie znasz to daj fachowcowi, bo jeszcze coś spi...lisz".

Szkoda, że nie ma czasu mi to zrobić (żona/praca/hobby)

Odnośnik do komentarza

Krótka symulacja: montuję sobie taką customową 120-stkę. Mam na stanie obecnie 20 GB. Czy będzie możliwe przegranie danych z tego starego na nowy (głownie chodzi o save'y) ? Bo w sumie taka zaoszczędzona w stosunku do oficjalnego dysku sumka piechotą nie chodzi ;) Ba ! Nawet autobusem się nie wozi, a sprawa zdecydowania warta uwagi, jeżeli ktoś jest za pan brat z techniką ;)

Odnośnik do komentarza

Da sie. Bedziesz musial to przekopiowac jakos przy pomocy peceta i programow zczytujacych partycje Xowe ;o. Troche roboty przy tym jest, ale poszukaj na xbox-scene.com 'narzedzi' do dyskow 360 - tam powinien byc jakis program przeznaczony do tego. Wtedy zdaje sie pod Winda to wszystko sie robi, ale sie nie znam ;o.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...