Skocz do zawartości

120GB za 120 zamiast 400zl!


Rekomendowane odpowiedzi

Wczoraj walczyłem dobre 3 godziny, aby skopiować dane z dysku 20gb na nowy.

Użyłem metody dysk-pc, pc-dysk (więc 20gb musiałem odkręcić, ale to nie przeszkadza przy sprzedaży bo i tak sprzedaje to kumplowi, któremu nie przeszkadza brak plomby).

Nie było jasnej instrukcji jak to zrobić, więc było kilka prób ;)

Ostatecznie się udało i wszystko, łącznie z save'ami, profilami, a nawet demami gier mam już na nowym.

I tutaj niespodzianka bo w moim odczuciu dysk działa szybciej. Dla przykładu, listing dostępnych na dysku gier na starej dwudziestce trwał kilka sekund. W nowym jest to dostępne praktycznie od razu :)

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 237
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

A ja kupiłam w Hong Kongu HDD120GB za 160 + 40zł wysyłka, a mój 20GB powinien zejść na allegro za około 180zł - po tyle chodzą.

W każdym razie w środku tandetnej obudowy made in najtańsza china znajduje się dysk FUJITSU. Jednak mali żółci ludzie potrafią... Transfer Kit z Microsoftu działa z tym dyskiem bez zarzutu.

Kupowałam ten dysk z myślą, że to oryginał, no cóż... ważne że działa.

Edytowane przez Wieslawa
Odnośnik do komentarza

male info na temat nowego dasha, tak zeby juz przygotowywac sie na przejscie na wieksze dyski bo to chyba bedzie niezbedne

instalacja gier w nowym dashu to juz wiaodme jest ze jest to instalacja calych gier a gry pozniej uruchamia sie z dasha, plyta tylko na poczatku jest sprawdzana w napedzie pozniej juz naped cicho sza...

wiec juz wiadome jest ze 20GB z 13GB wolnego miejsca to raptem nam wystarczy na 1-2 gry 1DVD

Odnośnik do komentarza

60GB to taka opcja racjonalnie dobra, ale cena tego nie jest dobra, a jak ktos i tak bedzie podrabail dysk to roznica w cenie jest tak znikoma ze 120GB jak nic robic...

 

wzrosna co oczywiste, wzrosnie tez sprzedaz wersji Elite bo teraz z tym nedza byla, hdd120 lezaly mi od elite na skladzie z meisiac, a teraz jak info o nowym dashu to poszly w tydzien...

 

dyski te nowe co MS wprowadza 60GB to cena jest ich znana, cena sugerowana ustalona przez MS (w tym tez sluchawke zwykla dokladaja bo niby to jest dedykowane do wersji arcade) to 99Euro, czyli zapewne u nas to granice 350zł. ale patrzac na cene rynkowa 120GB ktora ponad 600zl to i tak dobra oferta bo 20GB do tej pory wlasnie byl po 99E, chyba wycofaja ta wersje 20GB w gole i tylko bedzie juz 60GB za 99E i 120GB za 169-179E

 

co do cen nizszych na 120GB to tylko mozna liczyc od wersji Elite, ale kto teraz bedzie to sprzedawal jak sie wreszcie ten dysk przyda? :)

ale na nizsze ceny za 60GB nie ma co liczyc poki tego HDD nie bedzie dawanego z konsola premium w europie...lub nie bedzie tych dyskow poserwisowych...

 

ale tez wzrosnie proceder podrabiania...

Odnośnik do komentarza
(...)ale na nizsze ceny za 60GB nie ma co liczyc poki tego HDD nie bedzie dawanego z konsola premium w europie(...)

No właśnie, wiadomo już coś o launchu wersji 60 GB w Europie? Na amerykańskim Ebayu nówki chodzą po ~350 $.

 

Podobno mają zapowiedzieć na GC. Jeśli nie wyjdzie we wrześniu, to klapa. Specjalnie czekam na 60 GB.

Odnośnik do komentarza

To na xbox-scena.pl to tylko tłumaczenie - do tego nie pełne.

Polecam http://forums.xbox-scene.com/index.php?sho...601813&st=0

tutaj wszystko opisane (drugi post), ważna rzecz z hexowaniem pliku gdy nie mamy kontrolera SATA na chipsecie VIA (niepotrzebny dodatkowy koszt).

W dalszych postach jest napisane jak kopiować dane, ale polecałbym jednak użycie karty pamięci do tego.

Odnośnik do komentarza

wiadomo ze najlepiej jest czytac u zrodla, ale cala operacja sprowadza sie do zdobycia bina i wpisania jednej komendy z dos

hddhackr -f

 

a co do kontrolera ze musi byc VIA zeby nie trzeba bylo kombinowac to tez nieprawda

ja robie na intelu i idzie bez problemu wiec nie tylko VIA...

a jak ktos bedzie mial problem to dopiero wtedy moze drazyc temat u zrodla...

 

kopiowanie memorka?

jak sie ma malo do skopiowania ok. ale tego musi byc baaardzo malo, jak ktos ma duzo save z gier to taki pomysl zeby to kopiowac memorka jakies nieporozumeinie, do tego ta memorke trzeba miec a i tez nie wszystko sie da skopiowac, chyba ze ktos w gole mial tylko wczesneij memorke to inna sprawa, ale przeciez tu raczej jest dyskusja o przegraniu z 20GB HDD na 120GB...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

No przecież M$ dodaje kabel do transferu, nie? Ale z tego co widziałem to trzeba bulić 590 zł? (przelicznik z funtów angielskich)

 

Juchy, można kupić memorke, a potem odsprzedać. Może i dłużej zejdzie, ale zwykły Kowalski by sobie poradził. Gorzej z plikami przekraczającymi 256/512mb.

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza
No przecież M$ dodaje kabel do transferu, nie?

nie

 

jak kupisz oryginalny dysk 120GB w blistrze a one chodza po 500-600zl to tak masz transfer kit, a tak to mozna zadzwonic do MS zeby przyslali, ale trzeba miec wersje ELITE ze 120GB dyskiem

i dodatkowo trzeba miec oba dyski w obudowach MS

 

Juchy, można kupić memorke, a potem odsprzedać. Może i dłużej zejdzie, ale zwykły Kowalski by sobie poradził. Gorzej z plikami przekraczającymi 256/512mb.

jesli zwykly kowalski bierze sie za podrabianie dyskow to juz nie jest zwykly wiec przegranie za pomoca pieca danych to jeszcze latwiejsza operacja, grykom przeciez tez byl zwyklym kowlaskim w tej sprawie i jak sam pisze przegral to PCtem nie memorka, wiec inni glupsi? nie dadza rady? eee...

 

memorka moze miec i 64mb :)

 

najgorsze w tym jest jak mamy duzo save z wielu gier wtedy kazdy z osobna trzeba klikac i zatwierdzac i to sie robi podwojnie, wiec majac np. ze 100-150 gier razy 2 to daje 200-300 takich operacji kopiowania a to juz jest uciazliwe...a jak dojdzie do tego ze nie wejda na memorke wszsytkie save z danej gry to trzeba je rozdzielic wchodzac na poszczegolne save i kazdy z osobna kopiowac, dobrym przykladem jest bioschock, w sumie save mam do tego chyba z 400MB w tym z 80 poszczegolnych save i kazdy z osobna trzeba klikac zeby skopiowac...

Edytowane przez Juchy
Odnośnik do komentarza

No to mówie, że często będzie potrzebna większa memorka. Tak samo pisałem, że dodają - jak słono zapłacisz za blister ;)

Ja tam dobrze, że miałem memorke, jedna operacja i było wszystko na dysku :D

Mnie by ta memorka 64 nie wystarczyła. Po miesiącu miałem 100MB zajęte... A teraz? Wolność, 70GB wolne.

Edytowane przez Fisiu
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...