Skocz do zawartości

Nintendo Wii - najbardziej zmarnowany potencjał obecnej generacji?


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

grafika ponad grywalnosc, takie czasy :(

 

a z tym crt nie chodzilo mi o porownanie do wii, przez component na lcd moje ps2 wyglada lepiej ;)

 

Ta fajnie, ale takie teksty zachowaj dla kumpli z podwórka

 

czemu tak niemilo do mnie piszesz, chcialem sie podzielic dobra nowina z internetowymi kolegami, teraz mi przykro Y_Y

Edytowane przez scuff
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Po co rezygnowac? Nic nie stoi na przeszkodzie, zeby miec wii i ps3 o.o Chyba ze kogos nie stac, wtedy jest jeszcze Chintendo Vii... :good:

 

Ja tylko pisze, ze IMO Wii to fajna konsola, ma cos nowego itp. i bynajmniej jej potencjal nie jest zmarnowany. W koncu kazdy kupuje co chce.. jedni wola przydusic pause i sprawdzic liste acziwmentow, a inni sami kombinuja co by tu jesczze odkryc. Jak za starych dobrych czasow :wub:

Odnośnik do komentarza

Jakie tu niektóre pierdoły czasem wygadujecie... :)

 

Od razu zaznaczam, że Wii to najgorsza konsola z całej trójki next genów. A właściwie, to nowych konsol. Ludzie się burzą, że to przeca nie jest next gen, olaboga, sodoma gomora, ale kto mówił że wii to nextgen? KTO? W dodatku, to tylko nazwa, coś dla was zmienia?

 

Wii to świetna konsola bo ciągnie ze sobą wspaniałe serie - Mario Galaxy to kapitalna pozycja, Zelda również, Metroid, NMH (i kontynuacja), MH 3, Zack and Wicky, Mad World i inne. To są gry, które was nie przekonują, bo wy nie chcecie by was przekonały. Brzydka grafika i od razu do dupy? Ok, ale od ładnej grafiki mamy Xboxa i PS3.

 

Yano, kup Wii, nie tylko dla MH3, ty nie wiesz jakie gry cię tak na prawdę interesują. Wnioskujesz to po czym? Po obrazkach, filmikach? Ja rozumiem, żeby stosować taką taktykę przy X/PS3, ale nie na Wii gdzie ważne jest sterowanie i rajcowność niż design.

Ta konsola jest prześwietna, jeśli chodzi o uzupełnienie. To tutaj poczujesz, że grasz w gry które kiedyś cię rajcowały, to przy tych gierkach poczujesz starą konsolę (w pozytywnym sensie). Od technologii i nowinek technicznych mam resztę konsol.

 

Odnośnik do komentarza

Nie wiem co teraz tak wszyscy na grafe patrzą , grafa musi byc ok ale najważniejsze to grywalność fabuła i miód płynący z gry , to nie epoka 16 bitowców wtedy gra stara różniła się od nowej np po 2,3 latach, i było to bardzo widoczne, teraz się również rożni ale to już nie jest taka przepaść , nie przesadzajmy znowu, grafą można się jarać ale po upływie godziny patrzymy jakie producent miał sztuczki w mechanizmie samej gry , czy potrafi nas zaskoczyć , czy sterowanie jest ok , czy fabuła jest coraz lepsza czy po połowie gry robi sie kaszana , to jest ważne, dzisiejsi gracze zapominają o najwazniejszym o duszy patrzą tylko na to co widać i co jest dla mas .

Odnośnik do komentarza

Hej...

Jako posiadacz WII/XBOXA360 pozwole sobie wtracic swoje trzy grosze...

 

A wiec...

Dla mnie WII jest dosc ciekawa zabawka na imprezy, naprawde nie wiecie ile ubawu moze dawac multi "Wario Waere", czy nawet "wii Sport", oczywiscie WII nie jest tylko "party zabawka", posiada ona bowiem tak zwanego "ASA" w postaci wasatego Mariana, Linka i bandy innych stworow wyciekajacych z wielkiego N. Szczerze: widza gre od "nintendo" mam pewnosc o jej wysokiej klasie (oczywioscie jest wyjatek Wii Play). Warto powiedziec ze WII ma naprawde ciekawe sterowanie- czyz nie jest milo zasmakowac czegos nowego.. ;)

 

A teraz o x. X to kloc, w ktorego pomykam nieco wiecej. Zapewne wynika to z mojego stylu zycia... czesto siadam zmeczony do konsoli(wtedy nie mam ochoty machac wszelkiej masci pilotami). X owszem posiada dobra grafike, ale nie dostarczy nam nowsoci... no chyba ze Lips jest REw/ w twoim zyciu...(nie obrazajac gry) :P

 

 

Wniosek...

Nie mozna stwierdzic co jest lepsze, bowiem obie konsole zostaly stworzone pod dwie grupy graczy:

-WII= wierni gracze, szukajacy nowosci, rodzinka, dzieci, itd

-XBox= zmeczony student, milosnicy online, grafikowe sledzie, GS hunterzy, itd ;p

 

No ;} I teraz prosze tu bez "ale"

 

 

P.S: pewnie nawalilem bykow, ale to przez zmeczenie- choc chec napisania posta byla wieksza... :)

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza

Zmeczony student powiadasz? Nie dostarczy nowosci? Nie chce tu wjezdzac na ciebie z bluzgami... dorwij sie do PS2 i zagraj w jakas gre sprzed paru lat, a potem porownaj ta gre z jakims hitem na currentgeny. Nie wiem co nazywasz nowoscia, ale jesli dla ciebie wielki otwarty teren, dynamiczna zmiana pogody czy mozliwosc rozwalenia budynku mozdzierzem nie jest nowoscia (nie mowie tu o grafice samej w sobie, czyli calosci w hd i ladnych teksturach!), to nie wiem czego ty oczekujesz :P Zwracam honor, jesli miales na mysli innowacyjne sterowanie w Wii, ale jak sam widzisz, nie zawsze sie to sprawdza. Poza tym Wii to raczej konsola dla casuali, ktorych bawi gra w mario czy wii sports LUB, tak jak sam mowiles, na impreze...

Edytowane przez Zephi
Odnośnik do komentarza
Poza tym Wii to raczej konsola dla casuali, ktorych bawi gra w mario czy wii sports

 

Xbox 360 to tez konsola dla casuali, ktorych bawia simsy, kung fu panda i ratatouille. Wszystkiemu mozna podpiac taka casualowa etykietke, jak sie slyszalo o kilku grach, nie mowiac o graniu w nie... :rolleyes:

Edytowane przez scuff
Odnośnik do komentarza
Poza tym Wii to raczej konsola dla casuali, ktorych bawi gra w mario czy wii sports

 

Xbox 360 to tez konsola dla casuali, ktorych bawia simsy, kung fu panda i ratatouille. Wszystkiemu mozna podpiac taka casualowa etykietke, jak sie slyszalo o kilku grach, nie mowiac o graniu w nie... :rolleyes:

 

Simsy na Xboxie? Dziwne, nie słyszałem o czymś takim :P

Odnośnik do komentarza

W tym roku lub też w następnym planuję zakup DS'a lub Wii, mam co prawda PS3 ale myślę, że Wii będzie idealnym uzupełnieniem do konsoli Sony, gdyż może nie posiada super kosmicznej grafy, masy debilnych ,,szuterów", archiventów/trofeów itp bzdetów które mi do szczęścia są zbędne. Ma w zamian do zaoferowania to co najbardziej cenię, a o czym częściowo zapomnieli twórcy tworząc gry na PS3/Xbox360 oryginalne, dopracowane i tworzone z pasją gry takie jak Zelda, różne części z Maria, NMH, Project Zero. Co prawda cena konsoli jak na polskie warunki jeśli weźmie się pod uwagę stosunek cena/jakość może być zbyt wysoka, ale mnie to zbytnio nie odstrasza, gdyż liczą się gry.

Mógłbym kupić co prawda zamiast tego Xboxa 360, ale mam już peceta w domu więc wszystkie te straszne exclusivy z tej konsolki mogę mieć na piecu i to w niższej cenie, co innego PS3/Wii i exclusivy na nie.

A wracając do tematu to myślę, że Wii nie jest zmarnowanym potencjałem, te osoby podobnie jak ja, które grają w gry od kilkunastu lat na różnych sprzętach raczej się zgodzą, że w grach najważniejsze są te cechy które już wymieniłem : dopracowane,oryginalne i tworzone z pasją gry. Nintendo ze swoim Wii poszło po prostu troszkę innym kierunkiem niż pozostali konkurenci i chwała im za to bo poszli swoją drogą, a nie tą wydeptaną już przez innych i życzę im powodzenia w tym co robią...

Odnośnik do komentarza

No to teraz proszę mi odpowiedzieć.

Część ludzi twierdzi, że Wii jest dla niedzielnych graczy. A co powiedzieć o osobie, która gra od ponad 20 lat, przetestowała prawie przez wszystkie platformy, gra od 4 do 8 godzin dziennie (głównie x360) i teraz gra także na Wii. Casual? A może stary dziad?

Czasami jak czytam takie bzdury to mnie nosi. To, że ktoś ma ochotę na niczym nie skrępowaną rozrywkę, bez hipertrudnych poziomów trudności i nie zwraca uwagi na grafikę tylko na gameplay nie oznacza, że jest lamą. Może ludzie tak z zazdrości gadają?

Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

Kroolik, dokładnie. Mam lat 28, gram od 7 roku życia. Wii to dla mnie wspaniała sprawa, oczywiście ze względu na genialne gry. Nie chce mi się znowu tej wyliczanki robic, ale takich gier jak ma Wii nie spotkam na innej konsoli. Dla mnie Wii rewelacyjnie się uzupełnia z x360. Gadki o zmarnowanym potencjale po prostu mnie śmieszą.

Odnośnik do komentarza

Wiesz jak się ma naście latek to klapki na oczach same rosną, inteligencja i wyrozumiałość dopiero się kształtuje, a wiedza jest uzupełniana.

 

Jakoś nie miałem problemu przesiąść się z PS2 na Xboxa, potem na X360 (ale to już ten sam "klan") i pogrywać równoczsśnie na DS'ie i Wii.

A jak ktoś mi powie żem "kaziułal" to spytam czy spis (tak, tak, wiem, mam nababrane w głowie i te tabelki..) który prowadzę od wielu lat w gry które grałem i liczący grubo ponad 1000 pozycji to też "kaziułalowe"? Czy to, że przebrnąłem przez wszystkie szczeble wirtualnej rozrywki i mimo, że gwałcę x360 po kilka godzin dziennie lubię pograć na Wii to też "kaziułal" ?

 

polecam słowa: tolerancja, otwartość, zainteresowanie, poszerzanie horyzontów, rozrywka, party games itd. itp. etc.

 

Kuźwa, to że PS3 i X360 są za(pipi)iste nie przekreśla od razu Wii jako fajnej konsoli. Oczywiście większość krytyków (pewnie nawet połowa nie grała w nic na Wii) wie swoje i dla nich Nintendo=Marian. Zresztą yebać ich, wiemy swoje, a nawracać nikogo mi się nie chce.

 

Odnośnik do komentarza

A ch... z wdawaniem się w gadki z ignorantami. Jestem pewien, że większość takich osób w ogóle nie grała w dobre gry na Wii, co dopiero mówić o przejściu paru hiciorów. Po cholerę te etykietki "dla niedzielnego gracza"? Na każdym sprzęcie można grać tak z nudów, jak i z wynikającej pasji do gier. Nintendo Wii sprzedaje się najlepiej i oczywiście wśród nabywców biblioteka gier to przede wszystkim Wii Fit czy Wii Sports. Są też jednak robione gry dla graczy z prawdziwego zdarzenia, którzy chcą wiecej od samej gry. I tak jest na KAŻDYM sprzęcie, więc nalepka "casual" tylko dla Wii to IMHO śmiech na sali. Ja sam z poprzedniej generacji miałem wszystkie konsole, jednak to właśnie gry na GCN (chociaż w niezbyt oszałamiającej ilości) dawały mi najwięcej zabawy w starym stylu. I nie dam na siebie mówić "niedzielny gracz" tylko dla tego, że mam w domu Nintendo Wii*! Moja biblioteka gier mówi sama za siebie kim jestem. :P;)

 

*oczywiście chętnie bym sobie kupił jeszcze Xboxa 360, ale to za duże wydatki i w ogóle już na nic bym czasu nie miał, hehe

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A co powiecie o laptopach jako platformach do grania? Własnie ostatnio odkryłem jego uroki, własny ekran, mnogośc zastosowań, tanie gry i duży ich wybór,wyjście Hdmi na duże LCD,duży wybór padów i tak myślę czy laptopy w przyszłości nie przeciągną sporą grupę graczy do siebie? Może nie jest to segment Wii raczej xboxa i playstation ale tak zastanawiam sie bawiąc sie teraz lapkiem po co tak naprawde mi konsola? Xbox360 padł mi po dwu latach zabawy chciałem kupic drugiego ale mając teraz mocnego laptopa zastanawiam sie po co? Dochodzi jeszcze sprawa gier w 3D z nowymi sterownikami Nvidi na monitorach 120Hz, Bawiłem sie Cod4 i wrazenia sa mocne, nasz karabin wystaje z ekranu!!! Moim zdaniem laptopy w tej chwili maja naprawde duzo do zaoferowania o wiele więcej niz konsole....

Odnośnik do komentarza

Coś w tym jest, że Wii to nieco zmarnowany potencjał. Żeby nie było, Wii to za(pipi)ista konsola ale po zagraniu w MP3 uważam, ze mogłobyć jeszcze lepiej. Ta gra ma tak genialne sterowanie, że wgniotło mnie w fotel, a na ustach cisnęło mi się tylko "o kur..." i poczułem, że gram w prawdziwą grę nowej generacji. A gdyby wszystkie gry na Wii miały tak dopieszczone sterowanie? To byłaby istna masakra. Kontroler Wii posiada wielką moc i szkoda, że w większości gier ograniczamy się zazwyczaj do zwykłego machania (przynajmniej w grach, w które ja grałem).

A co do tego, że Wii to konsola wyłącznie dla casuali - bullshit. Czyli na PS3 i Xboxa nie ma żadnych casualowych gier? Bo ja widzę co innego: krótkie gry, które przechodzi się w max 12 godzin, przesycone wybuchami, strzelaniem i ogólnym patosem. Czy to nie jest casualowa gra wycelowana w mainstream? Ogólnie Kroolik prawi bardzo słusznie. Gram w gry odkąd pamiętam (mam 20 lat na karku) i to, że lubię szpilać na Wii czyni ze mnie casuala?

Edytowane przez Tamashi
Odnośnik do komentarza
A co powiecie o laptopach jako platformach do grania? Własnie ostatnio odkryłem jego uroki, własny ekran, mnogośc zastosowań, tanie gry i duży ich wybór,wyjście Hdmi na duże LCD,duży wybór padów i tak myślę czy laptopy w przyszłości nie przeciągną sporą grupę graczy do siebie? Może nie jest to segment Wii raczej xboxa i playstation ale tak zastanawiam sie bawiąc sie teraz lapkiem po co tak naprawde mi konsola? Xbox360 padł mi po dwu latach zabawy chciałem kupic drugiego ale mając teraz mocnego laptopa zastanawiam sie po co? Dochodzi jeszcze sprawa gier w 3D z nowymi sterownikami Nvidi na monitorach 120Hz, Bawiłem sie Cod4 i wrazenia sa mocne, nasz karabin wystaje z ekranu!!! Moim zdaniem laptopy w tej chwili maja naprawde duzo do zaoferowania o wiele więcej niz konsole....

Laptopy są wolniejsze i dużo droższe od zwykłych PC i w porównaniu do nich raczej nie da się wymienić hardware'u, raczej się podłącza dodatkowy sprzęt. A w ogóle to jest zdrowe odbicie od wątku, więc załóż sobie taki temat np. w Hyde Parku.

 

Coś w tym jest, że Wii to nieco zmarnowany potencjał. Żeby nie było, Wii to za(pipi)ista konsola ale po zagraniu w MP3 uważam, ze mogłobyć jeszcze lepiej. Ta gra ma tak genialne sterowanie, że wgniotło mnie w fotel, a na ustach cisnęło mi się tylko "o kur..." i poczułem, że gram w prawdziwą grę nowej generacji. A gdyby wszystkie gry na Wii miały tak dopieszczone sterowanie? To byłaby istna masakra. Kontroler Wii posiada wielką moc i szkoda, że w większości gier ograniczamy się zazwyczaj do zwykłego machania (przynajmniej w grach, w które ja grałem).

Jeśli pomysł zastosowany w kontrolerze z Wii będzie dalej rozwijany w kolejnych systemach, to wtedy może być bardzo ciekawie. A narazie to niestety nie jest to ultra precyzyjne i w robienie na siłe sterowania z wykorzystaniem sensorów ruchu jest nierozsądnym pomysłem. Na przykład niech będzie SSX Blur, którego kupiłem, pograłem chwilę i leży na półce bo gra się ciężko. Tak więc niech nie kombinują na siłę. Metroid wyszedł akurat kozacki, jednak przede wszystkim w kwestii celowania. Już te wszystkie przełączanie dźwigni nie jest takie najprecyzyjniejsze, niestety.

Odnośnik do komentarza
Moim zdaniem laptopy w tej chwili maja naprawde duzo do zaoferowania o wiele więcej niz konsole....

Tylko zauważ panie kolego, że architektura bebechów konsoli nie zmieniła się od premiery, za to laptopy zmieniają się z dnia na dzień.

Pamiętaj. Za rok, dwa, pięć odpalisz konsolę, włożysz płytkę i gra chodzi, a z laptopem będziesz miał duuuuży problem (wymagania, grafika, sterowniki, Direct iXy).

 

Jeśli pomysł zastosowany w kontrolerze z Wii będzie dalej rozwijany w kolejnych systemach, to wtedy może być bardzo ciekawie. A narazie to niestety nie jest to ultra precyzyjne i w robienie na siłe sterowania z wykorzystaniem sensorów ruchu jest nierozsądnym pomysłem. Na przykład niech będzie SSX Blur, którego kupiłem, pograłem chwilę i leży na półce bo gra się ciężko. Tak więc niech nie kombinują na siłę. Metroid wyszedł akurat kozacki, jednak przede wszystkim w kwestii celowania. Już te wszystkie przełączanie dźwigni nie jest takie najprecyzyjniejsze, niestety.

Tu się z tobą zgadzam w 666%. Sterowanie w SSX Blur to nieporozumienie. Da się opanować (mnie się udało), ale zajęło mi to ładnych kilka dni (!), a przecież nie o to chodzi.

Polecam obczaić dość starą gierkę Excite Track (

) Pojazdem steruje się trzymając Wiilota w poprzek i skręca się wychyleniami na boki. Początkowo psioczyłem, ale po dwóch dniach grania przyzwyczaiłem się i opanowałem do perfekcji (chyba jedyna gra na Wii, którą przeszedłem na 100%).

Gra dostała nagrodę Best Racing Game (Game Critics Awards) w 2006 na targach E3.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...