Skocz do zawartości

Nintendo Wii - najbardziej zmarnowany potencjał obecnej generacji?


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

ktos wyzej(na poprzedniej stronie)napisal,ze wii jest bezkonkurecyjne jesli chodzi o lekkie gry,stary co ty piszesz,gry wychodza jak na lekarstwo...nic tego faktu nie zmieni,jako fan jednodniowych szpili,moge powiedziec,iz wii zawodzi na calego,nie mam w co grac.moga to byc subiektywne doznania,ale sa i nie tylko ja je podzielam,wii sux,jednak dalej mam nadzieje,ze cos sie zmieni...

Po pierwsze Wii nie saksi ta konsola zarzadzi wczesniej czy pozniej, o polowie rzeczy jakie mozna zrobic z willotem nawet nie słyszelismy, Imo nie musi byc nawet duzo gier na wii, jesli beda one perfekcyjnie dopracowane w aspekcie sterowania to tak czy inaczej bedzie sie chcialo w nie grac. Powiedzcie mi czy wyobrazacie sobie np takiego Riddicka z xboxa z sterowaniem dopracowanym na maksa ? te wszystkie ruchy podciaganie sie, podchodzimy do typa i jego wlasna bronia rozwalamy mu łeb (i to wszystko za pomoca willota) OWNED, na takie gry trzeba czekac, za pół roku bedzie wam głupio ze tak Wii zjechaliscie.

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

co? ja wole sterowac np.snake'iem za pomoca tradycyjnego sterowania,wiilot zostal wymyslony do innego typu gier,bo na prosta logike skoro jest innowacyjny,wymaga innowacyjnych gier(play,sport),a w innych czasem sie sprawdza,czasem nie.piszac wczesniej o zmarnowanym potencjale,zapomnialem wspomomniec,ze sony nawet sie specjalnie z tym nie afiszowalo,a dodalo fantastyczna opcje motion sensitive.to jest konsola nowej generacji(blu-ray,hdd,porty kart,wi-fi,hd,pady z bateriami,normalny internet)

Odnośnik do komentarza
(...) zapomnialem wspomomniec,ze sony nawet sie specjalnie z tym nie afiszowalo,a dodalo fantastyczna opcje motion sensitive.to jest konsola nowej generacji(blu-ray,hdd,porty kart,wi-fi,hd,pady z bateriami,normalny internet)

nie mam zamiaru wywolywac tu wojenek konsolowych (sam jestem multiplatformowcem) ale po prawdzie to bylo tak, ze jak N pokazalo Wiilota to Sony powiedzialo, ze sensory ruchu to jakas bzdura i bezsens, i ze to nie chwyci. po czym pol roku pozniej ujawnili takie sesnsory w swoim padzie.

dzis juz nikt o tym nie pamieta i argument, ze Wiilot ma supermozliwosci zbywane sa faktem, ze przeciez pad sony tez ma takie czujniki.

Odnośnik do komentarza
Trochę mnie boli fakt, iż ludzie wymieniając tytuły poważniejsze na Wii, piszą: "MP3, Zelda, SMG, NMH". Jest tego o wiele więcej.

Norma. Zauwaz, co robia sierotki od PS3: na argument o braku gier jednym tchem wymieniają MGS4 czy GT5 :lol:

 

A pomijając gry z Mario / Linkiem / Samus:

Battalion Wars 2

Geometry Wars: Galaxies

NiGHTS: Journey of Dreams

No More Heroes

Rayman Raving Rabbids (1 i 2)

Resident Evil: The Umbrella Chronicles

Sonic and the Secret Rings

Super Monkey Ball: Banana Blitz

Trauma Center: New Blood

WarioWare: Smooth Moves

Wii Sports ^_^

Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure

 

porty w tę i we wtę:

Bully: Scholarship Edition

Guitar Hero III: Legends of Rock

The House of the Dead 2 & 3 Return

Lego Star Wars: The Complete Saga

Resident Evil 4: Wii Edition

Okami

 

Tylko RPGów jakoś nie widać.

 

Inna sprawa, że większość nie opuściła granic Japonii czy USA.

Z gier wydanych poza Japonią, z tych dobrych i lepszych tylko "Trauma Center: New Blood" jeszcze nie ukazała się w PAL.

Reszta trafia do nas z mniejszym lub większym opóźnieniem.

 

Argument o licznych grach z rynku japońskiego dotyczy też PSP, i NDSa, i PS3, i PS2, więc to żaden argument. Taki urok tamtejszego rynku.

Odnośnik do komentarza

Fajne gry , Brawo!

 

Szkoda tylko ,że sierotki nie wspominają o takich grach jak Killzone ,MS2,Resistance 2 , Tekken ,Gateway,LittleBigPlanet daxtery , raxhety ,unchardety i .... mam wymieniac dalej ?

 

ok.

NiGHTS: Journey of Dreams - killer app nie ma co.

Rayman Raving Rabbids (1 i 2)- z cyklu prawie fajne jak Rachet.

Trauma Center: New Blood- nastepna glęboka gra , na ds`ie gra sie podobnie ;]

Wii Sports - rzeczywiscie , nawet teraz posiadacze wii z braku laku uznaja ja , za jedna najlepszych gier .

Okami- uuppsss... gralem na ps2 i co teraz bedzie ?

Resident Evil 4: Wii Edition- ktora to juz konversa 3? ktos jeszcze nie gral 0_o

 

Sonic and the Secret Rings- nastepny must have?

 

Móglbym jeszcze powymieniac.

Prawdą jest,ze na wii nie ma w co grac. Dla mnie ta konsola to czysty synonim wyzysku wśród graczy.

Konsola nadal kosztuje kafla , lol.

Sterowanie?- szkoda ,ze czesto dodawane na sile ,zaś potencjał rzadko jest pokazywany.

Ja bym tej konsoli nie chcial za pół darmo , spytacie daczego?-a odpowiem wam , w co ja miałbym do cholery na tym grać?

Odnośnik do komentarza
Szkoda tylko ,że sierotki nie wspominają o takich grach jak Killzone ,MS2,Resistance 2 , Tekken ,Gateway,LittleBigPlanet daxtery , raxhety ,unchardety i .... mam wymieniac dalej ?

Bardzo proszę :lol:

Skup się na tych, które NE WYSZŁY, bo tylko to sierotkom dobrze wychodzi - co mają robić, kiedy co gra, to nie taka, jak by chcieli, ale Xbox i tak dostaje ładniejszą :lol:

 

NiGHTS: Journey of Dreams - killer app nie ma co.

Hę?

Dlaczego od razu killer app? Czytasz między wierszami czy losowo zestawiasz litery?

 

Komentowanie pozostałych sobie daruję: z głęboko wierzącymi się nie dyskutuje, bo nie ma o czym.

 

Ja bym tej konsoli nie chcial za pół darmo , spytacie daczego?-a odpowiem wam , w co ja miałbym do cholery na tym grać?

No co ty. Na PS3 wymieniasz listę gier, które jeszcze się nie ukazały, więc tę samą technikę zastosuj na Wii. Pograsz sobie w list making, już masz obcykane.

 

 

I ja nie gram na Wii non stop - króluje PS2 z pokaźniejszą biblioteką gier. 8)

 

Odnośnik do komentarza
Ja bym tej konsoli nie chcial za pół darmo , spytacie daczego?-a odpowiem wam , w co ja miałbym do cholery na tym grać?

 

nie klam, dostalbys sprzed za free to nie lepiej go sprzedac jesli on ci nie podpasuje?

 

N szumne zapowiada swoje "kontrolery" -

- tocz pad - poza paroma gierkami typu Warioware, Trauma center,itp w innych grac zbytnio zastosowania (obrot kamery wow) nie ma bo do gier to jest "prawie jak mysz" lecz gier pojawilo sie moze z max 5...

- 2 ekrany - zazwyczaj jest to mapka, jakas poleczka z dostepnymi mocami (kirby) czy sluzy za HUD (new super mario bros), Castlevania (lvl, ilosc zlota, xp)

 

tylko one w malej ilosci gier maja zastosowanie...

Odnośnik do komentarza

No ja się naciąłem na Wii odrobinkę, bo tak jak Zelda mi odpowiada, tak Mario nie jest już specjalnie dla mnie i nic na to nie poradzę :). Gra jest świetna i wiem o tym, ale po prostu nie trafia w mój gust (siostra za to się bawi). Niestety brakuje przede wszystkim zapowiedzi 3rd party deweloperów... Ja nie chcę kolejnych zapowiedzi pokroju Mario baseball, Mario golf, mini-gierki Mario, mini-gierki Wario itd. Gdzie są te tytuły, które w jakiś sensowny sposób wykorzystują kontroler, a nie są od Nintendo?

 

Na razie czekam na Boom Blox, bo wierzę, że to będzie tytuł, który mnie zainteresuje. Co dalej? Czekam do E3, na którym liczę, że Nintendo coś więcej pokaże. Na razie niestety brakuje mi takich gier jak MadWorld czy innych, które zainteresowałyby kogoś kto jest już zmęczony Mario i spółką. Aha, tak wiem, że kupując Wii musiałem wiedzieć co mnie czeka, ale liczyłem, że będzie tam mniej infantylizmu, a więcej zabawy, a tutaj postacie w Wii Sports nie mają nóg...

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Właśnie szukałem takiego tematu. Ostatnio wpadło trochę grosza do skarbony a ceny Wii dosyć znacząco spadły. Pomyślałem więc - może zakupię najnowszą konsolę od Nintendo. Wlazłem na aukcję allegro, zakładka gry. No i... nic. Gry, które warto kupić to kilka tytułów, z których spora ilość zgarnęła średnie noty lub są starymi hitami z PlayStation2. Śmieszne, po prostu śmieszne. Na YouTube pojawiają się już parodie żenujących gier, które stanowią większość ukazujących się produkcji na Wii. Symulator zmywania naczyń zwalił mnie z nóg. Angielski tytuł Dishwashing Master. Warto zobaczyć.

Edytowane przez rkBrain
Odnośnik do komentarza

Wiesz, allegro to zły przykład. W Polsce Wii nie jest popularne, to i mało gier w obiegu jest.

 

Nie znaczy to, że na Wii nie ma dobrych gier, ba jest ich całkiem sporo (i to wiele nowych bądź wspaniałych serii od Big N), ale przeczytaj sobie pierwszy post, mówię tu o niewykorzystanym wielkim potencjale.

Odnośnik do komentarza

W sklepach bieda to i na Allegro nędza. Za to dużo chipów do przerabiania wii na kradzione gry.

Ja osobiście uważam, że zakup Wii to było rzucenie kaski w błoto, nie gram na tym sprzęcie prawie wcale.

Czasem wejdę na wagę WiiFit, żeby zapisać wagę, bo do ćwiczeń za słabe to jest (więcej biegania po menu niż ćwiczeń).

Mario niestety nienawidzę. Na dzień dzisiejszy chyba lepiej kupić jakiegoś xboxa360 arcade, lepiej i taniej.

Albo PS2, które też miażdży graficznie i zasobem świetnych gier potęgę "N".

Odnośnik do komentarza

Mnie kusi Wii ale wciąz zdecydować się nie mogę...

 

Z istniejących gier:

Mario Galaxy, Paper Mario, Zelda, No More Heroes, Metroid, Bloom Box

Nadchodzące:

Fatal Frame, Tenchu, Mad World, Rune Factory,

 

Patrząc na samą tylko bibliotekę exclusive'ów PS3 wypada blado. Wiadomo że są wspaniałe multiplatformy ale te raczej opłaca się kupwoać na XO, imho. Moim zdaniem kombo Xbox + Wii towrzy kapitalny zestawik.

Edytowane przez Nexus-6
Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Dla mnie i tak głównym problemem Wii jest fakt, że jest na nią za mało gier od osiemnastu lat. Nie chodzi o to, by ciągle grać horrory gore, ale IMO same grzeczne tytuły tworzą otoczkę cukierkowości, co mnie np. odstrasza. Mam Wii, która obecnie leży nieużywana i czeka na lepsze czasy. Chętnie pogram w Fatal Frame, ale jedna taka chora gra to za mało.

Odnośnik do komentarza

No właśnie Fatal Frame. Ile takich typowych survival horrorów jest na X360 i PS3? Ani jeden! To mnie dopiero przeraża. Sam mam ochotę na Wii od dłuższego czasu ale cena za konsolę mnie przerasta. Uwielbiam Nintendo i parę gier musiał bym na Wii zaliczyć: Super Mario Galaxy, Super Paper Mario, Zelda TP, Wario Ware: Smooth Moves, No More Heroes, Resident Evil UC, SSB, Zack & Wicki + VC! Trochę więc tego jest :D

Odnośnik do komentarza

Krótka informacja

Na PS3 w PE więcej niż 9 (lub właśnie tyle) dostało 12 gier, na X360 18, zaś na Wii... 5.

Widzę jednak, że nikogo (no prawie nikogo ;( ) to od Wii nie zraża (w tym i mnie, konsolę kupić muszę, tylko kiedy, hmmm :rolleyes: )

 

EDIT:

Przepraszam - 6 (zapomniałem o Okami)

Edytowane przez Wojnareeq
Odnośnik do komentarza
Krótka informacja

Na PS3 w PE więcej niż 9 (lub właśnie tyle) dostało 12 gier, na X360 18, zaś na Wii... 5.

Widzę jednak, że nikogo (no prawie nikogo ;( ) to od Wii nie zraża (w tym i mnie, konsolę kupić muszę, tylko kiedy, hmmm :rolleyes: )

 

EDIT:

Przepraszam - 6 (zapomniałem o Okami)

 

ostatnie co zrobię, to kiedykolwiek oprę się na opinii/wynikach recenzji z PE...

jeden z powodów to ten, że w PE nie ma nawet recenzji gier, które wyszły na Wii(czasem jest dopisek pod recka, że gra jest również dostępna na Wii), zazwyczaj nawet nie ma o nich wzmianki, jak choćby o genialnym PES2008

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

dobry temat widze...

 

 

chciał bym na wstępie powiedziec ŁOT DA FAK!?!?!! O_O

nie chce tu nikogo obrazic ale jakim cudem wii sie tak sprzedaje ?! O_O chyba tylko i wyłacznie z tego samego powodu dla ktorego pis wygral wybory - ludzie to debile O_O

 

MH3 zmusza mnie do kupna wi co mnie niemiłosiernie w(pipi)ia , i to z kazdą chwilą coraz bardziej,

przez to zmuszanie postanowilem troche pogrzebac i dowiedziec sie czegos o wii, i coraz bardziej sie zalamuje -_____-

ze 3 dobre gry , ktore mnie kompletnie nie interesuja (mario, kart, zelda), reszta to porty albo mini-gry

w dodatku w recenzjach gier w wiekszosc wypadkow sterowanie pilotem ktore mialo byc najwieksza atrakcja jest opsiane tak "lepiej grac na apdzie" albo "sensor ruchu nawet nie jest wykorzystany" O_o wtf?! nawet w grach od nintendo ! O_O

tawet tutaj na forum widac ze tablica wii jest mniej ruchliwa niz ta z grami na komorki albo psx :P

szukalem jakies "top games wii" i ledwo cos znalazlem, nawet nie ma gier zeby bylo 'top 10" ledwo ze 3 dobre gry (ktore jak mowilem nie trafiaja w moje gusta) , w wiekszosc gr sa to 3 sekundowe minigierki albo gry ktore stawiają na wykorzystanie pilota.. tyle że źle go wykorzystują O_o

czemu tyle ludzi to kupuje? O_O

probowalem znalesc jakeis zalety, jakies plusy, cokoaliwek zeby sie przekonac do jego kupna, ale wszystko mnie maksymalnie odrzuca :/

 

jednak MH3 mnie kusi jak cholera i jesli nie zwalą go (sterowanie pilotem..) to bede musial kupic wii.. bedzie to najbardziej wkurzajacy zakup w moim zyciu, to tak jak bym mial kupic se sylikonowe cycki i przyklecic do glowy O_o kompletnie bez sensu :P a jednak kurna....

 

czemuuuuuuuuuuuuuuuuuu?!!?!? gdy wii wychodizlo sam sie ciekawilem, mysalem ze jesli gry beda dobrze wykorzystwyac przenoszenie ruchu pilota to bedzie calkiem ciekawie, ale okazuje sie ze przez ponad rok nie ma zadnej gry ktora wiernie oddaje ruchy pilota, a 90% gier to minigierki ktore powinny byc za darmo do zassania...

teraz wychdozi dodatkowy czujnik ruchu, i pieprza ze on w koncu wprowadzi dokladną detekcje ruchu... TAAAA jasne..

 

starodawny szajs ktory mial byc zajbiscie innowacyjny dziki sterowaniu... ktore w praktycznie kazdej grze jest z(pipi)ane albo w najlepszym wyapdku niedorobione ;/

 

a najgorsze jest to ze ebde musial kupic to (pipi)! :/ w dodatku jest drozsze od Xboxa ;/

 

 

motivator7481805wi52fu4.jpg

 

 

 

 

ps nie chcialem nikogo urazic, ale jestem zbulwersowany , sory :/

 

 

 

EDIT

ten filmik dobrze pokazuje jak fajne jest wii, jak wielki sens ma ...

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...