Skocz do zawartości

Nintendo Wii - najbardziej zmarnowany potencjał obecnej generacji?


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

Nie miałem chyba okazji wypowiadać się na tym forum więc witam wszystkich.

 

"Nintendo Wii - najbardziej zmarnowany potencjał obecnej generacji?" - myślę, że nie wykorzystany (jak na razie).

Jeśli ktoś pamięta jakie gry na początku wychodziły na DS-a i kto DS-a kupował może sobie porównać sytuację.

Dla tych którzy nie pamiętają przypomnę:

-niektóre gry oprawą A/V nie różniły się od tych z GBA - każdy się śmiał, że DS to nie konsola tylko gadżet - prawdziwa konsola to PSP bo grafika taka i gry i możliwości itd.

-wychodziło dużo syfu i minigierek a sprzedaż konsolki rosła (kupowali ją "casuale" bo proste gry)

- do dziś wychodzi szmelc na DS ale nikt o zdrowych zmysłach nie powie, że na DS nie ma w co grać albo, że konsolka do kitu.

 

Teraz proponuję zestawić tą sytuację z Wii. Dzieje się analogicznie. Konsola schodzi na potęgę. Kupują ja w większości "niedzielni gracze" i wychodzi mnóstwo szmelcu (chyba właśnie dla nich). Ale dużo sprzedanych maszynek = możliwość dużego zysku na grach (przykład PS2 gdzie do dziś wychodzą gry, a PS2 technicznie jest dużo słabszy od XBOX(rip) i GCN(rip).)

Moim zdaniem nawet "niedzielny gracz" znudzi się w końcu ubijaniem jajecznicy i albo porzuci tego typu rozrywkę, albo zapragnie czegoś więcej (może gry z dobrą fabułą a może dobrej bijatyki). Wtedy zaczną sprzedawać się "prawdziwe" gry na Wii i wtedy zacznie ich więcej powstawać.

 

Tak więc potencjał nie wykorzystany, ale jeszcze nie zmarnowany.

Edytowane przez narkoman
Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Moim zdaniem nawet "niedzielny gracz" znudzi się w końcu ubijaniem jajecznicy i albo porzuci tego typu rozrywkę, albo zapragnie czegoś więcej (może gry z dobrą fabułą a może dobrej bijatyki). Wtedy zaczną sprzedawać się "prawdziwe" gry na Wii i wtedy zacznie ich więcej powstawać.

 

Nie widzę żadnego racjonalnego powodu, by ubijanie jajecznicy miało być nie prawdziwą grą, a "dobra bijatyka" (ubijanie ludzkiej mordy) byłoby bardziej prawdziwe jako gra.

 

To znaczy - widzę ten powód. Po prostu bijatyki to ciągle to samo od 20 lat (stoi dwóch gości i się tłucze), a jajecznica to coś nowego, więc większość graczy lubi bijatyki, a nienawidzi jajecznicy - bo się przyzwyczaiło do starego układu gier. Nowości zawsze mają to do siebie, że miłośnicy starego się buntują.

 

Mi to akurat wisi. Lubię staromodne gry, na samo słowo "SNES" wzdycham, ale płakać nie będę. Życie idzie do przodu. Dobrze, że się rozwijają gry w różnych kierunkach. Również w takich, które mi osobiście się nie podobają. Niezmiernie mnie ciekawi Little Big Planet i Heavy Rain, ale nie wstydzę się też przyznać, że jestem ciekaw nowego Wii Sports. Gry to ciągle młoda branża, w której jeszcze niejedna rewolucja się zdarzy. Jeśli teraz obserwujemy swoistą "nową falę" (w postaci Wii, DS-a, Guitar Hero), to tylko się cieszyć, że jesteśmy świadkami przemian historycznych.

Odnośnik do komentarza
Nie widzę żadnego racjonalnego powodu, by ubijanie jajecznicy miało być nie prawdziwą grą, a "dobra bijatyka" (ubijanie ludzkiej mordy) byłoby bardziej prawdziwe jako gra.

gdyby w grze o jajecznicy bylo 20 postaci i kazda by potrafiła ubijac jajecznice na 50 sposobow i mogla robic combosy odpowiednia kombinacja klawiszy a jajecznicy tez by bylo 20 rodzjow i roznie by reagowała na ubijanie to rzeczywiscie nie bylo by wielkiej roznicy ;p

Odnośnik do komentarza
szukalem jakies "top games wii" i ledwo cos znalazlem, nawet nie ma gier zeby bylo 'top 10" ledwo ze 3 dobre gry (ktore jak mowilem nie trafiaja w moje gusta) , w wiekszosc gr sa to 3 sekundowe minigierki albo gry ktore stawiają na wykorzystanie pilota.. tyle że źle go wykorzystują O_o

ry mial byc zajbiscie innowacyjny dziki sterowaniu... ktore w praktycznie kazdej grze jest z(pipi)ane albo w najlepszym wyapdku niedorobione ;/

 

 

nie wchodzę w polemikę dlaczego ludzie "to" kupują (moim zdaniem to kwestia gustu/marketingu/tego co Wii oferuje), ale co do gier wartych uwagi, to ign zrobił ciekawe podsumowanie: ign.com

być może niektóre tytuły dodane są tam trochę na wyrost (np.Scarface), a innych brak (RE:UC, Mario Strikers), ale lista daje przynajmniej jakieś pojęcie czym warto się na Wii zainteresować

Edytowane przez dziki_dziku
Odnośnik do komentarza
Gość Albert Wesker

bedzie Fatal Frame 4, Monster Hunter 3, do ogrania mam jeszcze Zack&Wiki, Brawla, No More Heroes

nawet jezeli wii sie pokurzy przez kilka tygodni nic sie nie stanie, jest jeszcze X360 ;] tak wiec zamiast marudzic ciesze sie graniem :)

Odnośnik do komentarza
, ale co do gier wartych uwagi, to ign

 

widocznie nie jestem ich targetem... w najlepszym wypadku patrzac na ta liste mam mysli "pogral bym z 10 minut zeby obczaic sterowanie dla zabawy" i to i tak w wyapdku ze 2-3 gier, reszta mi sie kojazy z zroznych serwisow gdzie dostawały 4-5/10 albo porpostu gralem na ps2

 

niestety dla mnie nic oprocz MH3 nie ma ciekawergo na wii dlatego wkurza mnie ze bede musial kupic takie cos ;/

Odnośnik do komentarza
widocznie nie jestem ich targetem... w najlepszym wypadku patrzac na ta liste mam mysli "pogral bym z 10 minut zeby obczaic sterowanie dla zabawy" i to i tak w wyapdku ze 2-3 gier, reszta mi sie kojazy z zroznych serwisow gdzie dostawały 4-5/10 albo porpostu gralem na ps2

 

niestety dla mnie nic oprocz MH3 nie ma ciekawergo na wii dlatego wkurza mnie ze bede musial kupic takie cos ;/

 

 

nie chcę tutaj wojować, ale to są gry wymienione na tej liście wraz ze średnią ocen z gamerankings i sorry, ale nie widzę tu ocen na poziomie 4-5, tylko 4 z nich to tytuły dostępne również na PS2, w tym PES2008, który de facto stanowi całkowicie inną grę

 

 

Metroid Prime 3: Corruption 89,6%

Super Mario Galaxy 97,3%

The Legend of Zelda: Twilight Princess 94,3%

Okami 90,3%

Zack & Wiki: Quest for Barbaros' Treasure 86,1%

Super Paper Mario 85%

de Blob 83,5%

Wii Fit 80,5%

Super Smash Bros. Brawl 92,9%

Resident Evil 4 91,1%

Wario Land: Shake It! 77,1%

SSX Blur 74,3%

Scarface: The World is Yours 73%

Trauma Center: New Blood 76,8%

Boom Blox 85,3%

Medal of Honor Heroes 2 75,5%

Pro Evolution Soccer 2008 83%

No More Heroes 83,3%

Mario Kart Wii 82,4%

Excite Truck 75,2%

 

 

Odnośnik do komentarza

Yano jest maniakiem Wii, kupi to niezależnie, czy kosztuje 400 zl czy kafla :). Rozumiem go, MH3 będzie pewnie grą na 1000 h.

 

Dla mnie jednak Wii jest śmieszną konsolą. Droga jak diabli, na poziomie poprzedniej generacji a normalnych gier na to jak na lekarstwo. A i tak sprzedaje się najlepiej i psuje naszą branżę. Ktoś powiedział, że to jest jak wirus. Kupisz, pograsz ze 2 miesiące i zobaczy to Twój kolega. On pójdzie kupić i tez sobie pogra 2 miesiące, a w tym czasie Ci się znudzi. On zarazi nastepnego i tak idzie :D.

 

A DS to dla mnie zupełnie inna sytuacja, ta konsola ma naprawdę masę normalnych, podkreślam NORMALNYCH gier. To, że korzystają z TS'a, nie oznacza, że są w jakiś sposób gorsze, tak? Na dodatek, to jest konsola przenośna, która się różni od normalnych i ma z deka inne gry. Ale to nie ten temat.

Odnośnik do komentarza
Yano jest maniakiem Wii,

 

raczej anty maniakiem wii ;p tak jak napsialem na porpzedniej stronie dla mnie ta konsola to porażka ;p

ale neistety jestem maniakiem MH ;p

 

Yano, czy warto płacić 1000 zeta żeby zagrać w jedną grę? To nawet rock band tyle nie kosztuje :/

 

kompletnie nie warto ale juz raz to zrobilem ;p kupilem psp (z grą memorką itp wyszlo okolo 1000zeta) dla monster huntera, przez ponad pol roku gralem tylko w to i bylem w pelni zadowolony, nie zalowalem ani jednej zlotowki :P

dopiero pare tygodni temu zaczalem tez grac w inne gry na psp... ale własnie tu jest roznica , na psp jest conajmniej z 6 gier ktore mnie ciekawią , i dają frajde (część to po(pipi)ki ale wlasnie na psp sa fajne bo mozna popykac wszedzie) gdy tymczasem na wii oprocz MH3 nie ma dla mnie absolutnie nic ciekawego i to mnie w(pipi)ia :P tym bardziej ze chcialem kupic ps3 a obu konsol nie kupie bo mnie nie stac .... .dupa dupa dupa!! ale jesli nie z(pipi)ią MH bede musial kupic :<

Odnośnik do komentarza
Yano jest maniakiem Wii,

 

raczej anty maniakiem wii ;p tak jak napsialem na porpzedniej stronie dla mnie ta konsola to porażka ;p

ale neistety jestem maniakiem MH ;p

 

Yano, czy warto płacić 1000 zeta żeby zagrać w jedną grę? To nawet rock band tyle nie kosztuje :/

 

kompletnie nie warto ale juz raz to zrobilem ;p kupilem psp (z grą memorką itp wyszlo okolo 1000zeta) dla monster huntera, przez ponad pol roku gralem tylko w to i bylem w pelni zadowolony, nie zalowalem ani jednej zlotowki :P

dopiero pare tygodni temu zaczalem tez grac w inne gry na psp... ale własnie tu jest roznica , na psp jest conajmniej z 6 gier ktore mnie ciekawią , i dają frajde (część to po(pipi)ki ale wlasnie na psp sa fajne bo mozna popykac wszedzie) gdy tymczasem na wii oprocz MH3 nie ma dla mnie absolutnie nic ciekawego i to mnie w(pipi)ia :P tym bardziej ze chcialem kupic ps3 a obu konsol nie kupie bo mnie nie stac .... .dupa dupa dupa!! ale jesli nie z(pipi)ią MH bede musial kupic :<

 

Kurde Ty to masz zacięcie .:)

Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...

Hmm, mam wypożyczone Wii od paru tygodni i z ręką na sercu przyznaję, że ta konsola zaoferowała mi to, czego od dawna mi brakowało. Poza sprzętem Nintendo z current genów posiadam XO no i niestety większość gier na konsolę Microsoftu mnie nudzi. Niby fajne, niby grafika na HDTV daje czadu, ale w 9 przypadkach na 10 ciągle dostajemy to samo. Tymczasem Wii za sprawą Zeldy, czy genialnego Mario dostarcza mi masę frajdy. Grając w SMB, czy takie Warioland Shake It czuję tę samą frajdę, co przed laty, gdy dostałem Pegasusa. W chwili obecnej produkcje na Wii stanowią dla mnie esencję dobrej zabawy. Możliwe, że jest to takie początkowe zauroczenie, które minie wraz z ukończeniem kilku flagowych tytułów. Pożyjemy zobaczymy, obecnie jednak wolę z Wario szukać monet niż pomagać Marcusowi w GoW2.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Ja również posiadam Wii i nie żałuje wydanych pieniędzy , świetna Zelda , świetny Super Mario Galaxy ta gra jest dla mnie jedna z najlepszych produkcji , po prostu górna półka , mam jeszcze spokojnie ocean endless i super paper mario ostatnio nabyłem , a jak nie ma w co grać na Wii to szarpie na PS3 :) , ale poleca wii nie jest to czysty next gen z piękna Hd grafą ale tytuły ma inne niż Ps3 cz X360 :) . pozdro

Odnośnik do komentarza

Dla ludzi, ktorzy lubia gry z najlepsza grafika, ktore przechodzi sie w 2 dni i mozna sie pochwalic nowymi PUNKTAMI GIER w sigu, wii faktycznie moze byc casual (pipi). Dopoki wii nie bedzie dostawalo 10 shooterow miesiecznie, bedzie dla 3/4 zmarnowanym potencjalelm.

 

Wii daje to, co innym brakuje. Fajne, unikatowe, INNE gry z ciekawym sterowaniem. Konsola dla casuali? Nie wiem co jest wyznacznikiem casualowatosci (cena? cooking mama? o_x? opinia lysego faceta z epic, ktory zrobil 3 dobre gry i mysli ze grafika to JEST TO :)).

 

zapowiedzi na ps3/xboxa sie w 9/10 pokrywaja, bede chcial pograc w cos ladnego to podepne do tv PCta ;) Swojego xboxa juz sprzedalem, jak dostalem na mikolaja nowego to zwymiotowalem ze szczescia i zapomnialem go zabrac do domu.

 

Najlepsi sa cichociemni, skitrani przed crt albo monitorkiem 19" z xboxem i narzekajacy na grafike na wii ^_^

Odnośnik do komentarza
Dla ludzi, ktorzy lubia gry z najlepsza grafika, ktore przechodzi sie w 2 dni i mozna sie pochwalic nowymi PUNKTAMI GIER w sigu, wii faktycznie moze byc casual (pipi). Dopoki wii nie bedzie dostawalo 10 shooterow miesiecznie, bedzie dla 3/4 zmarnowanym potencjalelm.

 

Wii daje to, co innym brakuje. Fajne, unikatowe, INNE gry z ciekawym sterowaniem. Konsola dla casuali? Nie wiem co jest wyznacznikiem casualowatosci (cena? cooking mama? o_x? opinia lysego faceta z epic, ktory zrobil 3 dobre gry i mysli ze grafika to JEST TO :)).

 

zapowiedzi na ps3/xboxa sie w 9/10 pokrywaja, bede chcial pograc w cos ladnego to podepne do tv PCta ;) Swojego xboxa juz sprzedalem, jak dostalem na mikolaja nowego to zwymiotowalem ze szczescia i zapomnialem go zabrac do domu.

 

Najlepsi sa cichociemni, skitrani przed crt albo monitorkiem 19" z xboxem i narzekajacy na grafike na wii ^_^

 

Dobrze mam rozumieć, ze jeśli gram na monitorze LCD 17' to w Gears of War mam gorszą grafikę niż ty w Super Mario Galaxy na plaźmie 42'?

 

Strzelaniny na tą generację konsol zrobiły się okropnie popularne - dość powiedzieć, że flagowy tytuł Xboxa 360 to Gears of War 1 i 2, za to na PS3 hucznie zapowiadane jest Killzone 2. Niestety jest to niczyja wina, takie są teraz gusta. Nie należy zapominać, że pojawia się masa innych, świetnych gier które starają się korzystać z mocy konsol. PES z fizyką ciągniętych koszulek? GTA ze wspaniałą fizyką targanych ciał? Proszę bardzo. Na Wii tego nie masz.

 

Zgoda, jest na Wii sporo dobrych gier, jednak nie ulega wątpliwości, że jest też dużo popierdółek. No bo jak nazwać choćby Wii Fit...? Nikt nie każe nam na szczęście w to grać.

Odnośnik do komentarza
Swojego xboxa juz sprzedalem, jak dostalem na mikolaja nowego to zwymiotowalem ze szczescia i zapomnialem go zabrac do domu.

 

Ta fajnie, ale takie teksty zachowaj dla kumpli z podwórka ;)

 

Najlepsi sa cichociemni, skitrani przed crt albo monitorkiem 19" z xboxem i narzekajacy na grafike na wii

 

No prawda, Wii możesz sobie podłączyć nawet pod 50" a i tak będziesz miał rzygi z gafy :lol:

 

 

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...