Skocz do zawartości

Nintendo Wii - najbardziej zmarnowany potencjał obecnej generacji?


raven_raven

Rekomendowane odpowiedzi

Nintendo Wii jest super, ale do czasu. :D

 

Fajnie sie gra w Wii Sports i Wii Play, troche mozna pograc, w multiplayer i samemu tez, ale ile mozna w to grac. Przyznam, ze Zelda i Super Mario Galaxy sa rewelacyjne, ale co dalej, prawda jest taka, ze prawdziwych gier tego typu na Wii jest bardzo malo. Fajna konsola, niezwykle popularna wlasnie ze wzgledu na proste gry, niestety na Wii wychodzi cala masa crapow, wiadomo, ze potrzebne sa prawdziwe hity, a nie tylko mini gierki. :)

 

 

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 123
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

jak dla mnie to faktu nie zmienia (nie jesteś wyznacznikiem umiejętności graczy, grałem w to razem z tobą i co? odechciało mi się z uwagi na sterowanie właśnie), sterowanie najczęściej jest mało precyzyjne a bywa że dodawane na siłę (Red Steel - nie wiem kto to wymyślił ale należy mu się glan w ryja)

ile uczyłeś się tego sterowania? 2 dni? szacunek za upór, a dla developera banan bo tak być nie powinno - 2 dni nauki jazdy autkiem po torze

 

nie wiem czy Wii to zmarnowany potencjał, nie wiem też do jakiej konkretnej grupy jest ta konsola adresowana - osobiście nie mam ochoty grać w nic innego jak wii sports, i to w ekipie

i to nie dłużej jak godzinę, bo mi się po prostu nudzi machania przeszczepami (w tenisie czy kręglach sterowanie jest ok ale boks to już porażka na całej linii)

Odnośnik do komentarza

Zależy czego oczekujecie. Nie stawia się Wii obok klocka i trumny bo to inna liga.

I mając gry Wii mnie nie nudziło. Fakt, że najlepiej nastawić się na Party Game.

I nie piszcie że nie ma prawdziwych gier, bo dla jednego prawdziwą grą jest Avatar na x360 a dla innego Uno. si?

Nie prawdziwe, ale za to fajne gry: No more heroes, Zelda, Metroid, Super Mario Galaxy, Okami, World of Goo, Super Smash Bros. Brawl, RE4...

Wszystko zależy od tego, czego oczekujesz.

 

goggy - zdefiniuj sobie słowo gadżet, a wyjdzie ci PSP a nie Wii

Edytowane przez Kroolik
Odnośnik do komentarza
To od teraz będziemy dzielili gry na prawdziwe i nieprawdziwe :potter: ? Jak wygląda nieprawdziwa gra?

Wg. niektórych wszystkie na Wii :twisted:

 

Tak jak pisałem wcześniej. Jeden na widok Zeldy popuszcza mocz, inny jak np. Diabeu zlewa dany tytuł.

Kwestia gustu, a o tym podobno się nie dyskutuje. A gra to gra, dla jednego megakozak, drugi za darmo by nie chciał.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

A nie uważasz, że to jest właśnie ich recepta na sukces?

Ogromny wybór (laik, nieznający się na grach, a posiadający Wii będzie zadowolony), a wśród nich perełki dla "prawdziwych" graczy.

Szkoda tylko, że jakość nie przekłada się na cenę. Takie Cooking Mama katowałem 2 dni i raczej już do tego tytułu nie wrócę, a cena zatrważająca.

Jakby CM kosztowała powiedzmy 50zł (folia) to wielkie N odniosło by chyba jeszcze większy sukces.

Choć zapewne oni mają to gdzieś i tak zarabiają.

Odnośnik do komentarza

W sumie tak sobie pomyślałem, że chętnie bym pośmigał w Wii Sports, ale przede wszystkim w Zeldę, Mario, Metroida, Okami. Nawet Dead Rising będzie, czaicie to xD?

 

Konsolka nie wydaje się taka zła, nie można tylko spodziewać się, że dostaniesz coś co pobije Xboxa 360/PlayStation 3 i ich możliwości (multimedialne i sprzętowe). A gry, że to ma, nie ulega najmniejszej wątpliwości. To jest jak z DS'em. Ignorant powie, że nie ma na to gier i są same japońskie popierdóły. Zaś prawdziwy gracz usiądzie i doceni masę dobrych serii i gier z innowacyjnym sterowaniem. Grafika to nie wszystko, czasami o wiele więcej miodu wyciąga się z gier z mniejszą liczbą poligonów.

Odnośnik do komentarza
Gość GaScAn

Obejrzałem trailer Mad World i wypowiem się pierwszy raz w temacie o Wii.

Tak więc: jeszcze dwie takie gry jak No More Heros i Mad World i kupuję Wii.

Czy zmarnowany potencjał? Nie wiem, nie istotne chyba dopóki konsola dostarcza swoim właścicielom rozrywki.

Odnośnik do komentarza

siedze w tym tym temacie/na tej stronie juz chyba 5min i nie wiem co napisac, bo wlasciwie wszystko co chcialem wiedziec juz sie dowiedzialem [wlasnie z tej jednej strony XD]

 

ok, przyjmijmy, ze jestem ignorantem i nie jestem prawdziwym graczem...

czyli wychodzi na to, ze warte uwagi gry na wii to tylko wii play/sport + gry w ktore gralem na PS2/NGC? a konsola kosztuje tyle ile x360...

 

szczerze to nie sledze tego co sie dzieje z wii, ale od premiery konsoli mam na nia ochote... raczej tylko dzieki jej designowi i otoczce jaka tworza gracze wraz z liczbami przedstawiajacymi ilosc sprzedanych konsol, gier... [szkoda, ze te gry, to caly czas te same tytuły]

 

no nic... mam nadziej, ze kumpel kupi sobie kiedys to ustrojstwo i dane mi bedzie zagrac w te kilka interesujacych mnie gier.

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
ok, przyjmijmy, ze jestem ignorantem i nie jestem prawdziwym graczem...

czyli wychodzi na to, ze warte uwagi gry na wii to tylko wii play/sport + gry w ktore gralem na PS2/NGC? a konsola kosztuje tyle ile x360...

Koszt konsoli jest niestety wysoki, ale na to nic się nie poradzi. Z tym, że suma nie jest jeszcze taka katastroficzna, da się to przeżyć.

 

Jeśli przyjmiemy, że nie jesteś prawdziwym graczem, to pomyliłeś fora. Tutaj ludzie się zachwycają prawdziwymi grami a nie duperelami w stylu Wii Sports. :P Ja pare razy to odpaliłem z ciekawości i sądzę, że tak już tego nie włączę. Mnie interesują prawdziwe gry. :)

 

Nie do końca rozumiem stwierdzenie "gry na wii to [...] + gry w ktore gralem na PS2/NGC". Czyli co - konwersje czy kontynuacje? Bo jeśli chodzi o konwersje, to co mamy? Okami, Bully, RE4 i chyba tyle. Jeśli chodzi o kontynuacje serii, to na wszystkich platformach takowe się znajdzie. Że wychodzi kolejna Zelda, Metroid czy Mario to tak źle? Cóż, póki tylko nie powielają ciągle tych samych schematów to ja jestem za takimi kontynuacjami! A oprócz tego znajdą się ciekawe i zupełnie NOWE gry - ja w swojej kolekcji mam 2 takie kozackie i niesamowicie grywalne: No More Heroes i Zack & Wiki. Niedawno wyszło jeszcze Deadly Creatures, które trafiło na moją listę planów zakupowych a i niedługo zostanie wydany MadWorld - pewny hicior! :twisted: Są więc gry świeże, dające nowe doznania, dla których to warto kupić Wii. 8)

Odnośnik do komentarza
Ile powstalo shooterow na Wii? Tylko jakis dobrych bo FC raczej do tej grupy sie nie zalicza. DS tez mial swietne sterowanie do tego gatunku lecz gier wyszlo moze z max. 5...

Cóż, mnie właśnie dziwi że pomimo tak dobrego sterowania, FPS-ów praktycznie brak. No bo w sumie Metroid to przygodówka, co na Wii dobrego mamy? No podobno Call of Duty: World at War jest dobre i... to by było na tyle. xD Śmiech na sali. Jestem ciekaw The Conduit, bo gra wygląda dziwnie, ale zbiera dużo pochlebnych opinii.

Odnośnik do komentarza
Nie do końca rozumiem stwierdzenie "gry na wii to [...] + gry w ktore gralem na PS2/NGC". Czyli co - konwersje czy kontynuacje? Bo jeśli chodzi o konwersje, to co mamy? Okami, Bully, RE4 i chyba tyle. Jeśli chodzi o kontynuacje serii, to na wszystkich platformach takowe się znajdzie. Że wychodzi kolejna Zelda, Metroid czy Mario to tak źle? Cóż, póki tylko nie powielają ciągle tych samych schematów to ja jestem za takimi kontynuacjami! A oprócz tego znajdą się ciekawe i zupełnie NOWE gry - ja w swojej kolekcji mam 2 takie kozackie i niesamowicie grywalne: No More Heroes i Zack & Wiki. Niedawno wyszło jeszcze Deadly Creatures, które trafiło na moją listę planów zakupowych a i niedługo zostanie wydany MadWorld - pewny hicior! :twisted: Są więc gry świeże, dające nowe doznania, dla których to warto kupić Wii. 8)

w zelde [Twilight Princess] gralem na NGC, Mario kart... duzo nowego w stosunku do NGC raczej nie ma; metroidy w sumie fajne, ale mam wrazenie, ze seria sie zatrzymala. z tych takich, moim zdaniem wartych sprawdzenia, kontynuacji to chyba tylko marian zostal.

z reszty gier ktore wymieniles tylko no more heroes przykul by mnie do konsoli. Mad World to dla mnie nieporozumienie.

 

imo kupowanie konsoli dla gier, ktore moglbym policzyc na prawej rece mendrka, mija sie z celem.

 

btw. ja mialem nadzieje, ze z wii powstanie taki duchowy nastepca dreamcasta... a mamy tutaj taka milusia, casualową konsolke na niedzielne granie z rodzinką.

 

 

Odnośnik do komentarza
hmm, ja mam ok 40 gier na Wii, i jakos niepotrafie ich wyliczyc na prawej ręce.

Każdy mówi za siebie. Nie zmusisz nikogo, żeby mu się podobało De Blob czy Fire Emblem.

 

Podobnie jest z PSP - dla niektórych to konsola z max. dwoma ciekawymi grami, dla innych studnia growych rozkoszy. No cóż. Komu co pasuje.

Odnośnik do komentarza

40 hiciorów to może lekka przesada, ale jest trochę zaje,bistych gierek. Moim zdaniem sytuacja ma się znacznie lepiej niż z GC, a to przecież nie koniec dziejów Wii. Jednak jeśli ktoś jest sceptycznie nastawiony do konsoli i murem stoi za swoją opinią, to i tak żadne argumenty nie przemówią do takiej osoby. No i to tyle.

Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...

Przyrzekłem sobie, że zakupię Wii, jeżeli wyjdzie/wyszło na nią 10 interesujących mnie tytułów oraz cena spadnie do przynajmniej 200€ za nówkę.

 

Póki co, wyszło/wyjdzie już 9 interesujących mnie tytułów:

 

RE 4 Wii Edition, RE: UC, Star Wars: Lightsaber Duels, Dead Rising, Star Wars: Force Unleashed (inna wersja, niż na PS3), RE: The Darkside Chronicles, RE: Zero, Cursed Mountain i Metroid Prime 3: Corruption.

 

Interesują mnie wyłącznie gry ekskluzywne, bądź zawierające inny kontent od wersji na innych platformach.

 

Niech Nintendo zapowie jeszcze jeden ciekawy tytuł (może być nawet jeszcze jakiś nowy Resident) jak np. jakieś GTA albo kolejną grę Star Wars, obniżą cenę, a mają mnie w swoich sidłach.

 

Gry "hardcorowe" są/będą na Wii. Trzeba tylko szukać i myśleć.

 

Czy uważam Wii za niewykorzystany potencjał? Tak. Więcej RPG, horrorów, a przede wszystkim, grafika na poziomie ciut niższym od X360 załatwiła by całą sprawę. Ale nie ma co, Wii to dobra konsola i rozumiem w pełni jej sukces.

 

Po tym, jak mnie zawodzi większość gier nowej generacji, a prawie wszystkie na PS3, uważam, że przyczyna musi leżeć w grywalności, a nie grafice.

Odnośnik do komentarza
grafika na poziomie ciut niższym od X360

co? przeciez wii ma moc ciut wyzsza niz GC, ale czesc mocy zjada an obliczanie zabawy pilotem wiec wychodzi na to samo :P nie ma szans zeby grafika w jakikolwiek sposob zblizyla sie do x360

 

ALE za to mogła by byc chociaz tak dobra jak na starego Xa albo GC, a tymczasem wiekszosc gier ma grafike jak psx tyle ze mniej rozpixelowaną ;p (troche przesadzam ale bardzo czesto uproszczenia są zbyt chamskie), a przeciez mozna zrobic piekna gre jak RE4 (chociaz to port..) , czy monster hunter3, ale tworcy jadą jak najmniejszym kosztem ;p

 

dla mnie grafa nie jest najwazniejsza, ostatnio na psp katuje pelno gierek z psxa i nie przeszkadza mi grafika, ale przeszkadza mi jak tworcy mysla "(pipi)e grafe, wydam (pipi) bo i tak sie sprzeda" ;p

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...