Skocz do zawartości

Jak jeździsz?


Gość Grzehoo

Rekomendowane odpowiedzi

A co, jak hamulcem hamujesz to więcej spalasz? ;>

wrzucam kierunkowskazy (nawet na rondach :] )

 

Co jak co, ale nie włączenie kierunku na rondzie tak mnie wk.urwia - jedzie taki debil, nie włącza kierunku i nagle (pipi) skręca - ja musze zanim hamować co by w du.pe się nie wkleić... A jak jeszcze to jest jakiś TIR? Ehhh, jak ja sobie przypomne ile razy darłem mordę na takich kretynów to masakra - fakt, że nikt tego nie słyszy nie ma tu nic do rzeczy. :D

Odnośnik do komentarza
  • Odpowiedzi 54
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

Top użytkownicy w tym temacie

Za brak kierunkowskazów powinno się jaja urywać. Jestem w stanie wybaczyć wiele zachowań na drodze, ale nie nie używania kierunków. Raz, że zajbiście potrafi to upłynnić ruch (a nie nagle walę butem w hamulec, bo okazało się że typ przede mną jednak sobie skręci). Dwa, że bardzo zwiększa bezpieczeństwo,bo wszystko robi się klarowne, wiadomo czego się spodziewać po innych. No ale niestety pełno palantów jeździ sobie na fristajlu, często jeszcze olewając znaki poziome. No bez wyobraźni kompletnie.

Odnośnik do komentarza
ale w samochodzie hamowanie silnikiem równa się zerowemu poborowi benzyny, co zostało już kilkakrotnie udowodnione.

 

 

To dotyczy tylko silnikow na wtrysku, gaznikowce przy hamowaniu silnikiem pobieraja paliwo.

O. A tego nie wiedziałem :]

 

A co, jak hamulcem hamujesz to więcej spalasz? ;>

Znaczy chodzi o to, że wiele osób przed dojazdem do skrzyżowania, czy podczas jazdy z górki za sznurem samochodów najpierw wrzuca na luz i hamuje samymi hamulcami. Najbardziej skuteczne, oszczędne i bezpieczne(!) jest właśnie hamowanie silnikiem.

Odnośnik do komentarza
skrzyzowanie rownorzedne a ja skrecalem w prawo. no to dojezdzajac bylem przygotowany ze moge hamowac. zrobilem na luz, myslalem ze nikogo nie ma i zaczalem skrecac i wtedy spostrzeglem ze ktos jedzie, chcialem dodac gazu i ch.uj

Jak można skręcać na luzie? XD

 

Generalnie jazda na sprzęgle, to jak jazda na luzie - nie ma nic wspólnego z hamowaniem silnikiem.

 

Hamowanie silnikiem, tak jak Yacek napisał, zrzucanie co jeden/dwa biegi. Wiadomo, że później, jak już dojeżdżamy, to wrzucamy na luz, jak już zaczyna szarpać na dwójce.

 

@Ylszmic - możesz się spodziewać oszczędności ok. 0,5 l do 1l/100. Ja jeżdżę dość oszczędnie i moje "jajko" pali aktualnie nieco ponad 7. Jazda 80% miasto, 20% trasa.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...