Skocz do zawartości

Tuning


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

  • Odpowiedzi 71
  • Dodano
  • Ostatniej odpowiedzi

Top użytkownicy w tym temacie

  • 3 miesiące temu...

Tuning ale z prawdziwego zdarzenia, czyli zrobiony tylko i wyłącznie przez profesjonalną firmę tunerską (np. w Mercedesach AMG, Oplach AC Schnitzer) albo seryjny bodykit w Hondzie Civic Type-R. To rozumiem ponieważ tutaj jest smak. Tuning w stylu Need For Speed (np. różowy, żółty, zielony lakier, ogromniasty spojler), czy też wiecznie popularny wiejski tuning, z jakimiś ręcznym malowaniem elementów auta w środku jak i na zewnątrz odpada. Buczące wydechy też są według mnie chu.jowe. Obniżone zawieszenie nie jest debilne, ale jest świadomym ryzykiem... Podobnie jak w temacie ze sprzętem grającym, takie przypadki w moim mniemaniu zakrawają o patologię. Co prawda na tylnej szybie w "zdjęciach naszych aut" można zaobserwować nalepkę "Pioneer", która była tam już cały czas jak nabyłem auto, ale tego nazwać tuningiem nie można. Generalnie nie jestem zwolennikiem ingerowania. Jeszcze na fajne koła mogę się zgodzić, bo dodają uroku (szkoda, że na nasze dziurawe drogi felgi aluminiowe nie najlepiej się nadają, trzeba bardzo uważać, w poprzednim wozidle "ząbek" alusa załatwiłem, był spawany ;p).

Edytowane przez sir_ryszard
Odnośnik do komentarza

od kiedy pracuje to troszke na samochod wydalem. kupilem nowe... no te wskazniki xD z obrotomierzem bo wczesniej nie mialem. oprocz tego wymienilem sobie antene bo moja dzialala do du.py. potem zamontowalem sobie elektryczne szyby bo krecac tymi rolkami czulem sie jak debil.

 

chcialem kupic sobie jakies pokrowce bo mam brudny mocno jeden fotel. nie idzie tego nawet zmyc xD no, ale wszedzie sa albo takie stylizowane na skore, ktore wygladaja ch.ujowo albo jakies ze smokami. szukalem czegos w miare normalnego ale klops.

 

no i zrobilem sobie ogumienie na nadkolach bo rudy mi sie tam zadomowil (ponoc w kazdej hondzie tam jest predzej czy pozniej). zrobilem przeglad, wymienilem chlodnice i klocki hamulcowe. potem ja umylem (dwa dni pozniej byl zaje.bisty deszcz i tera wyglada jakbym od 5 lat nie myl).

 

nie mam pomyslu co dalej to nie bede robil nic na sile. chcialbym czarne felgi, ale to juz spory wydatek, na razie mi zal kasy.

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...

Kupilem kabel aby podpiac auto pod vaga. Wyszlo fajnie bo nie bylo bledow w sterowniku i na tym mi zalezalo.

 

Teraz rozkminiam jak poprawnie ustawic zaplon aby bylo lepiej i nie skakal na obrotach.

 

 

Tuning: http://www.allegro.pl/show_item.php?item=524041131

 

Rozkminka #2: Kupic bajerancki termometr, nie ten co wyzej tylko z innej aukcji bo ma wiecej rzeczy zaprogramowanych, i sam ten wyswietlacz wkomponowac w puste zaslepki pod regulacja nawiewow. Obmyslam misterny plan tylko, troche duzo za to wolaja :/

Odnośnik do komentarza
  • 4 miesiące temu...
Kupilem kabel aby podpiac auto pod vaga. Wyszlo fajnie bo nie bylo bledow w sterowniku i na tym mi zalezalo.

 

Teraz rozkminiam jak poprawnie ustawic zaplon aby bylo lepiej i nie skakal na obrotach.

Przeczysc sobie przepustnice i przeplywke, zrob adaptacje, po 1000km wszystkko wroci do normy a obroty przestana skakac.

 

Ktos sie pytal o chips'a w TDi.

 

Generalnie chiptuning jest w stanie podniesc moc maksymalnie o 20%. Oczywiscie mozesz podniesc i o 100, 200 albo 1000, ale po odpaleniu auta wydasz kase na nowy silniczek. Zdrowy przedzial przyrostu mocy to wlasnie 20% bez obciazania seryjnych podzespolow silnika. Spalanie? Na poczatku wzrosnie (wieksza moc = ciezszy but), pozniej moze zmalec nawet o 5-10%.

 

Wiem z wlasnego doswiadczenia ;)

Odnośnik do komentarza

ja sie w wew. tuning nie mam co pakowac, wiec pomalu obmyslam co mozna by dolozyc na zewnatrz;] Napewno lotka na tylnia szybe i pomalowanie plastikowych dokladek pod kolor nadwozia [bedzie wygladal na nizszy], chyba jeszcze tylnie lampy poliftowe i przyciemnienie szyb i tyle.

 

Chcialoby sie felgi [MOMO Strike w 17' <3], ale obawiam sie, ze nie nazbieram tyle kasy, lajf is lajf

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...