Skocz do zawartości

FIFA 09


Rekomendowane odpowiedzi

Wolne tempo było do bani, mozolne, w dodatku podania irytowały. Teraz przynajmniej zawodnicy są proporcjonalni do boiska - dla mnie bomba. Zaś testować demo i wydawać werdykt? bez przesady i tak ważny będzie dla mnie online, żadna liga mistrzów w PES mnie nie podnieci i kopara nie opadnie.

Odnośnik do komentarza

Pogralem...i jestem rozczarowany...w sumie to samo co w Fifie 08 tylko szybciej i bardziej arcadowo...strzaly dalej nie maja mocy...pilkarze dalej wygladaja jak karykatury swoich rzeczywistych odpowiednikow...

 

Co kto lubi dla mnie zwiekszenie tempa rozgrywki pogorszylo sprawe...a nie poprawienie kwesti balonowych strzalow juz wogole jest dla mnie niedopuszczalne...zobaczymy co pokaze PES...ale zyskal spory atut w postaci ligi mistrzów...

Odnośnik do komentarza
Pogralem...i jestem rozczarowany...w sumie to samo co w Fifie 08 tylko szybciej i bardziej arcadowo...strzaly dalej nie maja mocy...pilkarze dalej wygladaja jak karykatury swoich rzeczywistych odpowiednikow...

 

Co kto lubi dla mnie zwiekszenie tempa rozgrywki pogorszylo sprawe...a nie poprawienie kwesti balonowych strzalow juz wogole jest dla mnie niedopuszczalne...zobaczymy co pokaze PES...ale zyskal spory atut w postaci ligi mistrzów...

Nie żartuj sobie :mellow: Spójrz na takiego Drogbę,Casillasa czy Carvalho,wyglądają jak żywi ;)

Edytowane przez MYSZa7
Odnośnik do komentarza

Trzeba byc hipokryta, by pisac ze grafika w nowej FIFIE jest slaba. Ludzie, jezeli dla was wyglad zawodnikow, czy ogolna oprawa graficzna wyglada tak sobie, to nie wiem jak mozecie grac w tak prostacko wygladajace pilkarzyki Konami od tylu lat...

Az szkoda, ze FIFA dopiero w pazdzierniku, juz chcialbym kupic pelna wersje z Polskim komentarzem !

 

Co do karnych poruszanych wczesniej - udalo mi sie strzelic pare bramek w rog, ktory rzucal sie bramkarz i pare takich puscilem,ale fakt - wystarczy jeden kroczek w dobra strone jak wyczujesz i czesto mozna gola wyjac.

Odnośnik do komentarza
Trzeba byc hipokryta, by pisac ze grafika w nowej FIFIE jest slaba. Ludzie, jezeli dla was wyglad zawodnikow, czy ogolna oprawa graficzna wyglada tak sobie, to nie wiem jak mozecie grac w tak prostacko wygladajace pilkarzyki Konami od tylu lat...

Az szkoda, ze FIFA dopiero w pazdzierniku, juz chcialbym kupic pelna wersje z Polskim komentarzem !

 

Daleko mi do fanboystwa, przyznaję że FIFA wygląda w czasie gry świetnie, ale... No właśnie - animacja z daleka jest OK, ale na każdej powtórce wygląda to wręcz komicznie. Animacja jest rwana, zawodnicy jakoś śmiesznie podskakują i tu już nie czuć, że ogląda się futbol. Co do wyglądu to panuje jakieś dziwne przekonanie, że w PESie jest jak za czasów PS2. Może i nie zmienił się silnik, ale proszę was - zawodnicy w FIFA? Weźmy taki Milan - podobni do swoich odpowiedników są Kaka, Ronaldinho, Pirlo i Jankulovski, a reszta?? Toż to jakieś jaja :/ I nie chodzi tylko o twarze, ale również stroje i ogólne wrażenie - piłkarzom wyraźnie brakuje proporcji. Naprawdę staram się być obiektywny, w FIFIE mnóstwo rzeczy jest na plus (kolizje & przewracający się piłkarze to mistrzostwo) ale po prostu nie można mówić, że postacie są lepiej wykonane w grze EA... Co do samej rozgrywki - pograłem w demo kilka godzin i dalej nie czuję, że gram w piłkę nożną tak bardzo jak w PESie. Może to kwestia przyzwyczajenia, choć z drugiej strony bardzo chciałbym zobaczyć piłkę Konami właśnie z takim tempem jaki prezentuje FIFA (teraz PES jest za szybki i zbyt arcade'owy). Wtedy nie miałbym ani cienia wątpliwości, która gra jest lepsza.

Pozdro

Odnośnik do komentarza

pograłem jakieś 20 meczy w demo i śpieszę z moimi spostrzeżeniami.Demo Fify 09 to najlepsza piłka nożna dostępna na konsole next-gen(zobaczymy co pokaże PES2009).Co niestety nie oznacza,że jest jakaś mega rewelacyjna i mamy do czynienia z najlepszą symulacją piłki nożnej ever.

 

Po pierwsze by czerpać większą przyjemność z gameplayu dema trzeba wejść w opcje i ustawić tryb ręczy(lub tylko lekko wspomagany) dla strzałów ,podań na wysunięcie oraz dośrodkowań.Na defaultowym ustawieniu ,w którym są one wspomagane w pełni przez konsolę ma się wrażenie,że piłkarze na boisku często robią co chcą(podajemy prosto na padzie a piłka leci w grze do zawodnika z tytu itp).Po tej zmianie gra się świetnie-ładnie można wypuszczać w uliczkę ,a siła strzału i odchylenie analoga ma kolosalne znaczenie przy strzałach.

 

Animacja piłkarzy i kolizje w tej grze to zupełnie nowa jakość w grach sportowych.

 

Co mi się nie podoba(plusów nie piszę bo jest ich bardzo dużo)

 

-AI-worldclass a komputer dalej robi głupie błędy i nie potrafi konstruować skłądnych akcji-kiedy ja się doczekam piłki nożnej z świetnie grającym IA?!

-czasem piłkarze stoją na sekundę zanim zaczną biec co w konsekwencji prowadzi do zepsucia akcji

-przełączanie piłkarzy z automatu jest do dupy-trzeba się bawić prawą gałką

-animacja w grze jest super płynna ale już przerywniki i replaye ewidentnie nie chodzą w 60fps

-bramkarze parę razy zachowali się irracjonalnie

-rzuty karne są zwalone-łatwo się je broni

 

 

ps.demo na PL Store jest po polsku

Edytowane przez Ficuś
Odnośnik do komentarza

ojej... na ps3 znowu sie gra przycina xD hehe lol

 

mam pytanie do kogos kto tak jak ja sciagal demko na x360 i chce je wypalic na cd bo juz 4 plyty zmarnowalem ;/ jak to wypalic?

mam strukture folderow:

|-FIFA.09.DEMO-X360

|--4541885C

|---00080000

|----64FD9CE1E62B1E892FE5AF479DAB5617CF13FB9645 - plik demka ponad 700mb

 

wypalalem juz tak CD:\4541885C080000\64FD9CE1E62B1E892FE5AF479DAB5617CF13FB9645 - nie dziala

 

CD:080000\64FD9CE1E62B1E892FE5AF479DAB5617CF13FB9645 nie dziala xD

 

pamietam ze przy demku dmc4 byl folder \content wiec probowalem wypalic :

CD:\content\4541885C080000\64FD9CE1E62B1E892FE5AF479DAB5617CF13FB9645 nie dziala

CD:\content080000\64FD9CE1E62B1E892FE5AF479DAB5617CF13FB9645 nie dziala :/

 

juz mnie coraz wiekszy nerw bierze, a pogralbym ;)

 

Odnośnik do komentarza

Zagrywam się od wczoraj. Jestem zachwycony. Animacja jest prze wspaniała. Co prawda replay'e kuleją, ale na pewno to wina wersji demo. Świetnie mi się gra. Fajnie, że rozgrywka jest szybsza. Gra niesamowicie wciąga. Nie wiem o co chodzi z tymi strzałami, dla mnie są OK. Jeśli pro evo wróci do formy to będę w niebie bo na rynku będą 2 świetne gry piłkarskie

pozdro

Odnośnik do komentarza

Piszą ludzie, że gra jest za "szybka" :lol: Słucham? Dla mnie jest za wolna ;] Mam nadzieję, że będzie jakis suwak, bo by podkręcić trochę speeda w tej grze, bo zbyt anemicznie piłkarzyki biegają ;)

 

 

 

Tylko ja zauważyłem że taki "suwak" jest ?:) , w ustawieniach meczu , przed meczem. Są 3 prędkości szybkości gry, wolno, normalnie, szybko :)

Odnośnik do komentarza

Ściągnąłem, zagrałem i jestem zachwycony! Na początek zabiła mnie grafika. Wiedziałem co poprawili ale nie spodziewałem się że da to aż taki efekt. Mniejszy aliasing, porządni kibice, "efekt trawy", poprawione facjaty, lepsze oświetlenie, płynniejsza animacja. Gra wygląda świetnie. Nowa technika animacji (fizyka liczona jest dynamicznie i to widać!) PES'a zostawia daleko w tyle. Sama rozgrywka też jest lepsza (przez animację między innymi), wbrew temu co mówią niektórzy siłę strzału czuć i to bardzo. Do tego nareszcie można robić własne taktyki, czego mi najbardziej w FIFIE brakowało. Jeszcze do tego będą Szpakowski i Szaranowicz i jestem w niebie ;) Nie wiem co Konami musiałoby zrobić żeby pokonać w tym roku EA. Moim zdaniem nie ma takiej możliwości. Konami musi od początku napisać engine na next geny tak jak EA bo inaczej cały czas będzie w tyle... juz nie wspominając o licencji.

Odnośnik do komentarza

Kurcze - tak mi sie wlasnie zdawalo, ze gdzies jest ustawienie szybkosci ;)

Ja jestem zachwycony. FIFA co roku idzie do przodu - FIFA 08 juz byla spoko, sezonowe EURO o dziwo jeszcze lepsze, zas wersja 09 totalnie mnie zmasakrowala. Teraz czekam na demo Konami, tylko zeby sie przekonac o tym, co widze na podstawie filmow. Niestety - nawet jakby kupili 100 doatkowych licencji, to sa do tylu i to widac od pierwszych filmow...

Co do strzalow - jak dla mnie tez sa w jak najlepszym porzadku. Jedynie sedzia czasami irytuje, z puszczaniem przywilejow.

Edytowane przez easye
Odnośnik do komentarza

kurcze wypisując wady zapomniałem o najważniejszej,która irytuje mnie od pierwszego meczu....tak jak pisze easye chodzi o przywileje korzyści.Nie rozumiem jak one funkcjonują-w rogu pokazuje się ikonka przywileju korzyści,dalej mam piłkę,wychodzę na dobrą sytuację,a sędzia po chwili i tak gwiżdze i grę rozpoczynam od miejsca,w którym byłem faulowany....

Odnośnik do komentarza

a jeżeli chodzi o ustawienie szybkości, to nie jest to czasem, patent na taktykę zespołu, a nie szybkość gry ??

 

zassałem demko na ps3. Powiem, że właśnie mniejwięcej tego, oczekiwałem po next genowych grach piłkarskich:

 

+ piękna grafika

+ świetna animacja ( gra w powietrzu, wślizgi, zwody, reakcja zawodników na wydarzenia boiskowe )

+ gameplay ( dużo lepszy i świeższy niż PES 2008 i nie gorszy niż PES'y z poprzedniej generacji konsol )

+ oprawa audio wizualna meczu ( tablica z wynikiem, wygląd kibiców, wygląd stadionów, odgłosy wszelakie )

 

Ale są i wady:

- powtórki, to ta sama pomyłka co w fifach poprzednich

- narazie nie podobają mi się dośrodkowania, jak wyczaje jak dobrze dogrywać piłkę to pewnie będzie to plus

- kibice, mimo, że wyglądają i drą się świetnie, to niestety nie reagują na wydarzenia boiskowe. Ja tu sobie strzelam karnego a oni siedzą i nawet nie pierdną, a słychać że są cali mokrzy z ekstazy

- przezroczysty sędzia liniowy.

 

 

Jeżeli do tego dochodzi mega-licencja, niezłe tryby rozgrywki, wkońcu jakaś taktyka do zabawy, polska wersja, to niemam wątpliwości którą piłkę wybrać. PES, będzie znów podobny do jednej z poprzednich części, a nie tego oczekiwałem po PES na PS3, ja tu oczekuje gry napisanej od nowa wyglądającej i dającej na nowo przyjemność z gry, a nie odgrzewane schematy, które znam już na pamięć i co roku, trzeba tylko kosmetycznie się do nowego PES'a dostosować.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...