Skocz do zawartości

Forza Motorsport 3


Gość Albert Wesker

Rekomendowane odpowiedzi

Masakra, tak dobrze nie bawiłem się od czasu wyścigów w GTA IV :). Kocham model jazdy - np. kiedy trafi się z rozpoczęciem hamowania na nierówność, lecisz na barierki jak po lodzie - a jazda na krawędzi jeszcze nigdy nie sprawiała mi tyle frajdy, no może poza wspomnianym wcześniej GTA IV ;).

 

Dzisiaj rano wykręciłem Porsche 1:00.044 i jestem najwyżej sklasyfikowanym graczem z automatem, a gdybym złożył całe okrążenie to spokojnie zrobiłbym 59.5 i awansował do czołowej setki. Aż boję się pomyśleć co by się działo na kierownicy i ręcznej skrzyni, olo ^_^.

Odnośnik do komentarza
Gość donsterydo

Właśnie odpaliłem sobie demo z płyty i powiem jedno, trzeba mieć narąbane we łbie, żeby wciskać ludziom, że gra wygląda jak na tych screenach :D

 

Dobrze, że są te ułatwienia bo metra bym nie ujechał :P Ten automatyczny hamulec więcej przeszkadza niż pomaga, heh. Dobra jest ta linia co pokazuje optymalny tor jazdy z przyhamowaniami. Jechałem z ABS i kontrolą trakcji, jakoś dojechałem 5 ze średnią trudnością przeciwników, więc chyba nie jest tak tragicznie :rolleyes: Aliasing wcale nie jest taki mocny, normalne, że jest bo w jakiej grze go nie ma, ale jest na tyle mały, że w wyścigu nawet się uwagi za bardzo nie zwraca. Nigdy w takie bardziej symulacyjne wyścigi nie grałem, ale różnicę między typowymi arcade widać od razu, czuć kontrolę nad pojazdem, nikt nie jedzie na pałę 200h do samego zakrętu, gra jak dla mnie kosmos.

 

Generalnie dla każdego coś dobrego, może grać ktoś zupełnie zielony jak ja i ktoś kto na takich grach zjadł zęby.

Edytowane przez donsterydo
Odnośnik do komentarza

heh ja równiez pograłem sporo w to demo wczoraj wieczorem z płyty :) ale dobijały mnie loadingi i wczytywanie tekstur w locie to sobie dzis zassalem z XBL na dysk, co moge powiedzieć jest słabo a nawet bardzo słabo, jedynie co ratuje tę gre to model jazdy który mi sie bardzo podoba realistyczny tak jak powinno być nie mam nic do zarzucenia, natomiast cała reszta to bieda, zacznijmy od grafiki lata w 1080p natomiast wydaje sie ze kompletnie nie ma Antialiasingu nawet x2 a moze i ma ale stanowczo za słaby, jeden wielki ząbek, o anistropicu nie wspominając bo X chyba z tym sobie nie radził od początku, otoczenie jest jeszcze w miare ok, gdzie tu 10 razy lepsze pojazdy niz w Forza 2, a te rendery cos nas Turn10 zalewał buhaha.

Zniszczenia tez bez rewelacji robia sie nie wiadomo skąd i od czego np. uderzymy w lewy bok to mamy całą maske zdartą z lakieru + pół samochodu w sumie standard jak to w Forzy :) czyli nic nie dopracowali lenie.

Widok z kokpitu to tez niezla kicha (Shift, GT5 miażdżą) tekstury cienizna (Mini Cooper chyba najgorzej), do tego cholerne ząbki, łapska kierowcy przyspawane na stale do koła, kamera ustawiona za wysoko, oj nie jest dobrze jedynm słowem.

Edytowane przez peter
Odnośnik do komentarza

demo to wersja alpha z e3 niestety,

 

To jest jakis strasznie dziwny build. Nie jest to na pewno wersja z e3 - mi wyglada na cos wczesniejszego z dodana telemetria i obsluga sprzegla.

 

 

a mógłbyś coś więcej powiedzieć ? jakie są róznice pomiędzy wersją z której pisałeś playtest a tym demkiem ? :)

 

Z tego co udalo mi sie wczoraj zauwazyc podczas 15minutowej sesji:

 

- aliasing zdecydowanie wiekszy jest w demku

- nie da sie rozgladac po kokpicie, w tamtej wersji dalo sie

- same kokpity sprawiaja wrazenie brzydszych - nie mam pojecia dlaczego

- w buildzie z e3 moglem cofac czas w dowolnym momencie

- w tamtej wersji nie bylo telemetrii, tu jest

- nie bylo obslugi sprzegla, tu jest

- w tamtej wersji nie bylo 60fps

 

Mi to wyglada na troche starszy build z dodanymi kilkoma opcjami. Wydaje mi sie, ze bedzie jak z FM2, kiedy demo bylo zdecydowanie gorsze od pelnej wersji.

Odnośnik do komentarza

Z tego co udalo mi sie wczoraj zauwazyc podczas 15minutowej sesji:

 

- nie da sie rozgladac po kokpicie, w tamtej wersji dalo sie

- w buildzie z e3 moglem cofac czas w dowolnym momencie

 

Mi to wyglada na troche starszy build z dodanymi kilkoma opcjami. Wydaje mi sie, ze bedzie jak z FM2, kiedy demo bylo zdecydowanie gorsze od pelnej wersji.

 

Przeciez mozna sie rozgladac po kokpicie - wystarczy wychylic prawy analog na ukos w gore, a nie calkiem w prawo lub lewo.

Jesli chodzi o cofanie czasu to mozna to robic w dowolnym momencie wysciug, ale dopiero kilka sekund po starcie. :)

Edytowane przez saptis
Odnośnik do komentarza

Z tego co udalo mi sie wczoraj zauwazyc podczas 15minutowej sesji:

 

- nie da sie rozgladac po kokpicie, w tamtej wersji dalo sie

- w buildzie z e3 moglem cofac czas w dowolnym momencie

 

Mi to wyglada na troche starszy build z dodanymi kilkoma opcjami. Wydaje mi sie, ze bedzie jak z FM2, kiedy demo bylo zdecydowanie gorsze od pelnej wersji.

 

Przeciez mozna sie rozgladac po kokpicie - wystarczy wychylic prawy analog na ukos w gore, a nie calkiem w prawo lub lewo.

Jesli chodzi o cofanie czasu to mozna to robic w dowolnym momencie wysciug, ale dopiero kilka sekund po starcie. :)

 

mozliwe, mowie - mialem wczoraj 10-15 minut na obczajenie tylko, nie zdazylem w sumie nic zrobic. Ktos tu pisal, ze sie nie da rozgladac to zaufalem, podobnie z cofaniem czasu - moj blad ;) W weekend przysiade na dluzej to obczaje inne roznice.

Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

dziś posiedziałem trochę dłużej przy demie i hmm gra wydaje się duuużo łatwiejsza, nawet po wyłączeniu wszystkich wspomagaczy (poza abs) i wybraniu poziomu trudności wysoki jeździło się zadziwiająco łatwo aż myślałem że mi ustawień nie zapisało i że jeżdżę ze wspomagaczami :huh:

 

ps. całe to czepianie się grafiki przypomina mi premierę kz2. Dokładnie tak samo to wygląda.

Odnośnik do komentarza

3951241433_ff6f649c5c_o.jpg

 

Nice.

 

Jak tam było z modelem jazdy w demie dwójki? Różnił się od pełniaka? Mnie bardziej teraz interesuje właśnie prowadzenie samochodu niż grafika. Chociaż da się zauważyć znaczne różnice w jakość modeli pomiędzy wyścigiem, a garażem.

 

Rozumiem, że demo ma przyciągnąć jak największe grono klientów. Tak się niestety robi.

Edytowane przez MajorZero64
Odnośnik do komentarza
Gość bigdaddy

3951241433_ff6f649c5c_o.jpg

 

Nice.

 

Jak tam było z modelem jazdy w demie dwójki? Różnił się od pełniaka? Mnie bardziej teraz interesuje właśnie prowadzenie samochodu niż grafika. Chociaż da się zauważyć znaczne różnice w jakość modeli pomiędzy wyścigiem, a garażem.

 

Rozumiem, że demo ma przyciągnąć jak największe grono klientów. Tak się niestety robi.

 

 

no taki fail zrobili też z demem fm2 czy demem motorstorm2.... :angry2:

 

Model jazdy chyba się nie różnił pmiędzy demem fm2 a fullem, cóż trzeba czekać miesiąc jeszcze...model jazdy jest super no tylko że dla wymagających może być za łatwy.

Odnośnik do komentarza

Ja myślę, że ta wersja jest w jakiś sposób specjalnie ułatwiona, aby przyciągać. W Fm2 nie dało się prawie jeździć bez ABS. w Fullu dojdą ustawienia wszystkiego etc. Mnie już T10. Jestem zachwycony. Dziś będę bił czasy. wspaniale, że dali taką możliwość. Da się wyłaczyć ducha, aby jechać samemu ja vs czas? Duch mnie irytuje i popełniam błędy

Odnośnik do komentarza

Co do teorii o grafice w demie... (oczywscie moge sie mylic, ale mysle ze istnieje taka mozliwosc).

 

Jak wiadomo wersja, w ktora gral Lucek chodzila w 30fps na kamerze z kokpitu... Poza tym pisal, ze brakuje jej kilku efektow, ktore powinny byc w pelnej wersji.

Teraz zakladajac, ze tutaj te efekty dodali, gra chodzi w 60fps zawsze to.. moze musieli poczynic jakies ciecia w innych elementach oprawy oraz AA.

 

Oczywiscie to tylko teoria , a wszystko okaze sie za miesiac.

Edytowane przez Emet
Odnośnik do komentarza

Ja myślę, że ta wersja jest w jakiś sposób specjalnie ułatwiona, aby przyciągać. W Fm2 nie dało się prawie jeździć bez ABS. w Fullu dojdą ustawienia wszystkiego etc. Mnie już T10. Jestem zachwycony. Dziś będę bił czasy. wspaniale, że dali taką możliwość. Da się wyłaczyć ducha, aby jechać samemu ja vs czas? Duch mnie irytuje i popełniam błędy

 

 

 

da się, przed wyścigiem wchodzisz w HUD i będzie taka opcja.

Powiedzcie mi dlaczego, jak zagrałem pierwszy raz... byłem tylko ja duch i czas... a teraz zawsze mam przeciwników ?

Odnośnik do komentarza

Lucek a masz jakieś shoty zrobione aparatem czy telem ? Chetnie bym zobaczył jak wyglądał Twój preview :D

Mam, ale generalnie nie moge ich pokazywac ;) Tzn w sumie wytne ze zdjec sam obraz z telewizora i wrzuce, ale to jak do domu wroce.

 

Jak wiadomo wersja, w ktora gral Lucek chodzila w 30fps na kamerze z kokpitu... Poza tym pisal, ze brakuje jej kilku efektow, ktore powinny byc w pelnej wersji.

Teraz zakladajac, ze tutaj te efekty dodali, gra chodzi w 60fps zawsze to.. moze musieli poczynic jakies ciecia w innych elementach oprawy oraz AA.

 

Oczywiscie to tylko teoria , a wszystko okaze sie za miesiac.

 

No tylko wlasnie wydaje mi sie to tez troche dziwne, bo... przeciez w demie nadal nie ma tych efektow :(

Odnośnik do komentarza

Chyba już wszystko zostało napisane nt. tego demka, ale jak mogę, to opisze swoje wrażenia - dla mnie tak jak dla parę tu osób, model jazdy jest zdecydowanie łatwiejszy niż ten w Forzy 2, trochę się zdziwiłem bo byłem przygotowany na to co było w FM2, no ale może macie racje, że tak specjalnie zrobili. Graficznie gra dla mnie wygląda świetnie, szczególnie trasa, bez porównania to co było w poprzedniej odsłonie, a jak jeszcze jesteśmy przy grafice to przechodziłem swojego czasu GT5P i zgodzę się, że modele samochodów są lepsze w GT, no i zapomniało mi się, że w nowej odsłonie FM'a mamy widok z kokpitu no i ... dla mnie to trochę słabo wygląda, tak jak pisał 44bronx, jest szczegółowo, ale jakoś to tak właśnie plastikowo wygląda, porównując z innymi tytułami, to dla mnie na razie tip-top to ten z NFS Shift'a, na drugim miejscu GTP5 i oczywiście DiRT 2 (tutaj te oświetlenie i szczegóły na desce, miazga). Trochę mnie wkurza ten patent z cofaniem czasu, tak jak czytałem playtesta z extreme'a, mam nadzieje, że będzie się dało to wyłączyć tak, żeby się to w ogóle nie pokazywało. Początek startu wyścigu zalatuje mi GT, wiem, że też tak było w FM2, ale tutaj to jakoś tak wyraziście widać, zaraz mi się kojarzy z GT.

Szkoda, że dali tak mało samochodów, myślałem, że będzie ich trochę więcej tak jak było w demku FM2.

 

btw. też macie, że macie gaz automatycznie wciśnięty przez pare sek. na starcie ? wolałem tak jak było w FM2, że od początku manewruję gazem, zawsze starałem się mieć tą strzałkę przed tą czerwona kreską, do dziś nie wiem czy to dobrze :rolleyes: , ale jakoś tak się przyzwyczaiłem, a tu patrzę, start i strzała na obrotomierzu na maksa albo wariuje :mellow:

 

FM3 zarządzi tak jak poprzednie odsłony, dla mnie to to FM2 z jeszcze lepszą grafą, więcej samochodów, tras, czego chcieć więcej :rolleyes:

 

Jeszcze wracając do modelu jazdy to przecież można sobie ściągnąć demko FM2 i porównać, chociaż tak jak pisaliście full się bardzo różni od dema.

Odnośnik do komentarza

Masakra, tak dobrze nie bawiłem się od czasu wyścigów w GTA IV :). Kocham model jazdy - np. kiedy trafi się z rozpoczęciem hamowania na nierówność, lecisz na barierki jak po lodzie - a jazda na krawędzi jeszcze nigdy nie sprawiała mi tyle frajdy, no może poza wspomnianym wcześniej GTA IV ;).

 

Dzisiaj rano wykręciłem Porsche 1:00.044 i jestem najwyżej sklasyfikowanym graczem z automatem, a gdybym złożył całe okrążenie to spokojnie zrobiłbym 59.5 i awansował do czołowej setki. Aż boję się pomyśleć co by się działo na kierownicy i ręcznej skrzyni, olo ^_^.

Ja wczoraj sie meczylem strasznie zeby w ogole wykrecic czas mniej niz 5s straty to najlepszego ghosta, ale z manualna skzynia na padzie po paru probach wskoczylem do setki kazdym autem oprocz Porsche, ktorego nie meczylem ;) W moim przypadku manual minimum -1s na okrazeniu, bo automat bardzo dziwnie zachowuje sie na hopkach i do tego regularnie zmienia biegi o 500-700 obrotow za wczesnie. Teraz pewnie spadlem, bo liczba czasow rosla w tempie 20000/godzine

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...