Skocz do zawartości

Europa League


Rekomendowane odpowiedzi

Liverpool, Porto, CSKA Moskwa, Zenit, Leverkusen, Villareal, Twente, PSG... w sumie trudno powiedzieć, na kogo mogliby chcieć trafić Lechici, nie ma ani jednego słabego zespołu. Nie w porównaniu z zespołem z polskiej ligi, która jest jedną z najbardziej dennych na kontynencie.

 

Oczywiście nie ma co skreślać Lecha. Jakby nie patrzeć, nie przegrał on dwumeczu ani z Man. City, ani z Juventusem. Więc czemu nie miałby powalczyć z zespołem, który odpadł z Milanem, Interem albo Arsenalem. Bez względu na losowanie faworytem Lech nie będzie, ale to przeciez Europa League, a nie jakieś normalne rozgrywki. Stuttgart może się wydawać stosunkowo łatwy, bo jest w strefie spadkowej Bundesligi, ale jakby to tak miało działać, to Stuttgart nie przeszedłby fazy, w której odpadła Borussia Dortmnd.

Odnośnik do komentarza

BTW. Teraz możemy gdybać..Remisy z Juve i Man. City + zwycięstwa z Salzburgiem mogą dać wyjście z grupy. Nie wspomnę o sprawieniu jakiejś sensacji na Bułgarskiej..

 

Prawie trafiłem w typowanie wyniku. Remisy z Juve były, zwycięstwa z Salzburgiem i niespodzianka na Bułgarskiej z Man. City oraz sam fakt wyjścia z grupy. Dziękuję :whistling: Ważna jest data 27 sierpnia.

Edytowane przez Mefi23
  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No (pipi). Trafiliśmy na jednego z teoretycznie najłatwiejszych rywali. Jestem optymistą :D (Djuka nie będzie zadowolony)

 

 

Lech/Braga - Sparta Praga/ Liverpool w następnej rundzie :D

 

Pary 1/8 finału Ligi Europejskiej:

 

Benfica Lizbona - VfB Stuttgart vs BATE Borysów - Paris Saint-Germain

 

Besiktas Stambuł - Dynamo Kijów vs Aris Saloniki - Manchester City

 

Rubin Kazań - Twente Enschede vs Young Boys - Zenit Sankt Petersburg

 

PAOK Saloniki - CSKA Moskwa vs Sevilla - FC Porto

 

Lille - PSV Eindhoven vs Glasgow Rangers - Sporting Lizbona

 

Metalist Charków - Bayer Leverkusen vs Napoli - Villarreal

 

Anderlecht Bruksela - Ajax Amsterdam vs Glasgow Rangers - Sporting Lizbona

 

Sparta Praga - FC Liverpool vs Lech Poznań - Sporting Braga

Edytowane przez lukas1988
Odnośnik do komentarza

Sytuacja korzystna dla Kolejorza. W tej rundzie nie ma już łatwych zespołów są tylko drużyny wygodne i wygodniejsze. Braga? trudno mi stwierdzić jaki to zespół, jednak domyślam się, że grają piłkę techniczną i szybką. W zeszłym roku byli wiceliderem ligi portugalskiej, o czymś to świadczy, jednak w tym sezonie tak dobrze im nie idzie. Choć warto zauważyć, że grając w fazie grupowej LM spisywali się bardzo dobrze. Zwycięstwo z Arsenalem na własnym boisku, po pięknej akcji jednego z piłkarzy. Pierwszy mecz na Bułgarskiej, zatem trzeba wykorzystać sytuacje i zwyciężyć na własnym obiekcie, a w Bradze zagrać tak jak lubimy, czyli z kontry.

 

@obsolete - też ten fakt dostrzegłem. Wyglądał na lekko wkurzonego, nie było mu do śmiechu. Jestem ciekawy, czy on zawsze ma taką aparycje, czy też nie było mu do śmiechu po losowaniu.

Edytowane przez Mefi23
Odnośnik do komentarza

Niech trafią na Niemców, przynajmniej dobra kasa z praw telewizyjnych będzie ;)

To już nie obowiązuje, cała kasa z praw TV jest z góry ustalona (jak w CL), choć niektórzy dziennikarze dalej wspominają, że przy trafieniu na angielską czy niemiecką można więcej zarobić.

Odnośnik do komentarza

"11" fazy grupowej Ligi Europy wg Goal.com:

 

Dario Kresić (PAOK Saloniki) - Scott Sutter (Young Boys Berno), Manuel Arboleda (Lech Poznań), Manuel Friedrich (Bayer Leverkusen), Arthur Boka (VfB Stuttgart) - Nene (Paris Saint-Germain), Roman Eremenko (Dynamo Kijów), Nuri Sahin (Borussia Dortmund) - Falcao (FC Porto), Edison Cavani (SSC Napoli), Tomas Necid (CSKA Moskwa)

 

Odnośnik do komentarza

Nic nie jest pewne. To jest Europa League, znana też jako Random League. Rafał Stec dobrze napisał, czemu życzyłby sobie, by Lech trafił na Liverpool:

 

http://rafalstec.blox.pl/2010/12/Zelazna-kurtyna-grubieje.html

 

Umiejętności zawodników są na papierze i tak niskie, więc lepiej trafić na zespół, któremu po prostu nie zależy na zwycięstwie. City i Juve takimi były. Braga - trudno powiedzieć. Patrząc na historię EL, równie dobrze mogą dojść do finału, jak i odpaść z Lechem.

Odnośnik do komentarza

Wyniki Bragi w CL:

 

kwalifikacje:

 

Braga 3-0 Celtic

Celtic 2-1 Braga

 

Braga 1-0 Sevilla

Sevilla 3-4 Braga

 

faza grupowa:

 

Arsenal 6-0 Braga

Braga 0-3 Shakhtar

Braga 2-0 Partizan

Partizan 0-1 Braga

Braga 2-0 Arsenal

Shakhtar 2-0 Braga

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Za 3 dni meczyk z Bragą , a z tego co tu piszą są oni bez formy.

http://www.sport.pl/pilka/1,65042,9100805,Tragiczny_mecz_rywala_Kolejorza__Sporting_Braga_bez.html

 

Mam nadzieję , że syndrom polskich drużyn po przerwie zimowej we czwartek Lecha nie uświadczy.

 

Dobrze , że mecz o 19:00 , obejrzę w całości przed nocną zmianą.

Odnośnik do komentarza

Oglądałem wczorajszy mecz i muszę stwierdzić, że Braga niczym konkretnym nie zachwyciła. Większość akcji ofensywnych rozgrywali po kontrze. Możliwe, że obrali taką taktykę na FC Porto, które nota bene nie powalało na nogi swoją wirtuozją. Niech potwierdzeniem moich słów będzie fakt strzelenia obu bramek przez obrońce z Estadio do Dragao. Nawiązując do Lecha mamy wielką szanse, aby przejść ten zespół przede wszystkim dlatego, że Braga w ostatnich spotkaniach nie prezentują najwyższej formy. Należy również dodać, że wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, iż trener Paciencia nie będzie mógł skorzystać z dwóch podstawowych zawodników - Vandinho i Paulao.

Edytowane przez Mefi23
Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...