Skocz do zawartości

Pytania różne, różniste


Rekomendowane odpowiedzi

Padna pompowtryski. Starego merola albo diesla w mitsubishi na zwyklej pompie zalewac to jeszcze rozumiem ale TDI mimo wszystko jest silnikiem dosyc nowoczesnym i olej z biedronki jest wysoce niewskazany. Oczywiscie silnik moze pasc szybko, lub po 80tys km. Wszystko zalezy od jego aktualnej kondycji.

 

w 90 KM silniku nie ma popmostrysków. Ale fakt faktem, że zalewanie TDI olejem nie jest dobrym pomysłem. Kup se starego Mercedesa i możesz nawet nasikać. A tak szkoda silnika. Jeszcze z turbo.

  • Plusik 1
Odnośnik do komentarza

No tak ale stacja Orlenu to w 95% franczyza jeśli nie w 100%. Orlen jako spółka chyba już nie ma swoich stacji bezpośrednio. Więc tak naprawdę to oni są szcześliwi bo to właściciel stacji się głowi ale znowu i u nich nie ma tak naprawdędramatu bo jak rafineria podniesie to i stacja podniesie i tam nikt z wlascicieli stacji nie gloduje, na rate leasingowa za fure ma bez problemu.

 

ma właśne i to sporo. a jak jesteś franczyzobiorcą w ORLENIE to nie możesz sobie dać dowolnej ceny na paliwo, tylko ORLEN Ci to narzuca. sorry no bonus

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

Skoro umowa franczyzowa ma klauzule o sterowaniu ceną przez rafinerie to rzeczywscie kicha. Bazowalem na opini tych, ktorzy maja stacje innej marki lub no name i sami kupuja sobie paliwo z orlenu. Ale tu i tak jest jakis walek bo umowa i ceny zaleza od regionu. Orlen orlenowi nie równy i inna cena jest w Plocku na orlenie a inna w Walbrzychu.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

Skoro umowa franczyzowa ma klauzule o sterowaniu ceną przez rafinerie to rzeczywscie kicha. Bazowalem na opini tych, ktorzy maja stacje innej marki lub no name i sami kupuja sobie paliwo z orlenu. Ale tu i tak jest jakis walek bo umowa i ceny zaleza od regionu. Orlen orlenowi nie równy i inna cena jest w Plocku na orlenie a inna w Walbrzychu.

 

a pewnie. do tego inna na autostradzie, inna w mieście, inna na wsi. to samo się tyczy jakości paliwa - najlepszej jakości paliwo to Pomorze i szeroko rozumiana północ polski. ale nie wiem czemu tak się dzieje. do tego nie zdziwię się jak są różne franczyzy w zależności od wkładu itp.

 

ja generalnie spasowałem bo to mi przypomina dzisiejszy biznes IT - 5% to luksus

Edytowane przez waldusthecyc
Odnośnik do komentarza

papier 2000/2500, matujesz aż całe (pipi) zejdzie (trzeba dreć ile sił bo plastiku raczej nie przedrzesz), potem pastą farecla g3 albo inną pastą nadającą sie do nakładania maszynowego jedziesz na połysk. Jak nie masz polerki to kup sobie gąbke którą można zapodać na wiertarke.

Po takim zabiegu masz spokój na kilka miesięcy, potem znowu troche zarosną bo nie ma na nich lakieru zapobiegającego matowieniu.

Odnośnik do komentarza

No akurat matowienie lamp jest powodowane promieniowaniem UV z zewnątrz oraz wewnątrz co jest spowodowane słabą konstrukcją klosza i słabą powłoką lakieru na nich.

przerabiałem to na swoich starych lampach. jakiś czas temu zakupiłem komplet z anglika i przełożyłem klosze. nie chciało mi się biegac co jakis czas z pasta polerską.

Odnośnik do komentarza

Mam znajomych, ktorzy od wielu lat uznaja tylko myjke automatycznie i ich klosze sa w lepszym stanie niz w innych autach z podobnych rocznikow.

 

Najszybciej pada plastik przez zdarty lakier - wtedy UV zabija klosz. Tak samo jak tania zarowka emitujaca UV zabija go od wewnatrz. Dodatkowo wypalajacy sie odblysnik w srodku lampy dopelnia calosc.Myjka automatyczna i klosze to urban legend - jej sie nie poleca tylko i wylacznie ze wzgledu na lakier samochodu.

Odnośnik do komentarza

heh wiem o tym, zapomniałem napisać że bylem zapytać o to w PZU i:

- samo oc 840zł, jeśli na dwie raty to 880zł

- jeśli oc+ac+coś tam jeszcze to daje 1800zł minus zniżka za pakiet = 1 200zł bodaj

Ale wiadomo że tam drogo. W sumie znajomki mówią żeby się ubezp. w czym tanim żeby mało zapłacić a jak wpadną jakieś zniżki już to przenieść się gdzieś indziej.

 

btw mam 25lat i prawko od 6lat, nie łapię się na jakieś zniżki ? Coś mi się kiedyś obiło o uszy.

Odnośnik do komentarza

przedewszystkim Twoje ubezpieczenie "opłacone na rok z góry" jest niedokońca legalne. po przejejestrowaniu auta w UK powinieneś w określonym terminie dokonac rekalkulacji polisy ubezpieczeniowej OC. w razie niedopełnienia tego obowiązku ubezpieczyciel może odmówić wypłaty odszkodowania lub wypłacić i wystąpić z roszczeniami względem ciebie. wracając do tematu jeśli jesteś młody i silnik w tym aucie jest choć trochę większy niż w kosiarkach do trawy będziesz musiał sprzedac nerkę chyba że masz sponsora lub b dobrze płatną pracę. dla przykładu cena polisy dla młodego męższcyzny wg 1 taryfy (np wwa) bez zniżek dochodzi do 3000 w zależności od tu.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...