Skocz do zawartości

Pytania różne, różniste


Rekomendowane odpowiedzi

Ale nowe? A6 jest większe, a co za tym idzie przestronniejsze. Poza tym teoretycznie jest bardziej prestiżowe.

Poprzednie generacje A4 nie miały szczególnie dużo miejsca we wnętrzu i dla rodziny były średnią alternatywą dla Passata i podobnych aut klasy średniej. Ale B8 od 2008 jest już zupełnie wystarczające i jeśli miałoby mieć lepszy silnik czy wyposażenie od A6 to czemu nie.

Odnośnik do komentarza

Ty, no ale co mamy Ci doradzić? ;) Idź do multiagencji, zobacz ile Ci wyliczą, a potem sprawdź ubezpieczenia direct typu link4, axa, liberty, czy youcandrive i wybierz po prostu najtańsze. Większej filozofii tu nie ma, bo jak nie masz zniżek i samochód zarejestrowany tylko na siebie to i tak jesteś w (pipi)e, tylko trochę mniejszej przez to, że skończyłeś już 25 lat.

Odnośnik do komentarza
  • 2 tygodnie później...

Odradzam Hestie, złodzieje perfidni (w razie kasacji) i w dodatku nie posiadają żadnych biur, jedyna siedziba to sopot ul. Hestii hehe. Polisę wykupisz tylko u agentów a nie w ich biurze, czyli pani za biurkiem powie Ci to co samemu możesz wyczytać na swoim koncie w portalu hestii.

Jak skasowałem hondę w PZU to po jednym odwolaniu od decyzji dorzucili mi 1,5 tyś do sumy i byłem zadowolony (za civica 96, angol, przedlift dostałem 9,5 tyś na rączkę) a jak chciałem podyskutować to udałem się do ich siedziby i osoby która decyzję podejmowała.

W Hestii natomiast, uznali że opłacając składki od wartosci focusa 2001r ghia wyliczonej na 14 tyś i rozbijając go po 3/4 roku od zawarcia umowy, calkowitą wartosć przed wypadkiem ustalili na 9 tyś zł! Nie mówiąc że użerałem się z nimi jakieś 5 miesiący w trybie - ja polecony do nich, oni po miesiącu polecony do mnie...

Edytowane przez Łebi
Odnośnik do komentarza
  • 3 tygodnie później...

Cena normalna, aczkolwiek nie bawiłbym się w ten samochód. Jak wszem i wobec wiadomo, jest to BMW więc części i serwisowanie tego pojazdu do najtańszych nie należy. Mimo wszystko nie jest to popularny samochód w naszym kraju, aczkolwiek wyglądem znacząco wyróżnia się na tle innych "nudnych" marek. Jeśli nie straszne ci wysokie koszty napraw i dość wysokie ubezpieczenie to możesz się zastanowić.

Odnośnik do komentarza

Oryginalne Mini, Garbus albo Fiat 126p też nie były szczególnie męskie a mimo wszystko kiedyś się takimi jeździło. Obecne Mini to taki powrót do przeszłości w nowej formie i facet źle w nim nie wygląda, wręcz przeciwnie. W 90% nowym Mini jeżdzą spoko goście.

 

 

Na pewno warto zastanowić się nad kosztami utrzymania takiego auta, poniżej przykładowe ceny zamienników:

 

Amortyzator - 350zł

Sprezyna - 170zl Kayaba

Wachacz - od 350zł

Sworzeń - od 140zl

Tuleja 1 - 100zł

Tuleja 2 - 200-300zl

lacznik drazka - okolo 100zl

Tarcza hamulcowa - 150

Klocki ham - 200zl

 

 

Plus, że silnik na łańcuchu natomiast na zawieszeniu można ładnie popłynąć. Ceny z intercarsu.

Edytowane przez Yacek
Odnośnik do komentarza

Chodzi mi o koszt - blisko 800zl za jedna strone, a okolo 500 za same tulejki na samych czesciach to nie jest tanio. Jeszcze sam lacznik drazka kosztuje 100zl to caly drazek jakby co to tanszy nie bedzie. Wychodzi, ze jakby realnie zrobic porzadnie cala zawieche z przodu to wyjdzie 2tys z robocizna i geometria. Dobrze, ze silnik na lancuchu to przynajmniej spokoj z rozrzadem jest, a oleje i filtry to kosztuja podobnie jak do starego passata czyli sa tanie.

 

Patrze na ceny i są identyczne lub troszke wyższe niż w Superbie, ktory ma aluminiowe go wno jako zawieszenie. Duza limuzyna kosztuje w utrzymaniu podobnie jak maly designerski samochodzik.

Odnośnik do komentarza

Valeo generalnie są spoko. Bosch jest dobry ale ten z ASO bo tam wycieraczki to inne modele niż te w marketach. Valeo z ASO tak samo jest lepsze jakościowo niż te z normalnego sklepu. Już pomijam to, że w ASO do np. Passata prawa wycieraczka Boscha jest specjalnie wygięta pod kształt szyby i takiej nie kupi się w normalnym sklepie.

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...