Skocz do zawartości

Fast food


Rekomendowane odpowiedzi

Co wy tam wiecie o robieniu hamburgerów ;]

Uwaga w środku zdjęcie których niektórych może odrzucić

 

 

Hamburger zainspirowany Bananaburgerem z Mad Micka w Katowicach. Kiedyś chciałem go zamówić ale zabrakło mi odwagi :] Zostały mi wczoraj  bułki i mięsko więc go zrobiłem. W skład wchodzą oprócz buły i mięsa: banan, masło orzechowe i syrop klonowy (zastąpiłem go słonym karmelem, bo syrop ostatnio wyjadły dzieciaki). Smak nadspodziewanie dobry, słono-słodki, wiem, że dla niektórych nie do przełknięcia, ale warto czasem coś zmienić w kuchni i odkryć nowe smaki.

e894365cee8f6561med.jpg

 

 

Odnośnik do komentarza

burger z bananami.... ja sie nie skusze jednak :P

 

zrobić burgera z bananem to jak iść do burdelu i poprosić by się przytulić

 

raczej jak iść do burdelu i poprosić o banana w dupe xD

 

Yano, no bez kitu, nie jestem ortonazi, ale jak można napisać 'bółka' ? :D

nie wiem jak to sie stało xD

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

dajcie jakis dobry przepis na ciasto do pizzy, bo ten podstawowy z maka sola i jajkiem to sobie mozna  o kant du,py rozbic, chce zrobic ciasto ktore bedzie pyszne, a nie dodatkiem do pysznego sosu i sera.

 

Jajko w ciescie od pizzy? Niebardzo.

 

Najlepsze:

- maka pszenna 550 0,5kg

- drozdze suszone 1 paczka (7g), mozna yebac sie ze swiezymi (20g) tez ok

- 250-270ml letniej wody

- 3/4 lyzki cukru

- szczypta soli

- i ku.rwa ok. 2-3 lyzek oliwy (albo oleju w wersji plebs)

 

Najpierw do michy wszystko sypkie i przemieszac, make mozna przesiac. Pozniej oliwa i woda. Wyrobic ciasto. Jak za lepkie - maka, za suche - woda. Musi byc elastyczne w miare i przelazic przez paluchy po scisnieciu.

Ciasto podzielic na 2 porcje. Odstawic na 30min do wyrosniecia w cieple miejsce (lodowka xD). Mozna na dluzej ale 30min jest ok. Reszta wiadomo.

Odnośnik do komentarza
Gość Orzeszek

(pipi) jadł ktoś tego sukinsyna  :woot:

 

20 zł !!! a w zestawie za 25, najlepsza wołowina rasy Angus* podobno jednej z najsmaczniejszych.

 

 

d3cfdd539f8dd8f591f158f6a2f5443e.jpg

tak naprawde "g" jest nieme

 

jadłem tą kanapke góralską z ta szynką w srodku, imo nie dobre ;( wali potem z ryja

Odnośnik do komentarza

nie no, nawet jeśli angus nie zawiedzie i będzie dobry to prawdopodobnie moa i tak zjada go na śniadanie (bo to prawdziwa burgerowania a nie sieciowy fastfood... zresztą jak będe w krakowe musze obczaić mamuta w moa)

 

mimo to napisze coś jak tylko zjem

Edytowane przez Yano
Odnośnik do komentarza

Dobra właśnie zjadłem.

W smaku dobry fajny.. jednak nie czułem jakiejś wielkiej różnicy względem zwyklego miesa w bk. W dodatku burger byl o wiele mniejszy niz myślałem. Mniejszy od big kinga xxl. Plus taki ze chociaz mięso bylo wielkości bułki a nie jak wczoraj w drwalu o wiele mniejsze.

Dodatkowo cena 20zl... to jednak przesada.

Nie żałuję ze go spróbowałem bo byl dobry. Ale zeby jeść go zamiast bigkinga płacąc prawie 2 razy wiecej? To napewno sie nie opłaca

 

Ide kupic jeszcze big kinga bo wcale sie nie najadlem

Odnośnik do komentarza

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...