Skocz do zawartości

S-F mało znane ale dobre


adi

Rekomendowane odpowiedzi

Taki temat o tych raczej mniej znanych filmach S-F,ale oczywiscie tych które sie spodobały ;)

Wiadomo Mad max,Blade Runner,Aliens są the best,ale może ktoś kojarzy jakies perełki które mogły umknąć uwadze? ;)

Moje typy na pocvzątek to:

Immortal za fajny klimat i zdjecia

Saturn 3,połączenie s-f z horrorem

I tytuł znany ale chyba duzo osób go pomineło

Mechaniczna pomarańcza-nie jest to takie typowe s-f ze statkami kosmicznymi,obcymi rasami, zniszczoną ziemią,czy robotami i laserami,poruszone sa pewne problemy społeczne i troszke polityczne,ale film niezle zostaje w bani ....hmmm ten film na pewno nazwałbym perełką ;)

Odnośnik do komentarza

Diuna- Film ktory jest akurat bardzo popularny, ale mozna miec watpliwosci czy sie zabrac za skatowanie tych trzech godzin... wg mnie jeden z najleprzych filmow oldschoolowo sf jakie kiedykolwiek widzialem, a z reka na sercu widzialem go okolo 30 razy, zdarzalo mi sie, ze robilem sobie dwa seanse pod rzad. Swietnie skonstruowana fabula, bardzo dobra gra aktorska( sting zarzadzil), dobry soundtrack. Nie polecam z kolei pozniejszych czesci( z czego pamietam- mesjasz diuny i dzieci diuny) to juz nie to samo.

Edytowane przez okens
Odnośnik do komentarza

Diuna jest wspaniałym filmem dlatego tez trudno zrozumieć czemu poniósł taka klapę,zarówno finansową jaki w odbiorze wsród krytyków.Jest tam duzo swietnych nazwisk (min.Lynch,Maclahaan,Prochnow,Von Sydow,Patrick) i to naprawde czuc!

Film jest o wiele bardziej mroczny,powazny i tajemniczy od pózniejszych prób ekranizacji Herberta.....hmmm ,może okazał się zbyt mało efekciarski?

Odnośnik do komentarza
Tetsuo

Tetsuo: Iron Man

??

 

 

 

Wpierw powstał Futsu Saizu No Kaijin (Tutaj do obejrzenia), który był wprawką przed dalszymi tytułami. Później:

 

Tetsuo - The Ironamn

Tetsuo - Body Hammer

 

Parę lat temu Tsukamoto wspominał o Tetsuo III, ale projekt najwyraźniej porzucił, a szkoda.

Edytowane przez Guts
Odnośnik do komentarza
  • 4 tygodnie później...
-Bardzo dobry horror sci-fi "Dark Side Of The Moon" - protoplasta "Event Horizon",

-Fajny, lekko zalatujący cyberpunkiem, "Death Machine" z kozacką rolą Brada Dourifa.

Dark side of the moon

hehe,

mam ten film z niemieckim tłumaczeniem, obejrzałam kawałek, wejście po prostu

piorunujące, rewelacja ale potem jak było duzo dialogów i ci zabawni aktorzy z 'dawnego Hollywoodu'

to juz mi sie odechciało oglądać/ słuchać w niemieckiej wersji

ale jak mówisz ze to dobry horror, to zrobie drugie podejście(drugie wejście smoka)

na swoją kolej w tej samej WERSJI JEZ. czeka:

STARFIRE - kawałek filmu obejrzany zwalniające obrazy1, jak przebrne do konca

to może okazać sie niezłym fimem

 

DEF CON4

 

F-117A STEALTH-WAR :potter:

 

 

Odnośnik do komentarza
  • 2 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
Gość el becetol

Wszystkim polecam Stalkera, radziecki film z 1979 roku. Zacytuje za wiki, bo nie chce mi sie rozpisywać:

 

Powieść opisuje sytuację na Ziemi po wylądowaniu obcych i opuszczeniu przez nich planety. Nie wiadomo, kim byli obcy, jednakże pozostawili po sobie sporo śladów w miejscu, w którym wylądowali. Miejsca te określane są jako Strefy, zaś ślady w postaci różnego typu tajemniczych przedmiotów są badane przez naukowców. Oficjalnie Strefy są niedostępna dla ludzi spoza "Międzynarodowego Instytutu Cywilizacji Pozaziemskich", jednakże nielegalne wynoszenie ze strefy przedmiotów kwitnie w najlepsze, a osoby parające się tym zajęciem są nazywane stalkerami Mimo że Strefy są intensywnie badane, na ich temat powstają liczne teorie, to jednak wszystkie pozostają w sferze domysłów, gdyż nauka nie jest w stanie zinterpretować występujących w niej przedmiotów i anomalii. Jedna z hipotez zakłada, że Ziemia była miejscem pikniku obcych, a owe tajemnicze przedmioty i anomalie to zwykłe odpadki, których ludzkość nie jest w stanie zrozumieć, tak jak owady nie są w stanie zrozumieć pozostałości po pikniku człowieka.

 

Jak kogoś zachęca taki opis, to polecam. Dla mnie na równi z Blade Runnerem.

 

A na deser coś z pólki light, dwie serie fajnych splatterów - Starship Troopers (Żołnierze Kosmosu) oraz Wstrząsy (Tremors) obie po 3 filmy, w sam raz na wieczór przy popkornie ze znajomymi, jest akcja i humor, a w Starship Troopers można z powodzeniem doszukiwać sie drugiego dna i odniesien do naszej rzeczywistosci.

 

 

Odnośnik do komentarza

Ja polecam Nirvanę Gabriele Salvatoresa z Lambertem w roli głównej.

 

Jimi (Christopher Lambert), twórca gier komputerowych odkrywa, że jego najnowszy produkt "Nirvana" został skażony przez wirusa, który dał świadomość głównemu bohaterowi gry, Solo. Męczony pamięcią o swojej dziewczynie, która od niego uciekła i błagany przez Solo by zakończyć jego bezużyteczny "żywot", Jimi rozpoczyna poszukiwania ludzi, którzy mogliby pomóc mu dowiedzieć się stało się Lisie i usunąć grę przed wprowadzeniem jej na rynek.

Odnośnik do komentarza
  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...